Yamaha bubnjevi

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Yamaha bubnjevi

Post by Loshme » September 25th, 2008, 12:22 am

Pre jedno mesec dana sam bio u Beogradu u Mitros Musicu i probao sam onu Yamahu Maple Custom i bubanj me prosto ODUVAO! Svideo mi se vise i od Recording Customa i od svega sto sam do sada probao! Dimenzije su bile 20"x??, 8"x7", 10"x8" i 14"x14"(valjda) i dobos 14"x6.5". Bas bubanj i dobos su me jednostavno pojeli! Jako dobar zvuk, ali sam se skenjao kada sam video cenu dobosa. 700 EVRA! Super je Yamaha, sve je to ok, ali mislim da su malo vise na ceni ti dobosi a i uopste druge komponente... Kakvo je Vase misljenje uopste na Yamaha bubnjeve? Ja mislim da su skroz korektni po pitajnu kvaliteta, ali da su sa cenom preterali! Neka me neko ispravi, jos sam zelen.

:chears:

Image

Dobos je bio dublji od ovog i civije su hromirane. Ali je ovako sve isto.

Image
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Yamaha drums

Post by Boris J » September 25th, 2008, 4:40 am

ako su civije bile hromirane onda to mozda i nije maple custom nego moza neshto iz absolute serije jer koliko ja znam ta serija ina samo zlatne civije i nikakve druge... i samo tri finisha... vintage maple zvuk... jako lepo ko voli...

ja jako volim yamahu mada zbog pomenute cene njihovih bubnjeva nisam nikada imao njihov set (a pretpostavljam da nikada ni necu...)

ali u jednu stvar sam prilichno siguran... yamaha pravi najbolje bubnjeve od breze... znachi ako to volite, onaj njihov ablosute birch ili naravno recording custom su ubedljivo najbolja stvar koja moze da vam se desi...
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Yamaha drums

Post by Loshme » September 25th, 2008, 1:47 pm

JAO IZVINI! Bio je zlatan hardware na celom bubnju! Tek sam se sada setio! :zid:

Image

Mislim da je finis bio ovakav. Ne vidim bas dobro. Tu su i zlatne civije.
somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

Re: Yamaha drums

Post by somborjazz » September 25th, 2008, 2:15 pm

hm, ovako...
Imam Yamaha stage custom vec vise od 10 godina, prosao je raznorazna maltretiranja i hiljade svirki i citav hardver mu i dalje funkcionise.Ko god da je u poslednjih 10 godina svirao u Somboru, a nije nosio svoj bubanj, velika je verovatnoca da je svirao na njemu.
I dalje zvuci odlicno.
Poucen tim iskustvom, kad sam skupio dovoljno novca za novi bubanj, tj onaj koji cu samo ja svirati, kupio sam Yamaha Oak Custom.Savrsenstvo.Made in Japan.Odlican finish, perfektan zvuk, kako u studiju tako i uzivo, ozvucen,neozvucen.Petodelni komplet+stalak za kontru+pedala+pecaljka su bili 1900 eura i vrede svakog centa!I unazad 4 godine bubanj drzi cenu i u Americi i u Evropi sto je dobar pokazatelj!
Elem,Yamaha je moja velika preporuka!
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Yamaha drums

Post by Drobac » September 25th, 2008, 2:22 pm

somborjazz wrote:hm, ovako...
Imam Yamaha stage custom vec vise od 10 godina, prosao je raznorazna maltretiranja i hiljade svirki i citav hardver mu i dalje funkcionise.Ko god da je u poslednjih 10 godina svirao u Somboru, a nije nosio svoj bubanj, velika je verovatnoca da je svirao na njemu.
I dalje zvuci odlicno.
EMAD na basu, Genere na tomovima i bela Pearl reklamna napred na basu?
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: Yamaha drums

Post by sinnerboy1 » September 25th, 2008, 2:28 pm

kontam da je visoka cijena upravo zato što se više serije proizvode u Japanu. što se tiče SC-a svirao na jednom gigu na njemu(ne ovaj pominjani) i bubanj je usprkos razrovanim opnama zvučao više nego dobro.

