Mapex M Birch ili Sonor Force 2007 ???

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Mapex M Birch ili Sonor Force 2007 ???

Post by Loshme » March 8th, 2011, 2:37 pm

reci samo zasto mapex ne moze biti bolji od sonora? lol i sta je to sto zapravo odredjuje "bolje" kod bubnja po tebi? ime? kvalitet?
User avatar
--Vust--
Dobošar
Dobošar
Posts: 39
Joined: September 17th, 2008, 4:17 pm
Moj Bubanj: Premier Artist Maple, Zildjian A customs
Moji bendovi: Teshki Zulum, Gangbangers
Inspiracija: Steve Gadd, John Bonham, Jeff Porcaro
Location: Beograd

Re: Mapex M Birch ili Sonor Force 2007 ???

Post by --Vust-- » March 8th, 2011, 3:16 pm

Ljudi ne tripujte se i spustite loptu...
Verujem da je Kibel hteo da kaze da je Sonor ozbiljnija firma sa vise tradicije. Ipak su oni prisutni na trzistu vise od 100 godina za razliku od Mapexa. Ali ni to ne znaci nista. Na kraju presudi ono sto covek cuje a ne ono sto pise na prednjoj plastici.
U ovom konkretnom slucaju oba bubnja su skoro pa ista....
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Mapex M Birch ili Sonor Force 2007 ???

Post by Matija » March 8th, 2011, 3:33 pm

pa pazi, to sto neko ima tradiciju ne znaci da je automatski najbolji. dokazano hiljadu puta na mnogim poljima... :zid:

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Mapex M Birch ili Sonor Force 2007 ???

Post by Loshme » March 8th, 2011, 3:40 pm

valjda je normalno da se pojavljuju nove kompanije (u svim poljima naseg zivota)? :)
samo neka argumentuje izjavu i to je to... :thumbup:
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Mapex M Birch ili Sonor Force 2007 ???

Post by Maleni10 » March 8th, 2011, 3:58 pm

Ok ljudi sto iznapadaste coveka bzvz. Jbg jako je tesko objasniti zasto je Sonor veci brend od Mapex-a, isto kao sto je tesko objasniti, (Matijinim sistemom poredjenja) zasto je Mercedes bolji od Hyundai-a :blink: , naravno da je Sonor veci brend isto kao i Mercedes a to povlaci za sobom Kimbelovo poredjenje kod pouzdanosti, respektabilnosti, proverenosti...., meni isto potpuno logicno razmisljanje. A i vi "sektasi" ste tako osetljivi na svaki pomen Mapex-a da to nije normalno. Uostalom, ako je Mapex toliko predobar bubanj, zasto ga kod nas ne svira niko od vecih bubnjarskih faca ( a da nije endorser, a znamo svi sta to znaci), kako niko od njih jos nije otkrio to savrsenstvo drveta, metala i plastike?
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Mapex M Birch ili Sonor Force 2007 ???

Post by Matija » March 8th, 2011, 4:27 pm

ma nismo mi njega napali, vec jednostavno me nervira taj glavom kroz zid stav da je nesto bolje samo zato sto je tradicionalno i starije, eto odlican primer sa meckom i korejancima. "bubnjarske face" domace ili strane mi nisu uopste bitne sto se tice izbora opreme, svakom radi ono sto mu radi. moja dva omiljena bubnjara obojica sviraju sonor koji ne volim bas nesto, itd. jedino sto obojica sviraju axis pedale i po tome se slazemo. sve ostalo mi je totalno bulja. meni radi ono sto MENI radi. jel sad kao treba da me bude sramota i treba da sviram nesto sto je tradicija? mene bas briga sta ce neko da kaze u publici sto ja sviram mapex i anatolian ako je ostatak publike, normalan svet koji je dosao da uziva u muzici. posle "100 godina" sviranja (ne probanja jednom na 15 minuta kod druga ili jos gore u prodavnici) raznoraznih skupih i jeftinih serija i tame i yamahe i sonora i premiera i ludwiga i pearla i slingerlanda i gretscha i troyana i asbe i dw-a i kojecega jos i nagledao se i najskuplje opreme koja se sjebe, razvali itd. posle svega toga sam nasao bas ono sto mi radi posao A PROBAO SAM I SVE DRUGO. moze da bude i neki tamo TOHATSU ili DIDIBAO bubanj ako sam se ja detaljno uverio da bubanj odlicno radi, da ima pouzdan hardver koji se ne sjebava, itd. POSLEDNJA stvar o kojoj razmisljam je sta pise na bas bubnju i sta ce neki geek bubnjar iz publike da misli o mom setu. Pravi muzicari sviraju zbog muzike i biraju instrumente srcem i uvetom, a ne pobudama za sepurenjem i hvalisanjem kako se svira ovaj ili onaj poznati i renomirani brend. Odraste covek, pa krene da ceni prave vrednosti. Mislite o tome. :thumbup:

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
Marko Urban Puls
Dobošar
Dobošar
Posts: 43
Joined: May 10th, 2009, 10:02 pm
Moj Bubanj: Mapex Orion Traditional Series
Moji bendovi: Urban Puls
Inspiracija: Lars Ulrich,Chad Smith,Mike Bordin,...
Location: Zemun

Re: Mapex M Birch ili Sonor Force 2007 ???

