Mapex bubnjevi

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Mapex bubnjevi

Post by Boris J » December 13th, 2012, 2:17 am

Ok, sada sam prochitao malo detaljnije o chemu se radi. Izvini za komentar, nisam hteo da budem drzak ili tako neshto, nego nisam u prvi mah skapirao shta tachno pitash (poshto nisam ni ispratio taj raven set, mislio sam da je rech o onom neko shto je zamenio vx-a a o njemu je bilo dosta rechi ovde a o meridian maple josh vishe). Elem, sad sam prouchio ovaj Raven i, btw, bio sam ja skoro u Lyri da uzimam neke plastike ali toga nema tamo (ne znam ni da li su stigli uopshte ovde, Matija ili Migric bi mogli da ostave taj info ako znaju), elem, meni to deluje kao dobra stvar. U svakom sluchaju izgleda sjajno a verujem da je i zvuchno dobar (mislim, stvar ukusa, ja lichno stvarno volim brezu i punchy bubnjeve i chesto naginjem ka njoj, a ova kombinacija mi deluje mozda i kao dobitna). A i kao je limited edition a neko nepisano pravilo kaze da su manje serije chesto boljeg kvaliteta (pogotovo sa recimo gitarama, mada chesto se pokazalo i sa bubnjevima). U svakom sluchaju, ne znam da li ce iko ovde imati shta da ti kaze o tom setu na osnovu lichnog iskustva ali na papiru deluje sjajno. A meridian maple radi pa radi tako da ti je to zicer. Ako ocesh da idesh na siguricu uzmi to ali, iskreno, da sam na tvom mestu mislim da bi ja ishao na taj Raven. Nadam se da ti je neshto pomoglo...
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Mapex bubnjevi

Post by Boris J » December 13th, 2012, 2:21 am

E, i zaboravih, probao sam onaj sledgehammer i sjajan je
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Mapex bubnjevi

Post by Matija » December 13th, 2012, 5:08 pm

Ja imam meridian maple i skroz sam zadovoljan, ali raven nažalost nisam probao... preporučujem svakako, kod takvih bubnjeva samo finese odlučuju, a kad već dolazi do toga, onda nema druge nego probati sve sam za sebe

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
vele0408
Dobošar
Dobošar
Posts: 33
Joined: January 11th, 2011, 3:15 am
Moj Bubanj: ludwig
Moji bendovi: rummer
Inspiracija: stewart copeland, vinnie colaiuta....

Re: Mapex bubnjevi

Post by vele0408 » December 14th, 2012, 1:14 am

Boris J wrote:Ok, sada sam prochitao malo detaljnije o chemu se radi. Izvini za komentar, nisam hteo da budem drzak ili tako neshto, nego nisam u prvi mah skapirao shta tachno pitash (poshto nisam ni ispratio taj raven set, mislio sam da je rech o onom neko shto je zamenio vx-a a o njemu je bilo dosta rechi ovde a o meridian maple josh vishe). Elem, sad sam prouchio ovaj Raven i, btw, bio sam ja skoro u Lyri da uzimam neke plastike ali toga nema tamo (ne znam ni da li su stigli uopshte ovde, Matija ili Migric bi mogli da ostave taj info ako znaju), elem, meni to deluje kao dobra stvar. U svakom sluchaju izgleda sjajno a verujem da je i zvuchno dobar (mislim, stvar ukusa, ja lichno stvarno volim brezu i punchy bubnjeve i chesto naginjem ka njoj, a ova kombinacija mi deluje mozda i kao dobitna). A i kao je limited edition a neko nepisano pravilo kaze da su manje serije chesto boljeg kvaliteta (pogotovo sa recimo gitarama, mada chesto se pokazalo i sa bubnjevima). U svakom sluchaju, ne znam da li ce iko ovde imati shta da ti kaze o tom setu na osnovu lichnog iskustva ali na papiru deluje sjajno. A meridian maple radi pa radi tako da ti je to zicer. Ako ocesh da idesh na siguricu uzmi to ali, iskreno, da sam na tvom mestu mislim da bi ja ishao na taj Raven. Nadam se da ti je neshto pomoglo...
hvala doktore, sve znaci, kako da ne. Bio je jedan takav bubanj pre jedno dve nedlje u liri i probao sam ga, cak je dzekac namestio jednu emperor kozu na 10 tom, ove pinstripe ga totalno uguse, a sa emperorom mi se dopalo kako radi, ali rekao sam nikako da stavim jedan pored drugog pa da vidim sta mi se vise svidja.Ja u principu ne naginjem ni prema jednom drvetu posebno, jednostavno mi se nesto ili svidja ili ne, sto se nekom svidja meni se ne svidja ili suprotno( naravno ne uvek da ne pomislis da sam baksuz), ali rekao bih da ovaj ima malkice glasnije tomove, mozda zbog te breze, a opet ima i dubinu. E sad meni jedan bubanj u razlicitim prostorijama totalno drugacije zvuci , pa cak i u okviru jedne prostorije kad ga pomerim, a da ne pominjem menjaje koza, ozvucavanje, miks ...zapravo frka mi je da mi se ne svidi na jednom mestu pa da kad ga odnesem negde drugde ne bude to to. I aj sad ti budi pametan, pogotovo sto ja nisam bas neki poznavalac kao vi ostali. i tako. javi cu sta sam uradio, ako uzmem raven izvolte pa stemujte. A ovo sto Matija kaze, u zivotu ipak moras sve sam. U svakom slucaju hvala vam.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Mapex bubnjevi

