Pokažite svoj set...

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
MikePortnoy034
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 278
Joined: October 23rd, 2007, 4:49 pm
Moj Bubanj: TAMA Rockstar
Moji bendovi: Equinox
Inspiracija: Mike Portnoy, Danny Carrey, Neil Peart...
Location: Topola-Beograd
Contact:

Re: Pokažite svoj set...

Post by MikePortnoy034 » November 17th, 2007, 7:06 pm

Prelep Sonor stvarno! A ti Vlado, neka ti je sa srecom prikupljanje tih "delica"! Sto pre da sednes za tu tvoju zeljenu masinu!!!
https://www.facebook.com/pages/Equinox/69140483086
Hella
Dobošar
Dobošar
Posts: 44
Joined: October 26th, 2007, 7:03 pm

pearl elx burgundy mist

Post by Hella » November 27th, 2007, 1:09 am

Мрзи ме да детаљно набрајам тачне мере, нити их се сећам, нити је важно, али сналажења ради:

Image Image

Image Image

оригинални сет

- добош: 14" x 5,5" (не свиђа ми се, вероватно ћу да га заменим неким металним, дубљим добошем)
- бас: 22 "
- тимпани: 8", 10", 12", 13", 14", 16" (овај последњи је конвертован у секундарни бас бубањ помоћу ЈГ-16 адаптера и чука се помоћу, у моменту фотографисања још непристиглих, дуплог "Елиминатора" који стоји уз сингл "Елиминатор" крај примарног баса)

ван припадајућег комплета:

- "Тактонов" бас бубањ ковертован у гонг бас бубањ с леве стране: 22"
- "Тактонов" тимпан, последњи с десне стране: 16"
- два октобана, 6", лакирани тако да колико-толико пасују уз сет, као и гонг и тимпан који су тешком муком очишћени и ошмирглани од прашине које се запатило као да су свирани на ледини у неком мароканском бару. За дивно чудо и гонг и тимпан имају невероватно добар звук, али то је вероватно до тога што су од дрвета. Тимпани који су ишли уз њих су били, веровали или не - од пресованог картона. :zid:
- два "Перлова" добоша, пиколо 13" х 3" и "Фајркрекер", 10" х 5"
- звонo и два пластична блока (кћерке то зову "токавац" и "тикавац" :D )
- хрпа оваквих и онаквих палица
- књиге за вежбу
- кафа
- цигарете
- много воде

Елем, недавно сам се примио на електронику, па сам сет скоцкао у складу са новим стремљењима: скинуо гонг и два тимпана од 13" и 14", додао секундарну контра чинелу (доле "Мајнл бел" од 8", горе "Пејст руд" сплеш од 8") натакарену на "RH-2000" и трећу контру, "Мајнл мини хај хет" од 10" (исто на неком сталку са сајлом, произвођач непознат, али коштала је 0 динара, па јој се у зубе не гледа), педове и мозак Јамахе Де Те Икс В 2.0" (нисам се мало изненадио када сам видео да сталци и адаптери електронске "Јамахе" пасују на "Перлову" рампу као дупе на ношу), плус тела рототомова која дају звук сличан звоњави на почетку "Хелс белс", много лепо када чукате неки атмосферични драм-н-бејс или коју армагедонску тему "Лајбаха".

То сада изгледа мало друкчије од овога, али немам ништа новије:

Image Image

Хардвер и чинеле ме мрзи да набрајам, спава ми се.
User avatar
MikePortnoy034
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 278
Joined: October 23rd, 2007, 4:49 pm
Moj Bubanj: TAMA Rockstar
Moji bendovi: Equinox
Inspiracija: Mike Portnoy, Danny Carrey, Neil Peart...
Location: Topola-Beograd
Contact:

Re: Pokažite svoj set...

Post by MikePortnoy034 » November 27th, 2007, 1:28 am

Izvini brate ali gde ti sviras sa ovim cudom i koliko puta si uzivo svirao sa ovim monsterom! BTW svaka cast!
https://www.facebook.com/pages/Equinox/69140483086
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Pokažite svoj set...

Post by ProFTW » November 27th, 2007, 9:33 am

mislim, shta reci... :heavy: :thumbsup: :thumbup: :chears:
ka-PAU
Hella
Dobošar
Dobošar
Posts: 44
Joined: October 26th, 2007, 7:03 pm

Re: Pokažite svoj set...

