Basix Concept/Custom

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

nasmjeshiti luzer
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 17
Joined: July 29th, 2010, 5:20 pm
Moj Bubanj: Yamaha stage custom advantage nouveau
Moji bendovi: Pajperov smijeh, Glazgov kolac
Inspiracija: Goran Milošević, Gavin Harrison
Location: Banjaluka

Re: Basix Concept/Custom

Post by nasmjeshiti luzer » October 22nd, 2012, 1:29 pm

Prije dvije godine kupio sam Basix Neon i mogu vam reći da je poslije godina sviranja Sonorovih 507-ica, 1007-ica i 2007-ica zvuk Basix Neona, a pogotovo Neonovog basa bio je pravo otkrovenje. 3007-icu ipak ne može zajebati, masnija je, ton "deblji". Ima karakterističan, zarazno topljikav zvuk, sa blago naglašenim srednjim frekvencijama. Ovo je snimano u mom skrpljenom project studiju sa Basix Neonom(22,10-jedan tom, 14, 14) pinstripe svuda sem basa; na basu reklamna Neonova opna koja ima neki svoj, vrlo koristan ring), fus i crash paiste 302-icama(jebiga :blush: ), nekim praistorijskim ali vrlo kvalitetnim paiste-ovim 21"-incnim ride-om(preživo minimalno 20 godina panka). Sm57 na dobosu(samo gore, dole ništa, nije se imalo), EV PL33 u basu, Behringer C-2 overheadi- jedan za crash+fus, jedan za ride, na tomu 1 PVi2(onaj vokalni), na floor tomu Rode M1(takodje primarno vokalni mic). Za bubnjevima, miksetom i kasnije za racunarom sam, naravno, ja.

E sad DILEMA...Hoce neki momak da se mijenja sa mnom za njegov Stage Custom Advantage Noveau jer mu odgovaraju manji promjeri(kod njega je 22, 12, 13, 16), ali ovaj moj bubanjic je zarazno svirljiv, uz to ljepuskast i srcu drag :wub: . Sta velite bubnjari...Da li covjek da se u ovom slucaju rukovodi srcem ili mozgom+usima? unsure
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Basix Concept/Custom

Post by Matija » October 22nd, 2012, 5:05 pm

ako ne mislis da ga sviras zauvek, yamahu ces uvek lakse i za vece pare prodati.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
nasmjeshiti luzer
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 17
Joined: July 29th, 2010, 5:20 pm
Moj Bubanj: Yamaha stage custom advantage nouveau
Moji bendovi: Pajperov smijeh, Glazgov kolac
Inspiracija: Goran Milošević, Gavin Harrison
Location: Banjaluka

Re: Basix Concept/Custom

Post by nasmjeshiti luzer » November 2nd, 2012, 1:17 am

Zamjenio sam Neon za Yamahu. Yamaha ima svojih prednosti - deblji shellovi(cuje se zvuk sa bolje ispunjenim niskim opsegom), masivniji hardver(tom holderi), sistem kacenja tomova pri cemu su tomovi minimalno buseni. Ima i mana - nesto slabiji attack na tomovima(a mozda i na basu, ako me uho ne vara), plasticni lugovi(ovo mora da se mijenja).
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Basix Concept/Custom

Post by Woody » November 2nd, 2012, 4:43 pm

nasmjeshiti luzer wrote:Zamjenio sam Neon za Yamahu. Yamaha ima svojih prednosti - deblji shellovi(cuje se zvuk sa bolje ispunjenim niskim opsegom), masivniji hardver(tom holderi), sistem kacenja tomova pri cemu su tomovi minimalno buseni. Ima i mana - nesto slabiji attack na tomovima(a mozda i na basu, ako me uho ne vara), plasticni lugovi(ovo mora da se mijenja).

Teško da deblji shell ima više basa... To je obrnuto srazmerno - tanji shell=više basa, ta razlika koju čuješ pravi verovatno vrsta drveta. Anyway, mislim da je Yamaha generalno jača klasa, a i što kaže kolega, lakše se prodaje kad budeš prelazio na sledeći :P
The Sea, The Sea
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Basix Concept/Custom

Post by filster » November 4th, 2012, 2:43 am

Lakse se proda-definitivno! :thumbup:
Ja moj Basix nikako da prodam, a sto je najjace, niti trazim puno, niti je los. Cak sta, vrh bubnjic, za taj novac pogotovo. Ali nikako ne mogu da ga prodam...
Who let the dogs out !?
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Basix Concept/Custom

Post by Mare » November 4th, 2012, 8:56 am

filster wrote:Lakse se proda-definitivno! :thumbup:
Ja moj Basix nikako da prodam, a sto je najjace, niti trazim puno, niti je los. Cak sta, vrh bubnjic, za taj novac pogotovo. Ali nikako ne mogu da ga prodam...
Imao sam par Basix-a koje sam prodao i slažem se sa konstatacijom da je odličan bubanj ako gledamo cenu/kvalitet. Te bubnjeve sam prodao ovde jer naše tržište je mnogo "usmereno"
Znaš kako je, ako komšija vozi Golfa, i ja ću da ga kupim...
Last edited by Mare on November 5th, 2012, 6:16 am, edited 1 time in total.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
nasmjeshiti luzer
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 17
Joined: July 29th, 2010, 5:20 pm
Moj Bubanj: Yamaha stage custom advantage nouveau
Moji bendovi: Pajperov smijeh, Glazgov kolac
Inspiracija: Goran Milošević, Gavin Harrison
Location: Banjaluka

