Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Dimitrij
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: May 24th, 2010, 10:47 pm
Moj Bubanj: Sonor Force 1001 - Tamburo XD snare
Moji bendovi: Radost!, Fishy Fish
Inspiracija: Mike Johnston, Vinnie Colaiuta, Dante Roberson, Johnny Rabb
Location: zagreb
Contact:

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Dimitrij » January 18th, 2011, 11:35 pm

ljudi jedino što mogu reći je WOW :blink:
malo mi je žao što se ovo pretvorilu u malo napetiju raspravu.. ali ne sumnjam da je sve to poprilično bezazleno i nevino :). Stvarno vam hvala što mi predlažete ove stvari, zaista nisam očekivao ovoliki odaziv.. ovaj topic će biti otvoren dosta dugo, jer nemam trenutno nikakvu pretjeranu lovu i ne plivam u novcima, ali puno mi je lakše štediti za nešto, kada znam za šta točno štedim.. automatski motivacija veća i sve ide puno brže. :)
Maleni10 wrote:Lm, Dimitrije, sine Mitre :) , neces srednji bubanj a nisam ni skontao na sta pucas uopste. Cifra od 1200 dolara u Americi, kod nas nije dovoljna ni za dobar srednjak kakvog ne zelis. To sto ti 'oces se placa debelo i papreno to je bar jasna stvar! Ovde ti se nude bas takve stvari, srednja visoka klasa, ok bubanj za ok novce, ja sam tako svatio.
nažalost apsolutna je istina to što zboriš... svjestan sam da će biti puno skuplje od 1200$ i da će mi trebati naravno puno puno više vremena i novaca za dobar bubanj.. dobra je stvar što imam vremena, i nemam neki rok, i upravo zbog toga želim napraviti maksimalnu inspekciju skoro svih bubnjeva u nekom očekivanom pricerange-u...

uostalom istina je što je drug jarod rekao:
jarod wrote:U svim postovima dosada dobio si Dimitrije i odgovore... TI moras da izaberes sebi bubanj...
ono što vam mogu svima zahvaliti je činjenica da ste me pokrenuli na akciju... definitivno će potraga postati puno aktivnija.
iako moram naglasiti (bez ponosa) da sam došao ovdje da bih nešto naučio..

također, nije poanta bestbuy-a (mislim naravno da želim uštediti novce ako mogu) ali ako to znači da ću platiti neku lovu više a da će se vjerojatnost eventualnog razočaranja smanjiti, spreman sam čekati dulje i štedjeti više... samo nebo je granica trenutno..

SVE bubnjeve koje ste mi preporučili ću pronaći i probati i raspitati se kod još više ljudi.. jako mi je drago što preporučujete, ali nemojte se brinuti zbog komentara tipa "E TO JE NAJBOLJE TRUST ME!! KUPI TO I ŽENE NA KONCERTIMA ĆE PREGAZITI FRONTMENA DA DOĐU DO TEBE KOLIKO JE ZVUK BUBNJA "ORGASMIC" :cvike: (mislim, pretjerujem, i nije bilo takvih komentara realno :D) ali poanta je ta, da uz svo poštovanje prema vama, sve vaše preporuke u startu uzimam sa rezervom.. i da mi 90% populacije foruma preporuči ne znam koji model, ja ga ne bih kupio dok ne bih probao većinu ostalih...

ipak, stvarno vam hvala, puno ste pametniji od mene i upravo zbog toga tražim vašu pomoć..
čim uznapreduje potraga, ubacujem update...

i još jednom čisto da shvatite koliko mi ovo znači: HVALA!

Dimitrij

p.s. dizajn i izgled bubnja nije važan, bavio sam se u životu scenografijom i općenito artsy-fartsy stvarima pa mogu bilo šta "sklepat" ako želim. al zaista... :)
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by KIBEL BUBNJAR » January 19th, 2011, 2:02 am