Post by Marko Urban Puls » March 8th, 2011, 6:27 pm

Obe firme su ozbiljne, mada sam ja za Mapex. Oni se tek probijaju tako da rade vrlo kvalitetne komade, cak i budget i middle range linije su jako dobre. Imam Oriona i to je jako mocan bubanj. Rezervni kit mi je VX i njime sam jako zadovoljan, iako je niza srednja klasa. Ipak, prvo probaj oba!!!
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Mapex M Birch ili Sonor Force 2007 ???

Post by KIBEL BUBNJAR » March 8th, 2011, 11:17 pm

vx je isto od lipe nije nist mnogo bolji od Q i QR isto jako trom bubanj sa mozda malo cvrscim hardwarom. Pa bi ja to vise racunao kao visu nizu klasu. no nebitno...Neka je rezervni dobar je za to..

Bit je u tome da je mapex, bar koliko sam ja dozivio isto kao tama mala firma... i vise paznju posvecuje na visim serijama dakle saturn i orion (slazem se da saturn i orion dobro rade za svoju klasu), i marketing. I to se na nizim i srednjim serijama osijeti ... Barem sam ja osjetio. Sonor je jako zastupljen u nasim krajevima tako da ga znam u dusu, ima ih mnogo stvarno.. i to nesto govori,, a m birch ne susrecem toliko vise jer se sjecam da su se u jednoj trgovini dva seta vukla po godinu dana nitko ih nije htjeo kupit i slabo bili prodavani, mada su bili na popustu i dobivalo se uz set neki blackpanther, a u medjuvremenu su prodali vise setova sonora 2007 i to nesto govori i ja sam ih paralelno usporedjivao s jos jendim pdp-em koji je zvucao najbolje no nebitno to sad.
Sonor je toliko vec duga firma koja si ne dopusta nijedan kiks koja se trudi i oko najnizih serija. Svi znamo za entry level bubanj sonor 507. UZ Gretsch BlackHawk najbolji pocetnički bubanj. Super zvuk i pristojan hardware. To se mnogo puta na ovome forumu konstatiralo. Mnogi ga ljudi na ovom forumu posjeduju ili posjedovali. Onda si mozete cak i po logici predocit sta tek sonor dao force 2007. I to se jako osjeti. Kao sto maleni rece da nitko od bubnjarskih faca ne svira mapexa, slicno je i u HR.. Te bubnjarske face nisu kikiriki bubnjari jer nebi bili to sto jesu. Sposobni su i zele imat dobar bubanj i koliko se da primjetit ne sviraju mapex. :wicked: ..
Endorser je nesto drugo i cinjenica je da mapex lako daje endorsere i sto je zapravo endorsment. Cemu cekati da mapex isplivava preko marketinga kad postoje tolike velike pouzdane firme.
I see dead people :'(
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Mapex M Birch ili Sonor Force 2007 ???

Post by Matija » March 8th, 2011, 11:51 pm

Jos jednom, treba odrasti i shvatiti da ako neki veliki i poznati bubnjar svira nesto, ne znaci da svi mi moramo to isto da sviramo. To sto oni sviraju uzivo moze biti zamaskirana neka sasvim deseta stvar, o studiju i snimanju da ne pricamo... kada neko dobije endorsement, ali ne kao full blown thing, znaci da covek lepo dobija izuzetan popust na opremu, kolega migric je onomad lepo objasnio kako to funkcionise u muzickoj industriji. I tako za izuzetno sitne novce dobijes vrhunski instrument. Kraj price o endorsementima i tome sta sviraju "bubnjarske face". Ja znam neke druge bubnjarske face koje uopste ne razmisljaju tako, ali marketing je cudo i uvek ce biti... Takodje znam bubnjarske face koje su presle sa istog tog sonora na mapex jer nisu bili zadovoljni sa saradnjom, ako cemo tako... :rolleyes:

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Mapex M Birch ili Sonor Force 2007 ???

Post by Maleni10 » March 9th, 2011, 12:03 am

Niko nije ni rekao da ako neki tamo poznati baja svira neki bubanj da treba i ja to da imam&sviram, to su gluposti, moja poenta je bila prosta. Od toliko nasih dobrih bubnjara niko, al' bas niko ne svira Mapex-a! A svi ti ljudi su jako dobri muzicari, sa jako puno svirackog iskustva, probanih setova raznih kompanija, i opet posle svega, niko od njih nije kupio Mapex-a! A zasto ne bi' ako je to toliko dobar bubanj (ne kazem da je los, samo ti hvalospevi su mi vec preko glave), zasto ne bi' imali jedan tako dobar komad instrumenta? Isto jako dobra tema za razmisljanje ;)
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Mapex M Birch ili Sonor Force 2007 ???

