DW bubnjevi

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: DW bubnjevi

Post by ProFTW » December 10th, 2009, 1:36 am

neil peart ?
ka-PAU
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: DW bubnjevi

Post by KIBEL BUBNJAR » December 10th, 2009, 8:34 am

da :) To sam skontao tek nakon sto sam postao sliku
I see dead people :'(
User avatar
Mzungu
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 267
Joined: February 27th, 2010, 1:23 pm
Moj Bubanj: Tama superstar custom,Anatolian
Inspiracija: Antonio Sanchez,Dave Weckl,Jeff Porcaro,Simon Philips

Re: DW bubnjevi

Post by Mzungu » March 7th, 2010, 2:26 am

Mozda je ovo malo off-topic,ali videh Juku Nevalainena da pegla neki DW,u spotu za neki finski film.Ne umem da postavim snimak,samo kucajte "Wish I had an angel,movie".
U principu,pegla po zverini,ima tom 14" 2 basa 26*18 (provereno).Moze li se nesto od toga naci uopste?
Who dares,wins!
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: DW bubnjevi

Post by peratama » March 7th, 2010, 2:24 pm

kako ne., od DW firme sta te interesuje, samo odes u ritam centar i narucis sta ti je volja..naravno imaj spremno za takav set odprilike 4000e.. :chears:
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: DW bubnjevi

Post by Mare » March 7th, 2010, 8:18 pm

DW звучи добро, ту нема недоумице али се слажем са мишљењем да је јако, јако прецењен бубањ. Узимајћи у обзир остале произвођаче, и њихово поређење цене и квалитета њихових модела, DW далеко одступа са ценом. Моје лично мишљење је да је DW скуп због тога што га производе у Сједињеним државама и што га раде га од "егзотичних" врста дрвета (који се теже обрађују). Само наводим неке примере.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: DW bubnjevi

Post by Matija » March 7th, 2010, 10:15 pm

probati pa pricati.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Mzungu
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 267
Joined: February 27th, 2010, 1:23 pm
Moj Bubanj: Tama superstar custom,Anatolian
Inspiracija: Antonio Sanchez,Dave Weckl,Jeff Porcaro,Simon Philips

Re: DW bubnjevi

Post by Mzungu » March 7th, 2010, 10:50 pm

Nisam bas mislio da ga kupim odmah,ali mi je jedna od ambicija da posedujem DW.Slazem se i ja da su cene previsoke,pogotovo za nas standard.Kapiram da se moze naci preko za neke manje sume,pa valja pobacati oci na sve strane :chears:
Who dares,wins!
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: DW bubnjevi

Post by Maleni10 » March 8th, 2010, 2:06 am

Definitivno precenjeno!
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: DW bubnjevi

Post by peratama » March 8th, 2010, 11:31 pm

Matija wrote:probati pa pricati.

naravno!
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: DW bubnjevi

Post by Maleni10 » March 9th, 2010, 12:45 am

Ma kvalitet nije sporan uopste, niko to ne spori, niko nije rekao da je taj bubanj los, al' te svemirske cifre,... jednostavno nelogicno je, ne postoji nikakav realan osnov za to. Ok probati, nije problem, al' dal' vi stvarno mislite da je taj famozni Saturn 3x losiji bubanj (kad se u obzir uzme cena jednog i drugog) od nekog isto tako famoznog dw-a, al' realno, dal' se ta drasticnost bas odma' oseti na keca cim se sedne za taj bubanj?
User avatar
Mzungu
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 267
Joined: February 27th, 2010, 1:23 pm
Moj Bubanj: Tama superstar custom,Anatolian
Inspiracija: Antonio Sanchez,Dave Weckl,Jeff Porcaro,Simon Philips

Re: DW bubnjevi

Post by Mzungu » March 9th, 2010, 12:59 am

Ne znam,moje misljenje je da sve ide iz toga sto je to DW,citaj,svetski veoma priznat brend.Daleko od toga da potcenjujem Mapex,ali mislim da je tu vise u pitanju marketing,i neke druge stvari,bottom line,pare.
Who dares,wins!
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: DW bubnjevi

