Samogradnja bubnjeva

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Chupavi_marko
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 230
Joined: March 6th, 2008, 12:53 am
Moj Bubanj: Mapex M Birch
Moji bendovi: jos nemamo ime!
Location: Beograd

Samogradnja bubnjeva

Post by Chupavi_marko » September 26th, 2008, 5:34 pm

video sam da mogu da se pazare obradjeni i neobradjeni shell-ovi, i svi delovi na komad... ja bih to radio, napravio sebi jedan bas drumset bas kakav ja hocu... posto imam malo iskustva sa masinstvom, cak bi pravio sam svoje lug-ove, to znam da moze da se hromira kod nas i mogu relativno lako da se nadju ljudi sa CNC masinama ... ostaje samo prakticno da se ofarba i da se sve pokaci na njega...

Da li neko ima neka iskustva u tome? Da li je neko to radio, ili mozda zna nekoga ko zna nekoga ko je to radio?
svet u koloru!
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Samogradnja bubnjeva

Post by Drobac » September 26th, 2008, 5:51 pm

Znam samo da ce te hromiranje izaci kao svetog Petra kajgana.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Chupavi_marko
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 230
Joined: March 6th, 2008, 12:53 am
Moj Bubanj: Mapex M Birch
Moji bendovi: jos nemamo ime!
Location: Beograd

Re: Samogradnja bubnjeva

Post by Chupavi_marko » September 26th, 2008, 10:57 pm

moze da se ubaci kada se radi na vise da bude nesto jeftinije... reci koliko bi bilo dobro da imas svoje kustom mejd lug-ove :) to mi je nekako najbitnije :) da budu dobri : ahhh... kada se samo bacim na posao :)
svet u koloru!
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Samogradnja bubnjeva

Post by Drobac » September 26th, 2008, 11:19 pm

Sve je to super, i sam sam pravio razne stvari za bubnjeve, samo hromiranje je jako skupo. Koliko ja znam, 10 evra je jedan decimetar kvadratni, debljine 1 mikrona. A uvek ti nanose 3 mikrona, tako da 1dm kvadratni izadje 30 evra. Mozda bi ti se vise isplatila ona plastifikacija, samo bile bi crne civije, mada mislim da imaju i drugih boja. E, to bi bio cist sex. :wub:

Edit: mislim da sam negde imao link ka sajtu koji se bavi samogradnjom bubnjeva.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Chupavi_marko
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 230
Joined: March 6th, 2008, 12:53 am
Moj Bubanj: Mapex M Birch
Moji bendovi: jos nemamo ime!
Location: Beograd

Re: Samogradnja bubnjeva

Post by Chupavi_marko » September 26th, 2008, 11:40 pm

da, ni ta plastifikacija nije losa... to moze da izgleda.... mmmmm... reci u duginim bojama :) ili neki preliv ... ma .... mogu cuda da se rade, samo treba naci dobro drvo... i dobrog farbara :)... jel neko zna kojim bojama se boji drvo za bubnjeve?
svet u koloru!
User avatar
brainsaladsandar
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 504
Joined: October 22nd, 2007, 4:42 pm
Moj Bubanj: Mapex M Birch, Sabian, Tama Pedals
Moji bendovi: Burning Circle
Inspiracija: N. Peart, M. Portnoy, N. McBrain, C. Palmer
Location: Ruma
Contact:

Re: Samogradnja bubnjeva

Post by brainsaladsandar » September 27th, 2008, 12:26 am

to bih mogao da uradim, kad bi mi mythbustersi bili komšije
http://www.burning-circle.com
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Samogradnja bubnjeva

Post by Loshme » September 27th, 2008, 4:51 pm

Evo kako bi ja radio:
-kupis drvo lakirano(sa izbusenim rupama)
-kupis hardware po tvom izboru(sarafi, obrucevi, civije i sve te sitnice)
-kljuc za bubanj i srafciger
-uhvatis slobodno vreme i zavrces :)