Post by KIBEL BUBNJAR » March 9th, 2011, 12:10 am

Maleni10 wrote:Niko nije ni rekao da ako neki tamo poznati baja svira neki bubanj da treba i ja to da imam&sviram, to su gluposti, moja poenta je bila prosta. Od toliko nasih dobrih bubnjara niko, al' bas niko ne svira Mapex-a! A svi ti ljudi su jako dobri muzicari, sa jako puno svirackog iskustva, probanih setova raznih kompanija, i opet posle svega, niko od njih nije kupio Mapex-a! A zasto ne bi' ako je to toliko dobar bubanj (ne kazem da je los, samo ti hvalospevi su mi vec preko glave), zasto ne bi' imali jedan tako dobar komad instrumenta? Isto jako dobra tema za razmisljanje ;)

kolega vidim da si dobro upucen u te stvari znas o cemu pricas i imas mnogo iskustva pa ak mi mozes rec jel si primjetio da neki od tih dobrih bubnjara se pojavio bar jednom na mapexu cisto onak kao neki treci set ?
I see dead people :'(
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Mapex M Birch ili Sonor Force 2007 ???

Post by Matija » March 9th, 2011, 12:41 am

ja jesam. vlada migric (marija serifovic, valentino) dzekac (orthodox celts), bubnjar iz partibrejkers (nazalost zaboravio sam kako se covek zove) miljko (block out), pera radmilovic (rts big band), lav (darkwood dub), nase kolege sa foruma iz bendova pero defformero i lude krawe itd. sve neki anonimusi jebote... ne kao treci set, sta god to znacilo, vec kao glavni set. od tih nekih "bubnjarskih faca" jedina osoba za koju znam da drzi do nekog brenda i svira samo i iskljucivo to je igor malesevic koji godinama svira iskljucivo yamahu i zildjian. svi ostali su kao i ja po svemu i svacemu svirali i nastavljaju da sviraju. Jel' ima neki "poznati" nas bubnjar pa da svira ekskluzivno sonor i nista drugo? ajde da cujem. meni pada na pamet jedino marko nafta sa njegovim designer-om ali covek vise ne svira nego sto svira tako da ne znam koliko je relevantno.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Mapex M Birch ili Sonor Force 2007 ???

Post by Boris J » March 9th, 2011, 12:57 am

@ Kibel, dok se donekle slazem sa tvojom poentom meni neshto drugo nije jasno...
KIBEL BUBNJAR wrote:isto kao tama mala firma...
kakva bre mala firma?? lol
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Mapex M Birch ili Sonor Force 2007 ???

Post by Maleni10 » March 9th, 2011, 1:06 am

Ja gore lepo napisao da nije endorser. Vlada, zastupnik-naravno, Dzekac-skoro pa isto, Pera-endorser, za Darka iz brejkerska znam jos pre 15-ak god., da se u spotu da l' za "ludo i brzo" ili "rodjen los" pojavljivao sa Mapex-om, tad verovatno kod nas niko nije ni znao sta je to, tek se kod Sepulture jos pojavljivao u tom periodu. Miljko je bas svirao Sonora, bar kol'ko ja znam, Lav svuda iznosi svog Premiera to bar svi znaju... Mislio sam na ove jbg profi-studijske muzicare sto rade za sve zivo sto se vodi kao zvezda u ovoj napacenoj zemlji, Dzonija Dunkica, Malesevica, Kuzmu, Dekija Momcilovica...
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Mapex M Birch ili Sonor Force 2007 ???

Post by Woody » March 9th, 2011, 1:14 am

Mislim da ste svi pomalo u pravu. Nije dobro "gledati" bubnjeve, treba ih dosta slusati i koristiti da bi se stekao utisak o onome sto nam odgovara, a to zavisi od potreba, stila sviranja i zahteva koji imamo prema instrumentu. Opet, neizbezno je kopiranje idola i podleganje marketinskim trikovima koji su i osmisljeni da bi neko rekao "joj vidi sto je strava bubanj na tom i tom snimku, 'ocu i ja ovako" jer prvo, mi smo sitna riba za zapad i uvek cemo se ugledati na njih i drugo, nesto ipak mora da presudi kad su u pitanju slicni proizvodi raznih firmi pa makar to bio logo na bas bubnju. Samo nemojmo da to mesamo sa tradicijom i proverenoscu. Ford je napravio prvi serijski automobil pre vise od sto godina pa opet nije uvek najbolji.
The Sea, The Sea
Post Reply