Sara bubnjevi-Sara Drums

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

User avatar
josip
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 13
Joined: December 29th, 2007, 4:33 pm

Sara bubnjevi-Sara Drums

Post by josip » January 2nd, 2010, 1:18 pm

Za početak svim članovima foruma i svim ljudima dobre volje bih poželio Sretnu i uspješnu Novu Godinu,puno zdravlja i sreće.
Htio bih vam u ovom topicu predstaviti sebe i svoj rad.
Moje ime je Josip,živim u Zagrebu i bavim se izradom i servisiranjem bubnjeva.U mom potpisu su linkovi na blog koji sam tek započeo i na stranicu koja i nije nešto ali nadam se da će biti ove godine postavljena k :blush: ako treba.Uglavnom,vide se fotografije dijela onoga što sam radio.
Ne radim kopije drugih proizvođača,nego radim svoj proizvod,muzički instrument koji bi po mom mišljenju trebao dati attack,sustain,dinamiku...karakteristične za vrhunske bubnjeve.Izrađujem bubnjeve od više od 70 različitih vrsta drva+njihove kombinacije(mahagonij afrički,bubinga,palisander rosewood,padouk,kewashingo,wenge,teak,jabuka,kruška,kesten...).
Zaista beskrajne mogućnosti u kreiranju vlastitog prepoznatljivog zvuka. :D
Možda moderator odluči prebaciti ovaj topic negdje drugdje jer bi se moglo smatrati reklamom,ali mislim da i nema baš previše ljudi koji se bave izradom bubnjeva,a s druge strane mislim da je moj proizvod barem jednako kvalitetan,ako ne i bolji od proizvoda koji imaju svoj topic.
Otvoren sam za sve upite,rasprave,koje su utemeljene na argumentima.
Još jednom svako dobro i lijep pozdrav
Josip
User avatar
omen.buksa
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 632
Joined: September 23rd, 2009, 10:59 pm
Moj Bubanj: Pearl, Sabian
Moji bendovi: Ugovor S Vragom
Inspiracija: Vinnie Paul,Mike Portnoy,Gavin Harrison
Location: Sisak,HR

Re: Sara bubnjevi-Sara Drums

Post by omen.buksa » January 2nd, 2010, 1:39 pm

također sretna nova!!...bubnjevi su ti fenomenalni...zvuk,finish,aaaaaaa...uzeo ih je Dinko Lupis iz Siska pa sam kod njega cuo.....
Biti ili ne biti....PITI! : DD
User avatar
wicked
Dobošar
Dobošar
Posts: 86
Joined: September 5th, 2008, 10:17 am
Moj Bubanj: Tama,Zildjian Avedis
Moji bendovi: Filthy Rich
Location: Smederevo
Contact:

Re: Sara bubnjevi-Sara Drums

Post by wicked » January 2nd, 2010, 1:40 pm

I koja je cena,recimo ovog kompleta?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
www.myspace.com/hardrockfilthyrich
www.filthyrichband.net
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Sara bubnjevi-Sara Drums

Post by ProFTW » January 2nd, 2010, 1:54 pm

srecna nova i sve najbolje, samo mala zamerka, proveri engleski na blogu - jako je nezgrapno napisan i ima dosta gramatickih gresaka.
ka-PAU
User avatar
ShomS
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 153
Joined: May 4th, 2009, 12:51 am
Moj Bubanj: new sound-delux
Inspiracija: George Kollias, Derek Roddy

Re: Sara bubnjevi-Sara Drums

Post by ShomS » January 2nd, 2010, 6:10 pm

bubnjevi lepo izgledaju, samo jos cenu da vidimo??? :D srecna nova godina
zoranm
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 167
Joined: November 4th, 2008, 7:38 pm

Re: Sara bubnjevi-Sara Drums

Post by zoranm » January 2nd, 2010, 7:27 pm

Novogodisnje gostovanje u Zagrebu sam iskoristio da posetim Josipa i probam Sara bubnjeve.Mogu samo reci da su Sara dobosi oduvali moj Giannini ( 1500 CHF ), tako da sam novogodisnju noc proveo tuzan.
:)
User avatar
Sonor
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 302
Joined: May 19th, 2008, 5:46 pm
Moj Bubanj: Sonor Signature Series, SX
Moji bendovi: May Day
Inspiracija: Steve Smith

Re: Sara bubnjevi-Sara Drums

Post by Sonor » January 3rd, 2010, 8:35 pm

svaka čast za bubnjeve...

samo loša stranica..pošto sam web dizajner...

vidim da je obični html...treba to srediti davalja...

linkovi gore su loši skroz,a lijeva pozadina crvena je sklapana od više slika,vide se prelazi...

e sad ako si sam radio a ne bavis se s time onda ok..

sorry morao sam komentirat stranicu :chears:
grupamayday.webs.com
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Sara bubnjevi-Sara Drums

