Rekonstrukcija bubnjeva - Vase misljenje ?

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

User avatar
casualdrumer
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 227
Joined: April 23rd, 2009, 5:57 pm
Moj Bubanj: Sonor F507-Paiste
Inspiracija: Dave Weckl,Mike Johnston,Steve Gadd,Yoyo Mayer
Location: Zrenjanin

Rekonstrukcija bubnjeva - Vase misljenje ?

Post by casualdrumer » September 21st, 2010, 11:58 pm

Naime , jednom prilikom sam postavio svoj bubanj u ovoj sekciji za misljenje o ceni - Plavi Pearl Crystalno Plave Boje (Tema je obrisana jer mi to misljenje uostalom sada ni ne treba , jer sam dosao do nekih razmisljanja :thumbup: ) , stari Pearl iz 70'-80' ..
Znaci ovako , bubanj zaista ima veoma zadovoljavajuci zvuk , cak stavise super (za mene, posto je stvar zvuka individualna) ..
Mene bi zanimale neke stvari koje cu sada napisati , znaci konkretna opsta misljenja ..

Cinjenica je da je drvo na tom Pearlu staro , (da ne kazem da se raspada , ali verujem da bi, ako bi dosao u obzir sredjivanje Edge-a itd) .. Razmisljao sam da rekonstruisem svoj bubanj pocevsi od tomova i samih holdera (za pocetak) ..
Moj plan ide ovako:
Optimount Drzaci prelaza : http://control-sound.com/shop/product_i ... cts_id=910
Tom Holderi : http://control-sound.com/shop/product_i ... cts_id=975
I treba mi ovako nesto ali za bass : http://img3.musiciansfriend.com/dbase/p ... 258779.jpg
(Problem je sto ne znam kako se zove po naske i kako da je trazim po prodavnicama jer u Noti nema , inace svi tjs vecina Pearl bubnjeva ima takav drzac tomova na bass-u... )

E sad , pravo pitanje je ..Sta bi bilo kad bi bilo , da li to uopste i raditi sa bubnjem kome je drvo bas u ne tako dobrom stanju? Tjs da li ulagati , jer cinjenica je da bubanj ima GODINA ... :blush:
Napominjem da jos uvek plastike lepo leze i moze lepo da se stimuje ..
Kontam da bi se mom starom srce raspalo ako bi ga prodao , a verujem da moze lepo da lici a pritom i zvuci jos uvek .. Samo mi treba vasa potvrda i neki stavovi .. Ako trebaju slike pojedinih delova bubnja po pitanju drveta recimo , saljem vremenom , posto verujem da treba i da se vidi ...
"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself."
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Rekonstrukcija bubnjeva - Vase misljenje ?

Post by ProFTW » September 22nd, 2010, 1:43 am

pa znas kako, ja mislim da bi prvo trebao da procenis da li vredi ulaziti u takvu rekonstrukciju. Poskidaj sav hardwer sa shellova, pa ce ti to dati neku ideju. gledaj da li je su negde krenuli da pucaju oko busenih rupa, proveri da li se mozda izvitoperio bearling edge (to uradis tako sto ga prislonis na ravnu povrsinu i ako nece da "sedne" kako treba onda ne valja), da vidis da li na earing edge-u imas negde pukotinu ili nesto slicno. To je za pocetak koliko mogu da se setim...
ka-PAU
User avatar
casualdrumer
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 227
Joined: April 23rd, 2009, 5:57 pm
Moj Bubanj: Sonor F507-Paiste
Inspiracija: Dave Weckl,Mike Johnston,Steve Gadd,Yoyo Mayer
Location: Zrenjanin

Re: Rekonstrukcija bubnjeva - Vase misljenje ?

Post by casualdrumer » September 22nd, 2010, 2:02 am

E da , baj d wej .. pasce i refinish .. Dosta informacija sam nakupio i kontam da cu da odradim i taj deo ... Fala Bogu alata bar imam kako prilici .. lol
Bearing Edge je zavrsio karijeru 100% na svim tomovima ... :) Ako ne 100% , 60-70% sam ubedjen ,onako okvirno receno .. Niista ne znam dok bubanj ne stigne kuci , trenutno je na moju veliku zalost na drugoj lokaciji a bend se rasturio .. Tako da , danas sam tek poceo da iscimavam ove moje sta se desava.. Sve u svemu , ako nema pukotina i ako drvo lici koliko toliko a ajd da kazemo da samo edge zeza , cuj mene "samo" , da li se to brusi/sredjuje ? Mislim na kucne varijante ... Konkretno mislim na smirglu , od najmanje pa nagore .. isto kao i za wrap .. ? Fala :blush:
"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself."
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Rekonstrukcija bubnjeva - Vase misljenje ?

