Koji je ovo bubanj? (amati?)

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
cercost
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 7
Joined: February 4th, 2013, 1:17 pm

Koji je ovo bubanj? (amati?)

Post by cercost » February 4th, 2013, 1:36 pm

Posto sam totalni pocetnik, bubnjeve imam godinu dana ali sviram tu i tamo ponekad, slucajno nabavio u trampi, neznam koji su samo mi intuicija i malo citanja po vasem forumu govori da je mozda amati?!
E sada sta ja znam o njima, rampa je pravljena od 2 stalka i jedne sipke, stalak za ride cinelu nije ni stalak neko nesto pravljeno (lici mi na stalak za kameru :D), ali to zanemarujem.
Zanima me sledece:
Koji je ovo ostalo set? Jedno znam metalno je i unutra oblozeno skajem.... bass 22, timpani 14 (plici i dublji) flor 16 i dobos 14 i meni interesantno izgleda.
vredi li ulagati u to? primera radi nove plastike da se uzme, kupiti stalak za ride.... malko vise pitanja sam postavio ali generalno da li ovi bubnjevi vrede ista i koji su to bubnjevi?
Last edited by cercost on May 19th, 2013, 11:38 am, edited 1 time in total.
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Koji je ovo bubanj? (amati?)

Post by Goatbeard » February 4th, 2013, 6:04 pm

Za pocetak bi mogao kvalitetnije fotke da napravis - razni uglovi,pridjes blize itd. Obavezno uslikaj delove bubnja gde su nosaci srafova i nozice na basu jer to bi moglo pomoci kod identifikacije.

Da li si gledao sa unutrasnje strane,mozda ima neki bedz,utisnuta oznaka i slicno?Ako je izlepljen iznutra bice zez ali probaj kad nadjes vremena.

Pokusaj i da saznas ko je prvi vlasnik,taj sigurno zna sve o poreklu seta. A mozda je i neka kucna izrada?

Ako mene pitas-sve stoji na mestu,ne leti po prostoriji,srafovi ne spadaju,mozes da podesis visinu i uglove tomova i dobosa-dovoljno je za vezbanje. Tek si poceo i ne vezbas toliko cesto pa polako krpi kintu za nesto u srednjoj klasi.
Investicije? Pa bez opni i palica 'nece da moze' ,eventualno dodaj ocuvanu ili novu bass pedalu,hi-hat stalak i stolicu. Kada budes 100% siguran da zelis i dalje da sviras,tek onda nove cinele,bolji dobos,drvo.... :chears:

P.S. Dobrodosao na forum! :thumbup:
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: Koji je ovo bubanj? (amati?)

Post by corrzika » February 4th, 2013, 6:30 pm

Hahahaha.... Ja sam taj ili takav bubanj par puta svirao svirao pre 15-ak godina. Kazem da je mozda bash taj jer je tada isla prica da je to neki metalostrugar napravio za momka iz Krusevca .... i tako .... Hahahaah u koje vreme me baca ova slika. Ceo je od nekog lima i uvija se ako se optereti sa strane. Ako je to taj koji sam ja svirao. Zvuk mi se ni malo nije svidjao. POzzzzz
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Koji je ovo bubanj? (amati?)

Post by RLRRLRLL » February 4th, 2013, 7:11 pm

Lagovi tj civije definitivno jesu Amatijeve, ali to ne znaci da je bubanj Amati. Narocito ako je limen...

Impresivan je i stalak za ride :thumbsup:
Art, action, reincarnation...
cercost
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 7
Joined: February 4th, 2013, 1:17 pm

Re: Koji je ovo bubanj? (amati?)

Post by cercost » February 4th, 2013, 7:23 pm

pa ne uvija se dosta je tvrd, nevidim ni da je vareno negde tj deluje kao fabricki, slikacu sutra malo detaljnije a zvuk... koliko se ja razumem.. pa bubnjevi su :D remo opne osim na flor tomu...
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Koji je ovo bubanj? (amati?)

Post by Mare » February 4th, 2013, 7:43 pm

Koliko je meni poznato, jedini proizvođač koji je radio komplean bubanj od metala (lima) je francuska firma ASBA (http://www.asbadrums.com/) i Ludwig ima svoje izdanje ali sada ima i Tamina verzija bubnja od nerđajućeg čelika (mislim na novije doba). Što se tiče pomenutog bubnja, potvrđujem mišljenje kolege RLRRLRLL da su čivije Amatijeve (starija verzija).
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
cercost
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 7
Joined: February 4th, 2013, 1:17 pm

Re: Koji je ovo bubanj? (amati?)

