PDP by DW drums

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: PDP by DW drums

Post by peratama » February 11th, 2010, 6:56 pm

Dushan wrote:Postoji neka nezvanicn pravilo da se najkvalitetniji i samim tim najskuplji bubnjevi prave od
Severnoamerickog javora
Skandinavske breze
Africkog mahagonija
Zavrsni sloj se cesto radi od Birds eye javora,koji je jos skuplji i ima lepu saru i bubanj izgleda lepo kad se farba i lakira.
Verovatno su ostale vrste javora,breze i mahagonija,ili iz drugih delova sveta, dosta jeftinije pa su tako i bubnjevi koji se od njih prave jeftiniji
upravo to.,i ja bih dodao africki rosewood tj. bubinga. u tome i jeste velika razlika + sto su gore navedene serije handcrafted!
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
Dushan
Dobošar
Dobošar
Posts: 45
Joined: December 25th, 2008, 10:39 am

Re: PDP by DW drums

Post by Dushan » February 11th, 2010, 9:46 pm

Za bubingu ne znam,mislim da Tama pravi kompletno od bubinge,znam da je Sonor Signature od bukve,a bubinga samo spoljni i unutrasnji sloj.Diskutabilno je sta se podrazumeva pod handcrafted,priznajem da mi to nije bas najjasnije.Mora da postoji presa za lepljenje,pa onda kruzno savijanje i lepljenje u nekoj presi,pa rezanje na strugu,ivice(edges) na stonom glodalu,smirglanje opet mora biti nekom masinom.Jedino u farbanju i lakiranju,ali i to se radi kompresorom,tako da mi nije sve to bas jasno
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: PDP by DW drums

Post by Drobac » February 11th, 2010, 10:25 pm

Mislim da teorijski, PDP i DW mogu imati isto drvo. Isto drvo imaju i Vic Firth i Nova palice, pa je Nova jeftinija, jer iz nekog razloga ne zadovoljava kriterijume kvaliteta.

Recimo, krenu da prave shell za DW, utroše vreme i novac za taj shell, ali se zbog nečega ispostavi da shell nije 100% okrugao, već ima određenih odstupanja (malo je elipsast). Ta odstupanja mogu da nezadovoljavaju DW kriterijume kvaliteta i zbog toga je taj komad škart. Međutim, u taj komad je već uloženo vreme i novac, pa je šteta (čitaj: neisplativo) da se baci. Onda uzmu pa na taj komad shell-a nabace PDP značku i teraj. Bolje da prodamo po 50% manjoj ceni, nego da bacimo.

Opet napominjem, ovo je neka moja čista fikcija, ne znači da sam u pravu.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: PDP by DW drums

Post by peratama » February 11th, 2010, 11:12 pm

ne bih se slozio da ljudi koji su veliki majstori u izradi skupocenih instrumenata tek tako pogrese, i odjednom se stvori podfirma PDP i ogroman broj setova od kanadskog javora sa greskom..pa ja bi ga odma kupio za sebe, briga me sto je ivica zasecena ili shell nije dovoljno okrugao..recimo sonor force 2005 koji je radjen od ''breze'' nema ni pribliznu saru drveta kao moj performer i recording custom ili bilo koji drugi bubanj preko 2000e radjen od breze..
@Dushane handcrafted znaci rucno radjen tj rucno radjene ivice, rucno lakiran i farban, rucno namestan hardware tj civije recimo,.za lepljenje shell-a nisam siguran verovatno se i to radi rucno kod takvih modela.
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: PDP by DW drums

Post by Drobac » February 11th, 2010, 11:41 pm

peratama wrote:ne bih se slozio da ljudi koji su veliki majstori u izradi skupocenih instrumenata tek tako pogrese
Verovatnoća da se javi greška je mnogo veća kada se nešto radi ručno, nego mašinski. ;)

Drugo, breza iz srednje serije, nije ista kao breza iz visoke serije.

