Gretsch Bubnjevi

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Gretsch Bubnjevi

Post by ProFTW » January 4th, 2011, 7:02 pm

lesendric wrote:@ProFTW Kad sam napisao set za vezbu i svirke mislio sam generanlo na set koji bi svirao svakodnevno,jer imam starog Slingerlanda iz 69' koji je ok za studio ,ali nije za nosenje na svirke jer je prevelik i pretezak (22,13,14,16,18 i dobos ludwig supersensitive 14x5.5). Trazim set za snimanje,svirke,vezbanje..itd. Hocu da bude kvalitetan jer kad jednom uzmes dobar set,onda si dugo miran.Skorz sam se zaljubio u Gretsch kad sam citavu nedelju svirao Dzonijem USA Custom koji je stajao kod mene u studiu.Posto sam cuo da je renown Oak jako slican po zvuku Usa customu,onda sam se skroz nalozio na njega.
pa dobro, ja sam predlozio yamahu, posto se po meni to vise isplati. Nisam stvarno nista lose mislio, samo mi nema logike puci gomilu para na set na kojem bi samo vezbao kuci. Valja razmisljati i u tom pravcu.
ka-PAU
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Gretsch Bubnjevi

Post by lesendric » January 4th, 2011, 7:20 pm

nemoj da shvatis da sam te napao ili bilo sta XD
:thumbsup: Postujem tvoj savet i stavise,skroz se slazem sa tobom,
samo ne gotivim jamahu,(znam da je glupa logika)ali ne gotivim kad kompanija koja pravi bubnjeve,pravi i trkacke motore i motore za camce,gitare,trube,opremu za golf itd... skroz mi je onda bezlican bubanj... po mom misljenju naravno. (Yamaha je odlicna ali je ne volim jednostavno)
Nego kazem ti,taj set bi sluzio i za snimanja i za koncerte,i za vezbu i stajao bi u studiu :)
Ustvari,mislim da je glupo definisati za sta je... bubanj je za sviranje :))) bilo cega-bilo kad
Zelim da imam vise vrhunskih setova za razlicite tonove... mislim da je Gretsch mnogo vise za to sto trazim od Pearla ili Yamahe...
I sve u svemu,gretsch bi me izasao manje od yamahe oak customa,a realno je kvalitetniji bubanj :D
Play on Life
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Gretsch Bubnjevi

Post by ProFTW » January 4th, 2011, 7:32 pm

lesendric wrote:ne gotivim kad kompanija koja pravi bubnjeve,pravi i trkacke motore i motore za camce,gitare,trube,opremu za golf itd... skroz mi je onda bezlican bubanj... po mom misljenju naravno.
Jeste istina, ali nemojmo da zaboravimo cinjenicu da sve to rade kvalitetno, dok druge kompanije ne mogu ni samo jedan proizvod (recimo - bubnjeve) da ubodu kako treba :cvike:
Ako imas para za planinarenje, onda nemoj nista bez probanja. Znam da je kod nas politika u radnjama "Imas internet - Izgooglaj ti to bolje", ali kontam da za kupovine od 1500e+ moraju da ti daju da probas stvari. Tako da lepo odes i isprobas iz prve ruke sve to, pa onda odluci. Mozemo mi ovde jos 15 strana da lelmudimo o ovome i onome, ali se ipak bojim da ce svemocni admin da ipak ove postove premesti u poebnu temu, ili makar opomenuti zbog offtopica :)
Tako da ukratko o Gretsch Purewood Oak-u -> limited serija, liveni obrucevi, hrastovo drvo, i jos ako volis gretsch - nema greske :thumbup:
ka-PAU
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Gretsch Bubnjevi

Post by lesendric » January 4th, 2011, 8:00 pm

:D Slazem se sa tobom u potpunosti...
Probacu ga ovih dana pa javljam kakav je ;)
a ako ga uzmem,onda vas ocekujem na probama :D
Play on Life
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Gretsch Bubnjevi

Post by KIBEL BUBNJAR » January 4th, 2011, 10:57 pm

volio bi da Gretsch ima profesionalni bubanj od breze ili bukve...
I see dead people :'(
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Gretsch Bubnjevi

Post by lesendric » January 5th, 2011, 1:54 am

Catalina Birch je sjajan bubanj... nije top klasa,ali je jako dobar...
Play on Life
User avatar
TheMare
Dobošar
Dobošar
Posts: 76
Joined: September 1st, 2010, 12:32 am
Moj Bubanj: Gretsch Black Hawk (WR)
Inspiracija: Dave Weckl , Steve Gadd , Vinnie Colaiuta
Location: Bileća

Šta mislite o Gretsch Black Hawk bubnju ? :)

Post by TheMare » January 31st, 2011, 12:30 pm

Šta mislite o black hawku, Kako se vama pokazao i kakav ima zvuk po vasem misljenju ? poz :)
User avatar
CEDAPNM
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 553
Joined: January 1st, 2010, 7:59 pm
Location: Svilajnac

Re: Gretsch Bubnjevi

Post by CEDAPNM » January 31st, 2011, 3:01 pm

We'll show no mercy, we'll kill them all!!!!
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Gretsch Bubnjevi

Post by lesendric » January 31st, 2011, 4:19 pm

@ Mare...
Blackhawk mi je bio prvi bubanj i svirao sam ga dobre 2 godine... Bubanj kao bubanj je napravljen da bude jeftin i za pocetnike... naravno da je odnos cene i kvaliteta jako dobar,ali stvarno ne moze da parira ni jednom setu iz Catalina serije iako je catalina maple malo skuplji.
U svakom slucaju je bolji od dosta setova za pocetnike koje druge kompanije nude,ali daleko je to od dobrog seta. Napravljen je od sper ploce i meni se bar desavalo da se lako opuste srafovi,rastimava se lako itd...
Ako mene pitas, za vezbanje i neke male svircice, moze da bude jako dobar jer je dosta jednostavan i lak za odrzavanje... samo mu stavis jednoslojne opne na tomove i powerstroke na bas i emperor x na dobos i izvucices najbolji moguci zvuk iz njega...