Re: Basix Concept/Custom

Post by nasmjeshiti luzer » November 4th, 2012, 8:11 pm

@milosmakao
Pa da, onda je vjerovatno vrsta drveta u pitanju. Basix je bio "birch/hybrid", pri cemu se ne zna tacno sta se podrazumijeva pod hibridom, a ni kakav je kvalitet breze iz Neonovih shellova(mada je meni zvuk Neona bio prilicno interaktivan tj. tjerao te na sviranje...shvatam da ovo nije nista drugo do licni utisak :D ). Yamahin shell je gotovo duplo deblji ali su pomijesani breza, mahagoni i falkata. Razlika u niskim frekvencijama je, takoreci, drasticna(sto se pogotovo cuje dok sjedis za bubnjem u praznoj prostoriji, pri A/B komparaciji) , ali u odnosu na Basix, Yamahi fali attacka i to prilicno, a i tvrdja je, bez obzira na stim.
Pricao sam sa jednim starim bubnjarem koji je prodavao i Basixe i Yamahe u svojoj radnji. Njegove rijeci su sledece: Ni ja ne znam sta je zapravo bolje za probe i svirku na suho, ali znam da su Yamahini shellovi kalibrisani za ozvucavanje.
Tako da sam trenutno u fazi odvikavanja od Basix-a i navikavanja na Yamahu. Ide to lagano :D .
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Basix Concept/Custom

Post by Matija » November 5th, 2012, 12:49 am

Sledeći korak: batali orijentaciju vezanu za brendove, budi objektivan, i veruj svom uhu i svom srcu kao najboljim pokazateljima šta dobro radi. Sugestija je vrlo moćna stvar, zna da odvede u neke nebitne sfere života.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
nasmjeshiti luzer
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 17
Joined: July 29th, 2010, 5:20 pm
Moj Bubanj: Yamaha stage custom advantage nouveau
Moji bendovi: Pajperov smijeh, Glazgov kolac
Inspiracija: Goran Milošević, Gavin Harrison
Location: Banjaluka

Re: Basix Concept/Custom

Post by nasmjeshiti luzer » November 5th, 2012, 3:10 pm

Ма шта уши, шта душа, коме то још треба? Ја ходам наоколо излијепљен као формула, или како би се то могло аутохумористички срочити, као болид :D .
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Basix Concept/Custom

Post by Ghostnote » December 9th, 2012, 6:36 pm

winchester
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 2
Joined: November 22nd, 2014, 3:19 pm

Re: Basix Concept/Custom

Post by winchester » December 21st, 2014, 11:04 pm

Pozdrav drugari. Ova tema mi je dosta pomogla da razresim dilemu, sad je vreme da i ja dam doprinos.
Bez bubnja sam bio 3-4 god, kao ostavio sam se sviranja. Kad je doslo na red da se ponovo kupi bubanj, para nema nigde. I tako ja prelistavao kupujemprodajem, i naletim na bubanj prelepog izgleda, ne bas tako popularne marke "Basix". Bubanj uvezen iz inostranstva, bla bla, vidi se da nije sviran puno. Cena primamljiva, ja zagrizao udicu. Shell set 20" 10" 12" 14" 14", + hardware (masivan opasno), sve to svega 450e + postarina (kurs evra - 121 RSD). Drvo breza, plastike promo (by remo). Stigao bubanj kod mene, spakovao, ofrlje onako na brzinu nastimovao cisto da se upoznamo, malo zadenfao gde treba i utisci su sledeci :
- za ove pare, ovakav hardware samo pa je vajda.
- bubanj super radi, jos kad otkrijem koje plastike mu odgovaraju najbolje, svaki put kad sednem za njega bice to posebno uzivanje.
- vesanje timpana je bez penetracije u shell.
Evo da prilozim i neku sliku, ako nekog zanima jos nesto, a ja sam u mogucnosti da pomognem, slobodno se obratite. :thumbup:
Image
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Basix Concept/Custom

Post by Ghostnote » December 22nd, 2014, 1:01 am

Čestitam. Nek ti je sa srećom i da te dobro služi :chears:
zikobongos
Dobošar
Dobošar
Posts: 131
Joined: July 26th, 2008, 8:02 pm

Re: Basix Concept/Custom

Post by zikobongos » December 22nd, 2014, 4:21 pm

Bas - Powerstroke 3

Timpani - coated emperor

Uzitak zvuka.
winchester
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 2
Joined: November 22nd, 2014, 3:19 pm

Re: Basix Concept/Custom

Post by winchester » December 23rd, 2014, 4:21 pm

zikobongos wrote:Bas - Powerstroke 3

Timpani - coated emperor

Uzitak zvuka.
Za bass sam i mislio da stavim powerstroke 3. Kakve li bi bile ambasadorke coated da se stave na tomove ili mozda neki evans?
Post Reply