SONOR S-Class Maple ili MAPEX Saturn Maple......

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: SONOR S-Class Maple ili MAPEX Saturn Maple......

Post by Boris J » June 9th, 2010, 6:32 am

ja bi lichno stavio saturna iznad s-class-a malo ali to je lichna preferencija....
User avatar
iggydrum
Dobošar
Dobošar
Posts: 82
Joined: May 5th, 2008, 10:57 pm
Moj Bubanj: Yamaha maple custom absolute
Moji bendovi: Radijacija
Inspiracija: Vlajko Golubovic, Marko Kuzmanovic, Rick Latham ...
Location: Beograd
Contact:

Re: SONOR S-Class Maple ili MAPEX Saturn Maple......

Post by iggydrum » June 9th, 2010, 10:44 am

@Vucckov: Ne bih se slozio sa tobom da sistem kao sto je Dynacord XA2 smesan (smesna je samo izjava koju si dao) i da ne moze da ti iznese ono sto hoces od bubnja (bio on designer, masters ili nesto trece). Za razliku od 90% ljudi sa ovog foruma, vrlo cesto imam priliku da sviram na XA2 (kao i na JBL srx-u, JBL vrx-u, Dynacord forumu, KV2 audio ...) i svaki pomenuti sistem moze da zadovolji i najprobirljivije audiofile, tako da ako XA2 nije uspeo da ti da od bubnja ono sto si zeleo imas ozbiljan problem (ili u stimu, ili u mikrofonima, ili u ozvucavanju, ili u coveku koji ti radi zvuk).
Sto se tice designera, pre oko dve godine u nemackoj sam svirao designer sa thin shell-om i to je najbolji bubanj koji sam probao u zivotu, tako da znas da se isti pravi i u tanjoj varijanti. Ja sviram bubanj sa tankim shell-om jer imam mnogo tihih svirki i potreban mi je ton bez zakucavanja. Probao sam sve sto si naveo i bez premca (ne racunam tu designera) su mi orion i maple custom absolute. Kupio sam yamahu maple custom absolute jer u startu ima isproduciran ton sto mi je mnogo vazno zbog brzog ozvucavanja i samog zvuka benda. Daces malo vise para u startu, ali dobices vise (nezan, mekan, topao bubanj, koji vrlo lako i brzo proizvede zeljeni zvuk). Vrlo rado cu ti pozajmiti bubanj da ga probas i da se uveris u ono sto ti pricam.
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: SONOR S-Class Maple ili MAPEX Saturn Maple......

Post by KIBEL BUBNJAR » June 9th, 2010, 1:57 pm

Zato mi se cini saturn ogranicen jer je iskljucivo za neku masnu i glasnu svirku za ostalo slabo... odlican je za masnu i glasnu svirku ali u tome cak ima boljih od njega vise cjenim orion. malo vise... i da u pravu si Sonor je ipak duuugo godina majstor u tome i mnogo pouzdaniji.. mapex je u eksplanziji svaka njemu cast ali nece nikad dostic dugogodisnje iskusne majstore kao sto je SONOR jedan od njih :)
I see dead people :'(
User avatar
kuna92
Dobošar
Dobošar
Posts: 58
Joined: September 9th, 2009, 9:27 pm
Moj Bubanj: Gretsch Catalina Maple,Sabian ,Tama
Moji bendovi: Haeresis
Inspiracija: Sean Reinert , Jan Ivelić
Location: Cro - Split

Re: SONOR S-Class Maple ili MAPEX Saturn Maple......

Post by kuna92 » June 9th, 2010, 2:22 pm

KIBEL BUBNJAR wrote:Zato mi se cini saturn ogranicen jer je iskljucivo za neku masnu i glasnu svirku za ostalo slabo... odlican je za masnu i glasnu svirku ali u tome cak ima boljih od njega vise cjenim orion. malo vise... i da u pravu si Sonor je ipak duuugo godina majstor u tome i mnogo pouzdaniji.. mapex je u eksplanziji svaka njemu cast ali nece nikad dostic dugogodisnje iskusne majstore kao sto je SONOR jedan od njih :)
Mapex saturn je izvrstan instrument u svakom slucaju i na suho zvuci izvrsno, ali slusao sam ga par puta live i jednostavno mi nije zvucao na razini tako skupog bubnja.

Sonor S class samo svirao kod frenda i u svim uvjetima je zvucao jako fino bilo to na probama,studiju ili live.
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: SONOR S-Class Maple ili MAPEX Saturn Maple......

Post by alexa » June 9th, 2010, 2:39 pm

Ne bih previše ulazio u raspravu, oba bubnja su na nivou u svojoj klasi. Neka ti razlika u zvuku presudi ali imaj na umu već dobro poznate činjenice:

1. Sonor je ime, Mapex se probija i kod nas je nerealno skuplji nego van (govorim o novim bubnjevima).
2. Sonor nema dobru distribuciju kod nas, Mapex je ima i to odličnu.
3. Sonor hardver je ružan (lično) ali odličan i izdržljiv, Mapex hardver je ružan (lično) ali dobar i izdržljiv.

I još jedna "bitna" stvar: Pearl ima seriju MASTERS, ne master...sorry ali bode mi oči previše :blush: lol
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: SONOR S-Class Maple ili MAPEX Saturn Maple......

