Custom bubnjevi, šta bi želeli?

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Custom bubnjevi, šta bi želeli?

Post by Woody » August 3rd, 2011, 12:31 am

Mnogi proizvođači imaju politiku da udovolje poznatim muzičarima i u saradnji sa njima prave custom doboše, činele, hardver, cele setove... Obično dolaze do raznih ideja za inovacije u tehnologiji i u poboljšavanju zvučnih karakteristika, mada tu naravno ima i dosta šminke i marketinga...

Umesto kombinovanja već postojećih elemenata, da li postoji nešto potpuno novo što bi ste želeli? Kao, na primer Weckl-ov doboš sa dva snare-a, ili free-floating ili Firčijev tuning doboš ili neki materijal koji još nije korišćen? Whitney bubnjevi imaju shell širi od obruča... Naš čovek Sibinko je napravio doboš kome može da se menja dubina! Ja lično bih voleo da neko proba da napravi asimetričan bubanj! Imate li neke ideje?
The Sea, The Sea
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Custom bubnjevi, šta bi želeli?

Post by Woody » June 11th, 2012, 12:25 pm

Nedavno sam dobio ideju da dizajniram bas pedalu sa posebnim mehanizmom pokretanja bata. Bavim se time već neko vreme, ali imam problema sa fizikom cele skalamerije i uopšte uklapanjem komponenti na papiru. Da li možda znate nekoga ko se bavi mašinstvom, a da je dovoljno upućen u hardver da razume šta je poenta i, naravno, da uopšte želi da se pozabavi problematikom?
The Sea, The Sea
User avatar
everson
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 18
Joined: February 3rd, 2012, 10:21 pm
Moj Bubanj: everson, powered by megadrum
Location: Novi Sad

Re: Custom bubnjevi, šta bi želeli?

Post by everson » June 11th, 2012, 7:45 pm

I ja sam imao neke ideje u vezi pedale, ali sam zastao na tom koraku kod masinstva. Nadam se da ti neces ;)
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Custom bubnjevi, šta bi želeli?

Post by Boris J » June 11th, 2012, 7:48 pm

voleo bi da probam ceo set sa wood hoops poput onog koji je tommy aldrige svirao na snake dvd-u... kapiram da je tona low enda... i znam da sibinko verovatno moze da mi ispuni tu zelju ali nisam trenutno sposoban za takve investicije...
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Custom bubnjevi, šta bi želeli?

Post by issuxx » June 12th, 2012, 1:49 am

ja bih bas bubanj 20" a dubok 36" timpane 8x16 10 x 16 12x10 14x14 i 16x12. Zasto? Zato sto sto se to ionako nece desiti, pa mogu malo da mastam. Ali ozbiljno, sve maple, da se dere i probija bubne opne. Finish inox fazon, cinele sve crvene, svejedno koje... a stalci da budu neki najgori i najlaksi, da ne moram da se oduzimam od muke noseci to po svirkama. Pedala dupla, bilo koja, da ne nosim dva bas bubnja. Eto toliko od mene, pa mi to lepo sve spakujte i posaljite na adresu... :)
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Custom bubnjevi, šta bi želeli?

Post by Mladen Dimitrijević » July 3rd, 2012, 10:02 am

Ovako:
Mapex Mydentity Maple, bas: 24x20,
Tomovi i florovi: 12x9,16x16,18x16... Doboš Mapex Black Panther stainless steel 14x5, i Mapex Stinger Black Panther 10x5.
Finiš nešto crno, sa satin chrome harverom na shellu. Hardver serije isto kao na Saturnu, a dupla pedala Mapex Falcon,
Činele sve Paiste; HH 15 sound edge 2002, kreš 16 rude, kreš 18 rude, kreš 17 signature, china 18 rude novo china, ride 24 mega power ride, splash 10 rude, splash 12 alpha metal sples, alpha swiss crash 18, giant beat 24 multis, kao ride sa leve strane. :zuba:
Ma da znam da ovako nešto ne bi' mog'o da iam, al' ovo bi' mi ulepšalo dan. :evotigana:
Ajmo ladni sokoviii :D
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Custom bubnjevi, šta bi želeli?

