DW bubnjevi

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

DW bubnjevi

Post by Miron » April 17th, 2008, 4:38 pm

Pokrenu sam ovu temu ne zato sto sam extrmno fasiniran ovim bubnjevima (sto Drobac reche najgori odnos cena kvalitet) vec zato sto me zanima nesto sto sam ukontaktu sa nekoliko bubnjara koji su iskusni imao priliku da chujem, a to je da se ovi bubnjevi extremno teshko shtimaju, i da svaki tom ima isti ton bez obzira na zategnutost koza....bem li ga, aj pishite shta znate...
Pozz
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: DW bubnjevi...

Post by Matija » April 17th, 2008, 5:03 pm

dw imaju mnogo sitniji narez navoja nego ostali proizvodjaci, upravo zbog toga sto se time dobija mogucnost preciznijeg stimovanja, a nijedan bubanj ne moze da zvuci identicno ako se menja zategnutost koze. sto kaze ona stara "nije zvaka za seljaka"...
probao, osetio, video, cuo, usrao se i pobegao.
dw je mama. neke stvari jesu precenjene ali sa tim bubnjem jednostavno nema greske, koju god vrstu muziku svirali. jedino sto nekom moze da smeta su okrugle civije. meni su sexy...

dw = :hail:

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: DW bubnjevi...

Post by Miron » April 17th, 2008, 5:10 pm

Hm, ok skroz cenim tvoje mishljenje...ali ovo sam takodje chuo od jako kvalitetnih muzichara, vhije mi mishljeje i iskustvo nije zanemarljivo...ne znam, jedva chekam da chujem i druge komentare...slazem se da je dw zaista pristutan u svim zanrovima...mislim Peter Erskine, je iz Yamahe presao u DW, pa Paul Wertico svira isti...zbog toga izrazavam sumnju u nedostatak kvaliteta, ali kad ope chujes sa potpuno razlichitih strana istu prichu....
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: DW bubnjevi...

Post by Drobac » April 17th, 2008, 5:21 pm

To za stimovanje sam i ja cuo. Odgovor na to je bio da treba stimovati sa sto manjim okretajima kljuca.

A sto se tice poznatih bubnjara koji su endorseri (bilo koje marke), njihovu pricu nikad ne uzimam zdravo za gotovo. Njima kad se nesto i polomi, sjebe ili bilo sta drugo, oni nonsalantno dobiju zamenu. A i placeni su da govore to sto govore.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: DW bubnjevi...

Post by Matija » April 17th, 2008, 6:59 pm

to za stimovanje je zbog sitnijeg nareza navoja. nema sta drugo da bude.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: DW bubnjevi...

Post by sinnerboy1 » April 24th, 2008, 11:46 am

hehehe..DW...

dvije anegdote:

uletim u Zadru u music shop sa namjerom da ubodem neki hi-hat stalak. jedini uvjet da ima rotirajuće nogice da mogu uvaliti duplu i da je masivan. i snimio ja neki Basix, milina cijena, čačkam ja po njemu...dolazi prodavac : "nenene,nemoj taj to je smeće odi vidi ovo..." i odvede me do DW stalka, entry serije. ugnjavim ja čojeka da namontiramo neki hi-hat na to da vidim jel radi kako spada...kad ono...stalak pada od težine činele! valjda nema dovoljno jaku oprugu! da li je potrebno reći da je tri puta skuplji od Basixa?

nekoliko mjeseci prije toga ulećem u music shop u Osijeku i snimim set kraj ulaza...24 bas, prekrasan. okrenut prema izlogu tako da ne vidim oznake. namontirane K-Zildjianke. pitam prodavca jel mogu malo da ga izlupam. nema beda. i sjeo ja, napravio par krugova po njemu. zvuk odličan. sjahao sa seta pitam za cijenu lik će :"12 000!"

ja još lupim "šta bez činela? jel ima neki popust na gotovinu?"

lik će " dobiješ popust 10% i kofere za poklon, bez činela. pa ako ti se da pljunit love ko za auto..."
"? što love za auto?"
"? kužiš lega set košta 12 000 eura..."
(skoro sam sjeo na pod.)
frajer me skužio : "što si blijed? čovječe pa to ti je DW..."

ergo : da napravim usporedbu sa automobilima - osobno mi se gade frajeri sa mercedesima jer se po meni preseravaju sa premalo auta za previše para. a opet - da imam hrpu love - najvjerojatnije bi i ja vozio merca. :cekic:
"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: DW bubnjevi...

Post by Miron » April 24th, 2008, 12:13 pm

Hahahah...pametno zborish!!! :D
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: DW bubnjevi...

