Snares!

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Snares!

Post by pedja_gumeni » August 26th, 2008, 7:04 pm

LJudi, aj mali help! Treba da uzmem novi snare za dobosh, a nikada nisam posebno obracao paznju da li ima veze kakav se stavlja...
Pa je pitanje...Koje su karakteristike zvuka sa uskim snare-om, a koje su sa shirokim snare-om i da li postoje neka okvirna pravila. Za moj sluchaj je napomena da je u pitanju plitak dobosh 5 1/2, ali generalno, voleo bih da chujem i uopshteno...
Odmah se zahvaljujem :D
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Snares!

Post by Matija » August 27th, 2008, 1:44 am

a kad bi napisao sta bi hteo od svog dobosa mozda bi i mogli pomoci. :D
ajde ovako znajuci otprilike kako sviras, nemoj da juris neki shiri snare jer pretpostavljam da ne juris neki opasan snare sensitivity... + dobos ti nije nesto dubok. samo gledaj da uzmes sto kvalitetniju stvar da bi duze trajala...

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
drumsonly
V.I.P
V.I.P
Posts: 500
Joined: July 30th, 2008, 11:58 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn, Anatolian Cymbals, VF 5B & AJ1
Location: Belgrade
Contact:

Re: Snares!

Post by drumsonly » August 27th, 2008, 1:51 am

Koji je dobos?
Model?
MAPEX SRBIJA
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Snares!

Post by pedja_gumeni » August 27th, 2008, 2:31 pm

drumsonly wrote:Koji je dobos?
Model?
plitki Amati sa 10 shrafova....

Matija wrote:a kad bi napisao sta bi hteo od svog dobosa mozda bi i mogli pomoci. :D
ajde ovako znajuci otprilike kako sviras, nemoj da juris neki shiri snare jer pretpostavljam da ne juris neki opasan snare sensitivity... + dobos ti nije nesto dubok. samo gledaj da uzmes sto kvalitetniju stvar da bi duze trajala...
Svirao bih ja sve i svashta...prvenstveno mi treba za kucanje... :D
Jel hocesh da kazesh onda da shiroki snare zbog veceg broja federa reaguje brze i hvata tishe momente? (ako je to vezano za senzitivitet...) Razmishljao sam se ovaj put da uzmem shiri, pa zato pitam...Opet imam pitanje tu koliko su kompatibilni shiroki snare i plitak dobosh?

Za sada i 100 godina u nazad koristim uski ali je popucao i ostao na par komada federa, treba ga zameniti... :zuba:
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
drumsonly
V.I.P
V.I.P
Posts: 500
Joined: July 30th, 2008, 11:58 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn, Anatolian Cymbals, VF 5B & AJ1
Location: Belgrade
Contact:

Re: Snares!

Post by drumsonly » August 27th, 2008, 8:27 pm

Ako je to dobos koji mislim da jeste, onda je pravljen od 1985-1992 kada se fabrika zatvara, tj. prestaju da prave bubnjeve i samo rasprodaju ono sta vec imaju u magacinima. Amati se sada bavi, u najvecoj meri, proizvodnjom duvackih instrumenata. Jedine stvari koje su imali u ponudi prosle godine su one cinele (nazovimo to tako) na kojima pise "Kraslice" i ona budjava stolica.

A, sada dobos:
Mislim da imas problema sa srafovima, tj. nisu standardni i ne odgovaraju standardnom kljucu za bubanj.
Sto se tice snare wire-a (federa), mozes da koristis obican, sa 20 zica i mislim da je to sasvim dovoljno za sve sto ti treba u svirci. Siroki snarovi ce ti praviti probleme. Oni se, inace, serijski stavljaju samo na duboke i debele (vise od 10mm), drvene dobose. U koliko nije neki signature model.
Moras promeniti donju plastiku (za mene je najbolja 14" Remo Ambassador Snare) pod obavezno! U koliko nisi menjao u skorije vreme. u ostalom, znas da se ta plastika zaove i 'resonant'...
Jaka svirka plus metalni dobos sa diskutabilnim ivicama korpusa je smrt za plastike.
Gore ne smes (tj. ne bi smeo:)) da koristis nista iznad (citaj: deblje) Ambassador Coated. Znaci samo - single ply.
Snare moces naci svuda i svakuda za ove ili one pare, ali ti preporucujem neki Hi-carbon ili bilo koji drugi kvalitetan snare. Tu nije poenta da ti traje 100 godina, to je potrosni materijal, nego da imas dobar zvuk i dinamiku. Sto bi ti rekao: "tishi momenti":)
OBAVEZNO koristi plasticne trake za drzanje snara. Mehanizam ti je, verovatno, originalan sto znaci da ces kanapima vrlo brzo upropastiti i novi snar. Sto znaci da bi trebao da razmislis i o novom mehanizmu...

Mislim da bi ipak trebao da kupis neki 'normalan' dobos nego da pravis od g... pitu.

A, u... umorih se od j... Amatija...
Evo, dacu ti ja Mapex QR 14x5,5 (oznaka: QRS4556AS) u beloj boji za 50 eura:)
MAPEX SRBIJA
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Snares!

