Vezba izdrzljivosti

Podelite saznanja, iskustva, ideju, dajte savet, ili ga potražite...

Moderator: Supermoderatori

Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Vezba izdrzljivosti

Post by Ognjen » January 3rd, 2008, 9:07 pm

Ako koristis trbusnjake, moraces da se nagnes unazad. Treba koristiti primarno fleksore u kukovima:
Image
User avatar
digrejzo
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 965
Joined: October 22nd, 2007, 6:58 pm
Inspiracija: Benny Greb, Danny Carey, Jon Rice
Location: motherfucking Vranje

Re: Vezba izdrzljivosti

Post by digrejzo » January 3rd, 2008, 11:25 pm

a gde to ima da se kupi?
lol
btw dobra fora za balans :thumbup:
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
User avatar
Element9
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 276
Joined: November 28th, 2007, 9:00 pm
Location: Beograd

Re: Vezba izdrzljivosti

Post by Element9 » January 3rd, 2008, 11:42 pm

Fiery wrote:Ako koristis trbusnjake, moraces da se nagnes unazad. Treba koristiti primarno fleksore u kukovima:
Aha, moja greska onda.
User avatar
janko_666
Dobošar
Dobošar
Posts: 71
Joined: November 27th, 2007, 3:55 pm

Re: Vezba izdrzljivosti

Post by janko_666 » January 4th, 2008, 2:51 pm

Fiery wrote:Ako koristis trbusnjake, moraces da se nagnes unazad. Treba koristiti primarno fleksore u kukovima:
pa, ne bas. U knjizi pise:"Keep in mind that your abdominal muscles(trbusni misici) and lower back muscles are your suport when you are playingdouble bass", i jos kaze da ce u pocetku ledja biti nagnuta nazad, ali morate da pokusavate da drzite ledja ispravljena, i ako radite to svaki dan postepeno cete se ispraviti.
I have absolutely no life
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vezba izdrzljivosti

Post by Drobac » January 4th, 2008, 4:18 pm

Pazi ovako. Derek je poznat po tome da svira iz fleksora, dakle tih misica koje je Fiery postovao. To je njegova "tehnika", njegov nacin sviranja duplog basa. To nikako ne znaci da i ti treba da sviras onako kako Derek svira. Da pitas Kolliasa, on svira drugom tehnikom. Obojica postizu isti rezultat - brz i precizan dupli bas. Umesto da se koncentrises na kopiranje Dereka, treba da se koncentrises na ono sto ti TVOJE telo govori i na osnovu toga izgradis "tehniku" svojstvenu tebi.
Ja nikada nisam obracao paznju na to kako neko drugi svira. Ok, uzmes neke generalne savete, ali ostatak je na tebi.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
janko_666
Dobošar
Dobošar
Posts: 71
Joined: November 27th, 2007, 3:55 pm

Re: Vezba izdrzljivosti

Post by janko_666 » January 4th, 2008, 4:57 pm

Nisam ja mislio na tehniku sviranja, nego na vezbu za balans, trebalo bi koristiti trbusne misice, i misice donjeg dela ledja, ti misici treba da nam budu "potpora" za sviranje, da bi svu tezinu prebacili na stolicu, a ti sviraj kojom god tehnikom ti je lakse.
I have absolutely no life
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vezba izdrzljivosti

Post by Drobac » January 4th, 2008, 5:51 pm

Tehnika ti je "vezana" za balans. Ja ne koristim trbusne misice kod balansa. Nikad nisam razmisljao o tome sta mi drzi noge u vazduhu, ali sad kad malo razmislim o tome, mislim da su mi upravo fleksori ti koji mi drze gornji deo nogu u vazduhu.

Sam Roddy je rekao da u zivotu nije svirao tako sto je dizao noge u vazduh i svirao iz zgloba.

Kollias, recimo, za postizanje balansa mrda stopala levo-desno. Svako ima svoj nacin.

Jedno je sigurno - slusaj sta ti telo govori. Neke stvari ti ne moze objasniti ni najbolji bubnjar na svetu, jer su licni pecat svakog bubnjara. Ne znam da li sam dovoljno jasan?
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Vezba izdrzljivosti

Post by pedja_gumeni » January 4th, 2008, 7:24 pm

Jesi, dovoljno si jasan...

