Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Dimitrij
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: May 24th, 2010, 10:47 pm
Moj Bubanj: Sonor Force 1001 - Tamburo XD snare
Moji bendovi: Radost!, Fishy Fish
Inspiracija: Mike Johnston, Vinnie Colaiuta, Dante Roberson, Johnny Rabb
Location: zagreb
Contact:

Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Dimitrij » January 16th, 2011, 4:50 am

Okej, situacija je sledeća.. odlučio sam se baciti u štednju jer sviram već neko vrijeme i sviram u 3 benda. pomislio sam kako je vrijeme da svoj stari set (Sonor force 1001) zamijenim sa nekim boljim setom koji će trajati i koji će mi biti striktno za svirke i za probe tipa jednom tjedno sa glavnim bendom.
U dopisivanju sa par bubnjara iz amerike (npr. Mike Johnston, Derek Munson, itd...) su mi rekli kako (bar kod njih) ako imaš dosta love, onda se uvijek lako odlučiš recimo za DW set, ali da se dobar bubanj (koji se klasificira pod dobar bubanj koji će trajati dugo i može unaprijeđivati) može nabaviti za cca 1200$.
Eto, znam da se radi ipak o americi, i da je nama glavni problem plaćanja dostave i carine i ostalog, i ipak trenutno nemam baš 1200$ nego otprilike oko 1000 kn za početak.

Sviram na 4-piece setu, i koristim crash, ride, hi-hat od činela, ništa fancy... No želio bih polako sa vremenom sve zamijeniti.
Recimo da sviram poprilično raznoliku muziku, i ne volim se stavljati u jedan jedini stil. Jednostavno volim bubnjeve, i volim ih svirati, i zato sviram od punka, do math-rocka, surf-rocka i jazz-a.. čak i drum'n'bass... uglavnom, eto čisto da skužite što se tiče zvuka. Taj glavni bend ima onako Captain Beefheartovski prizvuk, iako imamo osnovu nekog old-school funka (sve na prvu do ibera hehe). I znam da ovo zvuči sve kretenski, ali ukratko želim bubanj koji mi omogućava da iz njega mogu izvući ton i teksturu, a da opet ima reski i čvrsti zvuk basa i doboša. :)

uglavnom, gledao sam na netu i dobio sam preporuke za Tama Hyperdrive model, koji mi se čini jako zanimljiv, što po zvuku toliko i po mogućnostima (pogotovo setup-a zbog plitkih tomova) no ipak volio bih pitati Vas kako vi istražujete kada želite kupiti neku novu opremu? koje mi preporuke možete dati, kako da razmišljam i gdje mogu pogledati dobru ponudu? prednosti i mane kupovanaj kod određenih dućana ili oglasnika i takvih stvari.
Da li da štedim dugo i dugo za nešto konkretno pa da kupim sve odjednom, ili dio po dio? Od čega početi? Činela? Hardware-a?

eto uglavnom, BILO KAKVA PREPORUKA NA BILO KOJOJ RAZINI (čak i apstraktnoj) JE KORISNA, i bio bih vrlo zahvalan kada bi zanemarili nesuvislost ovog posta (ipak je subota 4 ujutro u ovom trenutku :)) i pokušali razmišljati što kolegijalnije i pomoći..

eto puno puno vam hvala i čitamo se i dalje :)

Dimitrij
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: ŠTEDIM, MOLIM VAS PREPORUKE ZA CIJELI NOVI BUBANJ

Post by Matija » January 16th, 2011, 1:15 pm

Mapex Saturn. nothing comes close, everything else is stupid or overpriced.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by KIBEL BUBNJAR » January 16th, 2011, 4:21 pm

TAMA superstar, Premier Artist recimo...komotno mozes odradit svirku s njima bilo kakvu a da niko nema zamjerke. Neki clanovi ih imaju potvrdit ce ti. Jeftiniji su od saturna a ne zaostaju za njim. Orion je vec druga prica.
I see dead people :'(
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Maleni10 » January 16th, 2011, 5:27 pm

