PDP by DW drums

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

PDP by DW drums

Post by peratama » February 4th, 2009, 11:10 am

interesuje me kakva su iskustva sa ovim bubnjem.. probao sam dva kompleta LX, CX odusevljen sam zvukom. sa hardwareom ne bog zna kako, inace je DW-ov mladji brat maple i birch shell, nije custom i ne pravi se u americi vec u Mexicu. to je neka razlika izmedju DW i PDP-a. svirao ga je Srba iz Van Gogh-a kaze odusevljen je s njim koliko dobro radi a za tako male pare. sa novim kozama dobije 80% DW zvuka..stvarno zvuci DW-ovski. :thumbsup:
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: PDP by DW drums

Post by alexa » February 4th, 2009, 12:59 pm

Ne idi u Ritam Centar...
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
nemanja_cs
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1366
Joined: January 13th, 2008, 7:05 pm
Moj Bubanj: Mapex Meridian Maple
Moji bendovi: Magic Beans, TheBluesMachine, Drop λ
Inspiracija: G.Harrison, B. Greb...
Contact:

Re: PDP by DW drums

Post by nemanja_cs » February 4th, 2009, 2:36 pm

a sto ne valja ritam centar tolko?
Jedem. Spavam. Tandrljam.
http://www.youtube.com/11NeMaTz11
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: PDP by DW drums

Post by alexa » February 4th, 2009, 3:30 pm

Zato što su monopolisti koji misle da su uhvatili Boga za muda ako uvoze Sabian i DW za Srbiju. Cene su nerealno nerealne a kvalitet nikakav. PDP bubnjevi su OK i to je to, njihova realna vrednost je bar 20% niža cena od one za koju je oni prodaju. Vic Firth palice su uvek kod njih skuplje za 20% u proseku od recimo Mitrosa. A da ne govorim da svaki put kada sam pogledao nešta na sajtu cena je jedna, zvao telefonom da pitam za cenu istog cena je 5% gore, došao na lice mesta da bi mi rekli cenu 10%...na gore. O činelama da ne pričam, ali ajde to se "možda" samo meni desilo da mi puknu 3 njihove vrhunske činele (čitaj AAX) za redom za manje od 8 meseci...
Ne znam kako ostali, ja kada pričam sa njima tamo imam utisak kao da pričam sa dva najveća mufljuza koji postoje...ti prazni pogledi i licemerje...ma idi...
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: PDP by DW drums

Post by Drobac » February 4th, 2009, 3:38 pm

Ok, imate temu za to, ovde pricamo o PDP bubnjevima. ;)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
nemanja_cs
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1366
Joined: January 13th, 2008, 7:05 pm
Moj Bubanj: Mapex Meridian Maple
Moji bendovi: Magic Beans, TheBluesMachine, Drop λ
Inspiracija: G.Harrison, B. Greb...
Contact:

Re: PDP by DW drums

Post by nemanja_cs » February 4th, 2009, 5:33 pm

ok, da izuzmemo ritam centar. mislim da su pdp dobri bubnjevi, po meni odlican zvuk imaju, znam da sam bas u ritam centru probao jedan, nisu tomovi bili nastimovani ali je dobos bio neverovatan. a drugi put sam takodje probao jedan koji je vec bio prodat, trebao je lik da dodje po njega, mislim da je neki od 'jeftinijih' mislim da je rekao 650 bez hardvera, i stvarno je imao ooodlican zvuk... licno, uzeo bih bas taj koji je bio, da sam imao kintu...
Jedem. Spavam. Tandrljam.
http://www.youtube.com/11NeMaTz11
User avatar
iggydrum
Dobošar
Dobošar
Posts: 82
Joined: May 5th, 2008, 10:57 pm
Moj Bubanj: Yamaha maple custom absolute
Moji bendovi: Radijacija
Inspiracija: Vlajko Golubovic, Marko Kuzmanovic, Rick Latham ...
Location: Beograd
Contact:

Custom bubnjevi

Post by iggydrum » February 5th, 2009, 1:52 pm

peratama wrote: Sa novim kozama dobije 80% DW zvuka..stvarno zvuci DW-ovski. :thumbsup:
Slatko sam se nasmejao, PDP kosta u proseku 8-10 puta manje od DW-a, a razlika u zvuku 20%. Nije nego.... Imao sam priliku da probam PDP maple i mogu da ga definisem sa dve reci: JAKO I GLUPO. Za razliku od njega, DW zvuci: jako, fokusirano, glomazno (za moj ukus previse). stravicno kvalitetan sound, u odnosu na PDP: kao nebo i zemlja. Sasvim slucajno pored tog PDP-a je stajao i jedan REMO golden crown koji je tog PDP-a ostavio za pet kopalja iza sebe. Stoga vas molim da ne mesate babe i zabe i poredite PDP sa DW-om, MAPEX Saturnom i ostalim kvalitetnim instrumentima, vec ga stavite u isti kosh sa bubnjevima nize klase ostalih proizvodjaca jer mu je tu i mesto.
p.s. Sto se mene tice, uvek bih pre uzeo sonora 507 nego taj PDP, o stage custom-u da ne pricamo.
User avatar
nemanja_cs
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1366
Joined: January 13th, 2008, 7:05 pm
Moj Bubanj: Mapex Meridian Maple
Moji bendovi: Magic Beans, TheBluesMachine, Drop λ
Inspiracija: G.Harrison, B. Greb...
Contact:

Re: PDP by DW drums

Post by nemanja_cs » February 5th, 2009, 5:41 pm

to jeste, mislim da je bas precenjen, jer realno, taj ne spada u neku bolju visu klasu ili nesto, i on je srednjak, a za velike pare. . .
Jedem. Spavam. Tandrljam.
http://www.youtube.com/11NeMaTz11
User avatar
nemanja_cs
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1366
Joined: January 13th, 2008, 7:05 pm
Moj Bubanj: Mapex Meridian Maple
Moji bendovi: Magic Beans, TheBluesMachine, Drop λ
Inspiracija: G.Harrison, B. Greb...
Contact:

Re: PDP by DW drums

Post by nemanja_cs » February 5th, 2009, 5:42 pm

a i zavisi ko sta voli..
Jedem. Spavam. Tandrljam.
http://www.youtube.com/11NeMaTz11
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: PDP by DW drums

Post by Drobac » February 5th, 2009, 6:34 pm

Nemanja, molim te, koristi "Edit" dugme.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Custom bubnjevi

Post by peratama » February 5th, 2009, 8:18 pm

iggydrum wrote:
peratama wrote: Sa novim kozama dobije 80% DW zvuka..stvarno zvuci DW-ovski. :thumbsup:
Slatko sam se nasmejao, PDP kosta u proseku 8-10 puta manje od DW-a, a razlika u zvuku 20%. Nije nego.... Imao sam priliku da probam PDP maple i mogu da ga definisem sa dve reci: JAKO I GLUPO. Za razliku od njega, DW zvuci: jako, fokusirano, glomazno (za moj ukus previse). stravicno kvalitetan sound, u odnosu na PDP: kao nebo i zemlja. Sasvim slucajno pored tog PDP-a je stajao i jedan REMO golden crown koji je tog PDP-a ostavio za pet kopalja iza sebe. Stoga vas molim da ne mesate babe i zabe i poredite PDP sa DW-om, MAPEX Saturnom i ostalim kvalitetnim instrumentima, vec ga stavite u isti kosh sa bubnjevima nize klase ostalih proizvodjaca jer mu je tu i mesto.
p.s. Sto se mene tice, uvek bih pre uzeo sonora 507 nego taj PDP, o stage custom-u da ne pricamo.

ja kazem iz mog iskustva kako je..l probao sam i dw i pdp. zvuk je slican ali nikako isti !! rekao sam da lici na DW samo mi nije jasno u kakav kos liosih instrumenata bi ga stavio? koji su to losi istrumenti po tebi? i naravno da opises razliku izmedju pdp-a i mapex saturna (konstruktivne karakteristike) ne tonske jer svako ima drugcije uvo i ukus!! pa da vidimo kolika je razlika. Ja stojim iza toga da su u istoj klasi..ne mozemo porediti DW od 5000e i pdp od 1500e naravno da razlika postoji i da se zna sta je kvalitetnije. zato vredi ono kolko para tolko muzike.
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: PDP by DW drums

Post by Boris J » February 5th, 2009, 8:23 pm

matori, pdp je ipak "budget" kit (kao i sonor force, stage customi,m birch, pro m i sl...), saturn nije

mislim da bash i nije za uporedjivati...

a opet ako tebi toliko dobro zvuchi josh bolje... mislim, ako mozesh da se zadovoljish bubnjem od 800 jura zashto bi onda bacao trostruke iznose na neshto drugo...
User avatar
nemanja_cs
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1366
Joined: January 13th, 2008, 7:05 pm
Moj Bubanj: Mapex Meridian Maple
Moji bendovi: Magic Beans, TheBluesMachine, Drop λ
Inspiracija: G.Harrison, B. Greb...
Contact:

Re: PDP by DW drums

Post by nemanja_cs » February 5th, 2009, 10:10 pm

to i ja kazem, on je budget kit a za velike pare, mislim, cisto sumnjam da ima neki posteni bubnjar koji moze to da priusti tek onako, kao, da se casti od plate, osim naravno ako nema debelu platu, ili nije stekao ko crnac. kao ja :zuba:
Jedem. Spavam. Tandrljam.
http://www.youtube.com/11NeMaTz11
pufnica
Dobošar
Dobošar
Posts: 31
Joined: April 13th, 2008, 11:21 am

Re: PDP by DW drums

Post by pufnica » February 6th, 2009, 1:35 am

imam pdpa, čisto solidan bubanj, probija se na svirkama preko 150wattnog maršala bez mikrofona, a nije da nešto mlatim bubanj. da se uštimati da zvuči odlično po nekom općenitom mjerilu. hardver je ne-loš... mogao bi biti bolji, ako naiđeš samo na drvo, odlično. dw je čisto preseravanje koje ne vrijedi toliko koliko stavljaju da košta. moj bubanj je došao 700eura NOVI preko jako debele veze i ne bi ga kupila da nije bila takva prilika.

ne postoji dobar ili loš instrument. postoji samo dobar ili loš svirač, jer mislim da svaki bubanj može zvučati jebeno ako ga znaš svirat i uštimat.
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: PDP by DW drums

Post by Ognjen » February 6th, 2009, 3:02 am

Dobar muzicar ce da izvuce zvuk iz loseg instrumenta, ali ima razloga zasto je neki instrument skuplji, a neki jeftiniji ;)
Post Reply