Post by Woody » July 3rd, 2012, 10:58 am

Ne bih da kvarim maštarije, ali poenta teme nije klasično kombinovanje postojećih elemenata u boutique fazonu! Mislio sam na nešto sasvim novo... recimo, zamislite bubanj sa snare žicama na svim elementima! Pa uključuješ isključuješ kako koji hoćeš:-D
The Sea, The Sea
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Custom bubnjevi, šta bi želeli?

Post by Mladen Dimitrijević » July 3rd, 2012, 12:10 pm

milosmakao wrote:Ne bih da kvarim maštarije, ali poenta teme nije klasično kombinovanje postojećih elemenata u boutique fazonu! Mislio sam na nešto sasvim novo... recimo, zamislite bubanj sa snare žicama na svim elementima! Pa uključuješ isključuješ kako koji hoćeš:-D
Pa lepo si rek'o :thumbsup:
Ajmo ladni sokoviii :D
User avatar
Bastardo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 398
Joined: March 23rd, 2010, 11:16 am
Moj Bubanj: Pearl-Mapex-Remo-Paiste-Zildijan-Tama-Meinl-VF
Inspiracija: Svaki bubnjar koji zna zasto sedi za bubnjem...
Location: Zalec - Slovenija

Re: Custom bubnjevi, šta bi želeli?

Post by Bastardo » July 3rd, 2012, 12:18 pm

Tom sa nekim mehanizmom, koji preko pedale zateze i opusta membrane... Znaci imas pedalu, koju stiskas i popustas i samim time menjas boju tom bubnja, npr. kada stisnes je high-pitch, kako opustas ton je sve dublji... Jbg, ta ideja mi vec godinama zuji po glavi... :D

Mozda i opustanje i natezanje snare mrezice na dobosu na neki slican nacin... ;)

To o dobosu sa promenljivom dubinom mi je dojajativno!

Ajde, setice se Celavi jos necega, pa ce vam javiti ;)
Don't try to turn me into something I don't want to be - you'll be the one suffering in the end...
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Custom bubnjevi, šta bi želeli?

Post by Mladen Dimitrijević » July 3rd, 2012, 4:10 pm

Bastardo wrote:Tom sa nekim mehanizmom, koji preko pedale zateze i opusta membrane... Znaci imas pedalu, koju stiskas i popustas i samim time menjas boju tom bubnja, npr. kada stisnes je high-pitch, kako opustas ton je sve dublji... Jbg, ta ideja mi vec godinama zuji po glavi... :D

Mozda i opustanje i natezanje snare mrezice na dobosu na neki slican nacin... ;)

To o dobosu sa promenljivom dubinom mi je dojajativno!

Ajde, setice se Celavi jos necega, pa ce vam javiti ;)
Ili činela koja na neki način menja svoju osobinu, npr. iz spleša u kreš, pa iz kreša u rajd, iz rajda u čajnu...
Ajmo ladni sokoviii :D
User avatar
Bastardo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 398
Joined: March 23rd, 2010, 11:16 am
Moj Bubanj: Pearl-Mapex-Remo-Paiste-Zildijan-Tama-Meinl-VF
Inspiracija: Svaki bubnjar koji zna zasto sedi za bubnjem...
Location: Zalec - Slovenija

Re: Custom bubnjevi, šta bi želeli?

Post by Bastardo » July 4th, 2012, 2:38 pm

To moje cinele rade bez frke - kako pucaju sve vise i vise crashevi zvuce kao neke chine/splash/trash limene kante... lol

Salu na stranu ;)

Ideja nije losa, samo ne vidim kako bi se to moglo realizirati. Ideje? Jbg, mozda nabudjimo na kraju neki jbn custom design za neke dodatke za bubanj :D
Don't try to turn me into something I don't want to be - you'll be the one suffering in the end...
Post Reply