Pokažite svoj set...

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: pearl elx burgundy mist

Post by Drobac » November 28th, 2007, 4:56 pm

Hella wrote:пиколо 13" х 3"
Jel bi mogao da kazes nesto vise o ovom dobosu?
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Hella
Dobošar
Dobošar
Posts: 44
Joined: October 26th, 2007, 7:03 pm

Re: Pokažite svoj set...

Post by Hella » November 29th, 2007, 1:56 pm

digrejzo wrote:samo me zanima, jel si samouk, ishao na casove ili obrazovan bubnjar?
Аутодидакта. Ноте сам већ помало познавао, купио "Ухвати ритам" и бубао даље. Једини проблем је што ми природа посла (клизно радно време и ангажовање по 12 сати дневно) није дозвољавала систематизован приступ штиву. Сви мање-више знамо да је боље вежбати седам дана по сат времена, него се зјалавити шест дана и онда мамуран од лудог суботњег провода устати у недељу па одрадити једну осамочасовну шихту за сетом и вући упалу мишића читаве следеће недеље, али о томе и другим богохулним грешкама неискусног почетника ћу писати опширније на одговарајућим темама.
MarcusS wrote:Mislio sam bilo šta, odslušaj naše, nema tu nekog posebnog kvaliteta zvuka, osim kvaliteta sviračkog naravno. :bend:
Преслушао сам скоро све, до сада ми се највише допао "Б'рнинг с'ркл". Не зато што је свирачки најбољи, нити због жанра, већ зато што је ауторско дело у питању, делује врло солидно и фино аранжирано.
Drobac wrote:
Hella wrote:пиколо 13" х 3"
Jel bi mogao da kazes nesto vise o ovom dobosu?
Image

Шифра: S1330B

Купио сам га у "Ноти" за 12.500, што је и сада цена, позвао сам их малопре. Елем, годинама сам желео да додам још један добош, након френетичног концерта "Дисциплине кичме" у Сомбору и махнитог Бита за бубњевима, али сви које сам нашао су били половни и нагрђени или нови и прескупи. Постоји и варијанта од месинга (шифра: B1330) поред ове челичне, aли није била на располагању. Ионако генерално не волим месинг и бронзу због патине која се знате-већ-како-чисти ако сте лаштили чинеле.

Елем, што се звука тиче - вришти. Ужасно је гласан, тако да углавном не лупам римшотове по њему, већ га користим да бих на њему свирао неакцентоване ноте, дочим акценте чукам на главном добошу. Такође, препоручујем денфер како би се умањио ниво звоњаве и/или мењање јефтиних "Ремо" опни с којима ћете га добити у пакету. Понекад ставим мајицу преко њега да бих задавио буку и онда добијем звук добоша са старих ритам машина. Мени одговара за стилове које тренутно фаворизујем и не мислим да га мењам, али у сваком случају вреди га пробати ако желите добар пиколо добош за пиколо паре. :)
User avatar
-Tihi-
Dobošar
Dobošar
Posts: 35
Joined: October 22nd, 2007, 4:26 pm
Contact:

Re: pearl elx burgundy mist

Post by -Tihi- » November 29th, 2007, 2:20 pm

Hella wrote:Мрзи ме да детаљно набрајам тачне мере, нити их се сећам, нити је важно, али сналажења ради:

Image Image

Image Image

оригинални сет

- добош: 14" x 5,5" (не свиђа ми се, вероватно ћу да га заменим неким металним, дубљим добошем)
- бас: 22 "
- тимпани: 8", 10", 12", 13", 14", 16" (овај последњи је конвертован у секундарни бас бубањ помоћу ЈГ-16 адаптера и чука се помоћу, у моменту фотографисања још непристиглих, дуплог "Елиминатора" који стоји уз сингл "Елиминатор" крај примарног баса)

ван припадајућег комплета:

