PDP by DW drums

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
pufnica
Dobošar
Dobošar
Posts: 31
Joined: April 13th, 2008, 11:21 am

Re: PDP by DW drums

Post by pufnica » February 6th, 2009, 10:10 am

Ognjen wrote:Dobar muzicar ce da izvuce zvuk iz loseg instrumenta, ali ima razloga zasto je neki instrument skuplji, a neki jeftiniji ;)
da, naravno da ima. jedan se radi u usa od javora koji raste iznad 9000metara nadmorske visine, hardver se radi u astronautskim uvjetima, drvo se suši i lijepi posebnim tehnikama, te na kraju, laserski precizno odreže bearing edge. znači, skuplje=pazi se na detalje. jeftinije=nema gore ovih perverzarija, zna se sfušat tu i tamo, ali bolje išta nego ništa.

a druge strane, ovo zaslužuje drugu temu.

jednostavno me smeta kad ljudi pametuju o jednom subjektivnom doživljaju kao što je zvuk bubnja, a kamoli ne, zvuk činela. kvaliteta je već drugi par rukava.

manje kenjkati, više vježbati. (moj bubanj je na uređenju bearing edgeva pa imam vremena kenjkati)
User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: PDP by DW drums

Post by sinnerboy1 » February 6th, 2009, 10:17 am

..e al da si kupila DW ne bi imala problema sa bearing edgevima. poslali bi ti poštom iz Amerike portabl-drum mastera da ti ih popravi. lol
"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
iggydrum
Dobošar
Dobošar
Posts: 82
Joined: May 5th, 2008, 10:57 pm
Moj Bubanj: Yamaha maple custom absolute
Moji bendovi: Radijacija
Inspiracija: Vlajko Golubovic, Marko Kuzmanovic, Rick Latham ...
Location: Beograd
Contact:

Re: PDP by DW drums

Post by iggydrum » February 8th, 2009, 11:26 am

Ako se bubanj cuje preko 150W marshala ne znaci da je kvalitetan. Potrebni su mu jos brojni atributi da bi stekao epitet kvalitetnog. A s'obzirom da su po misljenju vecine svi muzicari koji imaju skupe i kvalitetne instrumente budale (sto bi neko kupovao instrument od 3000E, kad moze da prodje sa 700E i da ima isti ili priblizni kvalitet), ja cu se povuci iz ove diskusije. I naravno, idem da vezbam na mom skupom bubnju jer su moji bearing edgevi savrseni. Pozdrav
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: PDP by DW drums

Post by Boris J » February 8th, 2009, 12:57 pm

iggydrum wrote:Ako se bubanj cuje preko 150W marshala ne znaci da je kvalitetan. Potrebni su mu jos brojni atributi da bi stekao epitet kvalitetnog.
amin :thumbup:
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: PDP by DW drums

Post by peratama » February 8th, 2009, 4:24 pm

iggydrum wrote:Ako se bubanj cuje preko 150W marshala ne znaci da je kvalitetan. Potrebni su mu jos brojni atributi da bi stekao epitet kvalitetnog. A s'obzirom da su po misljenju vecine svi muzicari koji imaju skupe i kvalitetne instrumente budale (sto bi neko kupovao instrument od 3000E, kad moze da prodje sa 700E i da ima isti ili priblizni kvalitet), ja cu se povuci iz ove diskusije. I naravno, idem da vezbam na mom skupom bubnju jer su moji bearing edgevi savrseni. Pozdrav

niko i ne kaze da je kvalitet priblizan jeftinijeg kompleta od skupljeg. ja sam napomenuo moje misljenje i misljenje bubnjara Van Gogha koji je godinu dana svirao na PDP i rekao da pdp ima smek na DW i to je to. po kvalitetu izrade i ne moze da se poredi! i apsolutno da je to isto, niko ne bi kesirao 3000-5000e za drvo neke extra serije! isto tako da je recimo paiste pst5 ili alpha kvalitetnija od 2002, rude, signature, svi bi poznati svirali na nju (reklamozderi) isto tako ne bi bila tolika cena instrumenata ( rangiranje). druga je stvar kome sta lezi za uvo i kojom cifrom jevreja raspolaze..da imamo svi love svi bi svirali na kompletima od 8000e a ne bi diskutovali ni reci o cinalama i bubnjevima za manje pare. sve u svemu koliko para toliko muzike jedino i osnovno pravilo sto se instrumenata tice i naravno drugi par opanaka kojom cifrom raspolazemo i sta nam odgovara, te tri svari se moraju razgraniciti.
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
skespa
Dobošar
Dobošar
Posts: 39
Joined: August 6th, 2008, 1:40 pm
Moj Bubanj: premier
Inspiracija: Terry Roberts, Mike Smith, Srdjan Kuzmanovic...