KIBEL BUBNJAR wrote:TAMA superstar, Premier Artist recimo...komotno mozes odradit svirku s njima bilo kakvu a da niko nema zamjerke. Neki clanovi ih imaju potvrdit ce ti. Jeftiniji su od saturna a ne zaostaju za njim. Orion je vec druga prica.
Artist best buy ever definitivno! Bubanj radi odlicno a moze da se kupi, ne nov jer se vise ne proizvodi, za smesne novce a dobije se odlican, odlican komad bubnja! Kuzma ga godinama svira sa Colicem, ako odgovara Coli onda odgovara svima lol
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by KIBEL BUBNJAR » January 16th, 2011, 5:28 pm

Maleni10 wrote:
KIBEL BUBNJAR wrote:TAMA superstar, Premier Artist recimo...komotno mozes odradit svirku s njima bilo kakvu a da niko nema zamjerke. Neki clanovi ih imaju potvrdit ce ti. Jeftiniji su od saturna a ne zaostaju za njim. Orion je vec druga prica.
Artist best buy ever definitivno! Bubanj radi odlicno a moze da se kupi, ne nov jer se vise ne proizvodi, za smesne novce a dobije se odlican, odlican komad bubnja! Kuzma ga godinama svira sa Colicem, ako odgovara Coli onda odgovara svima lol
steta sto se vise ne proizvodi... Vidit cemo oce li genista biti jednako dobra ona se sad proizvodi... u svkom slucaju sjecam se da si rekao postavit slike bubnja. ja ih jos ocekujem :)
I see dead people :'(
Dimitrij
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: May 24th, 2010, 10:47 pm
Moj Bubanj: Sonor Force 1001 - Tamburo XD snare
Moji bendovi: Radost!, Fishy Fish
Inspiracija: Mike Johnston, Vinnie Colaiuta, Dante Roberson, Johnny Rabb
Location: zagreb
Contact:

Re: ŠTEDIM, MOLIM VAS PREPORUKE ZA CIJELI NOVI BUBANJ

Post by Dimitrij » January 16th, 2011, 5:30 pm

Matija wrote:Mapex Saturn. nothing comes close, everything else is stupid or overpriced.
okej, evo gledam baš na netu neke sound testove i to za saturna, zvuči sasvim pristojno (oni videosi gdje nisu bubnjevi ozvučeni nego ide preko oktava ili jednog/dva mikrofona)

Premiere artist mi zasad sto sam vidio ne zvuci nesto bog-zna-sto... ne znam zas.. ali ima vremena, moram jos pronaci.. ako nadjete neke linkove cisto za zvuk i ostlao, slobodno postajte, imam vremena do finalne odluke dosta hvala bogu..

ne zelim kupiti nesto osrednje sto ce me "pokrpati", zelim znati za sta stedim i da kad kupim konacno te bubnjeve, da budem siguran dosta dugo da cu ostati na njima i da mogu graditi identitet i zvuk oko tog bubnja...

ali hvala vam puno na preporukama zasad :)

ali ono.. ako je Cola sretan... onda ipak trebam bolje razmisliti... :heavy:
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by ProFTW » January 16th, 2011, 7:16 pm

Ja bih ti preporucio Yamaha Oak Custom. Nema da pogresis ;)
ka-PAU
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Matija » January 17th, 2011, 12:32 am

jos jednom. mapex saturn. maple bubanj. vrhunski kvalitet izrade. neunistivo. premier hardver = djubre. tama = srozala se tokom godina, ne pije vodu, jbg. yamaha oak custom = oak? zasto? kako? kome? kao treci komplet bubnjeva mozda, kao primarni nikako. idi probaj, nadji, vidi, pa ces da vidis koliko je mapex superioran. my two cents.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by KIBEL BUBNJAR » January 17th, 2011, 3:31 am