- "Тактонов" бас бубањ ковертован у гонг бас бубањ с леве стране: 22"
- "Тактонов" тимпан, последњи с десне стране: 16"
- два октобана, 6", лакирани тако да колико-толико пасују уз сет, као и гонг и тимпан који су тешком муком очишћени и ошмирглани од прашине које се запатило као да су свирани на ледини у неком мароканском бару. За дивно чудо и гонг и тимпан имају невероватно добар звук, али то је вероватно до тога што су од дрвета. Тимпани који су ишли уз њих су били, веровали или не - од пресованог картона. :zid:
- два "Перлова" добоша, пиколо 13" х 3" и "Фајркрекер", 10" х 5"
- звонo и два пластична блока (кћерке то зову "токавац" и "тикавац" :D )
- хрпа оваквих и онаквих палица
- књиге за вежбу
- кафа
- цигарете
- много воде

Елем, недавно сам се примио на електронику, па сам сет скоцкао у складу са новим стремљењима: скинуо гонг и два тимпана од 13" и 14", додао секундарну контра чинелу (доле "Мајнл бел" од 8", горе "Пејст руд" сплеш од 8") натакарену на "RH-2000" и трећу контру, "Мајнл мини хај хет" од 10" (исто на неком сталку са сајлом, произвођач непознат, али коштала је 0 динара, па јој се у зубе не гледа), педове и мозак Јамахе Де Те Икс В 2.0" (нисам се мало изненадио када сам видео да сталци и адаптери електронске "Јамахе" пасују на "Перлову" рампу као дупе на ношу), плус тела рототомова која дају звук сличан звоњави на почетку "Хелс белс", много лепо када чукате неки атмосферични драм-н-бејс или коју армагедонску тему "Лајбаха".

То сада изгледа мало друкчије од овога, али немам ништа новије:

Image Image

Хардвер и чинеле ме мрзи да набрајам, спава ми се.
Auuuuuu!!! Tek sam sada video ovo je mocno!! :chears:
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Pokažite svoj set...

Post by MarcusS » November 29th, 2007, 3:01 pm

Hella wrote:Преслушао сам скоро све, до сада ми се највише допао "Б'рнинг с'ркл". Не зато што је свирачки најбољи, нити због жанра, већ зато што је ауторско дело у питању, делује врло солидно и фино аранжирано.
E, samo da se zna, ono moje
MarcusS wrote:Mislio sam bilo šta, odslušaj naše, nema tu nekog posebnog kvaliteta zvuka, osim kvaliteta sviračkog naravno. :bend:
je bila šala, tj ispod je pisalo Just Joking, da ne bude nerazumevanja i shvatanja kao neke prepotentnosti :D Tj, govorim u svoje ime, tj u ime svog klipa. :)
Spread the word! :)
vlada_kec
Dobošar
Dobošar
Posts: 47
Joined: October 31st, 2007, 10:17 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Pokažite svoj set...

Post by vlada_kec » November 29th, 2007, 3:06 pm

Ljudi i meni treba ovakva rampa.Do 5 decembra bi trebalo da ubodem neki kes,ako znate ko prodaje javljajte! :heavy:
Hella
Dobošar
Dobošar
Posts: 44
Joined: October 26th, 2007, 7:03 pm

Re: Pokažite svoj set...

Post by Hella » November 29th, 2007, 4:36 pm

vlada_kec wrote:Ljudi i meni treba ovakva rampa.Do 5 decembra bi trebalo da ubodem neki kes,ako znate ko prodaje javljajte! :heavy:
Продаје је "Нота" (колико их помињем, помислиће неко да сам запослен код њих), ова моја је коштала око 400 € и исплатила се до последњег евроцента.

Савет: немој да је купујеш ако мислиш да је носиш на концерте, много је флексибилније, брже и лакше подесити сталке и адаптере, рампу сам узео да не бих уштедео на простору и да би ми сви делови увек били исто позиционирани. Дакле, ако је за кућну употребу - одмах се испружи и уживај, нема боље. Гибралтар је најпроблематичнија, због облих и углачаних цеви на које се каче адаптери од пластике, па мораш наћи фину границу између две могућности:

1) да ти се тимпан усред концерта закуца у бас бубањ и
2) да ти адаптер пукне услед превише стезања

Свака честитка генију који је измислио тај патент и још већа оном ком се учинило да би баш то требало пустити у производни програм.

Једино на шта имам замерке код "Перлове" рампе јесу тежина и акустичност, ваљало би да је продају нафиловану пур-пеном или сличним материјалом (као "Јамаха"), како не би брујала сваки пут када мало јаче распалим по крешу.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pokažite svoj set...

