bubanj snowa ?

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

User avatar
noah1
Dobošar
Dobošar
Posts: 67
Joined: September 29th, 2008, 12:03 pm
Inspiracija: Glazba.
Location: Croatia

bubanj snowa ?

Post by noah1 » September 29th, 2008, 12:35 pm

Dakle. Prvo malo uvoda. :cekic: eto sad je vec nekih 12, 13 godina otkad su bubnjewi postali centar mog zivota ..sve se okrece oko njih, svaka lipa koju zaradim ide za kupowinu novog bubnja..i eto , nakon godina i godina stednje skupilo se oko 25 000 kuna.. samo shto josh nije izabran set, jer se nikako ne mogu odluchiti. Uvijek me vuche tama, pearl, pa chak i mapex..
Poanta ovog posta je da mi preporuchite neki set...neshto sto ce mi olaksati odluku. Taj novac je zbilja krvavo zaradjen i zato tezim shto brutalnijeem bubnju.. :wicked:

ako mi ostane ishta para nakon kupowine akustichnog, mislim mozda i kupit neki elektronac yer nemam opciju swiranja doma... :wacko:
“Music is the strongest form of magic.” (Manson)
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: bubanj snowa ?

Post by Loshme » September 29th, 2008, 3:00 pm

zavisi kakav zvuk bubnja hoces i koju muzike sviras. :chears:
moj savet:
solidno drvo, dobar dobos, dobra kontra, dobra bas pedala, i onda kupis sve dobre cinele i na kraju dobro drvo. ovo bi ja radio, ali sam se kasno setio. jbg, na greskama se uci.
EDIT: [/b] ako sam dobro izracunao, to ti je 3200 evra. :blink: :blink:

SVaka cast covece! :chears:
Last edited by Loshme on September 29th, 2008, 6:49 pm, edited 1 time in total.
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: bubanj snowa ?

Post by alexa » September 29th, 2008, 3:04 pm

Koliko sam razumeo sviraš 12-13 godina? Kako za to vreme nisi uspeo da nađeš svoj zvuk/trip/bubanj snova ili kako god?
Koliko je to u evrima? Ne bi bilo loše da ubuduće stavljate cene u evrima jer ne zna svako koliko je kuna a koliko konvertabilana marka! I da, iz države u državu cene se često mnogo razlikuju!
Zlo i napoako...666, 999
somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

Re: bubanj snowa ?

Post by somborjazz » September 29th, 2008, 6:50 pm

Yamaha Oak Custom drvo,(oko 1500 eura) , Ludwig Acrolite ili Supersensitive dobos (150-300), zavisi u kom stanju je, i nema potrebe da je nov, mogu se naci savrseno ocuvani polovni), Zildjian K custom cinele ili Bosphorus, i ceo set mozes primeniti u ma kojoj vrsti muzike.
Slazem se sa napomenom da treba krenuti od cinela, dobosa i bas pedale, jer desavace se da ces svirati na mestima gde te ceka bubanj ili pak na nekim grupnim svirkama, i zvuk ce ti prvenstveno, zbog ozvucenja, zavisiti upravo od dobosa i cinela.
Kako god, imas dovoljno novca da si priustis i odlican komplet i odlicne cinele!
Sretno!
User avatar
noah1
Dobošar
Dobošar
Posts: 67
Joined: September 29th, 2008, 12:03 pm
Inspiracija: Glazba.
Location: Croatia

Re: bubanj snowa ?

Post by noah1 » September 30th, 2008, 12:15 am

hwala puno na savjetima... :hail: i da, trud se isplati na kraju.:) eto swira se nekakaw metal , hardcore..tipa soulfly , mudvayne, system ...pa chak i slipknot. :ninja:
Alek.. nije se bash prvih godina ishlo za tim da se kupi bubanj od 200, 300 eura, pa se stedilo godinama...To se sve oduzilo jer je u medjuvremeno trebalo plachati za ziwot i hranu..a swiralo se stwarno na svemu i svachemu.. :bend: da..sto se tice onih para, 25 000 kuna, to bi bilo nekih..hm.oko 3 400 eura..
“Music is the strongest form of magic.” (Manson)
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: bubanj snowa ?

Post by Boris J » September 30th, 2008, 7:36 am

savetovao bi ti da svakako pogledash mapex pro m... koliko se meni chini ti imash dovoljno para da kupish taj set + profi dobosh (black panther) + set profi chinela (po moguctvu zildjian a custom ili k) a to je sasvim dovoljno da zvuchish kao car u bilo kojem okruzenju...
User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: bubanj snowa ?

Post by sinnerboy1 » September 30th, 2008, 10:36 am

također moj glas za pro-m. ne znam je li još uvijek u tijeku akcija gdje uz set dobiješ besplatno i black panther doboš.

a glede činela (pošto se mariše malo jača mjuza) ne znam koliko bi ti pasali K zildjiani. da ne bi imao polomljene skupe činele.
"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: bubanj snowa ?

