Sta imate od opreme?

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Sta imate od opreme?

Post by Boris J » February 12th, 2014, 2:56 am

od skora stari amati (s kraja 70tih ili pocetka 80tih) 14x5" chrome over brass (kopija supraphonica COB), 10 civija... opasan dobos...
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Sta imate od opreme?

Post by Goatbeard » February 12th, 2014, 11:26 am

Tako je batice,back to basics tj. krizna su vremena a bisera ima svuda,samo treba dobro osmatrati. ;) Propustio sam nekoliko šansi da ga probam,a svi koji su ga svirali dele tvoje mišljenje. Da li si ga već snimao,možda i neki raw snimak da dobaciš? Cena i gde si ga nahvatao? Ovo liči na saslušanje u policiji :D,aj zdravo i dobaci info/snimak. :chears:
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Sta imate od opreme?

Post by Boris J » February 12th, 2014, 5:01 pm

Ja ga jos nisam snimao, imam ga svega nedelju dana ali kapiram pre ili kasnije da ce pod lupu. Zvucno radi skroz kao ovaj prvi sa klipa:



s tim shto je na ovom cs a na mom je ambasador ali to je to... ima i unutrasnji denfer shto sam uvek voleo... :)

Imam lika koji diluje te starudije pa sam kod njega nashao... imao je i josh jedan koji isto lepo radi ali ovaj je opasan...

a cena... pa reci cu samo da je kostao manje od 50 eur... (shto se mene tiche svira kao da je kostao 200 eur...)
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Sta imate od opreme?

Post by Boris J » February 12th, 2014, 6:57 pm

e da, i ovo :)

Image
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Sta imate od opreme?

Post by Goatbeard » February 13th, 2014, 12:23 am

Old-school oprema polako postaje trend na forumu.
I život nam je u retro(gradnoj) fazi tako da i nije čudno! :D
BigJ-respect dude! :headbang:
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Sta imate od opreme?

Post by Boris J » February 13th, 2014, 5:32 pm

:chears:
User avatar
makena
Dobošar
Dobošar
Posts: 133
Joined: June 13th, 2013, 9:22 pm
Moj Bubanj: stave shell od brazilske kamanunge, Hodža činele
Inspiracija: Sveti Bubnjarije Činelomučenik

Re: Sta imate od opreme?

Post by makena » February 13th, 2014, 6:49 pm

Uvek sam voleo dobre vintage primerke. Ne samo kod bubnjeva, nego i kod mnogo drugih stvari (hi-fi, recimo).
S tim sto treba razlikovati kvalitetno staro, od manje kvalitetnog. Pri tom ne mislim na ocuvanost.
Drugim recima, nije sve staro - dobro. Mada, kada se povuce presek - generalno, jeste se bolje/kvalitetnije radilo nekada ...

Stari Ludwig ce uvek drzati cenu, Premier iz 60-ih, Tama iz 80-ih, ...
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Sta imate od opreme?

Post by Goatbeard » February 14th, 2014, 10:15 am

Delim mišljenje,ali izgleda da je kod 'vintage' opreme presudan trenutak u kom je stigla inovacija (ako je bila u priči) i način kako je 'upakovana' za tržište-cena,dizajn/funkcionalnost i (ako govorimo o bubnjarskoj opremi) - izdržljivost. Kvalitet izrade je možda najbitniji faktor koji ipak može bez inovacije,ali ne pije vodu bez druge stavke-bar ja tako razmišljam.
Suština priče je i danas ista,uz znatno veću ponudu i 'šarene' standarde,pa je teže odabrati kvalitetnu opremu koja neće opustošiti račun u banci a radiće onako kako očekujemo.
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Sta imate od opreme?

Post by RLRRLRLL » February 16th, 2014, 12:33 am

Boris J wrote:a cena... pa reci cu samo da je kostao manje od 50 eur... (shto se mene tiche svira kao da je kostao 200 eur...)
Evo konkretno ja sam 22x14, 18x16, 14x10 13x4 i 13.6.5 amati (beech-bukva) + 12x9, 13x11 platio 70 eura.

Kompletan hardver za 22, 12 i 13 (lagovi, nozice, holderi i racva, obruci naravno) i dobos 13x6.5 (na njemu su yahahini vintage lagovi). Plastike za dobos sam imao, mehanizam i snare takodje, kao i za tom 13 tom. Dodatni trosak je 22 ps3 i 12 udarna i rezo - 60 eura.