Post by Hella » November 27th, 2007, 12:36 pm

MikePortnoy034 wrote:Izvini brate ali gde ti sviras sa ovim cudom
Ово ће звучати одвратно због многих других који би пустили корење седећи за овим сетом, али је истинито.

Кући.
Ретко.

Тренутно немам времена, а - руку на срце - ни 10% полета од пре годину и кусур дана када сам кренуо у подухват с октобанима, а ни 5% од некадашњег, од пре десетак година, када сам тек почињао да штребам ноте, па се задовољавам вредним вежбањем рудимената на неком гуменом педу и то углавном док гледам филм, прво руке, па онда све то поновим ногама и тако док ми се не приспава или ме не одвали тениски лакат. Понекад пустим суботички радио "Фоник" и онда чукам уз неки лаунџ, трип-хоп, драмнбејс, фанки, минимал техно или већ неку другу електронику.

Ту и тамо ми падне неки небулозни ритам на памет, па седнем за сет, снимим га, запишем ноте и бацим га у архиву. Наравно, та инертност и немотивисаност је само последица несвирања с бендом, јер руку на срце, ко од вас има мотив да заиста из мозга, муда, срца, чиме већ размишља, креира ишта - када нема с ким? У Суботици тренутно нема интересената нити (да ја знам) икога ко би знао да користи инструмент за ишта друго сем за тезгарошки меки поп ала "Неверне бебе" или правце које сам давно превазишао, па ми је онда боље да не свирам ни са ким. Искрено чезнем за неком поставом у којој би били мрачни кулер за басом ком је патња исказана у албумима "Морфина" једанаеста Божја заповест и који не дрља по басу као да је на аудицији за Д.Р.И., потом андроид за синтисајзером, секвенцером и семплерима ком је јутарња кафа уз "Крафтверк" императив, саксофониста који не ћурличе као пуран у терању и не замишља да је реинкарнација Мајлс Дејвиса или сачувај Боже Кенди Далфер, рецимо да би форма типа "Белгрејдјаред саундсистем" или овај нови пројект Зеркмана из "Дисциплине кичме" највише одговарала тренутним афинитетима.
MikePortnoy034 wrote:koliko puta si uzivo svirao sa ovim monsterom
С читавим сетом?

Ниједном, ко ће то да тегли и за које паре? Једном сам, у Суботици, изнео пола сета на последњу свирку тадашњег бенда.

Приде немам ни амбалажу за остатак сета, сем торбе за чинеле и куфера за педале и добош. Ионако сам и раније, током деведесетих, поучен језивим причама о крађама чинела, педала, гитара и остале опреме, те бахатој марви из публике која полива бенд, бубњеве и појачала пивом, увек тражио од организатора да обезбеди комплетан сет - сем педала, чинела и добоша, што увек може да ми буде у видокругу и надохват руке. Ионако смо (част изузецима) углавном свирали за путне трошкове, помије из најгрђе хамбургерије, млако пиво и, ако буде среће, који џоинт, те нисмо били одвећ погођени уколико је господин организатор умислио да је више биће с Олимпа, па захтевао да по цени горе наведеног хонорара читаву просторију за пробе преселимо у његову цењену јазбину јер су музичари ваљда некакви мишеви који би требало да буду срећни што им је Зевс који држи клуб у неким Пржогнрцима, Памбуковици или Госпођинцима, бацио шаку црвљивог пиринча. unsure
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Pokažite svoj set...

Post by ProFTW » November 27th, 2007, 12:46 pm

:blink:
chemu tolika negativnost!?

imash set kakav vishe od pola foruma zeli (citaj: sanja!), a predpostavljam i dobru tehniku cim si ulozio truda i novaca za takav set...
da si kod nas u novom sadu bukvalno bi svirao u 6 razlicitih bendova u isto vreme, poshto su bubnjari ugrozena vrsta, i cak shtavishe bez problema bi sakupio ekipu koju si naveo...
ka-PAU
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Pokažite svoj set...