Ono što sam napisao u prethodnom postu je čisto teorijsko zapažanje, zato i rekoh da je vrlo moguće da nisam u pravu.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: PDP by DW drums

Post by Ognjen » February 12th, 2010, 12:06 am

peratama wrote:@Dushane handcrafted znaci rucno radjen tj rucno radjene ivice, rucno lakiran i farban, rucno namestan hardware tj civije recimo,.za lepljenje shell-a nisam siguran verovatno se i to radi rucno kod takvih modela.
Ne postoje mašine koje same seku ivice i šrafe čivije koliko ja znam.
Matematika
Dobošar
Dobošar
Posts: 103
Joined: April 1st, 2008, 8:50 pm

Re: PDP by DW drums

Post by Matematika » February 13th, 2010, 12:22 am

ovo je hand crafted bubanj :) ali zato i kosta

http://www.youtube.com/watch?v=l4HC0ZSlQZc
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: PDP by DW drums

Post by Ognjen » February 13th, 2010, 1:15 am

Znači handcrafted je kad poručiš drvo od Kellera, usečeš ivice, ofarbaš i našrafiš hardver?
Dushan
Dobošar
Dobošar
Posts: 45
Joined: December 25th, 2008, 10:39 am

Re: PDP by DW drums

Post by Dushan » February 13th, 2010, 11:44 am

Ne mozes to ti Ognjene,trebaju ti tri crnkinje da to urade!Americke domacice!
User avatar
Mzungu
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 267
Joined: February 27th, 2010, 1:23 pm
Moj Bubanj: Tama superstar custom,Anatolian
Inspiracija: Antonio Sanchez,Dave Weckl,Jeff Porcaro,Simon Philips

Re: PDP by DW drums

Post by Mzungu » March 6th, 2010, 12:43 am

Zna li neko,kakva je sprava PDP EZ? Vidim,u Ritam centru imaju to cudo,a cifra je jako niska,400 ojrica sa cinelama i stolicom,cini mi se.
Who dares,wins!
Dushan
Dobošar
Dobošar
Posts: 45
Joined: December 25th, 2008, 10:39 am

Re: PDP by DW drums

Post by Dushan » March 6th, 2010, 9:05 am

Ako je isti kao modeli koje sam vudjao(ako firma nesto nije menjala),cinele zaboravi,odprilike bi ti trajale 15 minuta,tanke su kao papir.Hardwer jw pricno krhak,a i generalna izrada je prilicno losa.Taj bubanj se u PDP prospektu ne zove entry level,vec entertaiment level,sto bi moglo da znaci recimo,da tako kupis bubanj i kad se setis,sklopis i malo sviras.Mislim da je Sonor F507 daleko bolji izbor,
User avatar
Mzungu
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 267
Joined: February 27th, 2010, 1:23 pm
Moj Bubanj: Tama superstar custom,Anatolian
Inspiracija: Antonio Sanchez,Dave Weckl,Jeff Porcaro,Simon Philips

Re: PDP by DW drums

Post by Mzungu » March 6th, 2010, 12:51 pm

rekli su mi odmah za cinele da su,otprilike,kao ostaci iz fabrike serpi.Nisam ni planirao da ga kupim,nego ga nisam video na sajtu pdp-a,pa me bas interesovalo sta je u pitanju.
Who dares,wins!
User avatar
duta94
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 183
Joined: January 2nd, 2010, 11:22 pm
Moj Bubanj: Nemam bubnjeve.
Moji bendovi: Nemam bend.
Inspiracija: Cedapnm
Location: Cardak ni na nebu ni na zemlji.

Re: PDP by DW drums

Post by duta94 » May 16th, 2010, 6:34 pm

vec entertaiment level,sto bi moglo da znaci recimo,da tako kupis bubanj i kad se setis,sklopis i malo sviras


Hahahahahahaha.... lol Da li si mislio na PDP EZ Seriju (Koja je najlosija) ili na sve serije PDP-a??
NYAAN
triggy
Dobošar
Dobošar
Posts: 145
Joined: March 10th, 2010, 10:59 pm
Inspiracija: Steve Smith, Gene Hoglan i mnogi drugi...

Re: PDP by DW drums

Post by triggy » September 6th, 2010, 10:09 pm

Ovaj set mi se jako dopada, u smislu shta dobijesh za lovu koju dajesh...
http://www.pmtonline.co.uk/pmtonline/media/pdp-x7.jpg
User avatar
omen.buksa
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 632
Joined: September 23rd, 2009, 10:59 pm
Moj Bubanj: Pearl, Sabian
Moji bendovi: Ugovor S Vragom
Inspiracija: Vinnie Paul,Mike Portnoy,Gavin Harrison
Location: Sisak,HR

Re: PDP by DW drums

Post by omen.buksa » September 6th, 2010, 10:24 pm

frend ima taj set i mogu rec da i dobro zvuci : D ali svejedno imam neku odbojnost prema dw-u i pdp-u, ne znam zasto
Biti ili ne biti....PITI! : DD
Post Reply