Samogradnja bubnjeva

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

User avatar
casualdrumer
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 227
Joined: April 23rd, 2009, 5:57 pm
Moj Bubanj: Sonor F507-Paiste
Inspiracija: Dave Weckl,Mike Johnston,Steve Gadd,Yoyo Mayer
Location: Zrenjanin

Re: Samogradnja bubnjeva

Post by casualdrumer » May 8th, 2011, 3:58 pm

Zna li neko koji bi mogao biti potencionalni moguci problem ako se na postojani wrap zalepi novi wrap bez skidanja prethodnog , moja saznanja su da to gusi drvo , ima li icega u tome ?
Koliko znatno moze da utice ?
"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself."
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Samogradnja bubnjeva

Post by Mare » May 8th, 2011, 10:47 pm

@ casualdrumer

Nemoj to da radiš, jednostavno skini staru foliju pa onda nalepi novu. Sigurno da će to ugušiti drvo tj. zvuk određeni procenat ako lepiš novu preko postojeće. Može da se desi i da ti se pojavi blago zujanje od vibracija između folija.

Ako vas interesuju cene shell-ova (sa i bez bearing edges) od raznih proizvođača i drveta, svi delovi za bubnjeve, drveni obruči, itd... javite mi pa ću vam ispisati.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
casualdrumer
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 227
Joined: April 23rd, 2009, 5:57 pm
Moj Bubanj: Sonor F507-Paiste
Inspiracija: Dave Weckl,Mike Johnston,Steve Gadd,Yoyo Mayer
Location: Zrenjanin

Re: Samogradnja bubnjeva

Post by casualdrumer » May 8th, 2011, 11:27 pm

Naprotiv , ja nikada tako nesto ne bih radio,opste mi je poznato da se skida postojeca folija (wrap) i drvo se dodatno obradjuje za novu .. Vec imam slucaj sa jednim bubnjem gde izgleda da je na fabricki wrap (crni) zalepljen novi (tipa natural wood finish),tjs izgleda da prvi nije skidan. S toga mi je trebala informacija o mogucim problemima.
"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself."
Post Reply