Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Niki67 » January 17th, 2011, 3:22 pm

Ljudi spustite tenziju,nema potrebe da polemika ide ovim tokom.
Nema vredjanja,nema ljutnje-ovde smo svaki dan u nedogled.
Zato max tolerancija!
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Matija » January 17th, 2011, 3:47 pm

1. nemam apsolutno nikakve veze sa distribucijom mapexa, jer da imam vec bih odavno imao sve sto zelim da imam od pomenutom brenda, a nemam nista!

2. Vidjao i koristio godinama u raznim uslovima ne mogu nikako biti podjednako merilo.

3. Imam pametnija posla nego da pretim bilo kome, samo navodim koliko volim Mapex i koliko cu ga tek voleti kada najzad dobijem bas ono sto sam hteo.

4. Mapex nije svetsko cudo, nijedan bubanj nije, i nijedan bubanj ne moze da pokrije bas sve prohteve razlicitih stilova muzike. Covek je naveo bar priblizno sta mu treba i zasto mu treba i ja imam kao i svi ostali puno pravo da preporucim ono sta ja mislim da je najbolje, uz odredjene argumente. MENI je mapex bolji od svega navedenog, jer sam se susretao sa svim ostalim i iz SVOG iskustva izvukao zakljucak da za SVOJ ulozeni novac najvise dobijam ako se odlucim za Mapex. To sto ce neki drugi kupiti Mapex, meni stvarno ni iz dzepa ni u dzep, ja od toga nemam apsolutno nikakvu korist.

5. Po cemu je saturn ogranicen za razlicite stilove muzike? Ti si svirao sve te razlicite muzike, i u svakom od njih koristio saturn pa dosao do zakljucka da je ogranicen? Ja sam svirao razlicite stilove muzike sa saturnom i u svakom pogledu bio zadovoljan. Kao i svi kvalitetni maple setovi, odlicno reflektuje sve promene u izboru koza, a opseg stimovanja je vise nego zadovoljavajuci. Pritom je ponuda razlicitih dimenzija stvarno primerena svacijem izboru. Ja sam to sve, video, probao, koristio, itd. Nisam gledao po internetu i iz svoje sobe donosio zakljucke vec svirao, svirao, svirao...

6. Spaun i Orange County su navedeni kao primeri boutique kompanija koji rade iskljucivo custom ordered stvari prilagodjene najistancanijim prohtevima bilo kog bubnjara na svetu, ali u skladu sa tim imaju i najistancanije cene. Takve kompanije su vrhunac, jer ce uvek ponuditi maksimum ONIMA KOJI ZNAJU STA HOCE OD SVOG BUBNJA.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by KIBEL BUBNJAR » January 17th, 2011, 4:14 pm

U redu tebi je Mapex bolji od svega ostalog. Iskreno ti zelim da jednog dana imas bas taj bubanj kojeg zelis. No ponovit cu kao sto si i sam rekao., TEBI je bolji od sveg ostalog TI ga zelis. Samo ne razumijem zasto toliko nameces taj brend jer ako TEBI on bolji od svega ne mora znacit da ce zadovoljit sve ljude. Previse si subjektivan. A ja kad god sam dosao u kontakt sa saturnom dobio sam dojam da je to bubanj za jaku masnu i glasnu svirku. Sto bas i nije pozeljna osobina za svaku vrstu glazbe. A tvoji komentari tipa da je sve osim mapexa glupo i precijenjeno, da je svima koji su ga culi pala vilica na pod (sto si komentirao u nekoj drugoj temi) jednostavno nisu objektivni, istiniti i u svakom slucaju nisu dobrodosli. Pa predlazem tebi i svim forumasima da kad netko pita za savijet bubnja, da ga uputimo onomu sto on samtra da mu je potrebno i sto zeli od bubnja da on dobije kak ti kazes od ulozenog novca najzad ono sto bas tocno zelis i da covijek sam odluci svojim uhom sto mu treba i sto zeli. A ne da mu neki forumas namece da kupi njegov najdrazi i najbolji bubanj.
I see dead people :'(
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Matija » January 17th, 2011, 4:43 pm

