Sta vas nervira u vasem bendu?

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
PtomaiN
Dobošar
Dobošar
Posts: 112
Joined: June 28th, 2009, 5:16 pm
Moji bendovi: Zloslut,Navtepheret
Location: Kruševac

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by PtomaiN » November 21st, 2009, 4:07 am

Evo bas sledece nedelje imamo svirku i veceras smo imali termin za probu...Ja dosao ko budala tamo vucem neke torbe sa stalcima i sa duplom sve mi se ledja ukocila i ispao sam klosar ja doso tamo dzonjam 3 sata cekam ih da navezbamo jos nesto,kad njih boli uvo oni lade jaja kuci briga njih za svirku.

Eto to me nervira... nikad ne dolaze na probe pred svirku (ne mislim na sve clanove). :smor:
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by lolekovin1991 » January 4th, 2010, 4:13 pm

Sta da kazem, u prvom bendu sam imao probe vise od 2km od moje kuce...
Zima je, temperatura -10, a ja na ledja 2 stalka, stalak za hi-hat i dobos, dobos, hi hat, crash i ride i duplu... Ne pitajte kako sam to nosio, putna torba puna stalaka, ranac pun cinela, i u nekoj ogromnoj torbi pedala i dobos... Hodam ja tako vise od 2km, stignem, i cekam ih pola sata, pa proba oko 2h sviranja, pa opet tegljenje svega kuci... boli ih dupe sto sam teglio, niko da pomogne...
KASNJENJE ME UBIJA!!! NEODGOVORNOST!!!! Kada kazes da ces nesto uraditi, URADI!!!
User avatar
omen.buksa
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 632
Joined: September 23rd, 2009, 10:59 pm
Moj Bubanj: Pearl, Sabian
Moji bendovi: Ugovor S Vragom
Inspiracija: Vinnie Paul,Mike Portnoy,Gavin Harrison
Location: Sisak,HR

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by omen.buksa » January 4th, 2010, 6:45 pm

lolekovin1991 wrote:Sta da kazem, u prvom bendu sam imao probe vise od 2km od moje kuce...
Zima je, temperatura -10, a ja na ledja 2 stalka, stalak za hi-hat i dobos, dobos, hi hat, crash i ride i duplu... Ne pitajte kako sam to nosio, putna torba puna stalaka, ranac pun cinela, i u nekoj ogromnoj torbi pedala i dobos... Hodam ja tako vise od 2km, stignem, i cekam ih pola sata, pa proba oko 2h sviranja, pa opet tegljenje svega kuci... boli ih dupe sto sam teglio, niko da pomogne...
KASNJENJE ME UBIJA!!! NEODGOVORNOST!!!! Kada kazes da ces nesto uraditi, URADI!!!
e to i mene isto zivcira kod kasnjenja, sam sta ja imam drugaciju pricu....kasnim ja,kasni bassist,kasni pjevac...gitarist: sta kasnite u pi**u mate**nu???!!!!...mi na probi, gitarist. Mi: zasto kasnis? On: Sta sad, imo sam posla.....Kalaš odma iz bass bubnja vadim: TRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
RRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR :ranting: :ranting: :ranting: :ranting:
Biti ili ne biti....PITI! : DD
User avatar
noah1
Dobošar
Dobošar
Posts: 67
Joined: September 29th, 2008, 12:03 pm
Inspiracija: Glazba.
Location: Croatia

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by noah1 » March 3rd, 2010, 12:24 am

uf..imamo svi slicne price cini mi se.:)

Evo mene isto uhvatilo zadnji put , teglim stalke, cinele , dobos solo i dodjem blizu prostorije za probe ii na kraju ispadne da nista od probe.

