finish bubnjeva

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

finish bubnjeva

Post by peratama » December 26th, 2008, 3:37 pm

pozdrav drustvo mislim da ce ova tema biti malo monotona, pravo da vam kazem nov sam i nisam stigao da pregledam sve postove tako da nisam nista procitao o finishu koji igra veliku ulogu u zvuku bubnjeva. voleo bi da cujem vasa misljenja o lacquer, vertical grain, finish ply i ostalim zavrsnim radovima. sve u svemu prednosti i mane o kojima nista ne znam :cekic:
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
Koske
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 722
Joined: January 30th, 2008, 9:53 pm
Moj Bubanj: Pearl/ Sonor/ Zildjian/ Stunner
Moji bendovi: DoomRash
Inspiracija: Nathaniel Townsley/Aaron Comess/Simon Phillips/Wuv
Location: U svojoj sobi

Re: finish bubnjeva

Post by Koske » December 26th, 2008, 3:55 pm

Hand made - airbrush!
To bih voleo da imam na svom bubnju!

Code: Select all

http://www.myspace.com/doomrash

Code: Select all

http://www.facebook.com/DoomRash#!/pages/DOOMRASH/108757879150072?ref=ts
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: finish bubnjeva

Post by Drobac » December 26th, 2008, 4:32 pm

Ima ljudi koji to rade kod nas.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: finish bubnjeva

Post by Loshme » December 26th, 2008, 5:04 pm

mislim da su to takve promene u zvuku koje ljudsko uho ne moze da primeti. neka me neko ispravi, ne znam.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: finish bubnjeva

Post by Drobac » December 26th, 2008, 5:13 pm

Ne znam, ja sad prvi put cujem da finis igra veliku ulogu u zvuku bubnjeva.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Chupavi_marko
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 230
Joined: March 6th, 2008, 12:53 am
Moj Bubanj: Mapex M Birch
Moji bendovi: jos nemamo ime!
Location: Beograd

Re: finish bubnjeva

Post by Chupavi_marko » December 26th, 2008, 7:44 pm

koliko ja znam, ima... ima razlike izmedju one plastike koju stavljaju i farbanog bubnja. Ja sam sa nekog starog toma skinuo plastiku i primetila se razlka... poceo je da "radi" vise i da zvuk bude nesto veci... ili sam ja to istripovao :)
svet u koloru!
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: finish bubnjeva

Post by corrzika » December 26th, 2008, 9:37 pm

Ja mislim da mnogo toga utice na zvuk....cak i finish....Naravno ne boja vec materijal. Imao sam 2 tamina bass bubnja i na jednom se posle 3 meseca izborao i odlepio finish.To je bio skroz drugi zvuk u odnosu na bas bubanj koji je ostao chitav. Naravno , skenjah se u tamu totalno.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: finish bubnjeva

Post by Drobac » December 26th, 2008, 9:44 pm

Chupavi_marko wrote:koliko ja znam, ima... ima razlike izmedju one plastike koju stavljaju i farbanog bubnja.
To znam, ali ima li jos koja razlika? Ja sumnjam da to bas toliko drasticno menja zvuk.
corrzika wrote:Ja mislim da mnogo toga utice na zvuk....cak i finish....Naravno ne boja vec materijal. Imao sam 2 tamina bass bubnja i na jednom se posle 3 meseca izborao i odlepio finish.To je bio skroz drugi zvuk u odnosu na bas bubanj koji je ostao chitav. Naravno , skenjah se u tamu totalno.
A koliko se zvuk razlikovao pre nego sto se to desilo? I gde si drzao bubanj?
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
spashtoot
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 203
Joined: October 24th, 2008, 2:42 am
Moj Bubanj: Sonor jungle set
Moji bendovi: kada snimimo album, smislit ćemo ime
Inspiracija: Rich, Morales, Blakey, Moore, Bonzo..

Re: finish bubnjeva

Post by spashtoot » December 26th, 2008, 10:56 pm

naravno da i finish utječe na zvuk...
što manje ljepila i što manje laka = više će shell vibrirati.
s bubnjevima nemam toliko iskustva (imao sam 2 seta, jedan natural drugi je sparkle, tj. folija, jedan birch drugi maple...pa usporedbe ne bi bile na mjestu...), ali, dok sam još basista bio zadnji bas koji sam imao bio je gibson star ko biblija (govorimo o električnom instrumentu).kada sam sa njega skinuo boju (a bio je to sloj od skoro 5mm!) bas je propjevao.više mi za kućne uvjete nije trebalo pojačalo.
zato mi je jednog dana želja imati bubnjeve pravljene steam-bent tehnikom.tamo skoro pa da nema ljepila i sound nema veze sa ovim čime se mi zadovoljavamo (ok, ova mi je rečenica ispala malo idiotska.isprike...)
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: finish bubnjeva

Post by corrzika » December 27th, 2008, 10:50 am

Drobac wrote:
Chupavi_marko wrote:koliko ja znam, ima... ima razlike izmedju one plastike koju stavljaju i farbanog bubnja.
To znam, ali ima li jos koja razlika? Ja sumnjam da to bas toliko drasticno menja zvuk.
corrzika wrote:Ja mislim da mnogo toga utice na zvuk....cak i finish....Naravno ne boja vec materijal. Imao sam 2 tamina bass bubnja i na jednom se posle 3 meseca izborao i odlepio finish.To je bio skroz drugi zvuk u odnosu na bas bubanj koji je ostao chitav. Naravno , skenjah se u tamu totalno.
A koliko se zvuk razlikovao pre nego sto se to desilo? I gde si drzao bubanj?


