Jeftin a solidan komplet bubnjeva za vezbu

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

User avatar
-Tihi-
Dobošar
Dobošar
Posts: 35
Joined: October 22nd, 2007, 4:26 pm
Contact:

Jeftin a solidan komplet bubnjeva za vezbu

Post by -Tihi- » October 22nd, 2007, 7:55 pm

Aj recite mi neki bubanj od 200 do najvise 300 evra, da nekako skupim pare pa da ih kupim, izgubicu osecaj na knjigama i dusecima, jedino me izvlaci to sto imam probu svake nedelje, a i mnogo brze bih napredovao na pravom bubnju :wink:
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Jeftin a solidan komplet bubnjeva za vezbu

Post by Drobac » October 23rd, 2007, 12:29 am

Za te pare tesko ces bilo sta novo naci, tako da bih ti predlozio da pogledas nesto polovno u oglasima i sl. Moze se naci neki Pearl Export za te pare (naravno mator) i nesto sl, ali bez cinela i verovatno bez stalaka.
Najbolje ti je da pratis na http://www.halooglasi.co.yu/10/103/1.shtm. Ume ponekad da se nadje nesto povoljno.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Jeftin a solidan komplet bubnjeva za vezbu

Post by MarcusS » October 23rd, 2007, 1:52 am

Ima neki lik iz Aranđelovca, valja sve to na veliko... Ne znam sad koji mu je broj, pogledaj u oglasima, ima ga sigurno, vidi koji je pozivni za Aranđelovac pa iščačkaj. Mnogo je bio ljubazan kad sam ga zvao, i rekao je, "samo reci koliko para imaš, imam za sve varijante", sad, možda ti se posreći. :)

Savet, sačekaj koliko ti treba da skupiš 450e, pa uzmi sonor ko moj, /ali pazi, NE kao od Drobca, jer njegov je 505 a moj 507 :D/, sa sve stalcima, boljeg bubnja za te pare nema, tako barem iskusniji vele od mene... Sve novo, sve sasvim solidnog kvaliteta za te pare. Skrpiš posle za neki "socijalni" komplet činela i to je to.
Spread the word! :)
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Jeftin a solidan komplet bubnjeva za vezbu

Post by Boris J » October 23rd, 2007, 6:22 am

ima dobrih polovnih premijera i starih tami iz 80tih za te pare... samo treba da nabasash na dobar komad...
User avatar
brainsaladsandar
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 504
Joined: October 22nd, 2007, 4:42 pm
Moj Bubanj: Mapex M Birch, Sabian, Tama Pedals
Moji bendovi: Burning Circle
Inspiracija: N. Peart, M. Portnoy, N. McBrain, C. Palmer
Location: Ruma
Contact:

Re: Jeftin a solidan komplet bubnjeva za vezbu

Post by brainsaladsandar » October 23rd, 2007, 11:13 pm

pa da, tako sam ja uzeo moj premier (350€)
http://www.burning-circle.com
User avatar
MikePortnoy034
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 278
Joined: October 23rd, 2007, 4:49 pm
Moj Bubanj: TAMA Rockstar
Moji bendovi: Equinox
Inspiracija: Mike Portnoy, Danny Carrey, Neil Peart...
Location: Topola-Beograd
Contact:

Re: Jeftin a solidan komplet bubnjeva za vezbu

Post by MikePortnoy034 » October 24th, 2007, 1:05 am

Pozivni za AR ti je 034 a doticnog gospodina poznajem tako da mi se javi na pm pa da ti dam broj telefona ako hoces i ako ti nije frka da se cimas do AR! Stvarno ima ogroman izbor sve vrste hardvera, cinela, bubnjeva i svega zivog!
https://www.facebook.com/pages/Equinox/69140483086
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Jeftin a solidan komplet bubnjeva za vezbu

Post by Loshme » October 25th, 2007, 1:54 pm

Mislim da lik prodaje DW neki... ako jeste ja sam zvao i ima svasta ali mislim da su najjeftiniji od 600-800 eura... nisam siguran
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Jeftin a solidan komplet bubnjeva za vezbu

Post by Boris J » October 29th, 2007, 5:21 am

DW?? najjeftiniji su par hiljada evra... :) verovatno se radi o Pacific Drums varijanti...
User avatar
sinnerboy
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 25
Joined: October 27th, 2007, 10:13 pm
Location: nigdjezemska
Contact:

Re: Jeftin a solidan komplet bubnjeva za vezbu

Post by sinnerboy » October 29th, 2007, 11:11 am

Boris J wrote:DW?? najjeftiniji su par hiljada evra... :) verovatno se radi o Pacific Drums varijanti...

da da fucken DW...imao sam čast isprobati jedan DW set (tj malo lupkati po njemu) pa sam se smrzo kad mi je lik rekao da dođe 11.000 eura :blink: ...presick i pretjerano...