omen.buksa wrote:vidim Dimitrij da si iz zg-a pa ti toplo preporucam da za savrseno dobre novce kupis jednu Saru koju sam osobno probao i ostao paf na sta i mapex i pearl i tama i svi ostali poznati super brendovi mogu otici u rodni kraj(nemojte shvatit ovo kao da pljujem. sve su to super brendovi,ali kako bubinga za male novce naspram tame zvuci to je strasno). Uzmite ekipa i u obzir ddrum. Sasvim solidan bubanj za dobre pare....Starclassic bubinga u hrvatskoj kosta skoro 3500 €, a ddrum skoro 2500€ tak da je to razlika ufff, dok ddrumov maple kosta malo vise od 2000€
iako sam rekao da vise necu postat u ovom topicu no ovo moram komentirat.
Sjajno sto si se sjetio Sare i slazem se s tobom i ja sam ostao paf, pogotovo sto za jako malo novca dobijes vrhunski set upoznao sam osobno covijeka koji ih pravi u Sesvetama ali sam jos uvijek malo skeptican jer sam i ja dobio dojam da svi ukljucujuci mapex mogu otici u rodni kraj xD. Pa mi je tesko povjerovat da svi ti dobri brendovi koje sam susretao tako prozirno zvuce u odnosu na Saru. Tako da kad budem kupovao vrhunski bubanj Sara ce biti definitivno meni na umu, taman ce proci i neko vrijeme pa cu znat kako ce se Sara pokazat nakon duzeg vremena postojanja. Odlicno sto si se sjetio toga i takodjer toplo preporucam Dmitriju da buduci da ga nista ne kosta susretne se sa Sara bubnjevima. Zanimljivo iskustvo ;). e i da ne zelim da mi itko zamjeri i shvati ovo kao svadju vec kao raspravu koja je bila malo zesce dinamike ali nije bilo negativne energije... E da i Borise odlican ti je post ;).
I see dead people :'(
somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by somborjazz » January 19th, 2011, 2:57 am

Evo da se i ja malo ukljucim...
Mislim da bi stvari trebalo svrstavati po cenovnim okvirima...
Raspitaj se prvo koliko koji bubanj kosta i tako ih grupisi kad ih budes isprobavao.
Ne znam kakva je situacija u Hrvatskoj sa dostupnoscu razlicitih marki bubnjeva u raznim cenovnim klasama, tj da li mozes stosta da probas?
a opet, to sto probas u radnji ce sasvim drugacije zvucati kad promenis reklamne plastike...
Sto se tice originalnih hrvatskih, ono sto bih ja probao je Antonio drums, lepi su, kvalitetni, povoljni i odlicno zvuce, bar na snimcima koje sam gledao. Nadam se da cu ih uskoro i uzivo videti!
Ono sto ja trenutno sviram, tj ne trenutno vec 7 godina je Yamaha Oak Custom, obavezno i njega probaj, ako ti se uklapa u budzet.
Inace, da se ne ponavljam, pretrazi moje postove ako te neka Yamaha bude zanimala.
S druge strane, tesko je naci univerzalan bubanj za vise nesrodnih stilova. Po meni, najpametnije je uzeti bubanj srednje klase, a ostatak novca uloziti u CINELE, pedalu,stolicu i DOBOSE.
Preporucio bih ti staru Yamahu stage custom( sa spojenim skoljkama) koje se savrseno ocuvane mogu naci za 500-600 eura i jako su univerzalne sto se tice upotrebljivosti u razlicitim stilovima i trajace ti, i ona i hardver, jos 30 godina!
a ostatak novca ulozi u dobre cinele i razlicite dobose za razlicite muzicke pravce.
Tako ces dobiti i najuniverzalniji bubanj, gledano u globalu.
Po meni, cinele i dobos najbitnije odredjuju zvuk, pola stepenika nize je bas bubanj, a onda tomovi, na njih mozes poprilicno uticati ozvucenjem, na dobos mnogo manje,a u slucaju losih cinela, nema spasa!