Oba basa su bila na istom mestu u skroz adekvatnoj prostoriji tako da iskljucujem spoljasnji uticaj. Mislim da bas bubanj koji je nastradao nije po zavrsenoj izradi odlezao...tj nije se lepo osusio ili je pravljen od vlaznih materijala. Sto se tice zvuka...!!! Bilo je bas uocljive razlike. Ovaj odlepljen nije vise imao udenfovan ton. Imao sam utisak da je postao ko kesa.....
User avatar
Koske
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 722
Joined: January 30th, 2008, 9:53 pm
Moj Bubanj: Pearl/ Sonor/ Zildjian/ Stunner
Moji bendovi: DoomRash
Inspiracija: Nathaniel Townsley/Aaron Comess/Simon Phillips/Wuv
Location: U svojoj sobi

Re: finish bubnjeva

Post by Koske » December 27th, 2008, 12:31 pm

Drobac wrote:Ima ljudi koji to rade kod nas.
Znam, video sam onaj 'Hot-roD'..
= D

Radi moj drugar sa air-om, a i ja znam po neshto da ukrasim!
A shto se tiche zvuka, da.. Finish utiche na zvuk utoliko shto je 'debeo', 'tezak', umrtvljuje vibracije cele shkoljke!

Code: Select all

http://www.myspace.com/doomrash

Code: Select all

http://www.facebook.com/DoomRash#!/pages/DOOMRASH/108757879150072?ref=ts
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: finish bubnjeva

Post by peratama » December 27th, 2008, 1:11 pm

corrzika wrote:
Drobac wrote:
Chupavi_marko wrote:koliko ja znam, ima... ima razlike izmedju one plastike koju stavljaju i farbanog bubnja.
To znam, ali ima li jos koja razlika? Ja sumnjam da to bas toliko drasticno menja zvuk.
corrzika wrote:Ja mislim da mnogo toga utice na zvuk....cak i finish....Naravno ne boja vec materijal. Imao sam 2 tamina bass bubnja i na jednom se posle 3 meseca izborao i odlepio finish.To je bio skroz drugi zvuk u odnosu na bas bubanj koji je ostao chitav. Naravno , skenjah se u tamu totalno.
A koliko se zvuk razlikovao pre nego sto se to desilo? I gde si drzao bubanj?


Oba basa su bila na istom mestu u skroz adekvatnoj prostoriji tako da iskljucujem spoljasnji uticaj. Mislim da bas bubanj koji je nastradao nije po zavrsenoj izradi odlezao...tj nije se lepo osusio ili je pravljen od vlaznih materijala. Sto se tice zvuka...!!! Bilo je bas uocljive razlike. Ovaj odlepljen nije vise imao udenfovan ton. Imao sam utisak da je postao ko kesa.....




tesko da bubanj koji nije dobro odradjen moze da se nadje u prodaji! bubanj sa EFX finishom moze veoma lako da odlepi blizu grejalice i na malo jacem suncu! uglavnom tradicionalne varijante bubnjeva se prave sa EFX finishom tako da se za te komplete vezuje taj tradicionalan jedinstven zvuk koji moze da se skonta kod takvih bubnjeva. svaki shell se drugacije ponasa u zavisnosti kakav finish ima. to su sve nijanse koje puno znace za uvo. :chears:
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: finish bubnjeva

Post by corrzika » December 27th, 2008, 1:41 pm

U mom slucaju se radi osledecem :

1. Imao sam 2 istovetna bassa Tama swingstar.
2. Kupio ih od Mix-music ... Kazu da su ovlasceni distributeri za Tamu.
3. U pitanju je crni finish plasticni....
4. Svi detalji su izfusareni da sam ostao bez texta....
5. Ti plasticni obruci koje tama stavlja nisu ni za k.... Subjektivni osecaj-kao da sviram sestricev bubanj-igracku kupljenu na buvljaku....
6.Bubanj ne drzim u stanu vec u prostoriji Kulturnog centra koja je suva i nema grejalicu niti bilo koje grejno telo koje bi moglo da napravi to sto se napravilo.
7.Moram da priznam da je Tama swingstar izuzetno losh izbor....Skoro je moj prijatej kupio swingstar....i odmah ga vratio prodavcu....naisao je na iste probleme oko fuseracije kao i ja...
To je jeftina serija bubnja mada ipak nema opravdanja za takve greshke u izradi.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: finish bubnjeva

Post by Drobac » December 27th, 2008, 2:21 pm

Da, takve stvari mogu da se desavaju. Tama ume da usere kvalitet.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: finish bubnjeva

Post by corrzika » December 27th, 2008, 2:28 pm

Pa da ...Te jeftine serije danas prave uz minimalne troskove i ulaganja...Ma ni petarde nisu sto su bile... :chears:
Post Reply