Zvučna Izolacija Prostorija Za Vežbanje I Studija

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Zvučna Izolacija Prostorija Za Vežbanje I Studija

Post by ProFTW » April 7th, 2011, 3:40 pm

koliko sam ja cuo nagura se gomila staklene vune izmedju i problem resen. :thumbup:
ka-PAU
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Zvučna Izolacija Prostorija Za Vežbanje I Studija

Post by Dr.Killdrum » April 9th, 2011, 9:53 am

Staklena vuna se ne koristi vise posto su pronasli da je radioaktivna....
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Zvučna Izolacija Prostorija Za Vežbanje I Studija

Post by ProFTW » April 9th, 2011, 10:35 am

...?
odkad to? :blink:
ka-PAU
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Zvučna Izolacija Prostorija Za Vežbanje I Studija

Post by Dr.Killdrum » April 9th, 2011, 5:42 pm

Odavno...Secam se i ja ranije da su stalno na tv-u reklamirali razne izolacije protiv svega i svacega bila je i zvucna izolacija...A danas je vise nema...Ja sam se raspitao to za staklenu vunu...I dobio sam odgovor da se vise ne koristi zato sto su pronasli da je radioaktivna...Mislim nemoj me drzati za rec samo kazem sta sam cuo...A i vidim da nema niko ko stavlja staklenu vunu kao izolaciju...Jedina zvucna izolacija ti je onaj stiropor(ako to pomaze ista)...

edit:Vidim sad na netu da je sto se tice toga bio problem samo kod nas posto ljudi nisu znali da rukuju sa staklenom vunom...Mada opet ako se ne koristi kako treba izaziva iritaciju i jos neke gluposti kome treba nek nadje na netu...:) I opet nemam pojma da li to iko ugradjuje kod nas...
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
Nele88
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 275
Joined: August 18th, 2008, 9:29 pm
Moj Bubanj: Sonor 2007,Gibraltar,Paiste i Zildjian,VicFirth

Re: Zvučna Izolacija Prostorija Za Vežbanje I Studija

Post by Nele88 » April 9th, 2011, 8:53 pm

Pazi, ja je imam kao izolaciju u potkrovlju, pa ne znam koliko je dobra kao zvučni izolator. Ali kao termalni, radi pos'o, bar kažu majstori. Isti ti majstori su mi rekli da je kancerogena, ali baš zbog, kao što si rekao, nepravilnog korišćenja. Tj, pri sečenju staklene vune se "mora" nositi maska, jer, navodno, prašina koja se oslobadja tom i dospeva u organizam kroz telesne šupljine je opasna. A kontam da ne može biti radioaktivna, jer ne sadrži radioaktivne elemente, a ne uvozimo je iz Japana (valjda :smor: ).
Jbm li ga, javiću se za koju godinu sa tužnim ili srećnim vestima :) .
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Zvučna Izolacija Prostorija Za Vežbanje I Studija

Post by Dr.Killdrum » April 10th, 2011, 12:13 am

Da sluzi kao izolator za toplotu i zvuk...Pa da kazem na netu je bilo ranijih godina rasprava da li je radioaktivna i kancerogena...Ali do tog zakljucka su dosli kod nas posto sto kazem nepravilno su je koristili i bilo je sranja...Mada kaze da je to danas u svetu uznapredovalo pa se svuda skoro koristi...

Samo sto kazem ne znam ko to kod nas stavlja...:P
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
Yowanowskeee
Dobošar
Dobošar
Posts: 45
Joined: November 16th, 2008, 7:12 pm
Moj Bubanj: Dixon,Paiste...
Moji bendovi: Burning Leaf
Inspiracija: Vinnie Paul,Dave McClain,Chad Smith...
Location: Pirot
Contact:

Re: Zvučna Izolacija Prostorija Za Vežbanje I Studija

Post by Yowanowskeee » April 10th, 2011, 1:25 pm

Ma jebes staklenu vunu bolje da ga najebem od pandura zbog glasnog sviranja nego da umrem od staklene vune... :blink: lol Sve u svemu hvala na savetu! :chears: lol
User avatar
UptempoDrm
Dobošar
Dobošar
Posts: 37
Joined: July 24th, 2010, 10:21 pm
Moj Bubanj: Ludwig cs elite custom, Tama Artwood

