DW bubnjevi

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
bbnjr
Dobošar
Dobošar
Posts: 93
Joined: October 1st, 2008, 3:48 pm

Re: DW bubnjevi

Post by bbnjr » March 9th, 2010, 12:42 pm

Sve je to pitanje iz kojeg ugla se posmatra ova problematika, dikusija. Naravno da je preskup bubanj DW. Da imam para i ja bih kupio...Ali opravdano je reci da nije toliko kvalitetniji od neke druge marke, ako posmatramo iste klase, koliko je skupji..Ali to se moze reci i za Yamahu..Npr. Sonor Force 3007 nije toliko slabiji bubanj od Maple custom absolute, koliko je jeftiniji...Sve su to nijanse, za koje ce potencijalni kupac proceniti zbog cega bi ulozio toliko vise novca....cisto samo sto ima para ili se stvarno bavi profesionalno muzikom i vredi mu tako nesto uzeti...
User avatar
iggydrum
Dobošar
Dobošar
Posts: 82
Joined: May 5th, 2008, 10:57 pm
Moj Bubanj: Yamaha maple custom absolute
Moji bendovi: Radijacija
Inspiracija: Vlajko Golubovic, Marko Kuzmanovic, Rick Latham ...
Location: Beograd
Contact:

Re: DW bubnjevi

Post by iggydrum » March 9th, 2010, 1:58 pm

bbnjr wrote:Sve je to pitanje iz kojeg ugla se posmatra ova problematika, dikusija. Naravno da je preskup bubanj DW. Da imam para i ja bih kupio...Ali opravdano je reci da nije toliko kvalitetniji od neke druge marke, ako posmatramo iste klase, koliko je skupji..Ali to se moze reci i za Yamahu..Npr. Sonor Force 3007 nije toliko slabiji bubanj od Maple custom absolute, koliko je jeftiniji...Sve su to nijanse, za koje ce potencijalni kupac proceniti zbog cega bi ulozio toliko vise novca....cisto samo sto ima para ili se stvarno bavi profesionalno muzikom i vredi mu tako nesto uzeti...
Mesas babe i zabe. Poredis sonor 3007 (koji jos uvek prodajes ako se ne varam) sa hi class-ama maple bubnjeva. Svaki top model maple bubnja je na ceni. I yamaha maple custom, i sonor delite, i pearl masters, i tama satrclassic i mapex orion, i gretsch maple usa... Po meni ta razlika u ceni se cuje i to vrlo dobro. Kao sto se cuje i razlika kada stavis jedan DW na binu (po mogucstvu malo vecu) - cujes, vidis i osetis zasto taj bubanj kosta toliko. Probao sam ih nekoliko i svaki put sam ostao bez daha - kakva je to kvalitetna sila.
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: DW bubnjevi

Post by peratama » March 9th, 2010, 2:07 pm

amin za postove matije i iggydrum-a..slazem se 1000% probao sam dosta modela top klase i maple-a i birch-a, nikako ih ne bi poredio sa pomenutim modelima ovde na temi..DW savrsen bubanj i da sam imao koju kintu vise pre pet meseci, kupio bih DW jer mi se jako svidja..ali ipak je uleteo starclassic performer sa kojim sam prezadovoljan i ne moze da se meri sa nekim bibnjevima neke žnj breze..dajte ljudi rucni rad je rucni rad..imas pare ili nemas? ako nemas, sviraj na ono sto mozes da sviras i nadji se u tome ali nikako nemoj sebe tesiti da je to neka razlika 10-20%..razlika je nebo-zemlja
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: DW bubnjevi

Post by Drobac » March 9th, 2010, 2:22 pm

peratama wrote:sviraj na ono sto mozes da sviras i nadji se u tome ali nikako nemoj sebe tesiti da je to neka razlika 10-20%..razlika je nebo-zemlja
Između čega? Performera i DW-a?
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: DW bubnjevi

Post by peratama » March 9th, 2010, 2:30 pm

izmedju DW-a i sonora force serije, mapex saturna, koji su gore pominjani i uporedjivani..performer je isto sto i DW colector birch
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
bbnjr
Dobošar
Dobošar
Posts: 93
Joined: October 1st, 2008, 3:48 pm

Re: DW bubnjevi

Post by bbnjr » March 9th, 2010, 2:33 pm

..stvarno prodajem, ali nije to fora..i nisam uporedjivao u tom smislu...znam da nisu iste klase...nego sam cisto rekao da po mojim utiscima Yamaha (spomenuta) nema toliko bolji zvuk koliko vise kosta...a ako me nisi skontao, ja svakako podrzavam kvalitetnije bubnjeve...i bas mi je to bio odgovor na diskusiju, da ko voli nek izvoli, sigurno nece napraviti gresku ako kupi nesto sto je kvalitet, i da ima para, naravno...
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: DW bubnjevi

Post by Drobac » March 9th, 2010, 2:36 pm

peratama wrote:izmedju DW-a i sonora force serije, mapex saturna, koji su gore pominjani i uporedjivani..performer je isto sto i DW colector birch
Pa jbg, sad ti porediš babe i žabe. Gde može Force 3007 da se poredi sa visokom klasom. Performer ti je isto na samom dnu visoke klase. Ako već poredimo, daj da poredimo klasu sa klasom. Mada, ja sam mišljenja da se u top klasama bilo kojeg top proizvođača radi samo o ukusima i ničemu više. Mislim da je kvalitet neosporan.