U redu mapex saturn je u redu. Dobar bubanj ja se slazem. Svaka mmu cast. ALI NIJE JEDINI, i ostali brendovi mu mogu fino parirati... Al jedino sto ovdje u ovoj temi ne pije vodu je komentar tvoj na engleskom doduse sto u prijevodu znaci da je sve ostalo osim mapex saturn glupo i precijenjeno, e to ne pije vodu i u najmanju ruku je tak nesto rec glupo.. Kakve veze sto tama trenutno kao brend zaostaje s novitetima i nije toliko izreklamirana i usminkana kao recimo mapex :whistle: . Superstar kao bubanj je kvalitetan, sto su mnogi nasi cijenjeni i uvazeni forumasi komentirali i cijena mu je pristupacna. Da ne govorimo za Starclassic no to je vec druga prica. A artist da ima los hardware to nije sitina. mozda si ti pobrkao olympik ili neku cabriu. A ako ti je mapex toliko superioran sto ti onda ne korsitis saturn fino ofarbas ga u neku baby blue boju ili roza mozes i koji cvijetic nabacit nego koristis nizu seriju ddrum bubnjeva koja je doduse dobra i nahvalio si ju cini mi se sto mu to recimo nisi ponudio kao veci izbor ili ipak nije dobro kao sto si rekao kad si kupio ddrum...Dakle ovako mozemo biti objektivni i ponuditi covijeku veci izbor od jednog bubnja s nekim vecim objasnjenjem, a ne rec jedan bubanj i dodat kako nist drugo ne valja. Ili mozemo biti subjektivni i davat upute i prijedloge sudeci po svojem vlastitom individualnom ukusu i svojim potrebama, a svi znamo da su ukusi i potrebe ljudi razliciti.
I see dead people :'(
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Maleni10 » January 17th, 2011, 4:19 am

Kimbele druze, malo vise zareza samo, ne mogu da se snadjem u textu :). Skroz te razumem i podrzavam, nije Mapex jedini i nema potrebe toliko forsirati taj brend. Keve mi zamrzeo sam taj nesretni Mapex samo zahvaljujuci ovom forumu, a i Anatolian je na tom putu. Lm, Dimitrije, sine Mitre :) , neces srednji bubanj a nisam ni skontao na sta pucas uopste. Cifra od 1200 dolara u Americi, kod nas nije dovoljna ni za dobar srednjak kakvog ne zelis. To sto ti 'oces se placa debelo i papreno to je bar jasna stvar! Ovde ti se nude bas takve stvari, srednja visoka klasa, ok bubanj za ok novce, ja sam tako svatio. Ako imas love, onda tu i nema bas puno diskusije, sta god da uzmes od top serije, nisi se zajeb'o, ukljucujuci i Mapex :smor: . Premier je ok, veruj mi, taj bubanj sam ja platio duplo manje nego sto bi platio famozni Mapex, a da l' sam dobio duplo manje... ne verujem ;) . Oak mi isto dobar komad bubnja, zanimljiv eksperiment sa hrastom, i danas se proizvodi, drzi cenu, cak i poskupljuje, ne vidim razlog zasto ga ne razmotriti kao varijantu. Tezi je od obicnog, maple, birch drveta, masivan, bas lep, respektabilan komad! Sonor S class, polovan naravno, dobar bubanj za ok novce... ima svasta...
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by ProFTW » January 17th, 2011, 9:24 am

Matija wrote:yamaha oak custom = oak? zasto? kako? kome? kao treci komplet bubnjeva mozda, kao primarni nikako.
sta, molim?! :blink:
Matija, razumem ja sve; i da je Saturn cool i pristupacan i da se druzis sa generealnim distributerom, ali sad ga bome prećera ;)
Hrast ni u cemu nije inferiorno drvo bilo kojem drugom, niti vidim razlog zasto bi bilo. Meni licno zvuci bolje od javora - topao zvuk, ali sa malo manje sustain-a - nema sta tu da fali.
Mislim, ako to Oak smeta zbog drveta, onda bi me bas zanimao tvoj komentar vezan za Yamahu PHX...