Post by Matija » April 24th, 2008, 1:59 pm

kad ono...stalak pada od težine činele!
ne kapiram sta podrazumevas pod tim. za tako nesto nikad nisam cuo. a i ako je do opruge, ne znam da li ti je neko objasnio da svaka opruga moze da se zategne... :thumbup:

a ta prica da ne moze da se nastimuje mi je i dalje smesna. kao i prica da svaki tom zvuci isto nebitno koliko zategnes kozzu. mislim da je to vredjanje inteligencije. brale, sedi, probaj, odsviraj, stavi razlicite kozze, nastimuj (ako znas kako i sta zelis postici) pa onda reci nesto. ja sam probao licno i uverio se. celom svetu je dw pojam kvaliteta i onda se pojavi neko sa takvim izjavama. nije nego.
:cekic:

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: DW bubnjevi...

Post by Matija » April 24th, 2008, 2:01 pm

i jos jedna stvar, ako trazis odnos cena - kvalitet nemoj da se zaleces na najskuplju stvar i onda pljujes po njoj jer ti ne zadovoljava tvoja potrazivanja. ako hoces da kupis jugo, nemoj da pljujes ferrari sto je mnogo skup.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: DW bubnjevi...

Post by Drobac » April 24th, 2008, 3:08 pm

Matija wrote:celom svetu je dw pojam kvaliteta i onda se pojavi neko sa takvim izjavama. nije nego. :cekic:
DW nije toliko skup zbog kvaliteta, koliko zbog cinjenice da na njemu pise "Made in USA".
Ne znam koliko se kreces po stranim forumima i sajtovima, ali sve ovo sto je ovde napisano (pa i mnogo vise) mozes procitati i tamo. DW je predmet najvise rasprava i pljuvacina na forumima.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: DW bubnjevi...

Post by Matija » April 24th, 2008, 4:01 pm

ja verujem samo svojim ushima, ochima, rukama i nogama, ako pricamo o bubnjevima. lepo je sto se razmenjuju misljenja ali me nikakav argument ne moze ubediti u nesto sto je suprotno onome sto sam licno iskusio. ne samo sto je made in usa, nego je i rucni rad. a ljudi ce uvek pljuvati ovo ili ono, opet iz licnih ubedjenja. uzmite primer bilo kog brenda ili proizvoda. NE POSTOJI nista na svetu proizvedeno od strane coveka a da je UNIVERZALNO DOBRO ZA SVAKOGA BEZ IJEDNOG IZUZETKA. za moj novac i za moje ushi dw vredi sve pare.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: DW bubnjevi...

Post by Drobac » April 24th, 2008, 4:34 pm

To stoji. Stvar preferencije.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: DW bubnjevi...

Post by sinnerboy1 » April 25th, 2008, 9:45 am

Matija wrote:i jos jedna stvar, ako trazis odnos cena - kvalitet nemoj da se zaleces na najskuplju stvar i onda pljujes po njoj jer ti ne zadovoljava tvoja potrazivanja. ako hoces da kupis jugo, nemoj da pljujes ferrari sto je mnogo skup.
hmmm...ajde da opet povučemo paralelu sa automobilima.
za Ferarija moraš osim hrpe novca imati i servisera koji zna što radi i najvažnije ZNATI VOZITI!

inače će te na semaforu oprati balavac u Jugu.

ergo - drage volje bi imao DW bubanj. samo što sa svojim stupnjem znanja sviranja bi to bilo overkill. iskreno rečeno - za sada znam da u HR postoji možda 10 setova DW-a.

a glede hi-hata - koliko god bio uštiman ili neuštiman - ako košta polovinu moje plaće trebao bi biti uberkul te raditi savršeno.

pljuvanje po DW-u je obično produkt (pre)visoke cijene. jednostavno je preskupo i kraj priče.

edit : ako se već kupuje onda ga je jednostavnje naručiti iz SAD-a. sa shippingom, carinom i svim sranjima su jeftiniji gotovo 30 %.
User avatar
zekadrums
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 167
Joined: January 21st, 2008, 6:20 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Zildjian...
Moji bendovi: @#$$^%^$%...
Inspiracija: many...
Location: Negotin
Contact:

Re: DW bubnjevi...

Post by zekadrums » May 9th, 2008, 3:13 pm

dw...je Majka
User avatar
kpzms
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 279
Joined: July 29th, 2008, 12:55 pm
Location: Zrenjanin

Re: DW bubnjevi

Post by kpzms » November 25th, 2008, 7:14 pm

E, da li je DW stvarno toliko dobar koliko je skup?!?
Hocu da pazarim bas bubanj 24" dubine 22"; nasao sam samo DW tih dimenzija, koji kosta boga i oca...
Da li vredi uzimati DW, ili ako neko zna gde mogu u Srbiji naci tako nesto novo/polovno od nekog drugog proizvodjaca...
PozZ
...da hocu da sviram, kupio bi' klavir...
Post Reply