Sta bi mi preporucili za 600EUR?

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Troyan_Premier
Dobošar
Dobošar
Posts: 34
Joined: March 20th, 2010, 1:27 pm
Moj Bubanj: Sonor 2007

Sta bi mi preporucili za 600EUR?

Post by Troyan_Premier » September 14th, 2011, 11:14 pm

Kolege,skupih nekih 600eura da kupim bubanj..dok nisam imao kes sve sam znao,sad kad imam nemam pojma sta da uzmem.. :D Trazio bih nesto polovo (po mogucnosti sa kojom cinelicom)..Najvise me vuce kakav premier,sonor,dw,tama..ali ne znam sta bi se moglo naci za te pare i kakav je kvalitet..Imam soluciju da mi kolega nabavi tamo u Austriji,valjda su jeftiniji i kvalitetniji..pa eto,raspolazite malo sa mojim kesom :D :chears:
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Sta bi mi preporucili za 600EUR?

Post by issuxx » September 14th, 2011, 11:57 pm

pdp fs
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Sta bi mi preporucili za 600EUR?

Post by RLRRLRLL » September 15th, 2011, 1:19 am

Da sam na tvom mestu, svakako bi pokusao da nabavim sto kvalitetniji instrument za te pare, i ta ideja za Austriju uopste nije losa. Kontaktiraj naseg kolegu sa foruma ciji je nick name M-A-R-E, on je covek isto preko, cini mi se Bec, jer ako imas ko bi ti instrument dovezao onda je mozda MARE najbolje resenje....

Ako se odlucis da ovde kupis bubanj, male su razlike u ceni izmedju polovnih i novih setova (mada ima kad mozes da naletis na dobru ponudu). Mozda je bolje da kupis nov set. Pominjes Sonor-a, Tamu-u... za te pare mozes vrlo lepe komade da uzmes.
Npr: Sonor F1007 je oko 530 eura u Mitrosu na gotovinskom popustu
Mapex VX je oko 570 eura
Gretsch Catalina maple je oko 560

Moj izbor bi pao na Catalina maple jer prosto volim Gretsch-a.

E sad ako su ti i cinele u budzetu od 600 eura, onda bi se opet odlucio na nov set i na nove cinele i to bi bilo ovako:
Sonor F507 nov je 390 eura (na gotovinskom popustu u Mitrosu)
i sobzirom da uz njega dobijes stalak za kontru i stalak za jednu cinelu uzeo bih
PST5 14" hi hat koji je 120 eura i PST5 crash/ride koji je 100 eura. Ovo zadovoljsto kosta 610 eura a i budzet ispostovan :banana:

Sve je novo, nista preterano ni napucano, ali lepo radi ako se redovno odrzava :bend:
Art, action, reincarnation...
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Sta bi mi preporucili za 600EUR?

Post by Maleni10 » September 15th, 2011, 3:32 am

Ne bi se bas slozio da je razlika u ceni novih i polovnih bubnjeva mala, cak naprotiv mislim da je razlika bas velika, u 90% slucajeva polovnjak je duplo jeftiniji. Ne zuri ne srljaj, dobro procesljaj oglase ako se odlucih za polovnjaka, ima svasta nesto zanimljivo, pogotovo, cini mi se da je malo opala prodaja bubnjeva i generalno bubnjarske opreme, tako da ce ti sigurno izleteti nesto dobro, u dobrom stanju za dobre novce, samo budi strpljiv malo, bez zurbe, 2x razmisli jednom seci :zuba: Srecno sa kupovinom :thumbup:
http://www.kupujemprodajem.com/Bubnjevi ... -grupa.htm
Troyan_Premier
Dobošar
Dobošar
Posts: 34
Joined: March 20th, 2010, 1:27 pm
Moj Bubanj: Sonor 2007

Re: Sta bi mi preporucili za 600EUR?

