Koje bubnjeve mi preporučate

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Djuka
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 5
Joined: July 3rd, 2011, 7:42 pm
Inspiracija: Thomas Lang

Koje bubnjeve mi preporučate

Post by Djuka » July 3rd, 2011, 7:57 pm

Pozdrav,

do prije godinu dana bio sam vlasnik Basix bubnjeva. Bubnjevi su bili ok ali zvuk nije bio točno ono što volim, bio je previše mekan, odzvanjajuči (dobio sam ih kao poklon pa nisam mogao baš birati, a nisam ni puno znao tad). Prodao sam ih jer nisam stigao svirati zbog obaveza na faksu.

Međutim, nisam izdržao ni godinu dana i želim kupiti bubnjeve, samo što danas znam točno što hoću, barem otprilike.
Navesti ću kakvi bi ti bubnjevi trebali biti pa bih molio da mi preporučite neki konkretan set bubnjeva. Marka nije bitna makar preferiram Yamahu, Tamu i Pearl.

btw bubnjeve sviram 10 godina s prekidima pa ne želim baš neki početnički set koji će me previše ogrančiti

Opis:
- bubnjevi moraju imati veliki low-end, čim "tvrđi" zvuk
- komponente: snare, 1 bas, 2 toma + indianer ili 3 toma + indianer ili 2toma+ 2 indianera
- činele nisu trenutno bitne ali za sad bih standard, znači: ride + hi-hat + crash. može i bez crasha pa ga kupim naknadno
- demenzije bubnjeva bi trebale biti srednje ili manje, ne žeilm da su premasivni. sviđa mi se kad su dimenzije bubnjeva manje, obično imaju taj tvrđi zvuk koji volim.
- jači bas, za razliku od ostalih bubnjeva može biti i dosta veći, ai ne mora. da je bio bi plus
- i ono što je najbitnije: trebaju bit univerzalni, znači, za pozornicu i probe, tj za sviranje muzike od rocka do domaćih, zabavnih i sl pjesama. nikako ih nebi koristio za sviranje metala i sl.

- Cijena: do 1200e

btw ne mislim kupovati isključivo nove bubnjeve pa se navedena cijena odnosi i na rabljene bubnjeve koje je moguće dobiti za tu cijenu

hvala
bbnjr
Dobošar
Dobošar
Posts: 93
Joined: October 1st, 2008, 3:48 pm

Re: Koje bubnjeve mi preporučate

Post by bbnjr » July 4th, 2011, 11:31 am

Sonor Select Force S-drive! :thumbup:
Djuka
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 5
Joined: July 3rd, 2011, 7:42 pm
Inspiracija: Thomas Lang

Re: Koje bubnjeve mi preporučate

Post by Djuka » July 4th, 2011, 2:36 pm

bbnjr wrote:Sonor Select Force S-drive! :thumbup:
Da, oni mi se definitivno sviđaju, ali su malo preskupi..... :zid:
bbnjr
Dobošar
Dobošar
Posts: 93
Joined: October 1st, 2008, 3:48 pm

Re: Koje bubnjeve mi preporučate

Post by bbnjr » July 4th, 2011, 3:51 pm

1380 EU komplet sa hardverom.
Elenkov
Dobošar
Dobošar
Posts: 109
Joined: April 15th, 2010, 5:52 pm
Moj Bubanj: dw preformance ebony, istanbul, evans
Moji bendovi: Breaking Benjamin
Inspiracija: Cobus Potgieter

Re: Koje bubnjeve mi preporučate

Post by Elenkov » July 4th, 2011, 4:46 pm

ma opusti se malo i uzmi sebi mapex saturna
Elenkov
Dobošar
Dobošar
Posts: 109
Joined: April 15th, 2010, 5:52 pm
Moj Bubanj: dw preformance ebony, istanbul, evans
Moji bendovi: Breaking Benjamin
Inspiracija: Cobus Potgieter