Naravno, treba ti dosta para. :F

MAda, prava uzivancija bi bila kada bi imao onu spravu za lepljenje slojeva drveta i sve potrebne lepkove i kada bi taj posao uradio. OStalo je NISTA! :zuba:
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Samogradnja bubnjeva

Post by Drobac » September 27th, 2008, 5:00 pm

A gde bi kupio drvo sa izbusenim rupama?
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Samogradnja bubnjeva

Post by Loshme » September 27th, 2008, 6:42 pm

Pa ne verujem da bi i trazio, ali moze neko to da ti izbusi, posto ja to ne bi radio. Ono sto meni treba, moze da se kupi. Ljudi su ulozili godine u pravljenje bubnja, a ja sada nasao nesto da pravim... pfft. :) If you know what I mean. :chears:
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Samogradnja bubnjeva

Post by Drobac » September 27th, 2008, 10:11 pm

I dalje mi nije jasno ko ce drvo da ti odradi (gde to ima da se kupi?). Busenje je najmanji problem.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
miloš
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 395
Joined: September 11th, 2008, 1:57 am
Moj Bubanj: Mapex proM, Paiste,Gibraltar, Vic firth, Remo
Moji bendovi: Harlekin, Pablo psihopata...
Inspiracija: Mike Protnoy, Chad Smith, Gavin Harrison

Re: Samogradnja bubnjeva

Post by miloš » September 27th, 2008, 11:09 pm

...e sad! ima lik iz mog sela tj indjije koji pravi setove totalno costum made vec nekih 10-tak godina i napravio je setova i setova.u svakom sluchaju ima svoje kalupe i stege za sve velicine tomova i bas bubnjeva,drvo ako mozhesh bubingu da mu donesesh od nje ti mozhe napraviti sve ali uglavnom je radio od breze javora i tako tih "random" vrsta drveta. i tako shto se tog dela sa drvetom tiche on to uradi u koliko slojeva otjesh,izshmirgla ivce na 45 stepeni ili skroz zaobli,izbushi rupe,samo shto su mu finishi katastrofa tj tom delu posla ne poklanja mnogo pazhnje uglavnom koristi "samolepljive tapete" shto se prodaju u knjizharama. onda chivjije isto ima costum made i relativno su ok. obruche radi isto samo shto ih radi iz trake pa ih vari,i njih plastificira. i mogu vam retji da se to nije dobro pokazalo poshto sam bio kod lika i sve mu se ljushti boja sa obrucha tako da jbg. i tako u svakom sluchaju ako je neko zainteresovan mogu dati njegov mob pa da se chujete...
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Samogradnja bubnjeva

Post by Loshme » September 28th, 2008, 2:45 am

Drobac wrote:I dalje mi nije jasno ko ce drvo da ti odradi (gde to ima da se kupi?). Busenje je najmanji problem.
Pa mozes da narucis shellpack dimenzije, koliko slojeva drveta i koje drvo i da ti odrade busenje... valjda :zuba:
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Samogradnja bubnjeva

Post by Drobac » September 28th, 2008, 3:29 am

miloš wrote:...e sad! ima lik iz mog sela tj indjije koji pravi setove totalno costum made vec nekih 10-tak godina i napravio je setova i setova.u svakom sluchaju ima svoje kalupe i stege za sve velicine tomova i bas bubnjeva,drvo ako mozhesh bubingu da mu donesesh od nje ti mozhe napraviti sve ali uglavnom je radio od breze javora i tako tih "random" vrsta drveta. i tako shto se tog dela sa drvetom tiche on to uradi u koliko slojeva otjesh,izshmirgla ivce na 45 stepeni ili skroz zaobli,izbushi rupe,samo shto su mu finishi katastrofa tj tom delu posla ne poklanja mnogo pazhnje uglavnom koristi "samolepljive tapete" shto se prodaju u knjizharama. onda chivjije isto ima costum made i relativno su ok. obruche radi isto samo shto ih radi iz trake pa ih vari,i njih plastificira. i mogu vam retji da se to nije dobro pokazalo poshto sam bio kod lika i sve mu se ljushti boja sa obrucha tako da jbg. i tako u svakom sluchaju ako je neko zainteresovan mogu dati njegov mob pa da se chujete...
U, jbt, pa to nije losa varijanta. Jel znas koliko bi otprilike izasao jedan dobos (samo drvo) 14 x 5 inca od breze?
Loshme wrote:
Drobac wrote:I dalje mi nije jasno ko ce drvo da ti odradi (gde to ima da se kupi?). Busenje je najmanji problem.
Pa mozes da narucis shellpack dimenzije, koliko slojeva drveta i koje drvo i da ti odrade busenje... valjda :zuba:
Puno visis na netu. :smor:
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Samogradnja bubnjeva