@Ceda, od kad sam prvi put video tu lepotu od bubnjeva (pre 2 ned), dosta sam uradio research-a na tu temu i shvatio sam da je za 1600 evra jako isplatljiv i dobar set... jedan od mojih omiljenih... u svakom slucaju ,veoma unikatan i zanimljiv 22.10,12,16 :)
Play on Life
User avatar
Cheloo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 327
Joined: January 10th, 2009, 12:28 am

Re: Gretsch Bubnjevi

Post by Cheloo » February 2nd, 2011, 7:08 pm

CEDAPNM wrote:[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FlQeXfh66Xs[/youtube]
ovaj set u makedoniji zovu zabac :)
User avatar
nikolic025
Dobošar
Dobošar
Posts: 106
Joined: January 18th, 2011, 6:16 pm
Moj Bubanj: Gretsch Catalina Maple,Alpha,802,B8...
Inspiracija: Tommy Aldridge
Location: Odzaci/Subotica

Re: Gretsch Bubnjevi

Post by nikolic025 » February 7th, 2011, 1:12 pm

Pozdrav,hteo bih da postavim jedno pitanje...

Imam Black Hawk 22,12,13,14,16 i imam neku varijantu da ga prodam i da li se isplati uzeti Catalina Ash.Da li je toliko bolji kolika je razlika u ceni (i u hardveru)?Ako nije neka razlika,onda ga ne bih ni menjao.

I jos jedno (znaci dva :D )...

Hteo bih manji komplet 20 bass,a prelazi koji god,zbog toga da mogu da namestim prelaze malo nize i da mi malo manje mesta zauzima...

Cuo sam kod druga Sonor ( mislim 2001 ) sa 20" i taj bas gruva ko lud,da li vredi rizikovati zbog komfora,mislim da li cu dosta izgubiti na zvuku?

Pozz i hvala!
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Gretsch Bubnjevi

Post by lesendric » February 7th, 2011, 6:39 pm

odgovor na prvo pitanje:
vredi prodati blackhawk i uzeti catalinu ash, sobzirom da je catalina serija iznad bh-a i daleko je razvijenija i bolja. hardver ti se ne razlikuje nesto mnogo (to je do tvog izbora hardvera) i predlazem gibraltar opciju za male pare koja se prodaje u mixu.
odgovor na drugo pitanje:
ti sa 20icom ne gubis nikakav zvuk, cak u neku ruku i dobijas jer ti iz njega dolazi tackast i fokusiran kick. ja licno preferiram 22,ali 20ice rade neverovatan posao.
Sto se tice zauzimanja mesta, ti mozes da kupis singl tom holderer (kao stalak za dobos) ili clampove da zakacis tomove na stalke. ta dva incha koja ces da ustedis u velicini ti generalno nista ne znace u podesavanju seta jer mozes da ga podesis ,,sportski" i ako je bubanj vecih dimenzija, sve je u hardveru ako mene pitas. mozes i da nam posaljes slike pa da damo najbolji savet... :thumbup:
Play on Life
User avatar
nikolic025
Dobošar
Dobošar
Posts: 106
Joined: January 18th, 2011, 6:16 pm
Moj Bubanj: Gretsch Catalina Maple,Alpha,802,B8...
Inspiracija: Tommy Aldridge
Location: Odzaci/Subotica

Re: Gretsch Bubnjevi

Post by nikolic025 » February 7th, 2011, 9:44 pm

Evo slike,verovatno necu ni prodavati,ovaj lik se premislja,a i ja...A stvarno sam zadovoljan kako radi,jos da mu stavim malo ozbiljnije plastike na prelaze i eventualno da zamenim na dobosu,jer se ova izlizala,i da nekoga dovucem ko zna dobro da nastima bubanj,ja se igrao ceo dan i nesto namestio,ali mora da moze bolje... :bend:

P.S. Zanemarite rusvaj u sobi...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Gretsch Bubnjevi

Post by lesendric » February 7th, 2011, 10:03 pm

da naprimer kupis dva tom holdera da zakacis na crash stalke,mogao bi da spustis tomove za 5-6 incha i vise...
Image
Play on Life
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Gretsch Bubnjevi

Post by Woody » February 7th, 2011, 10:52 pm

Samo mala upadica, da ne bude da spamujem, ali;

1. Tomovi ti i ne stoje nesto previse visoko (znam da je to subjektivno), ako ti je nezgodno za sviranje probaj da dignes nivo stolice (i dobosa) jer -

2. Kad tomove previse priblizis basu gubis mnogo na rezonovanju istih tj. mnogo ce zvucati tupo i teze ces ih nastimovati, a imas lep sistem vesanja koji pomaze boljoj rezonanci i prakticno bi ga anulirao...

Ovo je prijateljski savet, u svakom slucaju uradi kako ti odgovara! Btw ako okacis tomove na stalke od cinela malo ces popraviti i zvuk basa (ostace bez petnaestak kila bubnjeva i gvozdja koji ga pritiskaju:)
Last edited by Woody on February 7th, 2011, 10:59 pm, edited 1 time in total.
The Sea, The Sea
Post Reply