Kako utishati bubanj?

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Kako utishati bubanj?

Post by Drobac » December 22nd, 2008, 11:16 pm

Nisam ni ja imao iskustva sa time, ali se slazem da bi bilo dobro jednom nedeljno ili u dve nedelje sesti za bubanj sa pravim opnama.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Don Vicha
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 830
Joined: August 27th, 2008, 2:04 pm
Moj Bubanj: Ludwig, Rogers, Anatolian
Moji bendovi: The Bestbeat, Manisent, Bekstvo, Grupa JNA
Location: Beograd

Re: Kako utishati bubanj?

Post by Don Vicha » December 22nd, 2008, 11:27 pm

Ja sam mislio u pocetku da vikendom stavljam prave koze, ali je preveliki posao menjanje koza(naravo odnoseci se na stimovanje istih), i pored sve zelje sam odustao od toga... Bitno da imam probe svake nedelje u studiju i mogu da sebi priustim "luksuz" sviranja sa pravim kozama, i mnogo vise cenim to nego ranije...
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Kako utishati bubanj?

Post by pedja_gumeni » December 22nd, 2008, 11:33 pm

Ali svakako uzmi i sam da vezbash na bubnju. Proba sa bendom ce te uvezbati shto se tiche svirke u bendu, ali shto se tehnike tiche, samo i iskljuchivo sam sa bubnjem.
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
Don Vicha
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 830
Joined: August 27th, 2008, 2:04 pm
Moj Bubanj: Ludwig, Rogers, Anatolian
Moji bendovi: The Bestbeat, Manisent, Bekstvo, Grupa JNA
Location: Beograd

Re: Kako utishati bubanj?

Post by Don Vicha » December 23rd, 2008, 12:23 am

Hvala na savetu. Kuci nemam mogucnosti ( zasad ), ali studio ima neku opciju samo za bubnjare, u ranim jutarnjim satima (8-10, 10-12, zavisi sta je slobodno) za 350 dinara 2 sata vazbe, na tamburo ashu, koju iznenadjujuce dobro zvuci... Jeste mi daleko(45 min) ali bih morao da primenjujem to na ubuduce... Heh, jos me zezaju na probi kad uzmu pauzu od 10 min, a ja ostanem i sviram najzeljnije :)
Post Reply