Post by Matija » September 22nd, 2010, 2:30 am

matori, ako imas alat i volju.... i'd make my old man proud, if you catch my drift... :cvike:

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
casualdrumer
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 227
Joined: April 23rd, 2009, 5:57 pm
Moj Bubanj: Sonor F507-Paiste
Inspiracija: Dave Weckl,Mike Johnston,Steve Gadd,Yoyo Mayer
Location: Zrenjanin

Re: Rekonstrukcija bubnjeva - Vase misljenje ?

Post by casualdrumer » September 22nd, 2010, 2:40 am

Ye ye , i got ya ! ;) :thumbup: Anyways .. Kako postupiti sa Edge-vima ako su zeznuti a jesu.. ? Jer koliko saznah do sada vidim da svi bukvalno govore da se ne dira ni pod tackom razno .. :ranting: A i vidim da postoji posebna alatkica za tako nesto .. Elem , evo video ..
http://www.youtube.com/watch?v=ndlWaxLvLos
"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself."
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Rekonstrukcija bubnjeva - Vase misljenje ?

Post by ProFTW » September 22nd, 2010, 10:40 am

hm, daj neke slike da vidimo koliko su zeznuti...?
ka-PAU
User avatar
casualdrumer
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 227
Joined: April 23rd, 2009, 5:57 pm
Moj Bubanj: Sonor F507-Paiste
Inspiracija: Dave Weckl,Mike Johnston,Steve Gadd,Yoyo Mayer
Location: Zrenjanin

Re: Rekonstrukcija bubnjeva - Vase misljenje ?

Post by casualdrumer » September 22nd, 2010, 3:10 pm

Nista , onda neka ostane na ovome .. Kad donesem bubanj kuci , slikacu Shell pa da se vidi ..
I da , ja mislim da moze biti problema posto su Full Round Edgevi, koliko sam ja gledao kad sam menjao plastike .. No dobro , o tom potom ..
Javljam se u temi ovih dana .. :)
"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself."
User avatar
Bastardo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 398
Joined: March 23rd, 2010, 11:16 am
Moj Bubanj: Pearl-Mapex-Remo-Paiste-Zildijan-Tama-Meinl-VF
Inspiracija: Svaki bubnjar koji zna zasto sedi za bubnjem...
Location: Zalec - Slovenija

Re: Rekonstrukcija bubnjeva - Vase misljenje ?

Post by Bastardo » September 22nd, 2010, 3:16 pm

Najmanje sto mozes da uradi je refinish drveta ;) Skidanje "tapete", brusenje lepila i ostalog smeca koje se nakupi ispod wrapa, pa onda fino brusenje za #1200, pa vise tankih slojeva laka, pa fino brusenje laka sa #2000, pa opet par slojeva laka, pa poliranje ;) Kakvo god da je drvo, posle ovoga ce dobiti prirodni izgled i sjaj ;)
Don't try to turn me into something I don't want to be - you'll be the one suffering in the end...
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Rekonstrukcija bubnjeva - Vase misljenje ?

Post by ProFTW » September 22nd, 2010, 3:30 pm

takodje, preporucio bi ti da pogledas videove sa ovog youtube kanala:

Code: Select all

http://www.youtube.com/user/smileythejazzcat
tu covek pokazuje kako se prave "stave" bubnjevi (od pojedinacnih blokova drveta), ali tebi ce koristiti da vidis kako radi finishe. Sve je lepo objasnjeno u step-by-step formi :)
ka-PAU
User avatar
casualdrumer
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 227
Joined: April 23rd, 2009, 5:57 pm
Moj Bubanj: Sonor F507-Paiste
Inspiracija: Dave Weckl,Mike Johnston,Steve Gadd,Yoyo Mayer
Location: Zrenjanin

Re: Rekonstrukcija bubnjeva - Vase misljenje ?

Post by casualdrumer » September 22nd, 2010, 3:31 pm

@Bastardo
Da , sto se tog dela tice sam potpuno informisan,refinish ce biti 100% a i keva je sam svoj majstor naucila dosta zanata od svog caleta tako da , svakako ce biti neizbezno da mi skace po glavi dok to radim :) .. Edgevi edgevi edgevi .. Brinu me jako .. :ranting: Samo da dovucem ja taj bubanj vise .. :ranting:

Sad sam se setio da imam original bass od bubnja kod kuce jer mi je stavljen drugi bass manjeg precnika na bubanj .. Slikacu ga u toku dana cisto da vidite da li se daju ti edgevi popraviti iole i kako ...

@ProFTW
EDIT:
Hvala ProFtw , pisali smo u isto vreme .. Sto se refinisha tice izvrnuo sam na ju tjubu jako puno juce celu noc .. Mada pogledacu ja i to drage volje .. Informacija nikada dosta .. :thumbsup:
EDIT 2 :
Inace i od tog lika sam pogledao uzduz i popreko :D
"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself."
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Rekonstrukcija bubnjeva - Vase misljenje ?