Re: Zvučna Izolacija Prostorija Za Vežbanje I Studija

Post by UptempoDrm » April 18th, 2011, 4:36 pm

Umjesto staklene koristi se kamena vuna koja je mnogo manje toksicna. Losa je za disajne organe jer se rasipa u sitne cestice. Rijesenje je mikrofiber ili neka druga tkanina koja dovoljno propusta vazduh a dovoljno je gusto tkanje da ne prolaze cestice vune. Nailon se nikako ne preporucuje jer se mnogo umanjuje moc absorpcije i nailon reflektuje u zavisnosti od tipa srednji registar. Mikrofiber je malo skuplje ali najbolje resenje. Cini mi se da je kod nas oko 5e kvadrat. A kamena vuna od 100kg/m3 cini mi se nesto preko 100e/m3.
Batadrum
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 2
Joined: March 12th, 2011, 7:29 pm
Inspiracija: Chad Smith
Location: Srbija Novi Sad

Re: Zvučna Izolacija Prostorija Za Vežbanje I Studija

Post by Batadrum » August 25th, 2011, 7:03 pm

Pozdrav ljudi, imam jednu vikendicu na fruskoj gori , mala kuca, spavaca soba i trpezarija, pored moje vikendice ima par kuca ali su udaljene dosta(50ak metara) i planiram da kupim bubnjeve i da ih stavim u tu spavacu sobu, e sad ne znam da li moram da stavljam tu izolaciju? da li ce se napolju jako cuti ?
Sal2009
Dobošar
Dobošar
Posts: 56
Joined: October 20th, 2009, 2:30 am
Moj Bubanj: Pearl
Moji bendovi: Чикаго, Подмладак, Крејзи Вилиџ Бенд
Inspiracija: John Bonham, Nick Mason...
Location: Bolech
Contact:

Re: Zvučna Izolacija Prostorija Za Vežbanje I Studija

Post by Sal2009 » November 11th, 2011, 3:36 am

Pozdrav brate, slicna smo situacija... 50 - tak metara ti je ekstra razdaljina
Ako jos sviras ono za svoju dusu i meditativno nece niko da te cuje a ako oces da lupas ko stoka mislim otkacis se svesno , boli te uvo .. onda ce te cuti prvi komsija :seljak: ili eventualno neki prolaznik :zuba: :dajvops:
neca
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 8
Joined: May 26th, 2016, 3:19 am
Inspiracija: Buddy Rich

Re: Zvučna Izolacija Prostorija Za Vežbanje I Studija

Post by neca » June 1st, 2016, 2:11 am

Videh temu, pa da ne otvaram novu. lol
Kao sto naslov kaze... izolacija
Planiram da radim izolaciju u prostoriju gde mi stoji bubanj. Sad me zanima koji je najbolji materijal za to.
1) Gledao sam piramidalne sundjere, ali mnogo su skupi. Jel imao neko iskustva s tim? Drugar mi je reko da ne mora cela soba da se oblozi sundjerom, nego samo po neki delovi i da je to sasvim dovoljno? To je za upijanje zvuka unutar sobe(ali da ne izoluje toliko zvuk spolja). Da bi se izolovao zvuk spolja kaze da je dobro olovo, olovo na zid, pa preko olova sundjeri i onda je i unutra i od spolja full.:D (najskuplja varijanta :D)
http://psp.rs/eurofoam-sundjer-s220-070-piramidalis
Ima tu jos dosta materijala i cene su im manje vise iste otprilike.
http://psp.rs/eurofoam-panel-s000-50
http://psp.rs/eurofoam-sundjer-d30130-profilisani
http://psp.rs/eurofoam-sundjer-po-120
2) Pluta? Kazu da je dobra za zvucnu izolaciju. Nanosi se na zid i posle moze preko nje da se gletuje i da se kreci. A i cena je sasvim pristojna. Ne znam samo kako ce unutra da se cuje ako su zidovi ravni, izgletovani. Ali ako se stavi preko toga neki sundjer ili korpice za jajca, mozda bi bilo okej ?
http://beodom.com/sr/education/entries/ ... rior-walls
3) Plisane zavese? Keva je pitala lika, sto je imao studio, za izolaciju. Kaze da je u studio koristio te zavese i da isto mnogo lepo upijaju zvuk. Verovatno nesto na ovaj princip, samo sto je ovo pamuk. http://psp.rs/gerriets-duvetyne-r55-black-300cm
:kolcee: :bend:
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Zvučna Izolacija Prostorija Za Vežbanje I Studija