Post by cercost » March 13th, 2013, 3:34 pm

izvinjavam se, malko sam zaboravio na forum i na temu, eto slikacu danas usput sam i skrpio neki drzac za ride
a inace bubnjeve dobih u trampi od poznanika koji ih je kupio preko limunda i kupljeni su iz Novog Sad-a pre neke 2 godine to je sve sto znam i mogu naci o poreklu, interesantno da nema rdje nigde na njima pa bi moglo biti da je prohrom u pitanju, nigde neuspevam naci sastav lima tj var ili slicno, nigde ne uspevam naci zig-natpis ili ista .... stavicu vam slike cim slikam a usput se nosim mislju da li bi donje opne na timpanima nesto znacile?.... i da oba timpana su 14' samo sto su razlicite dubine
cercost
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 7
Joined: February 4th, 2013, 1:17 pm

Re: Koji je ovo bubanj? (amati?)

Post by cercost » March 13th, 2013, 5:02 pm

Eto i slika kako sam i obecao, nadam se da je dovoljno detalja i unapred se izvinjavam zbog prasine na bubnjevima... :(
Unutrasnjost timpana
Civija na timpan-u :]
Drzaci timpana na bass-u
Nozica na bass-u:
Civije na bass-u:
Rampa tj. dodaci na stalcima za cinele (to se vidi da je pravljeno) :
Detalji na dobosu:
Stalak za dobos:
Stalak za hihat:
:bend: nadam se da vrede ovi detalji, nisam slikao ali imam i set cinela paiste 101 brass (to sam uspeo naci na internetu i kosta oko 17000 din set), zatim imam amati kraslice (mislim da je 14') i imam ove peavey hihat mislim da je 12-13' .....
osim cinela koliko vredi ovaj set?
nije tajna, sa cinelama me je izasao u trampi oko 220 eura to me najvise zanima da nisam preplatio,
i drugo sta me mnogo zanima je sta je to posto sve vise slutim da je frankestajn?:( :( :(
meni je zvuk ok, ali da se razumemo meni su svi bubnjevi ok :) dolazio mi je jedan kolega koji svira u lokalnom bendu, nastimovao ih je, kaze da prvi put vidi limeni amati!? :D
i po njegovim recima samo bi timpane zatvoriti i od dole a ostalo zvuci ok tj zvuci sada ok kad ih je nastimovao :)
Last edited by cercost on May 19th, 2013, 11:39 am, edited 1 time in total.
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Koji je ovo bubanj? (amati?)

Post by Mare » March 13th, 2013, 7:26 pm

Moje mišljenje je da je to neki ručni rad sa Amatijevim hardware-om, zato što ne postoji limeni Amati.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Koji je ovo bubanj? (amati?)

Post by Goatbeard » March 13th, 2013, 9:18 pm

Sad nesto kapiram.... Imamo na forumu kolegu pod nadimkom 'zelenakinc' koji ima bubanj od prohroma koji mu je cale pravio. Nije nemoguce da on ima veze sa tim shell-om a da je hardware Amatijev. Kontaktiraj ga preko PM pa mozda saznas nesto?

Srecno sa mezimcem,zelim vam lepo
druzenje! :chears:
.--. --- - .--. .. ...
cercost
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 7
Joined: February 4th, 2013, 1:17 pm

Re: Koji je ovo bubanj? (amati?)

Post by cercost » March 14th, 2013, 11:04 am

Goatbeard wrote:Sad nesto kapiram.... Imamo na forumu kolegu pod nadimkom 'zelenakinc' koji ima bubanj od prohroma koji mu je cale pravio.
memberlist.php?mode=viewprofile&u=2453 - zellenakinc

Image
Image


bas gledam ovaj njegov set, i moram reci da mnogooo lici tj ovo sto ja imam bi vrloverovatno mogao biti njegov osiromaseni i editovani set, ili eventualno drugi set ali od istog majstora :) jer ako se ne varam i njegov hardware je amati?!
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Koji je ovo bubanj? (amati?)

Post by Goatbeard » March 14th, 2013, 11:14 am

Puno slicnosti,to me zagolicalo pa sam ostavio poruku. Mislim da on jos uvek ima taj set pa ga pitaj o detaljima.
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Koji je ovo bubanj? (amati?)

Post by Ghostnote » March 14th, 2013, 7:43 pm

baš bi voleo da čujem kako to čudo zvuči :drummer:
Post Reply