Post by KIBEL BUBNJAR » January 3rd, 2010, 8:45 pm

nista treba probat bubnjeve ovo mi ne znaci bas previse... cini se dosta zanimljivo... moram reci da ima jako zanimljivo ime :D
I see dead people :'(
User avatar
josip
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 13
Joined: December 29th, 2007, 4:33 pm

Re: Sara bubnjevi-Sara Drums

Post by josip » January 7th, 2010, 7:13 pm

Kao prvo,svim forumašima pravoslavne vjeroispovijesti Sretan Božić i božićni blagdani.
omen.buksa,hvala na pohvali instrumenta koji sam napravio za Dinka.Njegov bubanj je od bubinge u cijelosti,u zelenoj boji i vide se godovi.Drago mi je da ti se sviđa finiš jer oker,prirodna boja bubinge,stalno izlazi van i bio je lijep izazov napraviti taj bubanj u toj boji.
Wicked-što se tiče cijene pojedinog mog kompleta,to dogovaram u suradlji sa bubnjarem koji je naručio set i o tome što on želi.Recimo,bubanj na tvom komentaru i bubanj od predhodno navedenog Dinka,se ne razlikuje u zvuku,i jedan i drugi su od bubinge,ali vlasnik seta za koji si ti pitao je platio više jer je na njegovom setu pomelle sapelli završni sloj+black fade.
Nemam serijski set nego je sve po želji.
Još jedna bitna stvar-NE RADIM bubanj po nečijoj želji ako bi ti zahtjevi pokvarili muzičke karakteristike instrumenta-dinamika,sustain,attack...Ne bih htio da netko vidi moj rad,ok za oko ali s druge strane mrtva kanta.
ProFTW-hvala na kritici,potpuno je na mijestu.Uvažavam tvoju kritiku.Na žalost nikad nisam bio ok sa engleskim,pogotovo gramatika,ali eto,silom prilika se koristim, na svoju sramotu.Za sada se nekako sporazumijevam sa englezima,tj.shvate što sam htio reći :D Učim ali sporo.Hvala
ShomS-napiši što te zanima,recimo bubanj od xyz drva,ti i ti elementi...ono što je za tebe,pa mozemo pokušati iskalkulirati cijenu preko mailova.
zoranm-bilo mi je izuzetno zadovoljstvo provesti vrijeme s tobom i kolegama iz tvog banda :chears: Nadam se ponovnom susretu kad budete u Zagrebu.Također mi je drago i da ti se sviđa moj rad.Volio bih ako možeš opisati forumašima što si čuo i vidio,razlike u zvuku bubnjeva od različitih vrsta drva....znam da je jako teško opisati zvuk riječima,ja sam u tome loš,ali ako je moguće...ono što si čuo sa svoje točke gledišta :D
Sonor-potpuno si u pravu,stranica je lagani očaj.Pod hitno trebam stranicu.
Imaš li prijedloge?Rado ću poslušati tvoje mišljenje.
Kibel bubnjar-ako želiš probati bubnjeve,nije problem.Od Osijeka do Zagreba nije daleko.Možeš me kontaktirati kad bi ti odgovaralo.
Što se tiče imena,to je ime moje starije kćeri.Po preporuci mog prijatelja,koji je dizajner,dao sam to ime instrumentu.Na mom blogu ima link na njegovu stranicu pa možeš vidjeti njegov rad.
Još jednom ugodni blagdani i svako dobro.
Josip
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Sara bubnjevi-Sara Drums

Post by KIBEL BUBNJAR » January 7th, 2010, 8:37 pm

Kolega sve stoji samo cu te ispravit jer od Zagreba do Osijeka jeste daleko :) inace cesto putujem Zagreb Osijek pa znam za sve ostalo dogovorit cemo sa privatno uskoro se selim u Zg na duze jos sam pohvala lijepi su bubnjevi :chears:
I see dead people :'(
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Sara bubnjevi-Sara Drums

Post by Matija » January 8th, 2010, 3:45 am

svaka cast za trud i posvecenost poslu. voleo bih kad bi mogao da probam licno nesto od tih lepih stvari koje pravis. na prolece me ocekuje neka turneja koja obuhvata hrvatsku pa bih se rado javio ako bude vremena da se upoznamo i da iz prve ruke vidim, cujem i osetim bubnjeve. i ako moze jedno pitanje: da li radis acrylic ili je u pitanju samo drvo?