Post by Goatbeard » June 1st, 2016, 3:53 pm

Mnogo toga zavisi od prostorije u kojoj ćeš vežbati - podrum, potkrovlje, neka druga soba itd,
kao i od materijala kojima si okružen. Ako si u mogućnosti, izbegni prostoriju sa mnogo stakla/prozora, ne daj bože keramičkim pločicama i sl.
Velika predsoblja/hodnici u blizini takođe su potencijalni problem.
Susedi mogu biti veliki problem ako živiš u zgradi ili je kuća blizu susedne, onda se moraš dodatno potruditi da ostaneš neprimetan.

U slučaju da komšije nisu problem, dovoljno će ti biti malo mikrofibera (jeftiniji je od pene/sunđera),
korneti od jaja, može i neka dokona zavesa od mame/babe, drveni paneli/iverica, pluta ili bilo šta što može biti pregrada. :D
Nekoliko gredica za ram, razapneš dostupan materijal i eto pregrade/panela.
Nemoguće je 100% neutralisati zvuk izvan prostorije ovakvom 'budžetskom' vartijantom, ali trebalo bi da odradi posao.

Uostalom, pročešljaj ovu temu od početka, ima lepih saveta i iskustava. Strani forumi su takođe dobre lokacije sa mnogo saveta,
mada su oni u boljoj poziciji, pa im se svašta može.

Obavezno tepih ispod bubnja, on pokupi dosta frekvencija, a ispod njega možeš staviti malo stiropora od 0,5 ili 1 cm. Udaviće priličan broj donjih frekvencija (i karakter bubnja :/ ) koje 'drmaju' prozore i mozgove, dok bi npr. korneti, mikrofiber ili zavesa trebalo da upiju priličan broj suvišnih srednjaka i visokih tonova. Još bolje (ali malo bučnije) - ispod bubnja stavi drveni panel, a ispod njega tepih pa stiropor.
Tako ćeš očuvati više od karaktera instrumenta, a sprečićeš dosta vibracija. ;)

Isprobaj kako i šta tebi završava posao i nemoj udarati kao manijak,
jer ćeš steći loše navike, a 'mišićna memorija' će primiti pogrešne informacije, koje ćeš teško eliminisati.
Još gore, polomiće te neki nadrndani komšija ako te do'vati. :D
.--. --- - .--. .. ...
neca
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 8
Joined: May 26th, 2016, 3:19 am
Inspiracija: Buddy Rich

Re: Zvučna Izolacija Prostorija Za Vežbanje I Studija

Post by neca » June 1st, 2016, 11:13 pm

Sto se tice komsija, niko ne pravi problem. lol
To je lokal, sastoji se iz dve prostorije. Jedna je veca jedna je manja. I ceo pod je poplocan i odzvanja dosta. Pa u tu manju prostoriju bi napravio to. Da stavim plutu preko plocica? A na zidove te zavese, korneti od jaja i tako te zebancije :D
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Zvučna Izolacija Prostorija Za Vežbanje I Studija

Post by Goatbeard » June 3rd, 2016, 10:42 am

Pločice su prvi i najveći problem. Stavi bilo šta, samo ih udavi. [emoji1] Sve ostalo po potrebi i mogućnostima.

Sent from my Blade III using Tapatalk
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Zvučna Izolacija Prostorija Za Vežbanje I Studija

Post by Woody » March 25th, 2018, 7:03 pm

Praktična primena :)

The Sea, The Sea
Post Reply