Bend je u 12-om mjesecu osnovan tek i imali smo svega par proba, mozda 2 pjesme samo znamo, jer se nikako ne pojavljuju na probama.I onda bez ikakvih dogovora mi jave da su sredili svirku, kao predgrupa nekom stranom bendu za mjesec dana.
Pa ljudi, kakva svirka..nismo nista ni uvjezbali da sviramo..i ajd da se nakon toga pojavljuju, ali opet nista od proba. ne znam na sto ce da lici ta svirka ( prva prava svirka bi meni to bila )....
“Music is the strongest form of magic.” (Manson)
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by MarcusS » March 3rd, 2010, 9:35 pm

E ta preambicioznost i mene ubija u pojam. Sa da kažem "alternativinim" bendom smo imali svirku, tj bili predgrupa Yu Grupi na jednom certu na lokalnom trgu, mada, bilo tu oko 2, 3 hiljade ljudi. Mi zakazali svirku, nismo jedne pesme imali, naštrebamo 10ak za oko 2 nedelje, 3, odradimo to kako tako - svakako da je moglo dosta bolje. I pevaljka ima neku poznanicu na lokalnom radiju, koja joj je predložila da imamo kao neki džingl, da se reklamiramo, mal ne poludeh kad videh da se svi u bendu popališe, a mi 10 pesama nemamo u repertoaru, dajte ljudi, barem 20 da skrpimo, a ne neko čuje, zove na svirku, a mi kao "pa imamo samo 10 pesama", javićemo Vam se za 2 meseca, msm, katastrofa.
Spread the word! :)
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Loshme » March 4th, 2010, 1:48 am

koliko sam ja primetio, ljudi su u fazonu: "da, zagrejan sam za svirku, samo da sviramo", a kada dodje do skidanja pesama, onda nista... mozda sam ja lud... :cekic:
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Boris J » March 4th, 2010, 3:56 am

pa zavisi, ja u "tezga" bendu u kome trenutno sviram imam repertoar od 90tak pesama trenutno... naravno, i dalje aktivno radimo... ako sve bude ishlo po plani imacemo oko 150 min do kraja godine...
User avatar
noah1
Dobošar
Dobošar
Posts: 67
Joined: September 29th, 2008, 12:03 pm
Inspiracija: Glazba.
Location: Croatia

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by noah1 » March 4th, 2010, 2:23 pm

pa da, i meni se tako cini Loshme.. Svi zele svirati i biti vidjeni, ali bez imalo
rada i predanosti..Ok, ne bas svi..ali velika vecina..
meni prigovaraju da previse brinem zato jer ih molim da vise krenemo s tim pjesmama ..
“Music is the strongest form of magic.” (Manson)
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Boris J » March 4th, 2010, 2:31 pm

ma samo mora da se forsiraneki tempo... ne mora chak ni da bude mnogo jak ali da je konstantan i posle malo vremena vec krenesh da dobijash rezultate... to je naravno samo moje mishljenje...
CRUSTY 666
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 10
Joined: December 13th, 2009, 12:20 pm

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by CRUSTY 666 » March 4th, 2010, 4:38 pm

ja se veeeeeeeeeeeeeeeeecito na svakoj probi koljem sa gitaristom koji tvrdi da od par pesama koje radimo ne moze da skine solo ili neki uvod

inace radimo domaci rok

ne moze da skine od brejkersa pocetak kreni prema meni ja tu uvek pocnem sa bubnjevima

pa od baba uvod isto i valjda i onaj solo na kraju valjda nesto smandrlja ali ne obracam toliko paznju zato sto mi se svidi kada se na kraju poklopimo kada ja treba da udaram one cinele

pa od corbe onaj solo u pesmi kada padne noc kada ide pesma pa onaj duzi solo kaze ja to ne skidam to nije bitno (kao i u ostalim pesmama sto mu nista nije bitno) a to je naaaaaaaaaaaajbitniji deo u pesmi i jos kaze i dzindzer nesvira u originalu............
pa pesma neko te ima nocas uvod ga zeza to stalno radi basista i onaj solo u toj pesmi i kada odbojavam na kontri ne moze da udje gitarom na takt.........

i tako..................