Sretno u potrazi i samo strpljivo!
User avatar
Cheloo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 327
Joined: January 10th, 2009, 12:28 am

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Cheloo » January 19th, 2011, 3:06 am

koooonacno mega dobra rasprava +1 za poklopce i istinu u zadnjih par postova, hvala i vama sto postojite :thumbup:
Dimitrij
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: May 24th, 2010, 10:47 pm
Moj Bubanj: Sonor Force 1001 - Tamburo XD snare
Moji bendovi: Radost!, Fishy Fish
Inspiracija: Mike Johnston, Vinnie Colaiuta, Dante Roberson, Johnny Rabb
Location: zagreb
Contact:

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Dimitrij » January 19th, 2011, 3:09 am

evo, poslao čovjeku iz Sare mail da mi detaljnije opiše stvari i objasni gdje ih mogu čuti i gdje trebam doći radi eventualnog dogovora i razgovora.
U svakom slučaju, čini mi se jako zanimljivom opcijom, definitivno ću probati i pogledati...
iako sam malo skeptičan oko tih stvari, ali eto ako još itko ima te bubnjeve, volio bih čuti njegova iskustva.. i molim bez idealiziranja, nego čisti brutalni naturalizam! :)

hvala vam puno puno
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by KIBEL BUBNJAR » January 19th, 2011, 3:35 am

Dimitrij wrote:evo, poslao čovjeku iz Sare mail da mi detaljnije opiše stvari i objasni gdje ih mogu čuti i gdje trebam doći radi eventualnog dogovora i razgovora.
U svakom slučaju, čini mi se jako zanimljivom opcijom, definitivno ću probati i pogledati...
iako sam malo skeptičan oko tih stvari, ali eto ako još itko ima te bubnjeve, volio bih čuti njegova iskustva.. i molim bez idealiziranja, nego čisti brutalni naturalizam! :)

hvala vam puno puno

Kolega poslao sam ti brojeve čovijeka iz Sare privatnom porukom :D. Pa ga mozes kontaktirat. ;)
I see dead people :'(
Dimitrij
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: May 24th, 2010, 10:47 pm
Moj Bubanj: Sonor Force 1001 - Tamburo XD snare
Moji bendovi: Radost!, Fishy Fish
Inspiracija: Mike Johnston, Vinnie Colaiuta, Dante Roberson, Johnny Rabb
Location: zagreb
Contact:

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Dimitrij » January 19th, 2011, 3:35 am

e da i somborjazz hvala na preporuci, možda bi stvarno trebao razmisliti i o tome.. imao sam priliku svirat yamahu stage custom na par svirki i imam samo pozitivna iskustva sa tim bubnjem..
vodim si natuknice već oko raznih karakteristika... naravno ništa to ne vrijedi dok sam ne provjerim, ali dobro je za obratiti pozornost.. još se učim :)
hvala :)
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by KIBEL BUBNJAR » January 19th, 2011, 8:06 am

Evo mali popis muzickih trgovina u Zagrebu a ponekim naglascima :

1. prije svega MEGA muzika u Vlaškoj neki zovu fender: zastupnici mapexa, pdp-a (jako zanimljivo, vjerodostojna kopija dw-a, al nije ko dw. cesto stave pdp pored mapexa ali M seriju pa ga pdp pojede al nzm koji model, ) dw, sonor, Tamburo (nzm dal jos uvijek), premier, CB drums, stagg -- ove zadnje serije su pocetnicke sto mozes nac u trgovini al raspitaj se dal mogu narucit. cinele : SABIAN, Alchemy di koji istambul.

2. Muzička trgovina Zagreb ista ulica malo dalje gdje sam kupio svog gretscha :wub: dakle zastupnici gretscha i paiste. mozes naruciti catalniu koje su cesto na akciji drvo do 4 000 kn kao visu srednju ili Renown maple javor za 12 000 kn. top klas bubanj.

3.Produzis istom ulicom malo dalje imas music shop zastupaju sonor i cesto ga imaju dosta modela i na lageru i cymbala zildijan. cinele stagge

4.produzis do stadiona iza stadiona ulica hondlova trgovina nova glazbala: zastupaju legendarnu tamu, zildijan i anatolian koji je odjednom jako popularan na ovom forumu.

5. yamahe obavezno posjeti imas na crnomercu i kod velesajna trgovine. bubnjevi yamaha cinele istambul i paiste.cesto imaju izlozenu vrhunsku yamahu tipa oak (hrast) beech custom (bukva) ili sam ja imao srece i naletio na takve modele. no vrijedi pogledat.

