Garancija za bubanj

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
Bili D Kid
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 8
Joined: December 4th, 2016, 3:02 pm
Moj Bubanj: Sonor

Garancija za bubanj

Post by Bili D Kid » July 23rd, 2017, 11:04 am

Kupio sam Sonor SMF studio set pre malo više od godinu i po dana.
Desio se da mi je pukao metalni deo od doboša u koji ulazi šraf za zatezanje plastike i ispao je navoj.
Kada sam pogledao ostale, video sam da su mahom svi pred pucanjem.
Garanciju imam do novembra.
Odneo sam doboš i rekli su mi da je to slučaj koji ne potpada pod garanciju,
jer se desilo usred "prevelikog zatezanja" plastike. Jedino kako su mogli da mi "izađu u susret" je da mi daju neodgovarajući deo,
drugog proizvođača, pa da sam budžim.

Da li neko ima sličnog iskustva?

Šta onda spada pod garanciju za bubanj ako ne uvažavaju pucanje metalnog dela usred zatezanja?
To mi liči na ono, zatezao žice i pukla čivija...
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Garancija za bubanj

Post by Niki67 » July 25th, 2017, 3:50 pm

Danas je uzaludno govoriti o kvalitetu izrade i kvalitetu samog materijala-otislo je sve do....
Jedino ti preostaje da sam kupis te popucale, srecom nisu bas skupi

https://www.thomann.de/gb/sonor_tune_lu ... ef_asc.htm

ali znaj da ces opet vrlo brzo imati slicnu situaciju.Secam se da je i ranije bilo nekih kucista poznatijih firmi koja su bila podlozna pucanju i to bez mnogo zatezanja.Sto se tice garancije, da ne pominjem javno prodavnicu ali stvarno SRAMOTA...
Bili D Kid
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 8
Joined: December 4th, 2016, 3:02 pm
Moj Bubanj: Sonor

Re: Garancija za bubanj

Post by Bili D Kid » July 27th, 2017, 11:14 am

Stvarno je sramota od kakvih materijala prave neke delove. Ni na kraj pameti mi nije palo da tako nešto može da se desi. I sad ja kao treba da naručim 8 komada toga plus poštarina i to da me košta 9000, a bubanj je pod garancijom. Ne znam kako da se postavim. Šta tačno podržava garancija, kokretno za bubnjeve? Tu nema elektronike pa da ako neki deo crkne reklamiraš, znači mora biti mehaničke prirode, a da pritom nije udaran, bacan, gažen i tako to...
Planirao sam svakako da kupim novi doboš, još pre pucanja, ali ovaj svakako ne mogu da prodam za max 100€ čak i sa uloženim delovima.
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Garancija za bubanj

Post by Ghostnote » July 27th, 2017, 7:37 pm

Nisam našao garanciju za Sonor ali za Tamu jesam. Ovo je sa Taminog sajta. Pretpostavljam da je slično i za ostale bubnjeve. Uglavnom se navodi da garanciju imaš samo pri "normalnoj upotrebi" tako da na žalost previše zategnuti šrafovi ne spadaju pod "normalnu upotrebu". Sve u svemu ogradili su se oni od dosta stvari. Zamenu dobijaš sigurno ako bubanj otpakuješ i u startu uočiš fabričke defekte.

"Warranty Coverage: This Warranty is given by Hoshino (U.S.A.), Inc. 1726 Winchester Road, Bensalem, Pennsylvania 19020, by their Tama Service Divisions ("Tama") only to the original purchaser of a Drum or Accessory Hardware. Tama will repair or replace the Drum shell itself if it proves defective under normal use and service during the five (5) year warranty Time Period stated above which Tama's examination shall disclose to its satisfaction to be thus defective. Tama will repair or replace any part or parts of the attached Drum hardware and/or Accessory Hardware and Drum shell finishes which may prove defective under normal use and service during the one (1) year Warranty Time Period stated above which Tama's examination shall disclose to its satisfaction to be thus defective. Tama will repair or replace any bass Drum wood hoops which may prove defective under normal use and service during the thirty (30) day warranty time period which Tama's examination shall disclose to its satisfaction to be thus defective.

This Warranty Does Not Cover: (A) damage or defects due to alteration, misuse, abuse, normal wear and tear, or extremes of temperature or humidity: (B) accidental or intentional damage; (C) damage in shipping; (D) the repair or replacement of expendable maintenance items including but not limited to, heads, drumsticks, beaters, springs or straps; (E) plating on metal parts; (F) any damage from accessories (straps, etc.); (G) finishes on bass Drum wood hoops; (H) a Drum or item of Accessory Hardware whose serial number has been defaced; (I) sound characteristics (sound is a subjective matter and is not warranted); or (J) any Drum or item of Accessory Hardware purchased from other than an authorized Tama dealer. "
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Garancija za bubanj

Post by MarcusS » August 22nd, 2017, 7:37 pm

Ghostnote wrote:
July 27th, 2017, 7:37 pm
Nisam našao garanciju za Sonor ali za Tamu jesam. Ovo je sa Taminog sajta. Pretpostavljam da je slično i za ostale bubnjeve. Uglavnom se navodi da garanciju imaš samo pri "normalnoj upotrebi"
Drugim rečima, oni uvek mogu da kažu da ga ti nisi koristio normalno /pretegao nešto i sl/ i da ti kažu ćao poz...

Al ti uvek ostaje da probaš da ih pritisneš, nagaziš, spominješ tržišnu inspekciju i advokate. Bio sam minimum 4, 5 puta u takvoj situaciji da mi se za nešto prave mutavi (ne jeftine stvari, ceo računar npr) i apsolutno sam sve izvukao do poslednje pare. Sve je zamenjeno.
Spread the word! :)
Post Reply