Nicko McBrain

Bubnjarske veličine, ljudi koji inspirišu i nadahnjuju. Preporuke, komentari, solo klipovi...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
wedran84
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 308
Joined: November 18th, 2008, 9:47 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn, Sabian, Tama.Vater, Remo
Moji bendovi: THE STATIC, web: www.thestatic.net
Inspiracija: Adair, Harrison, Torpey, Greb,Wildoer,Lang, Mangini
Location: Kostolac,Serbia
Contact:

Re: Nicko McBrain

Post by wedran84 » November 2nd, 2011, 7:39 pm

Moja prva video skola je bila Rhythm of the Beast na vhs iz Explosive records-a ko zna! Nicko je starasn baja stvarno!
laki portnoy
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 21
Joined: November 20th, 2011, 6:00 pm
Inspiracija: mike portnoy,jorg michael,jukka nevalinen,dave mackintosh,

Re: Nicko McBrain

Post by laki portnoy » November 30th, 2011, 3:50 pm

jedan od najprecenjenijih bubnjara rame uz rame sa larsom.svaka mu cast za galop jednom nogom i sve to ali u opste me ne fasciniraniti je ikad.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Nicko McBrain

Post by lolekovin1991 » November 30th, 2011, 4:06 pm

Kako ti kazes! :thumbup:
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Nicko McBrain

Post by Matija » November 30th, 2011, 4:31 pm

nije sve u tehnici, ima nesto i u velikom srcu, duhovitosti, harizmi i opstem muzikalnom doprinosu. mali je broj bubnjara koji uopste shvataju te stvari, a kamoli da su u stanju to da podele sa drugima. kada ce ljudi poceti da shvataju da nekonstruktivna kritika zasnovana samo na misljenju bez ikakvog objasnjenja nema apsolutno nikakve koristi ovom svetu? :zid:

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Nicko McBrain

Post by lolekovin1991 » November 30th, 2011, 4:47 pm

Nikad... :)
User avatar
iggydrum
Dobošar
Dobošar
Posts: 82
Joined: May 5th, 2008, 10:57 pm
Moj Bubanj: Yamaha maple custom absolute
Moji bendovi: Radijacija
Inspiracija: Vlajko Golubovic, Marko Kuzmanovic, Rick Latham ...
Location: Beograd
Contact:

Re: Nicko McBrain

Post by iggydrum » December 1st, 2011, 4:04 pm

laki portnoy wrote:jedan od najprecenjenijih bubnjara rame uz rame sa larsom.svaka mu cast za galop jednom nogom i sve to ali u opste me ne fasciniraniti je ikad.
Koliko ljudi u svetu je pocelo da svira bubanj zbog Larsa ili McBrain-a? Ja cu ti odgovoriti - MNOGO. Nije li to dovoljno od njih dvojice? Nekoliko stotina miliona prodatih albuma, a ljudi precenjeni? Ne bih rekao. Cenim ih mnogo vise nego one "majmune" koji pokusavaju da odsviraju sto vise udaraca u minutu. Ja cu mojoj Nadji od tri godine da tutnem palice u ruke i svaki dan ce da svira singlove po 5 sati. Za deset godina bice najbrza. A gde je tu muzika? Muzika nije cirkus !!!!!!!
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Nicko McBrain

Post by lolekovin1991 » December 1st, 2011, 5:04 pm

I oni pre McBrain-a su poceli da sviraju zbog njega!!!
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Nicko McBrain

Post by Dr.Killdrum » December 13th, 2011, 9:36 pm

iggydrum wrote:
laki portnoy wrote:jedan od najprecenjenijih bubnjara rame uz rame sa larsom.svaka mu cast za galop jednom nogom i sve to ali u opste me ne fasciniraniti je ikad.
Koliko ljudi u svetu je pocelo da svira bubanj zbog Larsa ili McBrain-a? Ja cu ti odgovoriti - MNOGO. Nije li to dovoljno od njih dvojice? Nekoliko stotina miliona prodatih albuma, a ljudi precenjeni? Ne bih rekao. Cenim ih mnogo vise nego one "majmune" koji pokusavaju da odsviraju sto vise udaraca u minutu. Ja cu mojoj Nadji od tri godine da tutnem palice u ruke i svaki dan ce da svira singlove po 5 sati. Za deset godina bice najbrza. A gde je tu muzika? Muzika nije cirkus !!!!!!!
Mislim ne vidim cemu u cemu je tvoja poenta ovog posta?Da su bubnjari koji sviraju Technical Death "majmuni" Derek Roddy,George Kollias,Flo Mournier,Romain Goulon i mnogi drugi su za tebe "majmuni"?Ako hoces da te shvate ozbiljno ne moras vredjati druge bubnjare tj. njihov ukus...