Stvarno nemoj da se ljutis, ali mislim da komentari kao ovaj u citatu nemaju smisla. Ipak, ocemo coveku da pomognemo da izabere sta njemu treba, a to ce u on na kraju da odluci.
ka-PAU
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Matija » January 17th, 2011, 11:17 am

ajde sad ovako redom.
KAD VEC PRICAMO O ODREDJENOM CENOVNOM RANGU ja sam izrazio svoje odusevljenje superiornoscu doticnog mapexa. za zivota sam se nasvirao svega i svacega, i po turnejama i svirkama vucarao raznoraznog hardvera i imao se prilike uveriti u izdrzljivost i kvalitet istog. da, kibel, premier je godinama unazad imao djubre od hardvera i nadam se za njihovo dobro da su poboljsali kvalitet jer je sramota sta su prodavali uz jako skupe bubnjeve kao sto su genista ili signia. artist jeste dobar bubanj zvucno ali ne bih nikad kupio toliko skup bubanj koji ima los hardver. koliko kibel imas svirki za sobom na kojima si se uverio da taj premier ima odlican hardver? tama se prilicno srozala u poslednjih nekoliko godina, kao sto rekoh, i mnogi drugari sa foruma mogu potvrditi koliko su "zadovoljni" njihovim stalcima i pogotovo pedalama. starclassic je sjajan bubanj, ali mislim da je malo van domena ovog cenovnog ranga o kom se ovde razmatra. yamaha oak mi je simpaticna, ali bas kao sto je kolega proftw rekao, taj nedostatak sustaina cini da ne moze da se poredi sa standardnim maple bubnjevima. Kibel brani svoj premier, proftw brani yamahu, ja branim mapex. moj licni izbor. ddrum sam kupio zato sto mi je ponudjen za cenu koju jednostavno nisam mogao da odbijem. u pregovorima su nacini da se dodje do jednog potpuno customized seta saturna pa cu tek onda da vas trujem. svako ovde ima pravo na svoje misljenje. ja sam svoje izneo, i tudja nisam osporavao. nijednom nisam rekao "nemoj da slusas ove ostale, oni nemaju pojma." ja samo hvalim mapex jer ga volim i hvalicu ga uvek. vrlo rado bih ja njemu preporucio spaun ili orange county ali mislim da covek za to nema para. i jos jednom kao sto rekoh vec: MY two cents.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by ProFTW » January 17th, 2011, 2:45 pm

dobro, polako matija, jos i da se posvadjamo zbog robne marke proizvodjaca lol
Samo nam fali Ognjen u celoj raspravi, pa da se onda stvarno zakuva :lololol:
Uglavnom, nema sta ko da brani ovaj ili onaj set, svi samo predlazemo coveku sta da pogleda. mozda kupi nesto sasvim trece, ko zna :thumbup:
ka-PAU
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Matija » January 17th, 2011, 2:57 pm

Pa to i ja zelim da kazem, ja se ne svadjam samo zastupam svoje misljenje kao i svi ostali. Napisao sam koji bubanj predlazem i zasto. Objasnio sam isto tako zasto mi je moj predlog bolji od ostalih, ali to je sve moje subjektivno misljenje koje sam godinama iskustva gradio. Koji god bubanj covek na kraju izabrao, bitno je da se njemu svidja.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by KIBEL BUBNJAR » January 17th, 2011, 3:01 pm

Matija wrote:u pregovorima su nacini da se dodje do jednog potpuno customized seta saturna pa cu tek onda da vas trujem.
To neka prijetnja mozda???
Vidjao sam cesto premier u RH. Hardwer je zadovoljavajuc u skladu uza koju je seriju. Jer Artist iako zvucno kvalitetno zvuci gotovo kao top klas bubanj ipak on to nije. Nitko tebi ne brani da iznosis svoje misljenje za mapex, Mapex je u redu.. Ajd osim sto ga uzdises u nebesa koda je svijetsko cudo (sto nije). Nego sto ti ponudis saturn kada god netko treba bubanj i samo saturn bez obzira na vrstu svirke sto covijeku ustvari treba. A sto se tice vrste glazbe kojU netko svira tu je saturn itekako OGRANIČEN!. Ili si kao bubnjar OGRANIČEN i i nisi otvoren za ostale brendove (sto bi bilo lose jer danas bar dosta brendova svasta zanimljivog mogu ponuditi) ili si umijesan u reklamu i distribuciju Mapexa!! Zao mi je, ali to bas tako izgleda. I po cemu ti molim te osim mapexa mozes ponuditi samo spaun i orange country??? koji su slazem se za malo veci budzet...ni sam mapex ne spada u tu klasu bubnjeva a njega mozes ponuditi?
I see dead people :'(
Post Reply