12 i 13 nisu Amatijevi shell-ovi, 12 mapex m maple, 13 je pearl mxl.

13-ice (dobosi) su seceni shell-ovi amatijevi.

Uzeo sam da bih sve to refinisirao, i sasvatio uniformno sa amatijevim lagovima i finishom.
Uskoro zavrsavam 22x14, 12x9, 13x11 i 13x6x5 jer za njih imam sve sto je potrebno.

18x16, 14x10 i 13x4 ostavljam za leto kada cu imati vremena a i novca da ulozim u lagove, plastike i obruce. Za 18 mi fali jedan obruc, za 14 oba obruca, a za 13 posto cu raditi dobos nedostaje mehanizam (obruce za njega imam).

70 eura i vise nego dobra ponuda :thumbup:

Ako se sve sabere do sad 130 eura, a za taj novac set 22 i 13 (dobos) - beech i 12 i 13 tom - maple.
Art, action, reincarnation...
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Sta imate od opreme?

Post by Woody » October 27th, 2014, 5:08 am

Nova bebica sa opasnim očnjacima, Pearl Freefloating brass, 14x3.5" :wicked:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
The Sea, The Sea
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Sta imate od opreme?

Post by Mare » October 27th, 2014, 9:44 am

Prva serija Floatera, to je taj rad, svaka čast. Mislim da su daleko bolji od druge i treće generacije.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Sta imate od opreme?

Post by Woody » October 27th, 2014, 2:20 pm

Stvarno je vidno kvalitena izrada! Naravno da sam ga rastavio čim je stigao, komad je u fantastičnom stanju (to su neke osamdesete, jel' da?), samo je trebalo malo podmazati mehanizam snera... Saund je baš kakav mi je trebao kao kontrast drvetu koje već imam, snimaću ga uskoro pa kačim!
The Sea, The Sea
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Sta imate od opreme?

Post by downbeat » October 27th, 2014, 5:15 pm

Jednom prilikom sam svirao takav snare.. sad, u koju generaciju spada, ne znam.. ali znam da je odlično zvučao.
Nešto me zanima.. nisam nikada rastavljao snare sa free-floating sistemom, pa ne znam kako su oni to napravili. Pa me zanima, kad štimaš opnu (nije bitno gornja ili donja), da li dok štimaš gornju opnu zatezanje utiče i na donju?..ako me kapirate. :)
User avatar
oriollo
Dobošar
Dobošar
Posts: 100
Joined: October 1st, 2014, 11:30 pm
Moj Bubanj: oriollo
Contact:

Re: Sta imate od opreme?

Post by oriollo » October 27th, 2014, 7:31 pm

Kod Pearlovog FF - ne. Kod nekih drugih sistema - da.
Ovde donja opna zapravo i ne naleze na skoljku, vec na ovaj liveni prsten koji drzi civije. Zato se ovde opne mogu nezavisno zatezati.

Ali, ovaj koncept rusi osnovnu poentu free-floating "ideologije", a to je da skoljka moze sto vise da rezonuje. Ovde civije nisu na skoljci, ali taj prsten je tezak i opet opstruira maksimalno rezonovanje.
Metal snare drums - oriollo.com
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Sta imate od opreme?

Post by Woody » October 27th, 2014, 7:52 pm

downbeat wrote:da li dok štimaš gornju opnu zatezanje utiče i na donju?
Ne, Pearl je napravio patent koji dozvoljava da štimuješ odvojeno gornju i donju plastiku, a da shell bude freefloating, za razliku od npr. Sleishman-a kod kog štim jedne utiče na drugu. Fora je što kod Perla donja plastika leži na posebnoj bearing ivici (vidiš na slici onaj sivi međuprsten), koja ujedno služi i kao oslonac za čivije i nosač mehanizma za sner. Korpus je tako praktično iz dva dela; gornji koji je glavni i može da bude od bilo kog materijala i donji koji je potpuno nezavistan i služi kao nosač cele skalamerije. Gornji i donji deo su spojeni samo silom čivija koje drže gornju plastiku! To nije savršen freefloating, ali je dobar kompromis, plus dozvoljava menjanje tela po potrebi.
The Sea, The Sea
Post Reply