Post by Drobac » November 29th, 2007, 5:14 pm

Hella wrote:Шифра: S1330B

Купио сам га у "Ноти" за 12.500, што је и сада цена, позвао сам их малопре. Елем, годинама сам желео да додам још један добош, након френетичног концерта "Дисциплине кичме" у Сомбору и махнитог Бита за бубњевима, али сви које сам нашао су били половни и нагрђени или нови и прескупи. Постоји и варијанта од месинга (шифра: B1330) поред ове челичне, aли није била на располагању. Ионако генерално не волим месинг и бронзу због патине која се знате-већ-како-чисти ако сте лаштили чинеле.

Елем, што се звука тиче - вришти. Ужасно је гласан, тако да углавном не лупам римшотове по њему, већ га користим да бих на њему свирао неакцентоване ноте, дочим акценте чукам на главном добошу. Такође, препоручујем денфер како би се умањио ниво звоњаве и/или мењање јефтиних "Ремо" опни с којима ћете га добити у пакету. Понекад ставим мајицу преко њега да бих задавио буку и онда добијем звук добоша са старих ритам машина. Мени одговара за стилове које тренутно фаворизујем и не мислим да га мењам, али у сваком случају вреди га пробати ако желите добар пиколо добош за пиколо паре. :)
Pa nesto tako glasno mi i treba, da probija kroz jake distorzije, s tim sto bih ga ja verovatno koristio kao glavni dobos. Razmisljam se izmedju tog i Taminog od 12x5,5 inca. Otprilike su im tu cene, ali znajuci koliko su ovi iz Mix Musica azurni, to im nikad nece stici u radnju.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Pokažite svoj set...

Post by pedja_gumeni » November 29th, 2007, 7:19 pm

Hella wrote:
Свака честитка генију који је измислио тај патент и још већа оном ком се учинило да би баш то требало пустити у производни програм.

Једино на шта имам замерке код "Перлове" рампе јесу тежина и акустичност, ваљало би да је продају нафиловану пур-пеном или сличним материјалом (као "Јамаха"), како не би брујала сваки пут када мало јаче распалим по крешу.
Aaaa slatko sam se nasmejao za ovo chestitka geniju... lol lol lol


Pazi, postoji 2 mogucnosti za ovu zvonjavu:

Prva: nakupujesh se pur-pene, pa nafilujesh cevi iznutra

Druga: (malo utiche na estetiku) oblozish je filcom za cevi, mislim da ste sigurno negde videli oblozene radijatorske cevi , ili pak crne izolovane ogromne cevi na ulici, kad raskopaju ceo grad :) Neshto na taj fazon... U krajnjem sluchaju obichan sundjer mislim da bi radio odlichan posao.
WWW.MEGUSTOBEND.COM
vlada_kec
Dobošar
Dobošar
Posts: 47
Joined: October 31st, 2007, 10:17 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Pokažite svoj set...

Post by vlada_kec » November 29th, 2007, 10:53 pm

Hella wrote:
vlada_kec wrote:Ljudi i meni treba ovakva rampa.Do 5 decembra bi trebalo da ubodem neki kes,ako znate ko prodaje javljajte! :heavy:
Продаје је "Нота" (колико их помињем, помислиће неко да сам запослен код њих), ова моја је коштала око 400 € и исплатила се до последњег евроцента.

Савет: немој да је купујеш ако мислиш да је носиш на концерте, много је флексибилније, брже и лакше подесити сталке и адаптере, рампу сам узео да не бих уштедео на простору и да би ми сви делови увек били исто позиционирани. Дакле, ако је за кућну употребу - одмах се испружи и уживај, нема боље. Гибралтар је најпроблематичнија, због облих и углачаних цеви на које се каче адаптери од пластике, па мораш наћи фину границу између две могућности:

1) да ти се тимпан усред концерта закуца у бас бубањ и
2) да ти адаптер пукне услед превише стезања

Свака честитка генију који је измислио тај патент и још већа оном ком се учинило да би баш то требало пустити у производни програм.

Једино на шта имам замерке код "Перлове" рампе јесу тежина и акустичност, ваљало би да је продају нафиловану пур-пеном или сличним материјалом (као "Јамаха"), како не би брујала сваки пут када мало јаче распалим по крешу.
Za notu jedino i znam ta rampa kosta 33000.Meni bas treba za svirke...
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Pokažite svoj set...