Kada sam spominjao procentualnu razliku u zvuku, nisam sigurno mislio da je 10% razlika između Force-a i DW-a. Samo rekoh da teorijski (a slično je rekao i Matija), ima ljudi koji će dati mnogo veću razliku u ceni, za manju razliku u zvuku i/ili kvalitetu, jer hoće jednostavno da imaju "top of the line" robu i ne pitaju za cenu.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
bbnjr
Dobošar
Dobošar
Posts: 93
Joined: October 1st, 2008, 3:48 pm

Re: DW bubnjevi

Post by bbnjr » March 9th, 2010, 2:44 pm

Slazem se, i poredjenje za iste klase mi se odnosio na DW i neki drugi u toj klasi, ali ne za 3007 i Yamaha..(mada sam tako nastavio recenicu, pa to priznajem, moja greska). Svirao sam 3007 i Yamahu i ne vidim toliku razliku kolika je u ceni, to je utisak, i nema tu sta vise (i da nisu u istoj klasi)...
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: DW bubnjevi

Post by peratama » March 9th, 2010, 2:49 pm

vidite.,amerikanci maju generalno sa svim instrumentima ''problem'' da ih na trziste plasiraju po extra visokim cenama posto je to USA. malo me to nervira..recimo taj DW colector se pravi od istog drveta kao svi ostali modeli top klase.
DW maple=yamaha maple custom=sonor SQ2 maple=starclassic maple=pearl masterworks..
DW birch=recording custom=sonor SQ2 birch=starclassic performer (birch)=pearl masterworks (birch)
sad ne znam gde da utrpam reference ali nije ni bitno, u svakom slucaju to je isti kanadski maple ili skandinavska breza..nema sile da je nesto trece..razlikuje se taj DW po tome sto ima jako veliki izbor finisha, promera..ali po meni mozda bolje resenje ima SQ2 gde je biram i debljinu drveta pa opet ije toliko skup kao DW. tako da je problem u tome sto je to USA i oni ce ga uvek forsirati na trzistu kao astronomski bubanj..eto.,zvuk je zaista ne osporan ali ja licno nisam video neku preteranu razliku izmedju gore pomenutih serija koje sam poredio i po maple-u i po birch-u.
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: DW bubnjevi

Post by Drobac » March 9th, 2010, 3:06 pm

bbnjr wrote:Slazem se, i poredjenje za iste klase mi se odnosio na DW i neki drugi u toj klasi, ali ne za 3007 i Yamaha..(mada sam tako nastavio recenicu, pa to priznajem, moja greska). Svirao sam 3007 i Yamahu i ne vidim toliku razliku kolika je u ceni, to je utisak, i nema tu sta vise (i da nisu u istoj klasi)...
Moj prethodni post je bio upućen Peri, ti si uleteo, ali vidim da smo postigli neki koncenzus. lol
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
bbnjr
Dobošar
Dobošar
Posts: 93
Joined: October 1st, 2008, 3:48 pm

Re: DW bubnjevi

Post by bbnjr » March 9th, 2010, 3:15 pm

Mozda bi vredelo napraviti topic (temu ili teme) sa naslovima odgovarajucih naziva drva (i to redom po kvalitetu i ceni tog drva) i u iste da se ubroje svi moguce marke/tipovi bubnjeva. I da se pocne unutar topica sa opisom tog drva i akusticnim karakteristikama, vezano za bubnjeve...Sta kazete?
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: DW bubnjevi

Post by Drobac » March 9th, 2010, 3:22 pm

Pa otvori. :)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
bbnjr
Dobošar
Dobošar
Posts: 93
Joined: October 1st, 2008, 3:48 pm

Re: DW bubnjevi

Post by bbnjr » March 9th, 2010, 3:30 pm

To je moj predlog. Da stoji odmah na index board-u, u okviru "bubanj" kao "DRVO" ili slicno... i unutar toga poredjano u smislu:
- basswood
- ash
- birch itd. ali sa opreznoscu i na to koji birch, koji maple itd...

To bi trebalo neko da sistematizuje,odnosno da napravi pravi okvir, sablon, ko je stvarno vest...da to izgleda uredno itd...vise da lici na bazu podataka...nego da nabacamo sve i svasta..Pa zato valja pre toga i diskutovati kako bi to bilo dobro...
User avatar
Mzungu
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 267
Joined: February 27th, 2010, 1:23 pm
Moj Bubanj: Tama superstar custom,Anatolian
Inspiracija: Antonio Sanchez,Dave Weckl,Jeff Porcaro,Simon Philips

Re: DW bubnjevi

Post by Mzungu » March 9th, 2010, 7:15 pm

Bbnjir,podrzavam inicijativu,pogotovo zbog toga sto bi i mi,koji manje znamo o tim stvarima naucili nesto korisno.
Sto se tice DW-a,Matija je objasnio iskusno (ne razumem se u automobile toliko,ali ukapirao sam :) )Mozda je moje bubnjarsko znanje vise za serpe nego za bubanj (ali,trudim se i vezbam),uz neka nova saznanja i procitana misljenja drugih,iskusnijih,u meni stvorila jos vecu zelju da jednog dana posedujem jedan dobar DW set.
Izvinjavam se za "trpanje" u diskusiju na visem nivou,ali najvise i najbolje ucim ovde. :chears:
Who dares,wins!
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: DW bubnjevi

Post by peratama » March 10th, 2010, 4:22 pm

nema ovde nikakvog trpanja..ovde smo svi da se ukljucimo u raspravu zato postoji forum..ih ne moze svako sve da zna..
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
Post Reply