Pearl bubnjevi

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Pearl bubnjevi

Post by Loshme » April 15th, 2008, 1:06 am

Ovako, otvaram ovu temu da bi mogli razmeniti iskustva o ovim bubnjevima, hardveru marke Pearl. Mislim da je ovo dobro resenje, jer na drugim temama bude mnogo offtopica(obicno ja zapocnem, jer ne mogu da odolim).

Vakouiui:
Ja imam Pearl Export Series, stariji bubanj(zna Drobac). Zadovoljan sam sa time, samo nisam sa svojim znanjem... :wacko: Imam Pearl Eliminator P-2000C duplu pedalu. JAko dobra pedala, svakom je preporucujem, ko zeli malo laksi feel od Iron Cobre, mada, Eliminator ima toliko podesavanja da se moze namestii nesto priblizno filu Iron Cobre. Takodje posedujem hi-hat stalak
H-2000. Sve najbolje o njemu! MNogo dobar stalak, isto ima opciju menjanja camova, kao i kod pedala i jako je masivan, znaci da se ne moze pomeriti... Stalak za dobos: NJESRA, necu da pricam o njemu opste! Stalak obican Pearl, masivan, dobar(mada smdri na neke cigare) samo sto nije pecaljaka :P

PItanje: Mislim da sam na ovom forumu procitao da se novi Pearl Export bubnjevi prave od javora(maple), valjda je Drobac rekao... NE znam koliko je istina, cak i na sajtu pise da je poplar(koje je ovo drvo- po srpski?). Od koga si ovo saznao?

Jeste probali nekada Pearl Studio Master, valjda je ta serija(ima je u Noti)??? Mozda ako budem kupovao bubanj kupim to sa nekim manjim dimenzijama... Da li neko moze da mi nabavi cene svih komponenti pojedinacno, od svake serije i velicine?? Bio bih mu veoma zahvalan...

P.S. Valjda sam na dobrom mestu otvorio temu, ako ne, onda pomerajte! Ja sam endorser Pearl bubnjeva, sada vi otvarajte vase marke :P ahaha lol

:chears:
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pearl bubnjevi

Post by Drobac » April 15th, 2008, 1:28 am

Loshme wrote: PItanje: Mislim da sam na ovom forumu procitao da se novi Pearl Export bubnjevi prave od javora(maple), valjda je Drobac rekao... NE znam koliko je istina, cak i na sajtu pise da je poplar(koje je ovo drvo- po srpski?). Od koga si ovo saznao?
Jeste, ja sam to rekao, ali nemam pojma odakle mi. Mislim da sam negde na netu procitao da za 2007-mu godinu planiraju Export koji ce biti "all maple", ali sad vidim na sajtu i u katalogu da je poplar (topola).

Inace sto se Pearla tice, mislim da imaju izvanredan kvalitet i odlicnu komunikaciju sa kupcima.

Jedino sto ne volim njihov sistem kacenja tomova. Kugla rules.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Pearl bubnjevi

Post by MarcusS » April 15th, 2008, 3:28 am

Loshme wrote:Ovako, otvaram ovu temu da bi mogli razmeniti iskustva o ovim bubnjevima, hardveru marke Pearl.
Neće da može hardwer, "samo" bubnjevi, a za hardware ima poseban deo foruma.
Spread the word! :)
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Pearl bubnjevi

Post by Matija » April 15th, 2008, 11:55 am

pearl je keva. kvalitet, i uvek dobar value for money. a sto drobac kaze da kugla rula, to vec kako kome. meni kugla bas ne rula, jer ja nisam bas nesto nezan, i desilo se hiljadu puta da se oglodje kugla ili navoj srafa od preteranog stezanja. kod pearla tih problema nema. ali opet: de gustibus non est disputandum.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
digrejzo
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 965
Joined: October 22nd, 2007, 6:58 pm
Inspiracija: Benny Greb, Danny Carey, Jon Rice
Location: motherfucking Vranje

Re: Pearl bubnjevi

Post by digrejzo » April 15th, 2008, 12:24 pm

Matija wrote:ali opet: de gustibus non est disputandum.
cekaj, sto nam sad psujes majku?
lol
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Pearl bubnjevi

Post by alexa » April 15th, 2008, 1:02 pm

Sa Pearl-om nema greške, mislim da je Referecne san svakog bubnjara. A kako i ne bi bio. Takođe stojim do toga da Pearl ima naj hardware. Samo što košta malo više al' jbga može im se. Ovo sve govorim o Pearl-u danas. Ja sam imao stari Export slučan Loshmevom mada sam ga ubrzo dao u prodaju jer se raspadao. Svirao sam dugo i World seriju koji je sa druge strane bio full očuvan, čuo sam da mu je vlasnik bio neki narodnjak :P Zvuk...onako, nisam baš fan zvuka starijih bubnjeva a i glomaznost timpana i hardware-a me ubija u pojam. Al' opet to je oldschool, to što smo mi danas razmaženi... :D