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Sonor
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 302
Joined: May 19th, 2008, 5:46 pm
Moj Bubanj: Sonor Signature Series, SX
Moji bendovi: May Day
Inspiracija: Steve Smith

Re: Sara bubnjevi-Sara Drums

Post by Sonor » January 8th, 2010, 10:18 am

Pa uvijek ima prijedloga...

recimo kod tebe je sad obicni html koliko vidim...

nema nekog materijala previše..tek promijeniti dizajn...

ako nije problem ajde mi reci cijenu koju si platio za ovaj sajt? ako ti je netko naplatio to...

a u svakom slučaju evo ja ću ti rado pomoći...ali ajde da se čujemo preko pm-a, jer ako ću ti radoti na sajtu morat ćeš mi poslati neke materijale...

ajmo reći voljan sam ti nacrtati sajt nanovo.ali kad uhvatim vremena.pošto imam posla dosta. :chears:

a ako želiš sajt pravo,recimo preko mene,da ga odradim što prije javi se opet na pm..uradio bih ti to za male pare...tek tako što si bubnjar.. ;)
grupamayday.webs.com
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Sara bubnjevi-Sara Drums

Post by Drobac » January 8th, 2010, 2:25 pm

Ja bih vas samo zamolio da dalju priču o sajtu prebacite na PM, ovde ipak pričamo o bubnjevima. ;)

Kad smo već kod toga, kakav hardware koristiš? Mislim na shell hardware.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Sonor
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 302
Joined: May 19th, 2008, 5:46 pm
Moj Bubanj: Sonor Signature Series, SX
Moji bendovi: May Day
Inspiracija: Steve Smith

Re: Sara bubnjevi-Sara Drums

Post by Sonor » January 8th, 2010, 2:33 pm

Drobac wrote:Ja bih vas samo zamolio da dalju priču o sajtu prebacite na PM, ovde ipak pričamo o bubnjevima. ;)

Kad smo već kod toga, kakav hardware koristiš? Mislim na shell hardware.
pa da naravno..vidis da sam rekao i sam da mi se javi na pm :chears:
grupamayday.webs.com
User avatar
josip
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 13
Joined: December 29th, 2007, 4:33 pm

Re: Sara bubnjevi-Sara Drums

Post by josip » January 9th, 2010, 3:34 pm

Pozdrav,
Hvala vam na konstruktivnim kritikama. :chears: Neke svari sam po vašim preporukama već promijenio :hail:pa bacite pogled i recite da li je bolje.
O webu ćemo preko pm,po preporuci šefa :D
Matija,bit će mi izuzetno drago ako mi se javiš kad budeš na proljetnoj turneji .
Volio bih čuti i tvoje mišljenje,nakon što čuješ bubnjeve.
Postavio si jedno interesantno pitanje da li radim akrilic ili samo drvo.
Nije mi problem napraviti akrilic kakav radi većina kompanija čiji set možeš naći na tržištu.To znači slijedeće-naručim acrylic shell i namontiram metalne dijelove na shell.To možeš i sam.Ima puno američkih trgovina koje prodaju bubnjeve u dijelovima.Link za acryilic shell http://www.rcistarlite.com/colorspatterns1.htm
Ja sam se za sada bazirao na drvo jer se do sada pokazalo da drvo u principu nabolje paše ljudskom uhu.Većina instrumenata je napravljena od drva.Drvo je organskog porijekla,isto kao i mi Još jedna interesantna stvar,svaka vrsta drva daje drugačiji zvuk,tako da je paleta zaista ogromna,s obzirom da radim bubnjeve od preko 70 različitih vrsta drva+njihove kombinacije.Koliko je to samo različitih snare bubnjeva????
Acryl je umijetni materijal i nema toliko varijacija.On je po mom mišljenju,vizualno atraktivan,ali ne i akustički kao drvo.Moje skromno mišljenje.
Drobac,što se tiče haredwarea,tube lugs je moj tučni rad kao i shell.Obruči su power hoops 2,3.Moguće u chrome,black,brass,ili skoro u svakoj boji-bijela,crvena,zelena...
Zašto 2,3 a ne dye cast?Volim otvoreni,veliki zvuk instrumenta,sa naglašenim prvim attackom i lijepim dugim ravnim sustainom,kao kad trznete žicu gitare ili stisnete klavirsku tipku.Ako gitara ili klavir ne radi tako "na prazno"rekli bi da nije dobar,da ne drži ton,da je "mrtav".Takvo je i moje mišljenje o bubnjevima.Kasnije instrumentalista mora znati kako manipulirati sa instrumentom.Gitarista stiska žicu ili otpušta,klavirista ima sustain pedale,a bubnjar??? Dye cast obruči su kruti,teže prenose vibracije,guše-smanjuju zvuk,skraćuju sustain,te su ok za tomove kojima treba "dići"prvi attack.Ali opet na štetu sustaina.Moje skromno mišljenje
Pitao bih čime se bave muzičari?odgovor:titranjem zraka.Ako nema zraka,nema ni zvuka.Ako kratko izgovarate slova i povezujete ih u riječi i rečenice,onda je to govor.Ako svako slovo dugo izgovarate,"držite ton",onda je to pjevanje.
Nadam se da sam uspio objasniti zašto koristim određenu vrstu obruča.
Što se tiče lugsa,držača natezača obruča-ne znam kako bi ih nazvao,oni su od brassa.To je materijal od kojeg se izrađuju puhački instrumenti,trube,saxofoni.
Zašto baš taj materijal?O tome poslije.
Post Reply