Post by alexa » September 30th, 2008, 12:04 pm

noah1 wrote: Alek.. nije se bash prvih godina ishlo za tim da se kupi bubanj od 200, 300 eura, pa se stedilo godinama...To se sve oduzilo jer je u medjuvremeno trebalo plachati za ziwot i hranu..a swiralo se stwarno na svemu i svachemu.. :bend: da..sto se tice onih para, 25 000 kuna, to bi bilo nekih..hm.oko 3 400 eura..
Nisam mislio na to kako nisi do sada kupio dobar bubanj nego kako nisi našao nešto što znaš da bi prvom prilikom, kada budeš imao veću kintu za tako nešta, uzeo bez razmišljanja! Baš kao što si napisao, bubanj iz snova, možda se nikada ni ne ostvari ali opet lepo je razmišljati o tako nečemu :rolleyes:

Naravno da nema svako sredstava za bubnjeve (čak i za bilo kakve), pogotovo jer je veoma "skup sport". Mada bubnjevi se sa godinama menjaju tako da danas većina modela i serija nije kao pre tih 12-13 god.

Dajem svoj glas Mapex-u koji svakako nije kao ranije, slažem se sa ljudima za pro M ali ti imaš kinte i za Saturn sa nekim drugim profi dobošem i plus dobre činele! Ja bih uzeo Paiste Rude ili Z Custom, iako sam ranije bio veoma odbojan prema glasnim činelama vremenom skapirah da je to za mene Amin. Ovo za činele kažem po muzici koju ti kažeš da sviraš. Mada eto sve više se pominje taj Bosphorus, ja čekam dva Gold crash-a koji stižu oko 15.10. pa stavljam utiske na forum kada ih probam malo.

E da, postoji vać tema na koju smo se ranije pržili svi redom i stavljali spisak bubnjeva pa čak ih i pravili u programu sa sve činelama :D
viewtopic.php?f=9&t=165
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: bubanj snowa ?

Post by Loshme » September 30th, 2008, 2:02 pm

alek(sa) wrote:
noah1 wrote: Dajem svoj glas Mapex-u koji svakako nije kao ranije, slažem se sa ljudima za pro M ali ti imaš kinte i za Saturn sa nekim drugim profi dobošem i plus dobre činele! Ja bih uzeo Paiste Rude ili Z Custom, iako sam ranije bio veoma odbojan prema glasnim činelama vremenom skapirah da je to za mene Amin. Ovo za činele kažem po muzici koju ti kažeš da sviraš. Mada eto sve više se pominje taj Bosphorus, ja čekam dva Gold crash-a koji stižu oko 15.10. pa stavljam utiske na forum kada ih probam malo.
Ja isto glasam za Mapex Saturn, jer te drvo bez dobosa moze izaci oko 1400-1500 evra. Kupis dobar dobos za 400-500 evra ili manje, i onda cinele. Mislim da bi imao bas pro set. Mada, mozes uzeti i taj Pro M i uzeti vise cinela. Ja ako bih uzimao dobru kontru treba mi 500 evra. :zuba: Paiste 2002 14" Hats = :hail:
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: bubanj snowa ?

Post by pedja_gumeni » September 30th, 2008, 2:31 pm

Boris J wrote:savetovao bi ti da svakako pogledash mapex pro m... koliko se meni chini ti imash dovoljno para da kupish taj set + profi dobosh (black panther) + set profi chinela (po moguctvu zildjian a custom ili k) a to je sasvim dovoljno da zvuchish kao car u bilo kojem okruzenju...
Ja ti savetujem Pearl-ov hardver, na ovu ideju.
1000 i 2000 serije
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: bubanj snowa ?

Post by alexa » September 30th, 2008, 7:21 pm

pedja_gumeni wrote:
Boris J wrote:savetovao bi ti da svakako pogledash mapex pro m... koliko se meni chini ti imash dovoljno para da kupish taj set + profi dobosh (black panther) + set profi chinela (po moguctvu zildjian a custom ili k) a to je sasvim dovoljno da zvuchish kao car u bilo kojem okruzenju...
Ja ti savetujem Pearl-ov hardver, na ovu ideju.
1000 i 2000 serije
To matori! Čitaš mi misli :thumbup:
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: bubanj snowa ?

Post by pedja_gumeni » September 30th, 2008, 7:50 pm

alek(sa) wrote:
pedja_gumeni wrote:
Boris J wrote:savetovao bi ti da svakako pogledash mapex pro m... koliko se meni chini ti imash dovoljno para da kupish taj set + profi dobosh (black panther) + set profi chinela (po moguctvu zildjian a custom ili k) a to je sasvim dovoljno da zvuchish kao car u bilo kojem okruzenju...
Ja ti savetujem Pearl-ov hardver, na ovu ideju.
1000 i 2000 serije
To matori! Čitaš mi misli :thumbup:
To je vec uveliko poznata stvar... lol
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: bubanj snowa ?

Post by corrzika » September 30th, 2008, 11:53 pm

MOJ SAN...!!!

Samo bez duple pedale...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: bubanj snowa ?

Post by corrzika » September 30th, 2008, 11:59 pm

A chesto i ovo sanjam....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: bubanj snowa ?

Post by Boris J » October 1st, 2008, 2:22 am

ja sam se skroz razocharao u pearl posle par epizoda koje sam imao skoro sa njihovim ovlashcenim dilerima ovde tako da od sada kupujem samo dw hardware i nishta drugo... prvo shto sam uzeo je 5300 snare stand... (imali su i 9000 za koji sam imao kintu ali bio je u light verziji a ja sam hreo bash masivan stalak tako da je 5000 pobedio... i ne kajem se ni malo...)
Post Reply