Pa naravno da sam subjektivan kao i svi drugi ljudi na svetu kada su u pitanju stvari koje najvise vole. Isti princip moze da se primeni i na automobile, bicikle, hranu, sve na sta covek trosi novac da bi zadovoljio svoje zelje i potrebe. Zasto bih ja nekom preporucio nesto sto mi se ne svidja? Zasto bi bilo ko preporucio nesto sto ne bi zeleo za sebe? Ako vec neko pita za preporuku, ja cu preporuciti sta se MENI svidja. Ako se to njema ne svidja, pa dobro, svidece mu se nesto drugo. Ako on hoce da kupi Ludwig Vistalite, onda neka ga kupi. Ti si sad tu zapenio zato sto sam ja izneo svoje misljenje koje se razlikuje od tvog. Tebi niko ne brani da mu preporucis sta ti mislis da je najbolje i da svojim argumentima to objasnis. Mapex nije bolji od svega ostalog, vec bubanj napravljen tacno po mojim zeljama i specifikacijama, kao sto sa naveo u svom prethodnom postu, ali takav bubanj kosta mnogo vise nego mapex saturn. Dakle saturn nije THE BEST, vec je BEST BUY, a to su dve potpuno razlicite stvari. Veci deo foruma je isti taj saturn slusao na klinikama marka djordjevica, i bas bih voleo da cujem razloge ako se nekom nije svideo. Naravno, da li treba da objasnjavam da markova svirka nije niti glasna niti masna? Ja nikome ne namecem bilo sta vec sa punim pravom odgovaram coveku koji je izrazio zelju da mu se nesto preporuci. end of story.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Miron » January 17th, 2011, 5:05 pm

Čitajući ovaj forum već 3 godine nikako ne bih mogao izneti tako veliku i tešku konstataciju da je Matiji mapex najomiljeniji bubanj ikada...mislim poznato je da je čovek pobornik ručno pravljenih custom bubnjeva...Ali na žalost ova tema se ne zove Matija :D pa nećemo se više igrati drvenih advokata.
Isto tako siguran sam da živimo u nekoj drugoj zemlji ova rasprava ne bi uzela ton mapex vs. everything else vec bi mozda neki drugi brend bio na mestu mapexa. Mislim da moraš biti svestan da u srbiji trenutno postoji veći broj različitih brenodva i ako uzimaš nov bubanj meni se lično čini (pa sam i sam vlasnik istog) da kod mapexa možeš da dobiješ jako dobar (možda i najbolji) odnos cena kvalitet. Nije sve drugo precenjeno, ali sa tačke gledišta prosečnog kupca u srbiji jeste precenjeno. Potrošiti oko 3000 eura samo za drvo yamahe...hm, ne znam meni deluje malo previše.
Složiću se da ne postoji univerzalni bubanj za sve stilove, ali jako je bitno šta sve možeš izvući iz tog jednog komada koga ćeš sad kupiti i ko zna kad. Lično poznajem ljude koji sviraju mapex saturn a ne sviraju talme ili neki žešći rock....o svojim doživljajima mapexa sam već odavno pisao, pa sad ne bih da se ponavljam o kvalitetu koža koje dolaza sa njim, o hardweru i ostalim detaljima.
Poenta je,Dimitrije dečkonja, da probaš što više bubnjeva u narednom periodu. Da se maneš rasprava bubnjara koji svoje paradidlove izvode između tastature i miša gledajući muziku i čitajući forume slušaju zvukove bubnja. Najbitnije je da odrediš svoj budžet okvirno i da lepo godinu dana ideš po radnjama i svirkama i probaš različite stvari. Siguran sam da će ti se iskristalisati....
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by ProFTW » January 17th, 2011, 5:10 pm

Agreed.