Post by Troyan_Premier » September 15th, 2011, 7:55 am

Ma taj kolega iz Austrije je takodje bubnjar,iskusan,prosao svega,nije zanemarivo iskustvo i njegovo misljenje,tako da imam aps. povjerenje..ma jbs cinele,pucao bih na nesto vise od 507-ice,trenutno imam 505 i zgadio mi se..ipak bih nesto malo jace,imam crash i ride viska,taman za taj novi set,dosta za pocetak dok ne skkuckam za ostale..
I ja kontam da je prevelika razlika staro-novo,zato sam se i odlucio za polovnjaka..dizem sve na noge,sve oglase i kolege da trazimo neku zvijerku :D
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Sta bi mi preporucili za 600EUR?

Post by issuxx » September 15th, 2011, 1:04 pm

kupi samo drvo, da bi uzeo sto bolje za te pare, batali sad cinele, drvo, kolega, drvo :)
Troyan_Premier
Dobošar
Dobošar
Posts: 34
Joined: March 20th, 2010, 1:27 pm
Moj Bubanj: Sonor 2007

Re: Sta bi mi preporucili za 600EUR?

Post by Troyan_Premier » September 15th, 2011, 2:49 pm

tako otpirlike i ja razmisljam :D al da mi je samo neka osnova,kontra i dobos i pedala uz dobro drvo,tek toliko da mogu vjezbati..al ne znam sta bih po ovim krtiterijama uklopio u 550EUR..Koja marka,koja serija..nemam ideju sta bi bilo najbolje.. :blink:
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Sta bi mi preporucili za 600EUR?

Post by RLRRLRLL » September 15th, 2011, 5:00 pm

Kolege kad sam rekao da je razlika izmedju novog i polovnog bubnja mala, mislio sam na sledece:
Recimo Yamaha stage custom kosta 1000 eura odprilike.... Na oglasima ovih dana vidjam jednu koju covek prodaje za 500 eura (sto jeste 50% cene) a u setu prodaje samo drvo 20",10",12",14" bez stalaka i bez dobosa. Na ovu cenu ako dodamo trosak za dobos oko 100 eura, za stalke (stalak za dobos, stalak za hi hat, stalak za crash i ride) 200 eura (50 eura po komadu), i za bas pedalu oko 50 eura, komplet nas kosta 850 eura. Znaci bez malo pa smo dosli na cenu novog seta sa kompletnim hardverom i dobosom. Trenutna akcija u mitrosu za gotovinu na stage custom je 770 eura sto je za 80 eura povoljnije nego kupovati polovno. Mislim da shvatate sta sam hteo da kazem...

Ne osporavam da moze da se naleti na dobar set za male pare, jbg muka ljude natera na radikalne odluke....
Art, action, reincarnation...
User avatar
Shix_
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 828
Joined: April 15th, 2011, 10:15 pm
Moj Bubanj: Yamaha stage custom, Gibraltar, Sabian (HHX,Vault)
Moji bendovi: Rikverc Svetlosti, Drob, Milan Petkovic trio
Inspiracija: Jeff Tain Watts,Dave Weckl,Jojo Mayer,Jack DeJohnette
Location: Aleksinac

Re: Sta bi mi preporucili za 600EUR?

Post by Shix_ » September 15th, 2011, 7:43 pm

RLRRLRLL: Sto se tice bas stage custom-a u pravu si ovo sa uporedjenjem cena polovne i nove, samo za zvuk nisam siguran. Po meni oni stari stage custom-i sa spojenim civijama zvuce neuporedivo bolje od ovih novih, a da ne spominjemo ovaj stage custom nouveau sa plasticnim kucistima.
Ja bih npr za tu kintu koju si skupio bas uzeo taj stari stage custom,jer je jedan od retkih koji su mid. class, a drvo je birch(breza). Vecina ovih ostalih za tu kintu su basswood(lipa), ash ( jasen), , poplar ( topola ), mahagoni...
Ali npr imas i gretsch catalina maple nov za 560 eur,a to je ipak (javor)
Tako da moj ti je savet,da imas odlicno drvo da nadjes,pa ako je polovno i sa dobosem i kojim stalkom,bolje nego da uzimas ove nove kineze,za koje se vise ne zna ni ko sta pravi ni da li je to to drvo koje kazu da jeste...
Pozz,pa javi sta si odabrao...
:chears:
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Sta bi mi preporucili za 600EUR?