Nicko McBrain je po meni jedan od boljih bubnjara,Lars tesko da bi bio poznat da se Metallica nije proslavila.A sa druge strane Maiden-i i da se nisu proslavili Nicko mislim da bi bio jedan od uticajnijih bubnjara svakako...
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Nicko McBrain

Post by lolekovin1991 » December 13th, 2011, 10:04 pm

Je l' je kolega iggydrum spomenuo negde Roddy-a, Kollias-a ili Mounier-a? Nije.

Prvi deo tvog komentara nema poentu. Gore navedene niko nije imenovao, niti je neko uopste mislio da Technical Death Metal bubnjare. Mozda je mislio na Manginija, ko zna? Zar je bitno?! Covek se tako izrazio da bi rekao da mu nije bitna brzina, koliko "muda" dok se svira.
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Nicko McBrain

Post by Dr.Killdrum » December 13th, 2011, 10:10 pm

lolekovin1991 wrote:Je l' je kolega iggydrum spomenuo negde Roddy-a, Kollias-a ili Mounier-a? Nije.

Prvi deo tvog komentara nema poentu. Gore navedene niko nije imenovao, niti je neko uopste mislio da Technical Death Metal bubnjare. Mozda je mislio na Manginija, ko zna? Zar je bitno?! Covek se tako izrazio da bi rekao da mu nije bitna brzina, koliko "muda" dok se svira.
Pa razumem,ali bukvalno oni spadaju u grupu bubnjara koje bi svrstao pod "brze" bubnjare...Naravno nemam ja nista protiv da neko kaze da mu brzina nije bitna nego "muda" ali ne mora to da napise u stilu vredjanja ostalih...
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Nicko McBrain

Post by lolekovin1991 » December 13th, 2011, 10:20 pm

I Royster spada u "brze" bubnjare, i Colaiuta i Reinert.
Ne vidim zasto bi se neko uvredio za ono sto je Iggydrum napisao. Nikoga nije prozivao, mozda je mislio na one atleticare sto idu na takmicenja za world fastest hands, how fast you can play pata fla flas when you play triple paradiddles with your fee...
Cenim ih mnogo vise nego one "majmune" koji pokusavaju da odsviraju sto vise udaraca u minutu
Cak sam i ubedjen da je na njih mislio.

Nema razloga da se bilo ko vredja.
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Nicko McBrain

Post by Dr.Killdrum » December 13th, 2011, 10:21 pm

Dobro i ja sam na to pomislio iskreno ali ovo je presudilo "A gde je tu muzika? Muzika nije cirkus !!!!!!!"
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Nicko McBrain

Post by issuxx » December 14th, 2011, 4:51 pm

Ako smem da se umesham.... Ja sam se licno, kad sam bio mali, odusevio na metaliku, ali ne zbog Larsa, vec zbog "magije" koju je muzika imala, nije stvar u svirci i virtuozitetu, kod njih je jednostavno kompletan zvuk i atmosfera bio meni simpatican za taj uzrast. To sto sam uvideo kasnije da im je muzika uvek bila sranje, odnosno onakva kako je sada vidim, to je nesto drugo.

Niko Mekbrejn, sa druge strane, daje toliki doprinos svom bendu, da to ne moze da se meri sa Metalikom. Niko je faca i u njegovoj glavi ima puno znanja, a u izvedbi iskustva i prefinjenog ukusa.

Derek Rody je po meni jedan od brzih, ali i gluplje svirajucih bubanjara danas. ta ta ta ta ta ta ta blast, koliko god da je brz, neki klinac poput tim-a yeung-a (divine heresy) ce ga prejebati, jer im je disciplina ravna pljuvanju u dalj (mada i on mi ide na kurac).
Tehnika je kurac, groove, mozak i muda su sve, bar za moja shvatanja.
Ko poznaje Soleta perkusionistu i bubnjara, znace o cemu pricam. On je cudo prirode!
Olovka pise srcem, a muzika se svira kurcem i kraj :D
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Nicko McBrain

Post by Boris J » December 14th, 2011, 4:56 pm

amin
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Nicko McBrain

Post by Goatbeard » December 14th, 2011, 6:10 pm

I meni je jedan od 'okidača' kao klincu bio upravo čika Nicko!
Moj neizmerni i doživotni respekt!
Živ ti nama bio deda Nicko!
:chears:
.--. --- - .--. .. ...
Post Reply