Post by Drobac » March 9th, 2010, 1:10 am

Maleni10 wrote:Ma kvalitet nije sporan uopste, niko to ne spori, niko nije rekao da je taj bubanj los, al' te svemirske cifre,... jednostavno nelogicno je, ne postoji nikakav realan osnov za to. Ok probati, nije problem, al' dal' vi stvarno mislite da je taj famozni Saturn 3x losiji bubanj (kad se u obzir uzme cena jednog i drugog) od nekog isto tako famoznog dw-a, al' realno, dal' se ta drasticnost bas odma' oseti na keca cim se sedne za taj bubanj?
Slažem se sa tobom, iako nisam imao nekih dodirnih tačaka sa DW-om, ali sigurno ima ljudi koji bi za 10% razlike u zvuku dali 50 i više % razlike u ceni. Neko za neke stvari jednostavno ne pita šta košta.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: DW bubnjevi

Post by Boris J » March 9th, 2010, 1:53 am

Upravo... ta roba ima svoje kupce... takodje tu je i faktor da je dw made in america a saturn made in china... troshkovi su mnogo vecci... ali ime je najskuplje... :)
bbnjr
Dobošar
Dobošar
Posts: 93
Joined: October 1st, 2008, 3:48 pm

Re: DW bubnjevi

Post by bbnjr » March 9th, 2010, 10:58 am

Ja sam jednom imao mogucnosti da sviram DW collectors...zvuk me odusevio...Saturn nisam svirao, ali sam probao Yamaha Maple custom Absolute i mogu recu da DW stvarno peva. Ali svakako to je stvar ukusa. Ja mislim da se pomalo zaboravja cinjenica da mozda nije kvalitet zvuka ono sto kosta, vec sam kvalitet izrade bubnjeva, trud i ulozen rad...Sa druge strane isto ne treba zaboraviti da je ocenjivanje i uporedjivanje bubnjeva visoke klase, mozda najvise opravdano kada ti isti budu stari najmanje 10 godina. Drvo je nesto zivo, i vremenom postaje sve vise definisan...
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: DW bubnjevi

Post by Matija » March 9th, 2010, 12:16 pm

haj'mo ispocetka. uzmimo za primer volkswagen golf. neka to bude neki sonor force 3007. a golf je gti verzija. sportska. dakle, to JESTE automobil proizveden sa idejom da moze i sportski da se vozi. a opet je i dalje iole udoban ekonomican i pouzdan porodicni automobil. a taj sonor: ima i lep finis, hardver nije los uopste toliko, mozete da se pojavite i na svirci pa cak i ponesto da snimite sa tim. dakle i jedno i drugo je neki da kazemo bestseler koji odradjuje posao milionima vlasnika sirom sveta. drugi par bi bio eto recimo mapex saturn i npr. honda nsx. znaci kosooki su u pitanju. i jedno i drugo su se vec etablirali kao neka imena. jesu malo skuplji. ali vec se dolazi i do malo ekskluziviteta za taj novac. mapex: neverovatni finisi, hardver koji cini se kao da ce zauvek da traje, odlicno dizajniran pritom, bubanj mozete na bilo koju binu na svetu da izvucete kao i studio i da vas ni malo ne bude sramota. isto vazi i za hondu. japanac, napravljen kao svajcarski sat, a necete se postideti ni porsche-a ni ferrari-ja.
nadam se da je ovo poredjenje iole jasno do sada.
i onda. dw collector's edition i bugatti veyron.
bugatti: 1001 konjska snaga, ima i vazdusne kocnice, i kosta nesto malo preko milion evra. bukvalno svaki detalj moze da se menja po zelji kupca. da li je taj automobil stvarno neophodan na ovom svetu? ne. da li ljudi ipak kupuju taj automobil? o da. da li ima brzih? ima. da li ima udobnijih? naravno. i tako dalje...
e tako i dw. napravljen za ljude koji ne pitaju za cenu. sve mozete da birate. sve je rucni rad. sve je proizvedeno u americi. i to sve ima svoju cenu. e sad da pitate svakog vlasnika dw bubnja na svetu da li vredi te pare sta mislite sta ce vam reci?
mislim, bez uvrede, momci, ali te price "to ne vredi te pare"... mozda neko da vas provede kroz ceo proces proizvodnje samo da asistirate. o dizajnu da i ne govorimo. pa da vas onda covek pita da li to ne vredi te pare. sto se mene tice da imam te pare, vrlo rado bi ih ulozio u jedan dw set. i zadovoljno se smeskao na sve te vase price.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
Post Reply