Custom bubnjevi

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: Custom bubnjevi

Post by sinnerboy1 » February 5th, 2009, 4:01 pm

Što bi onda bio Sonor Designer ili SQ?
"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
Nele88
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 275
Joined: August 18th, 2008, 9:29 pm
Moj Bubanj: Sonor 2007,Gibraltar,Paiste i Zildjian,VicFirth

Re: Custom bubnjevi

Post by Nele88 » February 5th, 2009, 4:05 pm

Neznam sta je Designer, ali SQ2 su isto custom made, mada nemaju te fore sa bearing edge-ovima kakve hoces, koliko slojeva cega, nego odredjene vrste drveta i Vintage, Medium i Heavy debljine shell-ova...Sve ostalo je kako narucis...
User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: Custom bubnjevi

Post by sinnerboy1 » February 5th, 2009, 4:09 pm

"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Custom bubnjevi

Post by peratama » February 6th, 2009, 12:02 pm

meni onda definitivno nesto nije jasno! kako onda tolika razlika u ceni recording custom-sonor Force 2005 breza shell i tamo i ovamo? ne moguce da je razlika u ceni 2500-3000e samo zbog vrste breze! ili recimo DW i PDP u cemu je tu razlika ? bubanj je jedan i drugi od javora, slican hardware (govorim o civijama i obrucima) nemoguca je da je tolika razlika zato sto je ovo kanadski a pdp neznam kakav vec javor. cemu toliko rangiranje bubnja ovaj kvalitetniji ovaj ne. recimo jedan lik ima u sidu sonor koji sam gore naveo force 2005 all birch shell, i njegov dobos ne moze da se poredi sa mojim recording custom yamahom! to je naocigled ko kog da je cuo. a drvo isto! kako to objasnjavate, sad ste me zbunili totalno. izmedju ostalog na mom dobosu recording custom 9000 tj. na donjoj plastici originalnoj je stajala nalepnica na kojoj je pisalo hand-made in japan, zao mi je sto je ta plastika promenjena (pukla je) uslikao bi to. ne znam da li se losme seca toga ako sam mu to pokazivao..moze biti vrlo lako da se taj bubanj nekad rucno pravio a sad vise ne, taj dobos je iz perioda 1978-1983 nisam siguran a cena mu je bila paprena. kazem vam za recording custom sam siguran al za ostalo me je to zbunilo custom-hand made, jer na plocici pise recording custom a ispod iznutra na kozi nalepnica hand mede in japan pa sam ja to povezao da je isto.
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Custom bubnjevi

Post by Boris J » February 6th, 2009, 12:24 pm

vidi, bubanj je instrument od drveta i nije li logicho da ti bash to DRVO i izradu placash... ne, apsolutno nije ista breza i u force-u 2000 i u recording customu... isto tako na to drvo dodaj kvalitetniju izradu (i to ne na istoku vec u nemachkoj/americi/japanu) pa josh dodaj i fancy finish (neki su i jako jako skupi, npr finishply dw-a) i onda josh dodaj i brand name (koje itekako ulazi u cenu)...

eto srece...
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Custom bubnjevi

Post by Drobac » February 6th, 2009, 1:04 pm

Tacno tako. Hand made i custom nije isto. Hand made je rucno pravljen bubanj. Custom (sto na engleskom znaci proizvoljno) je kad ti sam biras konfiguraciju (pri tom ne mislim na dimenzije, vec sam rekao sta je to, da se ne ponavljam).

To sto na Yamahama u nazivu stoji "custom" nikako ne znaci da je to custom bubanj.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Post Reply