Post by KIBEL BUBNJAR » June 9th, 2010, 3:00 pm

alexa wrote:
I još jedna "bitna" stvar: Pearl ima seriju MASTERS, ne master...sorry ali bode mi oči previše :blush: lol

lol
I see dead people :'(
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: SONOR S-Class Maple ili MAPEX Saturn Maple......

Post by ProFTW » June 9th, 2010, 5:10 pm

KIBEL BUBNJAR wrote:
alexa wrote:
I još jedna "bitna" stvar: Pearl ima seriju MASTERS, ne master...sorry ali bode mi oči previše :blush: lol

lol
da, da aleksa znamo svi da si uzo masters lol
ka-PAU
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: SONOR S-Class Maple ili MAPEX Saturn Maple......

Post by alexa » June 9th, 2010, 8:43 pm

Nema veze sa tim, da vidiš po oglasima čega sve ima. Naravno bez uvrede čoveku čija je tema ali pošto je u više postova pisao master reko da pomenem...nije ni bitno.
Zlo i napoako...666, 999
Vucckov
Dobošar
Dobošar
Posts: 46
Joined: June 6th, 2010, 9:33 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Inspiracija: Tony Rouster

Re: SONOR S-Class Maple ili MAPEX Saturn Maple......

Post by Vucckov » June 9th, 2010, 9:02 pm

uh, Uh ,Uh....
1. Izvinjavam se zbog greske u pisanju kod MASTERS-a..... :) .
2. Sto se tice Xa2 tu ne bu ulazio u nikakve polemike samo mogu reci da je taj sistem malo vise izvikan i stojim pri tome da nije dorastao najkvalitetnijim bubnjevima i nekim sistemima koji su u toj klasi sto se cene tice.
3. Znam ja vrlo dobro da postoje i tanji i deblji shell-ovi ali sam ovde hteo nesto drugo da kazem.....
4. Ako mozete da mi pomognete oko teme bio bi zahvalan, ne bi vise ulazio u polemike oko bubnjaeva, sistema, mikarafona i ozvucavanja....

Hvala unapred.... :) .
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: SONOR S-Class Maple ili MAPEX Saturn Maple......

Post by ProFTW » June 9th, 2010, 9:27 pm

alexa wrote:Nema veze sa tim, da vidiš po oglasima čega sve ima. Naravno bez uvrede čoveku čija je tema ali pošto je u više postova pisao master reko da pomenem...nije ni bitno.
a bila je shala aleksa, opushteno :)

e sad, sto se tice mapex vs sonor... hmm, ne znam ja bih uzeo Saturn, posto kod nas imas distributere koji ti mogu nabaviti sta oces, dok je sonor malo slabije zastupljen...
ka-PAU
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: SONOR S-Class Maple ili MAPEX Saturn Maple......

Post by markojah » June 9th, 2010, 9:39 pm

To je dosta komentara na ovoj temi potvrdilo, koliko primecujem.

Posto nemam iskustva ni sa jednim bubnjem, ne mogu argumentima da doprinesem diskusiji....mada, u tvom slucaju mislim da je merodavna muzika koju sviras. Koliko sam shvatio iz price, Saturn je ako treba vise masti, dok je S-Class vise za _________? (fill in the gap) :) zavisi sta trazis...
Last edited by markojah on June 9th, 2010, 11:25 pm, edited 1 time in total.
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: SONOR S-Class Maple ili MAPEX Saturn Maple......

Post by KIBEL BUBNJAR » June 9th, 2010, 10:01 pm

ProFTW wrote:
e sad, sto se tice mapex vs sonor... hmm, ne znam ja bih uzeo Saturn, posto kod nas imas distributere koji ti mogu nabaviti sta oces, dok je sonor malo slabije zastupljen...

istina.. odlicna distribucija kolko sam primjetio i mapexov finiš je lijeeeep prelijep stvarno ubija...
ali ipak najvaznije od svega toga je SOUND. i to je odlucujuci faktor kod bubnja .. mozda sonor ima slabu distribuciju kod vas ali opet nije ne moguca a i RH je dosta blizu.. i danas sutra se to stanje mozda promjeni sto se distribucije tice.. prvo i glavno je kako bubanj zvuci kako se ponasa u određenim potrebama bubnjara sto se tice glazbe koju svira. tu distribucija ne igra veliku ulogu
I see dead people :'(
Vucckov
Dobošar
Dobošar
Posts: 46
Joined: June 6th, 2010, 9:33 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Inspiracija: Tony Rouster

Re: SONOR S-Class Maple ili MAPEX Saturn Maple......

Post by Vucckov » June 10th, 2010, 2:23 am

Zna li neko cenu za Mapex Saturn?
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: SONOR S-Class Maple ili MAPEX Saturn Maple......

Post by Boris J » June 10th, 2010, 2:48 am

Kontaktiraj Vladu Migricca (ako ti treba, baciccu ti telefon na pp)... on ce ti dati tachne i proverene informacije ali grubo shell set oko 1500 jura (izmedju 1,5 i 2 hiljade, zavisi shta tachno hocesh)...
Vucckov
Dobošar
Dobošar
Posts: 46
Joined: June 6th, 2010, 9:33 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Inspiracija: Tony Rouster

Re: SONOR S-Class Maple ili MAPEX Saturn Maple......

Post by Vucckov » June 10th, 2010, 3:17 am

imam njegov broj, sutra ga zovem......
Post Reply