Re: Koje bubnjeve mi preporučate

Post by Elenkov » July 4th, 2011, 4:52 pm

User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Koje bubnjeve mi preporučate

Post by Woody » July 4th, 2011, 10:14 pm

Hahaaaa! Moja bebica :wub: Naravno, cena nema veze sa životom...
@ djuka - low end i tvrdoću možeš dobiti od raznoraznih bubnjeva, ali shvatam da ti je cifra od 1200 eur predviđena za bubanj sa činelama? Tu može da dođe u obzir neki jeftiniji nov bubanj, ali pre Meridian birch ili Sonor Essential Force jer breza doprinosi tvrdoći i punch-u više nego javor. Ako već preferiraš Pearl, neki BRX bi ti lepo legao, to je mnogo dobar bubanj za male pare, a bogami i Yamaha Stage Custom Birch lepo radi, nov ili polovan. Tamu sam slabo svirao pa ne bih da lupam :P
The Sea, The Sea
Elenkov
Dobošar
Dobošar
Posts: 109
Joined: April 15th, 2010, 5:52 pm
Moj Bubanj: dw preformance ebony, istanbul, evans
Moji bendovi: Breaking Benjamin
Inspiracija: Cobus Potgieter

Re: Koje bubnjeve mi preporučate

Post by Elenkov » July 5th, 2011, 12:17 am

milose skup ovaj u UK kazes?
Djuka
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 5
Joined: July 3rd, 2011, 7:42 pm
Inspiracija: Thomas Lang

Re: Koje bubnjeve mi preporučate

Post by Djuka » July 5th, 2011, 1:09 am

Yamahu Stage Custom definitivno ne bi! Svirao sam na njima i to apsolutno nisu bubnjevi kakvi mi se sviđaju. Slažem se za Meridian, i meni je interesantan, ali moram priznati da me po onome što sam do sad našao/vidio nekako najviše privlači Tama Silverstar. Što mislite o ovoj Tami?

Što se tiče Saturna, čuo sam da je dosta glasan, a meni se nekako više sviđaju tiši, tvrđi bubnjevi koji su više za "pod mikrofon".

Ali mislim da sutra kupujem bubnjeve bio bi to Sonor Essential Force ili Tama Silverstar.
Mapexa me nekako "strah". Nisam nikada svirao na njima, a logičnije mi je nekako da je slabije kvalitete od ovih renomiranih marki. Ili se varam...?
bbnjr
Dobošar
Dobošar
Posts: 93
Joined: October 1st, 2008, 3:48 pm

Re: Koje bubnjeve mi preporučate

Post by bbnjr » July 5th, 2011, 9:50 am

Nije Mapex slabiji, ni u kom pogledu. Ali cisto da ne bude zabune, Saturn je visa kategorija bubnjeva od ostalih, koji su u ovoj temi nabrojani...
Po mom nekom iskustvu breza je za nijansu uvek glasnija od javora, ali tu ima i neke logike jer su vise u izrazaju vise frekvencije. Sam si rekao da ti se Stage Custom ne svidja, tj. nije tvoj ukus. Samim tim, izgleda da ti ostaje neki javor u daljem razmatranju. Zbog toga ti ne bi ni Essential Force preporucio, niit Tamu Silverstar (breza).
Od serija koje se mogu uzeti novi imas:
- Pearl VMX (koji je dosta skuplji od tvojih mogucnosti, ako ti je okvir 1.200 uzimajuci u obzir i hardver i cinele)
- Mapex Meridian Maple (uklopio bi se u kompletan set sa polovnim ali kvalitetnijim cinelama, mozda bi treba da dodas 100-150 eu...)- Sonor Force 3007 (isti slucaj kao i prethodni)
- Sonor Select Force (vazi prvi slucaj)
- Gretsch Catalina Maple + neki hardver set (sigurno se uklapas,cak i sa novim cinelama)
- Yamaha Tour Custom (mozda bi bio najbolji tonski izbor za tvoj ukus, ali finansijski ces za 1200 jedva izgurati i neki hardver)