Re: PDP by DW drums

Post by skespa » February 12th, 2009, 12:14 pm

o hardveru nemam pojma ali mogu da kazem da je pdp jedan od boljih bubnjeva koje sam ozvucio!!!
vlasnik ga je platio 2500eu i mogu da kazem da zvuci kao skup bubanj, nikako njegov zvuk ne bih nazvao GLUPIM mada stoji da nije toliko fokusiran, sto ga ne cini nekvalitetno glasnim. skroz ima svoj karakter a takve ili volis ili ne volis!
its ok to play fast
zoranm
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 167
Joined: November 4th, 2008, 7:38 pm

Re: PDP by DW drums

Post by zoranm » February 12th, 2009, 1:16 pm

2500e za PDP? Pa gde je taj kupac imam jedan takton za 16000e :wicked:
User avatar
iggydrum
Dobošar
Dobošar
Posts: 82
Joined: May 5th, 2008, 10:57 pm
Moj Bubanj: Yamaha maple custom absolute
Moji bendovi: Radijacija
Inspiracija: Vlajko Golubovic, Marko Kuzmanovic, Rick Latham ...
Location: Beograd
Contact:

Re: PDP by DW drums

Post by iggydrum » February 12th, 2009, 2:12 pm

skespa wrote:o hardveru nemam pojma ali mogu da kazem da je pdp jedan od boljih bubnjeva koje sam ozvucio!!!
vlasnik ga je platio 2500eu i mogu da kazem da zvuci kao skup bubanj, nikako njegov zvuk ne bih nazvao GLUPIM mada stoji da nije toliko fokusiran, sto ga ne cini nekvalitetno glasnim. skroz ima svoj karakter a takve ili volis ili ne volis!
Ili ga nisi dobro razumeo ili te je slagao. Najskuplji pdp kosta 1100E.
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: PDP by DW drums

Post by peratama » February 12th, 2009, 2:12 pm

to je mozda varijanta pdp-a sa exotic finishom, oni vrede toliko..mada ni lud ne bi kupio takav bubanj za tolike pare. :smor:
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

Re: PDP by DW drums

Post by somborjazz » February 12th, 2009, 4:18 pm

iggydrum wrote: Ili ga nisi dobro razumeo ili te je slagao. Najskuplji pdp kosta 1100E.
nabavis mi jedan po toj ceni, hehe!
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: PDP by DW drums

Post by ProFTW » February 12th, 2009, 4:49 pm

skespa wrote:vlasnik ga je platio 2500eu i mogu da kazem da zvuci kao skup bubanj
zvuci kao skup bubanj?!
brate, ne znam odakle si, ali u mom kraju to je jako puno para za bubanj... :cekic:
ka-PAU
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: PDP by DW drums

Post by peratama » February 12th, 2009, 5:17 pm

do jaja skupo..ajd da je rec o nekom starclassicu ili maple custom Y ili reference pa da kazem da bi dao. ali za pdp ne, mada mozda taj bubnjar ima extra hardwarea i timpana na njemu pa zato kosta.
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
bansu
Dobošar
Dobošar
Posts: 72
Joined: February 20th, 2009, 11:48 pm
Moj Bubanj: Mapex saturn costume
Moji bendovi: Shtraft
Inspiracija: Milos Velimir-buca i veliki Dany Carey
Location: Novi Banovtzi

Re: PDP by DW drums

Post by bansu » February 21st, 2009, 2:45 am

ok je pdp za pare do soma eura ista prica ko i sa svakim bubnjem do soma eura bilo da je jamaha ,tamburo,tama zavisi ko sta voli svi su isti i svi drze stim u proseku 4 pesme sto je bzv sad kolko para tolko muzike,ali uvek u 10 kompleta bude jedan il dva koji zvuce bolje od ostalih al opet stvar ukusa.Pdp po meni i nema neki hardver,dosta je glasan ali nekako mi o5 dosta bolje zvuci od drugih bubjnjeva do soma eura posedno mi se svidja kick toliko........
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: PDP by DW drums

Post by peratama » February 21st, 2009, 12:16 pm

dva puta sam probavao i lx i cx i svidelo mi se..mada opet ne dajem neki sud dok ne probam nesto drugo u tom rangu pa da prodiskutujem. ali za 1000e pre bi uzeo njega nego superstar..
jedino sto mi preostaje jeste da probam mapex-a koji je tu negde 1000-1500e zavisi sta, pa da ocenim posto cujem ljudi ga mnogo hvale.
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: PDP by DW drums

Post by KIBEL BUBNJAR » February 23rd, 2009, 1:52 pm

somborjazz wrote:
iggydrum wrote: Ili ga nisi dobro razumeo ili te je slagao. Najskuplji pdp kosta 1100E.
nabavis mi jedan po toj ceni, hehe!



Ima pdp bubnjeva za 2500 E probao sam ga i mogu reci da vrijedi te pare.. Vrhunski je napravljen i mog rec da spada medju visokokvalitetne bubnjeve. iznenadio me...opcenito pdp radi dobre bubnjeve osim one najnize seriju pocetnicke ona skroz nevalja.. :cekic:
I see dead people :'(
Post Reply