Post by ProFTW » September 28th, 2008, 9:07 pm

miloš wrote:...e sad! ima lik iz mog sela tj indjije koji pravi setove totalno costum made vec nekih 10-tak godina i napravio je setova i setova.u svakom sluchaju ima svoje kalupe i stege za sve velicine tomova i bas bubnjeva,drvo ako mozhesh bubingu da mu donesesh od nje ti mozhe napraviti sve ali uglavnom je radio od breze javora i tako tih "random" vrsta drveta. i tako shto se tog dela sa drvetom tiche on to uradi u koliko slojeva otjesh,izshmirgla ivce na 45 stepeni ili skroz zaobli,izbushi rupe,samo shto su mu finishi katastrofa tj tom delu posla ne poklanja mnogo pazhnje uglavnom koristi "samolepljive tapete" shto se prodaju u knjizharama. onda chivjije isto ima costum made i relativno su ok. obruche radi isto samo shto ih radi iz trake pa ih vari,i njih plastificira. i mogu vam retji da se to nije dobro pokazalo poshto sam bio kod lika i sve mu se ljushti boja sa obrucha tako da jbg. i tako u svakom sluchaju ako je neko zainteresovan mogu dati njegov mob pa da se chujete...
JAKO zanimljivo :)
aj deder postuj ti taj mob, pa da mi direktno pitamo choveka, ukoliko nam trebaju dodatne informacije
bilo bi jaaaakoo kool, uzmesh samo izbusheno drvo :)
chivije obruche i taj deo harvera moze da se nadje na net-u (tipa e-bay i tako to), mozda cak i kod nas (neko rece da nota radi porudzbine od pearla u najsitnije detalje).
hm, a shto se tiche lakiranja, neam pojma..
vecina proizvodjacha koristi neke "resonance inhance" boje chiji je sastav strogo chuvana tajna, ali kontam da bi mogla neka varijanta da se odnese kod auto limara (valjda tamo boje kola?) da to oni odrade, ali sa nekom bojom koja za drvo...
kad bi bilo neki takvih metalic boja, to bi bio, shto kaze kolega drobac, "chist sex" :D
ka-PAU
User avatar
miloš
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 395
Joined: September 11th, 2008, 1:57 am
Moj Bubanj: Mapex proM, Paiste,Gibraltar, Vic firth, Remo
Moji bendovi: Harlekin, Pablo psihopata...
Inspiracija: Mike Protnoy, Chad Smith, Gavin Harrison

Re: Samogradnja bubnjeva

Post by miloš » September 28th, 2008, 9:50 pm

...shto se tiche cene dobosha stvarno ne znam,morao bi da ga pitam. a lakiranje ,komshija mi pravi frule al lik je baash napaljen varijanta pravi frule za boru dugica,zna chovek poso u svakom sluchaju i lakiro je jedan dobosh i ispalo je bash do jaja.uglavnom to mozhe da se odradi najbolje u nekim natural varijantama sa "sandolinom" pa preko lak. a bash za bojenje u "mat" boje neam pojma. 0637136316 to je broj od gospodina:D zove se zoran karanovic. pa se konsultujte sa doticnim.
Post Reply