Post by MarcusS » November 27th, 2007, 5:17 pm

@Hella, respect za postove :)

Okači ako imaš nešto materijala da čujemo kako tvo zvuči u praxi :)
Spread the word! :)
Hella
Dobošar
Dobošar
Posts: 44
Joined: October 26th, 2007, 7:03 pm

Re: Pokažite svoj set...

Post by Hella » November 27th, 2007, 6:02 pm

ProFTW wrote::blink:
chemu tolika negativnost!?
Негативност? Само сам реалан, Суботица је заиста црна рупа што се моје шоље чаја тиче и најважније - далеко од тога да икоме пребацујем због преференци друкчијих од мојих.
+
За Нови Сад верујем, али какве то везе има са мном? Тешко да бих у овим годинама путовао 100 км тамо и назад ради пробе. :)
MarcusS wrote:@Hella, respect za postove :)

Okači ako imaš nešto materijala da čujemo kako tvo zvuči u praxi :)
Немам ништа репрезентативно, нажалост, уколико си мислио на студио. Углавном поседујем неке прастаре снимке с концерата на касетама, али потрудићу се да и то мало пречистим па аплоудујем у етар чим се саставим с временом.
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Pokažite svoj set...

Post by ProFTW » November 27th, 2007, 6:06 pm

Just sayin... :zuba:
Last edited by ProFTW on November 27th, 2007, 6:45 pm, edited 1 time in total.
ka-PAU
Hella
Dobošar
Dobošar
Posts: 44
Joined: October 26th, 2007, 7:03 pm

Re: Pokažite svoj set...

Post by Hella » November 27th, 2007, 6:25 pm

ProFTW wrote:Juat sayin... :zuba:
unsure
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Pokažite svoj set...

Post by ProFTW » November 27th, 2007, 6:45 pm

Just* Sayin... :zid:
ka-PAU
User avatar
digrejzo
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 965
Joined: October 22nd, 2007, 6:58 pm
Inspiracija: Benny Greb, Danny Carey, Jon Rice
Location: motherfucking Vranje

Re: Pokažite svoj set...

Post by digrejzo » November 27th, 2007, 7:23 pm

unsure


haha zezam se, dobar ti je set Hella
samo me zanima, jel si samouk, ishao na casove ili obrazovan bubnjar?
:chears:
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
User avatar
The Lad
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 236
Joined: October 23rd, 2007, 5:19 pm

Re: Pokažite svoj set...

Post by The Lad » November 27th, 2007, 7:43 pm

Jako masan set ! I ja zhelim jedared da iskombinujem akustichan sa elektro set-om ! Thumbs up ! =]
User avatar
MikePortnoy034
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 278
Joined: October 23rd, 2007, 4:49 pm
Moj Bubanj: TAMA Rockstar
Moji bendovi: Equinox
Inspiracija: Mike Portnoy, Danny Carrey, Neil Peart...
Location: Topola-Beograd
Contact:

Re: Pokažite svoj set...

Post by MikePortnoy034 » November 27th, 2007, 8:22 pm

Stvarno steta sto se nalazis u gradu sa takvom muzicarskom scenom ali mozes da pokusas sa nekom vrstom samoreklame. Jednostvano lupis nesto na myspace ili tube i procujes se i povezes lako sa svim zivim muzicarima "od onakvih koje si naveo pa sve do onih dno dna". Ako su svi ti muzicari iz tvog grada tamo vec pokopani nemoj i ti dozvoliti da se stopis sa ostatkom!
Ajde, ne zezaj i ne pricaj o nekom gubljenju nade nego glavu gore i SVIRAJ!!! Uh covece, al'sam ovo rekao :-)
P.S.: Ne diraj mi NB, strasno volim taj bend :D
https://www.facebook.com/pages/Equinox/69140483086
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Pokažite svoj set...

Post by MarcusS » November 27th, 2007, 10:38 pm

Hella wrote: Немам ништа репрезентативно, нажалост, уколико си мислио на студио. Углавном поседујем неке прастаре снимке с концерата на касетама, али потрудићу се да и то мало пречистим па аплоудујем у етар чим се саставим с временом.
Mislio sam bilo šta, odslušaj naše, nema tu nekog posebnog kvaliteta zvuka, osim kvaliteta sviračkog naravno. :bend:

Just Jokin'... :)
Spread the word! :)
Post Reply