A vas dva nemojte dalje da nastavljate u tom tempu, necemo da admin intervenise :)
ka-PAU
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by KIBEL BUBNJAR » January 17th, 2011, 5:21 pm

Prvo i osnovno ja se nisam uopce zapjenio.. Jedino mi je zasmetao onaj tvoj komentar koji nije na mjestu da je sve osim mapexa glupo i precijenjeno to je bio tvoj prvi odgovor na covjekovo pitanje. NAZVAO SI SVE OSIM MAPEXA GLUPO???? Evo citiram te nema problema : "Mapex Saturn. nothing comes close, everything else is stupid or overpriced." I ti si u jednoj temi sam rekao da je saturn za masnu i glasnu svirku nemoj sad samom sebi skakat u stomak. Naravno da se moze bubanj koristiti i u ostalim granama glazbe, ali ipak nije mu to primarna namjena (moje skromno misljenje). Za tvoju glazbu vec jeste, iako ona TAMA u Zagrebu na kojoj si svirao prosle godine ti je savrseno odradila posao a istu tu TAMU si popljuvao u ovoj temi. Razlika je ponudit nekom nesto sto se tebi svidja i nesto sto covijeku zaista treba, ali dobro. Dobro je ponuditi covijeku pa nek razmisli sto zeli. Ali opet Ti svakome nudis taj jedan isti bubanj koda znas da ce svima odgovarat. Ako nista drugo to je minimalizam. Mislim da svaki covijek voli neki izbor imat u zivotu bilo cega dakle da mu se preporuci neki siri spektar bubnjeva i to da je mapex best buy o tome bi se dalo razgovarat..naravno ne u ovoj temi i ne na takav ancin :D
Toliko od mene u ovoj temi. Lijepi pozdrav svima i sve najbolje.
Last edited by KIBEL BUBNJAR on January 17th, 2011, 5:26 pm, edited 1 time in total.
I see dead people :'(
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Woody » January 17th, 2011, 5:23 pm

Pearl ELX? Standardno pouzdan hardver, jako lepo zvuci (za te novce, 600-800 eur 5 piece shell-pack, sa hardverom 1200 ili tu negde, zavisi koji ide uz set), ona verzija sa crnim civijama i obrucevima super izgleda! Naravno masters ako nadjes, a ima ih povoljnih, jos bolje! Kao sto sam vec negde napisao, nov bubanj ima prednosti uglavnom zbog metalnih delova koji nisu pohabani (civije, hardver...) ali je tonski nerazradjen i treba mu vise godina da "prosvira", a kod polovnog je suprotno, mada ako je odrzavan moze da bude bolja solucija.
The Sea, The Sea
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Matija » January 17th, 2011, 5:33 pm

pearl isto dobra solucija. kod nas su isto cene sasvim ok za to sto dobijas. dodao bih da je sonor prilicno dobar u tim nizim klasama, meni se jedino vizuelno ne svidja, ali zna da radi fenomenalno. tame, premiere i yamahe ne bih preporucivao osim ako ne pricamo o high-end maple serijama.
@kibel
tamu sam svirao ne zato sto sam hteo vec zato sto nismo bili u mogucnosti da nosimo moj bubanj, pa smo morali da sviramo na tami. taj bubanj je bio skoro nov, a vec je poceo da se raspada i da mu otpada finish itd. svaka tama koja nije starclassic je po meni bacanje para (pricam o novim serijama).

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Boris J » January 18th, 2011, 8:19 pm