uzeli smo od yu grupe mornar blok kome se radujes kao to yna da svira

i poso stalno svira drndajuci ruku gore dole u 80-90% pesama retko kada skoro nikada ne kida zice pa da vidimo da li ce ovo da odradi kako treba

1000000000000000000000001% se kladim da ce u pesmi blok da drnda uku gore dole a nece da kida zice

grantujem

pa se kasni na probe.............

ja koji sam u smederevu pa uvek dodjem na vreme a oni svi tu iz beograda pa kasne


evo pesme koju smo svirali na jednoj probi pa ako imate neke komentare za gitaristu pa cak i za mene slobodno raspalite

na pevaca budaletinu koga sam napujdao zesce zanemarite

pustite pesmu od 1,17

Code: Select all

http://rapidshare.com/files/358833091/KADA_PADNE_NOC.rar
User avatar
Koske
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 722
Joined: January 30th, 2008, 9:53 pm
Moj Bubanj: Pearl/ Sonor/ Zildjian/ Stunner
Moji bendovi: DoomRash
Inspiracija: Nathaniel Townsley/Aaron Comess/Simon Phillips/Wuv
Location: U svojoj sobi

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Koske » March 10th, 2010, 1:42 pm

Mene, trenutno, ne nervira nista u bendu, vec oko benda.. Jer nikako da izadjemo na binu, a sviramo vec izvesno vreme....
A meni se tako svira! :sad:

Code: Select all

http://www.myspace.com/doomrash

Code: Select all

http://www.facebook.com/DoomRash#!/pages/DOOMRASH/108757879150072?ref=ts
User avatar
omen.buksa
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 632
Joined: September 23rd, 2009, 10:59 pm
Moj Bubanj: Pearl, Sabian
Moji bendovi: Ugovor S Vragom
Inspiracija: Vinnie Paul,Mike Portnoy,Gavin Harrison
Location: Sisak,HR

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by omen.buksa » March 10th, 2010, 8:23 pm

mene nervira to sto moj gitarist stalno solira pentatoniku i solira uvjek u istom tonalitetu, dok drugi kad solira napravi solo izvan tonaliteta u kojoj je pjesma i pre dobro pase.... lol lol
Biti ili ne biti....PITI! : DD
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by MarcusS » March 11th, 2010, 8:34 pm

Koske wrote:Mene, trenutno, ne nervira nista u bendu, vec oko benda.. Jer nikako da izadjemo na binu, a sviramo vec izvesno vreme....
A meni se tako svira! :sad:
Welcome to the club, skoro tri godine drndanja po probama, tri grupne svirke gde smo odsvirali po 10ak stvari, i to je to.

Al baš je sve išlo ko uz onu stvar, da ne budem prost...
Spread the word! :)
User avatar
noah1
Dobošar
Dobošar
Posts: 67
Joined: September 29th, 2008, 12:03 pm
Inspiracija: Glazba.
Location: Croatia

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by noah1 » March 25th, 2010, 2:00 pm

da nastavim prichu...:) eto kao sto rekoh 2 pjesme imali , nije se dolazilo na probe mjesec dana , kontam ja nista od svirke ajd neka...i napokon u utorak dosli mi svi na probu, da bi mi objavili da sviramo za tjedan dana..
:S
ja im pokusavam objasniti da je bolje da se strpimo i naucimo pjesme sve kako treba, nego da se sramotimo ali ne slusaju me uopce..mene vec trema krpa jer mi je to prva svirka, a ne znam kako se izvuci. :/
“Music is the strongest form of magic.” (Manson)
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by markojah » March 25th, 2010, 4:52 pm

Mene mori slicna stvar...vecito trubim da se treba zatvoriti u prostoriju na 5-6 sati, i tako 3-4 puta nedeljno pa da se lepo dotegne taj repertoar...i nije to samo sviranje, nego i malo razglabanja na temu pesama, da se temeljnije objasnimo sta i kako, jer se inace i ne stignem videti sa bendasima....al dzabe
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
Post Reply