Da li neko zna sta je ovo???

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
baki.n555
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 1
Joined: May 1st, 2015, 1:23 am
Moj Bubanj: Tama Swing Star

Da li neko zna sta je ovo???

Post by baki.n555 » May 10th, 2015, 3:11 pm

Da li neko zna nesto o Hoshino bubnjevima?Kod mene je skoro stigao ovaj dobos, ali posto se nikada nisam sretao sa ovom markom, interesuje me vase misljenje.Znam samo da je star oko 30 godina i da je sastavljeno, cini mi se, iz 8 slojeva drveta(ne znam kojeg).Pozz
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Da li neko zna sta je ovo???

Post by Goatbeard » May 10th, 2015, 5:44 pm

Poz baki.n555.
Evo šta sam za tebe iskopao o ovom bubnju/brendu.

Hoshino je jedan od mnogobrojnih brendova kojima su Japanci zasipali svetsko tržište (naročito SAD i UK)
od sredine 50-ih do kraja 70-ih godina XX veka. Iza tog brenda konkretno, stoji kompanija Hoshino Gakki,
u čijem su vlasništvu ćerke kompanije/brendovi Tama i Ibanez. Istorijat kompanije na Wiki stranici.

Za početak potrage po bubnjarskim forumima, pročitaj post sa VD foruma u kome se pominje "Hoshino professional", mada je bubanj koji ćeš videti na fotkama drugačiji od tvog.
U svakom slučaju pročitaj makar do šestog odgovora, u kome je citiran odgovor Džordža Lorensa iz magazina
"Not So Modern Drummer". Lik je vrsni poznavalac japanskih serija.

Da bi dodatno zamarao oči i eventualno saznao još neke detalje, ostavljam ti link do članka o starim serijama japanskih bubnjeva
koji su bili aktuelni u USA polovinom prošlog veka i tokom sledeće dve decenije.
Hoshino se često pominje, pa će ti možda olakšati da uđeš u trag tvom primerku. Osim članka, preporučio bih da prošvrljaš
po celom sajtu, jer ima mnogo korisnih podataka i lepih fotki.

Vintage Japanese Imports

Za kraj, ništa manje važan post sa DW foruma koji je pisao dugogodišnji član foruma, bubnjar i odličan poznavalac japanskih bubnjeva.
BTW tip je penzionisani detektiv NYPD i prosto moraš verovati njegovim otkrićima i izvorima. ;)

Zaključak? Pošto sam i ja pročitao sve navedene članke, pretpostavljam da tvoj doboš datira iz perioda kada su prodavali bubnjeve pod imenima Hoshino, Hoshino Trading Company ili Star, koja je direktni preteča današnje Tame - cirka 1974 ili stariji.
Znači da taj čikica ima malo više godina od mene, a samo ti znaš kolika je razlika među vama dvojicom. :whistle:

Nadam se da (ne)ćeš odlepiti od čitanja i (da ćeš) naučiti nešto novo i korisno!
:chears:
.--. --- - .--. .. ...
durlamen
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 3
Joined: October 25th, 2011, 3:40 pm
Moj Bubanj: Amati
Moji bendovi: Chains of Reality
Inspiracija: George Kollias

Re: Da li neko zna sta je ovo???

Post by durlamen » April 23rd, 2019, 9:21 pm

Zdravo ljudi,
imam jedno pitanje. Možda je glupo al meni nije.
Posedujem komplet bubnjeva marke "Mark V by S". Promera su 12, 13 16 i 22 inča.
Dal može neko da mi kaže nešto bliže o tom bubnju. Interesuje me čega je to kopija, kada se proizvodila i sl.
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Da li neko zna sta je ovo???

Post by Woody » April 25th, 2019, 12:13 am

Postavi neke slike da bi smo bolje videli o čemu se radi. Slikaj bilo kakve oznake, nalepnice, bedževe i hardver, po tome se raspoznaju kotlovi :D

Edit: Da li je to možda ovakvo nešto? https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzei ... 634-74-473

Čini se kao početnički bubanj nemačke izrade
The Sea, The Sea
durlamen
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 3
Joined: October 25th, 2011, 3:40 pm
Moj Bubanj: Amati
Moji bendovi: Chains of Reality
Inspiracija: George Kollias

Re: Da li neko zna sta je ovo???

Post by durlamen » April 25th, 2019, 1:41 am

Eeeeee upravo je ovakav. Samo je u crnoj boji!!!!!
durlamen
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 3
Joined: October 25th, 2011, 3:40 pm
Moj Bubanj: Amati
Moji bendovi: Chains of Reality
Inspiracija: George Kollias

Re: Da li neko zna sta je ovo???

Post by durlamen » April 25th, 2019, 9:02 am

image-0-02-05-277fcf692be76d449eaa90c7b6e8c5525bdc56e0d9dc45fe2db781e4bab8c683-V.jpg
20170530_205650.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Post Reply