Post by Matija » August 27th, 2008, 8:41 pm

vlada je definitivno guru. eto i finu ponudu si dobio. a za siroki snare si valjda skapirao da je pointless jer ti "tishi momenti" igraju zanemarljivu ulogu u onome sto sviras. vlado, moracu da se priklonim sekti uskoro... :cvike:

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
drumsonly
V.I.P
V.I.P
Posts: 500
Joined: July 30th, 2008, 11:58 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn, Anatolian Cymbals, VF 5B & AJ1
Location: Belgrade
Contact:

Re: Snares!

Post by drumsonly » August 27th, 2008, 8:46 pm

Ma, tebe ja cekam vec odavno...
hahahahahaha
MAPEX SRBIJA
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Snares!

Post by pedja_gumeni » August 28th, 2008, 3:30 pm

Auh, ovde malo ima i neshvacenih momenata, nisam na pravi nachin napisao...
Prvo JAKO hvala za opshiran info pomaze svakako...

Membrane i snare-ove sam na tom doboshu menjao X puta, cela procedura mi je dobro poznata, samo sam uvek uzimao uski snare, samo se relativno brzo se raskupusavao do kako si negde spomenuo "ikebane" (znachi nije u pitanju originalna membrana i originalan snare koji mi traju 100 godina) :D

Sada sam hteo da experimentishem malo pa zato pitam...snare se kachi na kanape, a ne bih ulagao u njega iskreno po pitanju novog mehanizma.

Shrafovi su za "-" shrafciger i posle svake probe mora da se doteze, poshto popushtaju...
Njega chesto nosim na svirke, poshto umem da mu napravim extra pogodan zvuk za ono shto mi treba i relativno sam uvek bio zadovoljan njime.

O kupovini novog dobosha razmishljam neko vreme, ali finansije malo vishe zaustavljaju celu prichu.

Ova ponuda me malo zignula, jel moze neka slika i neki info...Jel to tvoje polovno ili novo (jeftino mi za novo :zuba: )
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
drumsonly
V.I.P
V.I.P
Posts: 500
Joined: July 30th, 2008, 11:58 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn, Anatolian Cymbals, VF 5B & AJ1
Location: Belgrade
Contact:

Re: Snares!

Post by drumsonly » August 28th, 2008, 6:18 pm

Nov, naravno.

Pogledaj na netu kako izgleda.

Na ovoj slici je u kompletu sa celim bubnjem. To je ta boja...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
MAPEX SRBIJA
User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: Snares!

Post by sinnerboy1 » September 2nd, 2008, 10:07 am

"neću neću dijamante..." :bend:
"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
Mladen
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 267
Joined: April 28th, 2008, 8:29 pm
Inspiracija: Jojo Mayer

Re: Snares!

Post by Mladen » October 6th, 2008, 6:04 pm

Pukao me pre nekoliko dana Snare,pa hocu da kupim ovaj http://www.ritamcentar.com/srp/proizvod ... 82&l3=1226
Nikad nisam imao dodira sa snarovima,pa sam vas hteo pitati valja li ovaj snare i vredi li kupovati Remo Emperor opnu i snare za onaj dobos sto se dobije uz sonor 507?
emil93
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 11
Joined: October 29th, 2008, 11:56 pm

Re: Snares!

Post by emil93 » January 20th, 2009, 12:50 am

Ljudi pomagajte! :) . Uzeo sam Emperor X za dobos (gornja), i diplomat snare (donja). Gornju sam nastimao OK, a donju dosta visoko, mozda cak i previse, pa mi se mrezica mnogo cuje kad udarim dobos. Je li to zbog donje. Treba li da je opustim. Ako nije, s cime cu to da resim??
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Snares!

Post by alexa » January 20th, 2009, 3:55 am

naravno zbog donje, snerovi na nju naležu. što više zategneš snare plastiku doboš će biti osetljiviji. dobra je kombinacija kada zategneš donju da opustiš snerove baš a gornju kožu naštimuješ dublje, tako dobijaš pravi rock doboš...ako je to ono što tražiš, ja najviše volim tako.
Zlo i napoako...666, 999
emil93
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 11
Joined: October 29th, 2008, 11:56 pm

Re: Snares!

Post by emil93 » January 20th, 2009, 1:58 pm

alek(sa) wrote:naravno zbog donje, snerovi na nju naležu. što više zategneš snare plastiku doboš će biti osetljiviji. dobra je kombinacija kada zategneš donju da opustiš snerove baš a gornju kožu naštimuješ dublje, tako dobijaš pravi rock doboš...ako je to ono što tražiš, ja najviše volim tako.
Znaci, mogu da ostavim ovako dosta zategnutu donju a da opustim snares i gornju da opustim,jel da?
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Snares!

Post by alexa » January 21st, 2009, 2:23 am

da, probaj tako samo nikako nemoj da previše zatežeš i snare kožu i same snare-ove, dobićeš mrtav doboš kao rezultat.
Zlo i napoako...666, 999
Post Reply