Post by Boris J » December 14th, 2012, 2:10 am

realno, chini mi se da birash izmedju dva dobra bubnja tako da za koji god se odluchish nece biti loshe... a to je dobro :)

naravno javi shta si uradio ;)
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Mapex bubnjevi

Post by Woody » December 14th, 2012, 3:12 pm

Aj i ja da dodam, pošto sam seo i za taj raven između ostalog... Vele, u pravu si, emperor mnogo bolje pasuje na taj bubanj, ali to znači da ćeš morati odmah da uzmeš bar četiri nove plastike... trošak... Inače, nisam oduševljen kako zvuči, a u istoj prostoriji sam čukao i Meridian i Saturna... kad se rasvira verovatno zvuči bolje, ali ovako 1 na 1, mi je Meridijan bolji! Postoji vizuelni momenat, stvarno izgleda opako, savršeno za hevi, metal i tako to, pa možda zbog toga deluje ozbiljnije nego što jeste, ali to je ustvari Mydentity bubanj, tojest realno ipak za nijansu ispod Meridiana...

Kao što rekoše kolege, nećeš pogrešiti ni sa jednim, ali te nijanse treba da odluče, da li ti je bitiniji igled i da li taj Raven daje zvuk koji ti treba...

Srećno! :chears:
The Sea, The Sea
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Mapex bubnjevi

Post by Mladen Dimitrijević » January 5th, 2013, 7:37 pm

Je l' ima neko iskustva sa Mapex Voyagerom? :)
Ajmo ladni sokoviii :D
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Mapex bubnjevi

Post by Mladen Dimitrijević » January 15th, 2013, 4:55 am

Neko, bilo ko? unsure
Ajmo ladni sokoviii :D
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Mapex bubnjevi

Post by lolekovin1991 » January 17th, 2013, 3:43 am

Hoće li biti ovde MyDentity bubnjeva? Cena kod nas, ako će ih biti?
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Mapex bubnjevi

Post by Matija » January 17th, 2013, 11:02 am

Koliko ja znam, neće. Valjda ih neće biti u Evropi uopšte, ali videćemo još...

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Mapex bubnjevi

Post by lolekovin1991 » January 17th, 2013, 4:18 pm

Sranje. Mislim da bi to dosta dobro prošlo ovde.
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Mapex bubnjevi

Post by Mladen Dimitrijević » January 17th, 2013, 6:29 pm

lolekovin1991 wrote:Sranje. Mislim da bi to dosta dobro prošlo ovde.
Ima, da ne reklamiram previse, ima Daca iz KG-a kod mene, Mapex Meridian Black, mesavina javora i breze.
To jeste Meridian, mada po meni je vise iz fazona Mydentity. :)
Ajmo ladni sokoviii :D
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Mapex bubnjevi

Post by lolekovin1991 » January 17th, 2013, 6:44 pm

Nije to isto, koliko ja znam. Kod MyDentity biraš između dve vrste drveta, praviš sam konfiguraciju, finiš, hardver, sve.
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Mapex bubnjevi

Post by Niki67 » January 27th, 2013, 12:38 am



User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Mapex bubnjevi

Post by Mladen Dimitrijević » February 6th, 2013, 1:30 pm

Sad mogu i ja da se pohvalim. :D
Preksinoc sam kupio Mapex Voyager 10x8,12x9,14x14,14x5.5,22x16.
Bubanj je isti sa slike, i radi opasno za te pare. (450 evra) I stolicu sam isto uzeo Mapex T570A, za 90 evra, i super sam zadovoljan.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Ajmo ladni sokoviii :D
Post Reply