Ne shvatiti ovo nikako kao neko svadjanje ali chisto na temu koliko mishljenje varira i koliko ljudi imaju razlichit ukus... prvo, ja sam bash svirao taj saturn (i to bar 3 razlichita seta tako da znam dobro o chemu se radi) i svidja mi se bubanj ali mi i nije toliko "univerzalan", tj, najubedljiviji mi je u donjim shtimovima, heavy svirci itd... bash to na temu marka i saturna, marko je sjajan svirach i gledao sam ga x puta (shto na klinikama shto sa vasilom itd) ali taj saturn u tom shtimu i u toj svirci mi je uvek skroz bezveze zvuchao, znachi totalno promashena tema (shto nema nikakve veze sa njegovim sviranjem koje je uvek sjajno). A na temu taminog hardvera ja sam prezadovboljan svojom kobrom i dobio sam sa njom na keca ono shto nisam mogao sa eliminatorm skoro godinu dana (ili koliko vecc) koliko sam je imao... i ostatak hardvera sa kojim sam se susretao (a da nije bash entry level, jer, budimo iskreni, to je sve sranje, nebitno shta pishe nja njemu) me je uglavnom prijatno iznenadio... poenta priche - mishljenja variraju i to shto se ja trenutno lozim na ludwiga i na taj vintage fazon ili na stare tame za heavy svirku ipak po meni ne znachi da kad me neko pita da mu preporuchim neshto dobro za male pare da cu da mu kazem nadji neku matoru tamu, pogotovo ako nije mnogo iskusan svirach jer on nece ni umeti to da ceni, niti ce cela ta filozofija tona biti njemu bliska jer je bombardovan i naslushan sa svih strana "modernog bubnja" i te filozofije tona tako da je mnogo verovatnije da ce to njemu biti bezveze nego cool. takodje matori bubnjevi su ponekad temperamentni i mora malo bolje da se zna kako se shtimuje da bi se izvuklo neshto iz njih... itd... mozda glupi primeri ali eto, ako te neko pita da mu pomognesh kao potrudish se da budesh i malo objektivan (koliko to moze, jelte)...

ja nemam nishta protiv ali kapiram da je ljudima sa strane postalo malo lame da im se za sve namene i u svakoj prilici nudi mapex kao best buy uvek svuda itd...
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Matija » January 18th, 2011, 8:37 pm

pa dok god mi neko ne ponudi bolji best buy za te pare, ja cu da predlazem mapex. vintage oprema kao i automobili nije bas za svakodnevnu upotrebu i zahteva potpuno drugaciji sistem vrednosti.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Boris J » January 18th, 2011, 8:42 pm

ok, kapiram, ali ti si u momentu kada si uzimao bubanj uzeo sebi taj ddrum kao best buy... :D
User avatar
jarod
Dobošar
Dobošar
Posts: 79
Joined: January 13th, 2010, 12:12 am
Moj Bubanj: Premier APK,Mapex meridian MR birch
Moji bendovi: Lude Krawe
Inspiracija: ima ih, Kocko

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by jarod » January 18th, 2011, 9:55 pm

U svim postovima dosada dobio si Dimitrije i odgovore... TI moras da izaberes sebi bubanj....bdw ja sviram Premiera APK vec duze vreme a sad cu kupiti Mapex pa Ti vidi... :chears:
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Matija » January 18th, 2011, 10:01 pm

ddrum je kostao nekoliko puta jeftinije nego saturn. a u sto skorijem vremenskom roku cu doci do odredjenih sredstava sa kojima bih mogao da kupim i skuplje stvari od saturna pa cu ipak uzeti njega. mislim da to dovoljno govori. a realno, dimitrije, idi vidi probaj sve sto mozes i koliko god mozes i zakljuci sam sta ti se najvise svidja.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
omen.buksa
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 632
Joined: September 23rd, 2009, 10:59 pm
Moj Bubanj: Pearl, Sabian
Moji bendovi: Ugovor S Vragom
Inspiracija: Vinnie Paul,Mike Portnoy,Gavin Harrison
Location: Sisak,HR

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by omen.buksa » January 18th, 2011, 11:09 pm

vidim Dimitrij da si iz zg-a pa ti toplo preporucam da za savrseno dobre novce kupis jednu Saru koju sam osobno probao i ostao paf na sta i mapex i pearl i tama i svi ostali poznati super brendovi mogu otici u rodni kraj(nemojte shvatit ovo kao da pljujem. sve su to super brendovi,ali kako bubinga za male novce naspram tame zvuci to je strasno). Uzmite ekipa i u obzir ddrum. Sasvim solidan bubanj za dobre pare....Starclassic bubinga u hrvatskoj kosta skoro 3500 €, a ddrum skoro 2500€ tak da je to razlika ufff, dok ddrumov maple kosta malo vise od 2000€
Biti ili ne biti....PITI! : DD
Post Reply