I mene nervira Pearl sistem za držanje timpana, preferiram kuglu. Pa kad se sjebe užmeš novu.
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Pearl bubnjevi

Post by Matija » April 15th, 2008, 1:13 pm

kod pearla nema sta da se sjebe. a i cenim da kugla ne moze da pruzi vecu mogucnost pozicioniranja nego pearlov sistem.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Pearl bubnjevi

Post by Miron » April 15th, 2008, 1:22 pm

alek(sa) wrote:Sa Pearl-om nema greške, mislim da je Referecne san svakog bubnjara.
Evo ja se javljam kao bubjar kome pearl u opste nije san, chak je vrlo daleko od toga...nikad nisam bio fun zvuka perlovih bubnjeva...sto se hardvera tiche mislim da je OK, ali nista toliko spektakularno. Vrhunski sam se smorio kad sam kod drugara sa nekog sajma video sliku i reko "jao vidi vinnijev bubanj" a on mi reche ne to je perl koji je napravio identichan (naravno samo po izgledu) bubanj kao sto svira kolajuta...beli sa crnim obruchima, ma do detalja isti, iste nijanse i sl. Mislim chemu???
Chambers svira pearl, kao i Ian Paice, Chad Smith, ali eto meni jednostavno njihov zvuk mashi ukus u totalu...
Pozz
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pearl bubnjevi

Post by Drobac » April 15th, 2008, 1:47 pm

Matija wrote:kod pearla nema sta da se sjebe. a i cenim da kugla ne moze da pruzi vecu mogucnost pozicioniranja nego pearlov sistem.
Slazem se da je to stvar ukusa, ali za to pozicioniranje bas i nisam siguran. Ne vidim po cemu bi taj sistem bio superiorniji u odnosu na kuglu.

Druga stvar, smraci mi se pred ocima kad na svirci vidim Pearla. Pogotovo ako je neki stariji. Za mali pomeraj toma, treba 3(!!!) stvari da odvrnes, a u vecini slucajeva (govorim o starijim verzijama) ne mogu da ga podesim kako treba. To jako mnogo oduzima, ionako kratko vreme za namestanje.

Jedini gori sistem je stari Premier-ov sistem. E, to je nemoguce za podesiti.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Pearl bubnjevi

Post by alexa » April 15th, 2008, 1:56 pm

Drobac wrote: Jedini gori sistem je stari Premier-ov sistem. E, to je nemoguce za podesiti.
:ranting:
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Pearl bubnjevi

Post by Matija » April 15th, 2008, 3:52 pm

ako govorimo o starijim sistemima onda neretko govorimo i o potpuno izlizanim kuglama i srafovima za iste gde je NEMOGUCE nesto podesiti, i onda se tomovi jednostavno naslone na bas bubanj. ne branim pearl, samo nemam lepa iskustva sa kuglama (no homo).
:D

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Pearl bubnjevi

Post by pedja_gumeni » April 15th, 2008, 4:09 pm

Drobac wrote:Jedini gori sistem je stari Premier-ov sistem. E, to je nemoguce za podesiti.

:whistle: :whistle: :whistle:

Ma dajte i kuglu i pearlov sistem, samo me lishite muka sa premijerovim sistemom!!!! lol
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pearl bubnjevi

Post by Drobac » April 15th, 2008, 4:33 pm

Matija wrote:ako govorimo o starijim sistemima onda neretko govorimo i o potpuno izlizanim kuglama i srafovima za iste gde je NEMOGUCE nesto podesiti, i onda se tomovi jednostavno naslone na bas bubanj. ne branim pearl, samo nemam lepa iskustva sa kuglama (no homo).
:D
Ok, zato se i kaze "different strokes for different folks".
pedja_gumeni wrote:
Drobac wrote:Jedini gori sistem je stari Premier-ov sistem. E, to je nemoguce za podesiti.

:whistle: :whistle: :whistle:

Ma dajte i kuglu i pearlov sistem, samo me lishite muka sa premijerovim sistemom!!!! lol
Znaci, pogodio sam u centar? :D
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Pearl bubnjevi

Post by Loshme » April 15th, 2008, 5:33 pm

Pa onda kupite uni-lock drzace za tomove, mogu za 360 stepeni da se okrenu! :seljak:
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pearl bubnjevi

Post by Drobac » April 15th, 2008, 5:36 pm

Zasto bih kupovao nesto sto mi se ne svidja? :blink:
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Post Reply