e da i nedavno predstavljena nova visoka serija. sendvič konstrukcija od nekog ludog drveta

http://www.yamaha.com/drums/drumproduct ... TID=568160
"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Yamaha drums

Post by alexa » September 25th, 2008, 2:48 pm

Ja imam Stage Custom Advantage Nouveu, dakle sa plastificiranim čivijama. Većina je već upoznata sa tim bubnjem jer je najčešće korišćen na svirkama itd. Dobar bubanj za svirke ali osećam potrebu za nečim boljim. Ja sam moj malo "budžio", dokupio još jedan timpan 13", neke stalke i dodatke. Star je oko 3 godine i dalje savršeno očuvan, raven black boja, to je crna mat varijanta, po meni izgleda mnogo lepo za oko. Još sa dole crnim ebony kožama :)
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Yamaha drums

Post by Boris J » September 25th, 2008, 4:45 pm

Loshme wrote:JAO IZVINI! Bio je zlatan hardware na celom bubnju! Tek sam se sada setio! :zid:
oprosticu ti ovaj put... :P

:D
somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

Re: Yamaha drums

Post by somborjazz » September 25th, 2008, 7:27 pm

Drobac wrote: EMAD na basu, Genere na tomovima i bela Pearl reklamna napred na basu?
E to je taj.Znaci bio si ovog vikenda u Domu omladine?
E steta, ja bejah na moru, inace bih dosao da malo pripomognem oko zvuka i onog timpana neposlusnog!
Ipak, nije mu za zameriti posle 10 godina!
Pozdrav!
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Yamaha drums

Post by Drobac » September 25th, 2008, 7:32 pm

somborjazz wrote:
Drobac wrote: EMAD na basu, Genere na tomovima i bela Pearl reklamna napred na basu?
E to je taj.Znaci bio si ovog vikenda u Domu omladine?
E steta, ja bejah na moru, inace bih dosao da malo pripomognem oko zvuka i onog timpana neposlusnog!
Ipak, nije mu za zameriti posle 10 godina!
Pozdrav!
Svirao sam na njemu. Sasvim dobar bubanj, odusevio me zvuk tomova, rekao sam sebi da vise nikad necu staviti coated plastike na tomove.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

Re: Yamaha drums

Post by somborjazz » September 25th, 2008, 8:15 pm

![/quote]
Svirao sam na njemu. Sasvim dobar bubanj, odusevio me zvuk tomova, rekao sam sebi da vise nikad necu staviti coated plastike na tomove.[/quote]

Tacno tako. G2 su , po mom iskustvu i misljenju, najbolje plastike za tomove. Od onih dostupnih kod nas na trzistu. i E Mad na basu. A moze i E Q4.Jednoslojne plastike, Bar sto se tice evansovih plastika za bas, daju daleko bolji i prirodniji zvuk od dvoslojnih.A, ma kako cudno zvucalo, i trajnije su od dvoslojnih. Uz obavezni patch.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Yamaha drums

Post by Drobac » September 25th, 2008, 10:15 pm

E, ovde se ne slazemo. Ja sam vise fan dvoslojnih plastika na basu. Imam EMAD2, mnogo mi vise pase zvuk, mada nije ni EMAD1 losa. Hocu na tomovima sad da probam EC2, u stvari ne sad, nego kad budem menjao. :)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Yamaha drums

Post by Boris J » September 26th, 2008, 6:37 am

hmm... imam i ja emad2 i probao sam kod drugara emad obicni (jednoslojni) i i meni se vishe svidja ta varijanta... mada to je vec stvar ukusa...
User avatar
peraK88
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 22
Joined: June 27th, 2008, 3:52 pm
Moj Bubanj: Yamaha Stage Custom Advantage Nouveau
Location: Panchevo

Re: Yamaha bubnjevi

Post by peraK88 » November 17th, 2008, 3:58 pm

Ja imam ovaj Stage Custom Advantage Noveau,dobio sam ga sa jos jednim 14" floor-om koji je dublji i ima nozice...prezadovoljan sam :)

Image
Image
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Yamaha bubnjevi

Post by Maleni10 » December 9th, 2008, 11:51 pm

Koliko si platio bubanj i gde je kupljen? Lepo izgleda, kakav je zvuk?
Post Reply