Diskusije o Zildjian cinelama

Diskusije o činelama, iskustva, preporuke...

Moderator: Supermoderatori

Mata
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 10
Joined: August 11th, 2014, 8:19 am
Moj Bubanj: Pearl / Paiste
Inspiracija: Chad Smith
Location: Zajecar

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Mata » September 1st, 2014, 3:07 pm

Posto cinele kupujem za klinca, svaka cifra mi je naravno previse.. :zid:
Pravili smo neke pocetnicke greske oko izbora nekih, pa da ne ponovimo i oko izbora ride cinele... (hi-hat Paiste Alpha medium 14", crash Paiste 101 brass 16", splash Paiste 201 bronze 10") Interesuje me da li bi dobar pazar bila Zildjian 20" ZBT Ride? Ili kakav drugi predlog...
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by RLRRLRLL » September 1st, 2014, 5:10 pm

Pa zbt je ok ride. Ako planiras nov on je ok 120 eura. Polovan oko 70 eura. Sve ispod je odlicno!

Vidim da na Kupujem prodajem ima paiste 404 20 za 6000 dinara. Poznajem coveka, uzimao sam od njega neke cinele, sve uredno. Ovo je odlicna ponuda. Po meni bolja opcija od ZBT. Nadam se da mi admin nece brisati linkove...
Paiste 404 : http://www.kupujemprodajem.com/Paiste-4 ... -oglas.htm
Meinl Laser : http://www.kupujemprodajem.com/Meinl-La ... -oglas.htm?
filter_id=129756

Paiste 400: http://www.kupujemprodajem.com/Paiste-4 ... _id=129756

Paiste 802: http://www.kupujemprodajem.com/Paiste-8 ... _id=129756

Od ovih je najozbiljniji 802 ride.

E sad ako planiras novu cinelu i to zbt, ja bih preporucio da za isti novoc (120e) uzmes koriscen Istanbul ride. Ima ih po oglasima mnogo.
Istanbul su rucno kovane cinele od legure koja je "muzikalnija" od legure Zbt-a i svih ostalih masinski radjenih cinela. Trajace i klinac ce se ponositi njome. Svi "ozbiljniji" bubnjari gledaju da se domognu rucno kovanih cinela. Neki to shvate na pocetku, drugi u toku svog muzickog napredovanja, ali na kraju se prica zavrsava sa njima.

Ako ti je potrebna pomoc oko izbora konkretnog modela, tu sam/smo.
Art, action, reincarnation...
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by downbeat » September 1st, 2014, 6:46 pm

Definitivno 802 ti je najbolja varijanta.
Ali, i ja bih ti takođe rekao da ganjaš taj Istanbul ili nekog drugog Turskog proizviđača.
Mata
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 10
Joined: August 11th, 2014, 8:19 am
Moj Bubanj: Pearl / Paiste
Inspiracija: Chad Smith
Location: Zajecar

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Mata » September 2nd, 2014, 11:39 am

Hvala najlepse :thumbup:
danchiel3007
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 23
Joined: August 17th, 2011, 2:06 pm
Moj Bubanj: Sonor Force 3007 Stage2 maple
Inspiracija: Dave Weckl

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by danchiel3007 » January 25th, 2015, 10:07 am

Zildjian inspiration pack, prezadovoljan sam ovim setom. Dali jos netko ima iskustva s njim?

Zildjian Inspiration Pack and sonor drums- sound check:

User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Niki67 » January 27th, 2015, 12:53 pm



User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by RLRRLRLL » January 27th, 2015, 6:47 pm

Doslo vreme da i zildjina prodajes svoja sranja u vidu "inovativnoh" efekata. Sramota :smor:
Art, action, reincarnation...
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Ghostnote » January 27th, 2015, 10:53 pm

+1
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Goatbeard » January 28th, 2015, 12:35 pm

+2 Dobar deo ponude kod većine proizvođača zvuči (skoro) isto. Sve se svodi na splash ili china varijante i po izgledu i po zvuku.
Čast izuzecima koji uz lep izbor efekata nude i odgovarajući dizajn. \m/
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by downbeat » January 28th, 2015, 1:28 pm

Ne želim sad nešto da pljujem.. prvi bih rado posjedovao neke njihove modele...
...
Skoro sam probao set A custom.. 14,18,20.
..odavno nisam osjetio i čuo toliki disbalans u zvuku.. kako to da okarakterišem, ne znam ni sam. Kao da činele ne pripadaju istoj seriji.
Baš sam bio iznenađen. Još pitam drugara gdje je kupio: London. (pomislio sam da je negdje kod nas..pošto je to već opštepoznato da nama šutaju neke stvari koje drugi ne žele)
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Mare » January 28th, 2015, 3:40 pm

downbeat wrote:Ne želim sad nešto da pljujem.. prvi bih rado posjedovao neke njihove modele...
...
Skoro sam probao set A custom.. 14,18,20.
..odavno nisam osjetio i čuo toliki disbalans u zvuku.. kako to da okarakterišem, ne znam ni sam. Kao da činele ne pripadaju istoj seriji.
Baš sam bio iznenađen. Još pitam drugara gdje je kupio: London. (pomislio sam da je negdje kod nas..pošto je to već opštepoznato da nama šutaju neke stvari koje drugi ne žele)