PD i nisu toliko loši setovi...shellset je skoro isti kao na DW....
Strah ili strepnja,kradem ti misli,radim protiv sebe
Hella
Dobošar
Dobošar
Posts: 44
Joined: October 26th, 2007, 7:03 pm

Re: Jeftin a solidan komplet bubnjeva za vezbu

Post by Hella » November 27th, 2007, 12:07 pm

-Tihi- wrote:Aj recite mi neki bubanj od 200 do najvise 300 evra, da nekako skupim pare pa da ih kupim, izgubicu osecaj na knjigama i dusecima, jedino me izvlaci to sto imam probu svake nedelje, a i mnogo brze bih napredovao na pravom bubnju :wink:
Ископирај неку нотну књигу, купи пед за вежбу и палице, за почетак. :)

Што се новца тиче, ту ти заиста не могу помоћи, мој савет би ти био да купиш неки очуван бас бубањ, добар добош и контрачинелу, распарено, па чукај на томе док полако не скупиш паре за неки леп комплет.Касније можеш те делове да продаш или да их носиш на свирке, никад није згорег понети још један добош ако ти усред концерта пукне опна или мрежица. Макар бих ја тако урадио да поново имам седамнаест година, сигурно не их крао распале бубњеве из музичког кабинета и уместо опни на њих стављао по десет слојева најлона који је трајао пола пробе, по правилу.

И да, немој случајно да те неко превесла, па да купиш "Амати", пречници су нестандардни (типа 11,5"), што је и раније био довољан хендикеп при избору опни, плус су свакако престали да их производе (опне), чини ми се, 2002.
User avatar
The Lad
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 236
Joined: October 23rd, 2007, 5:19 pm

Re: Jeftin a solidan komplet bubnjeva za vezbu

Post by The Lad » December 3rd, 2007, 3:22 am

Hella wrote:
-Tihi- wrote:Aj recite mi neki bubanj od 200 do najvise 300 evra, da nekako skupim pare pa da ih kupim, izgubicu osecaj na knjigama i dusecima, jedino me izvlaci to sto imam probu svake nedelje, a i mnogo brze bih napredovao na pravom bubnju :wink:
... мој савет би ти био да купиш неки очуван бас бубањ, добар добош и контрачинелу, распарено, па чукај на томе док полако не скупиш паре за неки леп комплет.
Znam za neke fine bass bubnjeve, prodaje ih jedna zhena u BG-u, od koje sam ja kupio bubanj, te ti mogu pomoci ako se zainteresujes za ovu ideju. [koja je veoma dobra].
И да, немој случајно да те неко превесла, па да купиш "Амати", пречници су нестандардни (типа 11,5"), што је и раније био довољан хендикеп при избору опни, плус су свакако престали да их производе (опне), чини ми се, 2002.
Ahah,right! Moj prvi bubanj je doshao sa Amati doboshem od 13,5" i sada mi taj dobosh predstavlja ukras lol
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Jeftin a solidan komplet bubnjeva za vezbu

Post by Drobac » December 3rd, 2007, 2:56 pm

Hajde kazi nesto vise o tim bas bubnjevima.

Ja imam Amatija sa ok merama 12, 13, 16, 22, ali sam imao jedan sa prelazom od 13,5 inca. :cekic:
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
The Lad
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 236
Joined: October 23rd, 2007, 5:19 pm

Re: Jeftin a solidan komplet bubnjeva za vezbu

Post by The Lad » December 3rd, 2007, 3:55 pm

Drobac wrote:Hajde kazi nesto vise o tim bas bubnjevima.
E 'vako, znam da zhena ima Pearl Fiberglass Bas bubanj, trazi 150e, a dala bi sigurno i za 100,
a takodje ima i Gretch Bas 20" + Tom od 12", za njih trazhi 500e ali dala bi i za duplo manje,sigurno. Nisam video nikakav bedz na Gretchu, ali mi se chini da je to neka jako dobra serija, kontam iz 70-tih, neki maple or something.
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Jeftin a solidan komplet bubnjeva za vezbu

Post by pedja_gumeni » December 3rd, 2007, 9:45 pm

Luca The Lad wrote:
Drobac wrote:Hajde kazi nesto vise o tim bas bubnjevima.
E 'vako, znam da zhena ima Pearl Fiberglass Bas bubanj, trazi 150e, a dala bi sigurno i za 100,
a takodje ima i Gretch Bas 20" + Tom od 12", za njih trazhi 500e ali dala bi i za duplo manje,sigurno. Nisam video nikakav bedz na Gretchu, ali mi se chini da je to neka jako dobra serija, kontam iz 70-tih, neki maple or something.
Haha, nadam se samo da zena nije preterano zgodna, da ne bi bilo na kraju uz bas bubanj da dobijesh josh neshto za shta bi joj josh doplatio.... lol lol lol
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
The Lad
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 236
Joined: October 23rd, 2007, 5:19 pm

Re: Jeftin a solidan komplet bubnjeva za vezbu

Post by The Lad » December 4th, 2007, 2:40 am

Zhena je zapravo baka i ima jedno 60 ljeta lol
Post Reply