6. Music center u Zagorskoj ulici kod selske imaju sonora mnogo zildijana i stagg.

7.posjeti Etidu. distributeri su Premiera mozes nac sve modele i najlosije i najbolje cinele imaju MEINL.

to su vise manje glavne trgovine. postoji vise malih ali zbog svoje same velicine nemaju setove bas. ali tu je i kolega omen buksa kojemu je Zagreb poznat i okolica pa nek me on popuni ako sam nesto izostavio..
I see dead people :'(
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Matija » January 19th, 2011, 12:54 pm

e TO je post kibel! :thumbup:
btw, i ja sam zaboravio saru. ako covek moze sa tobom da se dogovori da ti napravi tacno ono sto ti zelis mislim da bolja opcija ne postoji. somborjazz takodje objasnio sa svojim postom o cinelama i dobosima.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by ProFTW » January 19th, 2011, 3:20 pm

Mada znate kako, i ovi "antonio drums" mi izgledaju JAKO opasni, a nisu uopste skupi za steam bent varijane, cak su mi i nesto previse povoljni :blush:
moram da priznam da je njihov prvi sajt sa custom made bubnjevima koji ima konkretno napisane cene, da ne moras da trazis i bauljas po katalozima.
Koga zanima nek izgoogluluje :cvike:
ka-PAU
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Maleni10 » January 19th, 2011, 4:34 pm

Sve je to ok dok se ne odlucic da prodas taj bubanj 1 dan, tad' nastaju muke
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by ProFTW » January 19th, 2011, 4:40 pm

Maleni10 wrote:Sve je to ok dok se ne odlucic da prodas taj bubanj 1 dan, tad' nastaju muke
Istina...
Placanje brenda je u stvari ulaganje u kasniju, da kazemo, "preprodajnu" cenu... :smor:
ka-PAU
Dimitrij
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: May 24th, 2010, 10:47 pm
Moj Bubanj: Sonor Force 1001 - Tamburo XD snare
Moji bendovi: Radost!, Fishy Fish
Inspiracija: Mike Johnston, Vinnie Colaiuta, Dante Roberson, Johnny Rabb
Location: zagreb
Contact:

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Dimitrij » January 19th, 2011, 9:23 pm

evo igrom slučaja ću možda biti primoran pauzirati godinu na faxu zbog jednog mizernog potpisa.. :) a inače sam dobar i redoviti student :D
tako da će ako se to dogodi biti više prilika za zaradu i više opcija.

pogledao sam i Antonio, i isto se čine jako zanimljivi, najvj. ste upravu što se tiče obraćanja pozornosti na doboš i činele.. planiram sigurno posjetiti i Antonia i Saru. Čuo sam samo pohvale za obje firme ali specijalno za snare-ove od Antonija (plus što izgledaju svjetski).

eto, toliko zasad od mene i hvala vam puno
User avatar
omen.buksa
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 632
Joined: September 23rd, 2009, 10:59 pm
Moj Bubanj: Pearl, Sabian
Moji bendovi: Ugovor S Vragom
Inspiracija: Vinnie Paul,Mike Portnoy,Gavin Harrison
Location: Sisak,HR

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by omen.buksa » January 19th, 2011, 11:32 pm

Johnny Rabb je jedno vrijeme svirao Antoniov snare prilikom posjeta i u Hrvatsku, a Saru definitivno moras probat...evo kolega moj svira ovdje u lokalnom baru. Ozvucen je bass bubanj i jedan overhead na cjeli bubanj. Konfuguracija bass 22x20, 10x8 ili 8.5 nisam siguran tom, 12x9, i 14" i 16" floorovi :D

EDIT: Zaboravio sam stavit video hahaha

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sMYhe1Gxp2o[/youtube]
Biti ili ne biti....PITI! : DD
Superfly
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 15
Joined: January 20th, 2012, 4:16 pm
Moj Bubanj: Camco, Ludwig, Antonio
Location: Swe

Re: Štedim, molim vas preporuke za cijeli novi bubanj

Post by Superfly » April 7th, 2012, 11:42 am

Sto se tice Antonio Drums od trupca, dobos, kupio sam i dobio ga prije jedno mjesec dana... i kazem samo WOOOW :hail:
Sviram oko 25 godina, i mnogo sam dobosa od preko 1000 $ i ispod 10 $ samarao i imao.... ali za cijenu koju on uzima... e , nemozete bolje nabaviti!!!!

Sada sam porucio kompletan set!!!
Post Reply