Zildjian je (kao i još neki proizvođači) odavno otišao u k..ac. Vodeći jučerašnji razgovor sa likovima koji rade po muzičkim radnjama ovde u Beču, svi mi kažu da im dosta Zildjianki stoji već duže vreme i da ljudi neće da ih kupuju tako da situacija je i u Austriji što se tiče pomenutog proizvođača, katastrofalna. Ima po neki komad da se nađe, koji "mož' da prođe" ali trebaš pre toga probati bar 10-15 da bi izvukao jedan zdrav komad.
Trenutno "iztražujem" zašto je takvo stanje, da li je kvalitet bronze ili je do nekih drugih stvari u pitanju, videćemo.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Goatbeard » January 28th, 2015, 4:07 pm

Kvalitet bronze + izmenjen (modernizovan) postupak proizvodnje = višegodišnji pad kvaliteta.
To sam saznao pre 2-3 godine čitajući veoma vrelu temu na DrummerWorld forumu.
Mnogi su se žalili, drugi branili, a insajderi i iskusni svirači otkrili da je reč o lošem
menadžmentu posle smrti matorog Zildjiana, pre nekoliko godina.
Želeli su trend činele, a upropastili dobre serije. Zato su sad stariji komadi poskupeli
i koštaju X2 u odnosu na mnoge nove činele! Šteta, ipak su veliko ime na tržištu i bilo bi lepo da se prizovu pameti i stanu na noge.
Usput bi mogli i cene da spuste na pristojniji nivo. :angry:
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by downbeat » January 28th, 2015, 4:58 pm

..i ja sam siguran da je prvobitno kvalitet i odabir bronze upitan..

..a što se tiče cijena.. ja zaista ne znam šta oni misle sa tim. Cijene samo rastu.

Mare.. de mi reci.
Eto, ti živiš u Evropi.. sa boljim standardom. Da li je za jednog prosječnog Austrijanca pristupačna npr. Byzance serija.. nije bitno koji su modeli u pitanju. Eto, neka je traditional..
Imam osjećaj da Meinl ima najnabijenije cijene. Doduše, imaju i poprilično široku ponudu, ali to nije razlog... Ne mora da bude ni Meinl.. Paiste.. Sabian.. Samo da su više klase u pitanju.

Ovde kod nas u Banja Luci.. RS/BiH... znači, Bosna.. prosječna plata je oko 300 eura. Onda možete da uvidite da je npr set Byzance-a.. poprilično misaona imenica. (znači, moraš 3 mjeseca kru'a da ne okusiš da bi sebi pazario jedan vrhunski set činela :D )
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Mare » January 28th, 2015, 6:59 pm

downbeat wrote:..i ja sam siguran da je prvobitno kvalitet i odabir bronze upitan..

..a što se tiče cijena.. ja zaista ne znam šta oni misle sa tim. Cijene samo rastu.

Mare.. de mi reci.
Eto, ti živiš u Evropi.. sa boljim standardom.
Pa i vi živite u Evropi, zar ne :) samo nažalost, sa nižim standardom.

Pa cene činela jesu visoke ali s obzirom da je prosečna plata u Austriji 1100 - 1200€, moglo bi se reći da su neki komadi daleko pristupačniji nego na našim prostorima. Samo to tako ne možemo gledati jer na primer ako ti odeš kod automehaničara, sigurno ga ne plaćaš 80€ (minimum) pa na gore po satu ili da za kutiju cigara platiš 4,5€ pa na gore, itd. Sve je relativno tako da se nadam da razumeš šta sam hteo s ovim reći.

Jedina dobra stvar što ovde možeš dosta stvari uzeti na "kredu" ili ti kredit tako da sa mesečnom otplatom skoro i da ne osetiš udarac po džepu.
Na primer, pazariš nov bubanj, recimo 2000€ + 1000€ za činele to ti je 3000€ ali ako to isplaćuješ na pr. 3 godine to ti je 80-ak € mesečno što je podnošljivo. Vidim da i na našim prostorima dosta muzičkih prodavnica nudi kupovinu na otplatu ali ne znam kako to funkcioniše kod nas jer nisam do sada kupovao po našim prodavnicama.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by downbeat » January 28th, 2015, 7:42 pm

Čudan je ovo dio Evrope :D
Da da, kapiram te...
Naravno da to ne možemo tako gledati, zato sam i mislio prvenstveno samo na kupovinu činela.
Da, i kod nas ima na kredu da se uzima.. samo što je izbor jako slab.
Gore si rekao: Ima po neki komad da se nađe, koji "mož' da prođe" ali trebaš pre toga probati bar 10-15 da bi izvukao jedan zdrav komad. ..o tek takvoj selekciji mogu samo sanjati.. tj. možemo samo sanjati. (Možda je u Srbiji bolja situacija po tom pitanju...)
Post Reply