Post by MarcusS » December 2nd, 2007, 7:16 pm

Evo i moje šklopocije, Nokia N73 :)

Frontalni deo:

Image

Odozgore bez prigušivača :D

Image

Odozgore sa prigušivačima. Obratiti pažnju na činele, i najnovije Zildjianove priguše, aka "Staro Ćebe Keve Jebe" :D nije nešto, ali moš se šamara preko njih da da komšije ne plaču :) :

Image

Pazite ovo, kako sam je izmasakrirao :D Ali za divno čudo, drži zvuk, i može u najmanju ruku da se koristi za probe. Treba mi stalak za istu, mada, kada kupim stalak, planiram da uzmem i onaj paiste 201, pa će mi ova opet biti višak, pa će mi opet trebati stalak, i tako u krug, znate kako ide...

Image
Spread the word! :)
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Pokažite svoj set...

Post by Loshme » December 2nd, 2007, 11:48 pm

moj komplet:
Image
User avatar
Gavrijel
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 282
Joined: December 8th, 2007, 2:41 am
Moj Bubanj: Tama /Sabian
Inspiracija: Jeff Porcaro /Omar Hakim/ Nicko McBrain/...
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Pokažite svoj set...

Post by Gavrijel » December 8th, 2007, 3:29 am

Trenutno imam ovo cudo, koje ne lichi ni na shta ozbiljno, ali ima solidan zvuk, slikacu ga ovih dana pa kachim slike sa josh jednom chinelicom :wink: :wink: :wink:

Image
I see faith in your eyes
Never you hear the discouraging lies
I hear faith in your cries
Broken is the promise, betrayal
The healing hand held back by the deepened nail
Follow the god that failed
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Pokažite svoj set...

Post by Ognjen » December 10th, 2007, 4:33 pm

Hella wrote:Гибралтар је најпроблематичнија, због облих и углачаних цеви на које се каче адаптери од пластике, па мораш наћи фину границу између две могућности:

1) да ти се тимпан усред концерта закуца у бас бубањ и
2) да ти адаптер пукне услед превише стезања

Свака честитка генију који је измислио тај патент и још већа оном ком се учинило да би баш то требало пустити у производни програм.
Verovatno mislis na Power Rack, koji je "entry level" i, logicno, nizeg kvaliteta.
Ovde se nalazi dosta dobar opis rampi koje proizvode Pearl, Gibraltar i Pacific:
http://www.pearldrummersforum.com/showt ... 215&page=1
Citat: "As for the "Round tube racks slip" Its a myth. The exception being the entry level Gibraltar "Power Rack" series. If you hang anything too heavy off them, the clamps might slip. Other then that, they are as solid as square tubing. I will post a pic below of a 30lb bike hanging off my rack. The weight of the bike plus the distance from the rack is exerting close to 50 pounds of force on a rack clamp and its not budging. No drum or cymbal made today will weigh more then that." Slika.
User avatar
GretschMan
Dobošar
Dobošar
Posts: 93
Joined: December 13th, 2007, 1:10 am

Re: Pokažite svoj set...

Post by GretschMan » December 13th, 2007, 1:46 am

Evo ih...
Spec:Gretsch Catalina Birch 22*18, 14*5, 12*8, 13*9, 16*16
HH Sabian B8Pro, B8 Splash, Paiste 502 16' Crash, 802+ 18' Thin Crash, 5
moji1.jpg
02 18' China, Alpha 20' Full Ride
moji2.jpg
moji3.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Necu zvaku, `ocu moj kusur!
User avatar
The Lad
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 236
Joined: October 23rd, 2007, 5:19 pm

Re: Pokažite svoj set...

Post by The Lad » December 13th, 2007, 5:33 am

GretschMan wrote:Evo ih...
Spec:Gretsch Catalina Birch 22*18, 14*5, 12*8, 13*9, 16*16
HH Sabian B8Pro, B8 Splash, Paiste 502 16' Crash, 802+ 18' Thin Crash, 5.....

Jako lepi bubnjevi :) . Ja sam nameravao da kupim upravo taj bubanj i tu seriju i isti finish,samo sa manjim tomovima.. Slicno nesto i uzeh na kraju.
Very nice ! :thumbup:
Post Reply