Gore je prica za nove bubnjeve od javora (mozda neko pomogne pa nabroji jos neki).
Za polovne imas i starije serije nabrojanih i drugih proizvodjaca.
U sustini nemoj zaobici ni cinjenicu da odabir plastika moze puno da utice na zvuk. Tako da bi ja u tvom mestu ipak probao jos neki Stage custom sa debljim,denfovanim plastikama (pa cak i neku drugu brezu).
Da, i jos nesto... "tvrdi" zvuk imaju bubnjevi izradjeni od basswood-a, tj. setovi nizih kategorija. Ove,ali pristojne tipove mozes naci kod Mapex-a (stariji VX modeli,sada Voyager ili Horizon HX eventualno HBX), tako da bi ti ostalo para za jako dobre cinele, pa mozda i za neki manji set mikrofona...
Djuka
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 5
Joined: July 3rd, 2011, 7:42 pm
Inspiracija: Thomas Lang

Re: Koje bubnjeve mi preporučate

Post by Djuka » July 5th, 2011, 4:22 pm

Yamaha Tour Custom je i bila prvi izbor dok nisam vidio cijenu :), bubnjevi su naprosto fenomenalni!!!

Jučer sam našao video na Youtubeu sa Mapex Saturnom. Zvuk je iznenađujuće dobar i na tren je poništio moju viziju Mapexa kao firme koja nije za mene, pokušat ću ih isprobat negdje u živo...

Ali moram priznat da mi od svega što vi nabrajate Tama Silverstar za sad doslovno oduzima dah. Bubnjevi izgledaju savršeno, a i cijena je zadovoljavajuća, samo se u ono najbitnije još moram uvjeriti...zvuk...

Što se tiče odabra drveta rađe bih uzeo brezu prvenstveno jer je javor preskup, a ako se radi o kvalitetnim bubnjevima i zvuk breze će savršeno odgovarati.
bbnjr
Dobošar
Dobošar
Posts: 93
Joined: October 1st, 2008, 3:48 pm

Re: Koje bubnjeve mi preporučate

Post by bbnjr » July 5th, 2011, 4:31 pm

Javor je u proseku ako gledas isti proizvodjac uvek skuplji od breze za 100-200 eura.
Iz konteksta tvoje price sam zakljucio da bolje da ides na javor, ali zato sam i napomenuo da svakako probas jos koju brezu.
Najvaznije da uzmes takav set koji ti se svidja...
I jos nesto, set dobrih plastika za ceo bubanj kosta otprilike 120 eu, imaj to u vidu...
Djuka
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 5
Joined: July 3rd, 2011, 7:42 pm
Inspiracija: Thomas Lang

Re: Koje bubnjeve mi preporučate

Post by Djuka » July 5th, 2011, 4:34 pm

Onda jedno ovakvo pitanje....:

Ima li od bubnjeva koji su navedeni u ovoj temi neki bubanj koji dolazi sa dovoljno kvalitetnim plastikama da ih vrijedi ostaviti gore?
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Koje bubnjeve mi preporučate

Post by Matija » July 5th, 2011, 4:44 pm

Da. Mapex Saturn.Ali da ne bude da ja trujem, i samo Mapex reklamiram, svakako nisu jedini... Ne bih imao endorsement Mapex-a da ne mislim da je najbolji bubanj.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
bbnjr
Dobošar
Dobošar
Posts: 93
Joined: October 1st, 2008, 3:48 pm

Re: Koje bubnjeve mi preporučate

Post by bbnjr » July 5th, 2011, 4:57 pm

Ako uzimas bubnjeve u rangu od 1000 eura, ne bi trebala da ti smeta cena kvalitetnih plastika. To ti je svakako potrosni materijal...
Post Reply