Post by RLRRLRLL » September 15th, 2011, 8:16 pm

I moj izbor bi pao na gretsch catalina maple nov za 560 eur kao sto sam gore naveo...
Izgleda da covek ipak hoce Premiera....
Art, action, reincarnation...
Troyan_Premier
Dobošar
Dobošar
Posts: 34
Joined: March 20th, 2010, 1:27 pm
Moj Bubanj: Sonor 2007

Re: Sta bi mi preporucili za 600EUR?

Post by Troyan_Premier » September 15th, 2011, 10:59 pm

danas sam gledao gretscha na http://www.pik.ba. nisam ih nikad svirao..ne znam nekako me premier najvise vuce :wub:
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Sta bi mi preporucili za 600EUR?

Post by RLRRLRLL » September 16th, 2011, 1:48 am

Ja sam svirao skoro Premier Royal na jednoj svirci i to na otvorenom. Bio je totalno ne ozvucen ali cuo se, jedino sto mi je smetalo je taj retro zvuk bas bubnja koji je na ovom setu bio, verujem da se sa nekom kvalitetnom i odredjenom kozom to moze promeniti (ko kako voli)... Ja vise volim tackaste basove.
Premijer je dosta uzan sto se zanrova muzike tice, lepo lezi u jednoj situaciji a vec u drugoj zna da strci... Ma ok je cika Premier :D
Art, action, reincarnation...
Troyan_Premier
Dobošar
Dobošar
Posts: 34
Joined: March 20th, 2010, 1:27 pm
Moj Bubanj: Sonor 2007

Re: Sta bi mi preporucili za 600EUR?

Post by Troyan_Premier » September 16th, 2011, 7:49 am

Ja sam ih dosta svirao i zadovoljan sam kao ni jednim bubnjem..Cabria,APK,Royale,Resonator,Genista! I Cabria mi nekako najbolje lezi,samo je kod nas dosta rijedak bubanj i ne znam nista oko cijene..
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Sta bi mi preporucili za 600EUR?

Post by Woody » September 16th, 2011, 4:28 pm

Troyan_Premier wrote:pucao bih na nesto vise od 507-ice,trenutno imam 505 i zgadio mi se..ipak bih nesto malo jace
Mala digresija, sa osvrtom na 505/507 i sl. Ovde je već više puta konstatovano da je 505/7 odličan entry-level bubanj za razumne novce i sam si pitao da li bolje plastike mogu da mu poprave zvuk (mogu, itekako). Hajde da kažemo da ti se ne dopada taj bubanj i da hoćeš nešto ozbiljnije. Problem je što za 600 € ne izlaziš iz okvira dobrog početničkog seta (osim, naravno, ako ne ubodeš polovnog XPK ili slično za te pare, a to može da bude nikad). Tek negde oko 1000-ke možeš da očekuješ primetnu razliku u klasi, jer čak i ako su od javora (ko zna kakvog i odakle), jeftini bubnjevi će uvek imati taj cenovni rang ugrađen u zvuk ili u loš hardver ili nešto treće zbog čega će ti se možda "zgaditi" :P Kažem ovo čisto da ne očekuješ bog zna kakvu razliku u odnosu na ono što već imaš. Trebaće ti sveže plastike i dosta štimovanja, a možda opet nećeš postići ono što želiš! Obrati pažnju na ono što ti sada fali i smeta i gledaj da to promeniš kod novog seta. Možda ti ne odgovaraju promeri? Dubina? Opseg štimovanja i dinamike jako zavise od ovih faktora, pogotovo kod low-mid klase setova. Srećno! :chears:
The Sea, The Sea
Troyan_Premier
Dobošar
Dobošar
Posts: 34
Joined: March 20th, 2010, 1:27 pm
Moj Bubanj: Sonor 2007

Re: Sta bi mi preporucili za 600EUR?

Post by Troyan_Premier » September 16th, 2011, 9:11 pm

pokusacu sa novim kozama,ako me ne usrece resavam ga sto prije i uzimam nesto drugo makar kredit dizao :D
Post Reply