Post by ProFTW » September 22nd, 2010, 9:00 pm

covek je suhi geniJE! :hail:
a sve pravi u stanu lol
slikaj bearing edgove, pa da ti kazemo kako i sta, ovako samo mozemo da nagadjamo...
ka-PAU
User avatar
casualdrumer
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 227
Joined: April 23rd, 2009, 5:57 pm
Moj Bubanj: Sonor F507-Paiste
Inspiracija: Dave Weckl,Mike Johnston,Steve Gadd,Yoyo Mayer
Location: Zrenjanin

Re: Rekonstrukcija bubnjeva - Vase misljenje ?

Post by casualdrumer » September 23rd, 2010, 12:30 am

@ProFTW
Da , gledao lika i smejem se i ne verujem kako lik radi ... :hail:

Evo recimo edgeva na Bassu kao i nesto pukotina i slojevi koji vire malo(srednji sloj je recimo izasao jedno milimetar napolje ne znam ni kako je moguce da se ceo taj sloj pomeri) , mada blago receno , on je u najgorem stanju , tomovi su u mnogo boljem ... Nekako postajem razocaran po pitanju istog ... Cak ima i nekih unutrasnjih ogrebotina .. Mozda se ipak odlucim da ostavim trenutni bass.. Ne znam koliko se dobro vidi iz prilozenog al zaista mi ne ide nesto danas od ruke da nadjem digitalac... Naime sutra stizu bubnjevi pa se potrudim da ipak iskopam taj digitalac ..
Slike:
Edgevi-Gde se vide i unutrasnja ostecenja


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Evo recimo wrap koji planiram da skinem i ofarbam drvo, mada nekako razmisljam da li je moguce da nadjem isto tako novi wrap ili tapetu u slicnom tom crystal dekoru , gde traziti ?
Image
I evo malo tezih ostecenja - vidljivih sa unutrasnje strane..

Image
Image
"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself."
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Rekonstrukcija bubnjeva - Vase misljenje ?

Post by ProFTW » September 23rd, 2010, 1:38 am

au zhao mi je druze, ali mislim da njemu nema spasa... :sad:
ka-PAU
User avatar
casualdrumer
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 227
Joined: April 23rd, 2009, 5:57 pm
Moj Bubanj: Sonor F507-Paiste
Inspiracija: Dave Weckl,Mike Johnston,Steve Gadd,Yoyo Mayer
Location: Zrenjanin

Re: Rekonstrukcija bubnjeva - Vase misljenje ?

Post by casualdrumer » September 23rd, 2010, 1:42 am

Ne treba da ti bude , drugi bass je u ekstremno dobrom stanju .. :)
Nego , sutra cu poslati slike tomova i sta se sa njima desava ..
Naime oni su koliko toliko okej .."valjda" .. Zjeee ... Maler ..
Za sada , laka noc .. :D

EDIT:
Mogu reci da su Tomovi takodje losi , iako sam bas bio siguran da nisu .. Moj problem je takodje bio sto ranije na edgeve nisam ni obracao paznju odnosnu nisam ni znao sta su , iskreno .. :)
Eto , sad mi malo bzv sto sam vas sve digao na noge za misljenja i ove moje spamacke ogromne poruke . :thumbsup:
Ali eto , sada je realno i moj stav da ne vredi ulagati .. Imam jednog coveka majstora koji kaze da bi voleo da pogleda i da vidi da se to isece i naprave novi recimo na 45 .. E sad ,i opet pitanje je "DA LI" ..
U svakom slucaju , hvala svima .. Mozda na kraju krajeva padne samo rewrap ako nadjem ista dostojno ..
A ako bude ista od tog majstora ovih dana , ja cu zakaciti fotke (ako se to odradi i ako se nekom svidi) , tako da molim modove da ne padne LOCK. Hvala
"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself."
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Rekonstrukcija bubnjeva - Vase misljenje ?

Post by Dr.Killdrum » September 24th, 2010, 6:04 pm

Sto se tice bearing edge-a mozes ga srediti tako sto uzmes jako veliki komad smirgle stavis ga na pod stavis bubanj na nju i vrtis bubanj na smirgli to ce ti izravnati celo bearing edge...Onda turpiju u ruke i polako turpijas dok ne napravis novi bearing edge sad jedini problem je jedino ne znam kako tacno da izmeris ugao pod kojim moras drzati turpiju...A sto se tice pukotina i tako toga pre nego sto ista bacis,probaj zalepiti super lepkom(ali najacim koji mozes da nadjes) mozda ti pomogne...I koristi cackalice da popunis manje rupice a mozes i vece tako sto ces ugurati vise cackalica...

Pogledao sam slike nemogu se bas nesto videti ostecenja ali ako su to samo ogrebotine i udarci mozes probati gitom za drvo da popunis...Sad ne znam da li ce to uticati na zvuk...Ovako bih ja nesto uradio(u zavistnosti od ostecenja i tako toga) Nadam se da sam ti bar malo pomogao...
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
Post Reply