Ja sam skontao da imam dosta slichnu tehniku nogu kao Kollias, naravno brzinu ne...A to sam tek pre neki dan video, a sa duplom pedalom se druzim od 2003-e, pre toga nisam mnogo gledao kako ljudi drze noge i ostalo, vec sam gledao koja stvar postize najbolje rezultate....

Treba se osloniti na mnoge bubnjare i njihovo drzanje tela, da bi znali shta sve postoji i na koje nachine chovek moze da svira bubnjeve. Samo je bitno svirati po samom sebi, naci sebi polozaje da usput teche sve iz tela, to svako od nas moze sam da proceni. :wink:

znachi: NIKAKO KOPIRATI TEHNIKE BUBNJARA HEROJA!!! :D
WWW.MEGUSTOBEND.COM
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Vezba izdrzljivosti

Post by Ognjen » January 4th, 2008, 10:07 pm

janko_666 wrote:
Fiery wrote:Ako koristis trbusnjake, moraces da se nagnes unazad. Treba koristiti primarno fleksore u kukovima:
pa, ne bas. U knjizi pise:"Keep in mind that your abdominal muscles(trbusni misici) and lower back muscles are your suport when you are playingdouble bass", i jos kaze da ce u pocetku ledja biti nagnuta nazad, ali morate da pokusavate da drzite ledja ispravljena, i ako radite to svaki dan postepeno cete se ispraviti.
Kada posmatram kako to kod mene funkcionise, dok god koristim trbusne misice, naginjem se unazad. Onog trenutka kada tezinu nogu prebacim primarno na kukove, mogu da sedim pravo, skoro nagnut unapred. Tada su primaran oslonac kicma i misici donjeg dela ledja, kao sto bi trebalo da bude i inace pri pravilnom sedenju. Kao sto rekoh, tako je kod mene, pa mozda nekom pomogne.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vezba izdrzljivosti

Post by Drobac » January 4th, 2008, 10:54 pm

Nemojte se samo previse opterecivati time, jer necete nista postici. Cak naprotiv, mozete postici kontraefekat. Vezba i samo vezba.

Kao sto rekoh, neki generalni saveti su ok, ali nemojte se opterecivati cime dizete noge. Noge treba da su tako podignute i u isto vreme opustene, da uopste niste svesni koji ih misici dizu. Evo sad sam svirao pa sam malo obratio paznju na to, ali do sada uopste nisam o tome razmisljao.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Vezba izdrzljivosti

Post by Loshme » July 27th, 2009, 2:20 pm

Ognjen wrote:
janko_666 wrote:
Fiery wrote:Ako koristis trbusnjake, moraces da se nagnes unazad. Treba koristiti primarno fleksore u kukovima:
pa, ne bas. U knjizi pise:"Keep in mind that your abdominal muscles(trbusni misici) and lower back muscles are your suport when you are playingdouble bass", i jos kaze da ce u pocetku ledja biti nagnuta nazad, ali morate da pokusavate da drzite ledja ispravljena, i ako radite to svaki dan postepeno cete se ispraviti.
Kada posmatram kako to kod mene funkcionise, dok god koristim trbusne misice, naginjem se unazad. Onog trenutka kada tezinu nogu prebacim primarno na kukove, mogu da sedim pravo, skoro nagnut unapred. Tada su primaran oslonac kicma i misici donjeg dela ledja, kao sto bi trebalo da bude i inace pri pravilnom sedenju. Kao sto rekoh, tako je kod mene, pa mozda nekom pomogne.
kada kazes ovo za naginjanje napred, ja dobijem sliku gavin harrisona u glavi. mislis na to? :chears:
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Vezba izdrzljivosti

Post by Ognjen » July 27th, 2009, 9:33 pm

Pre mislim na Dereka ili Georgea. Mislim da Gavin ne koristi previse butine u sviranju, s obzirom na to kako nisko sedi. (S tim sto i ja u poslednjih par meseci mnogo vise koristim listove za kretanje nogu, uz minimalnu upotrebu butina, kukova i trbusnjaka.)
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Vezba izdrzljivosti

Post by Boris J » July 28th, 2009, 9:11 pm

Gavin najvishe svira iz zgloba...
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Vezba izdrzljivosti

Post by Loshme » July 28th, 2009, 10:58 pm

ali je nagnut napred malo. bar meni tako izgleda.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Vezba izdrzljivosti

Post by Boris J » July 29th, 2009, 6:04 pm

jeste ali kakve to veze ima?
Post Reply