Premier bubnjevi

Setovi & Doboši & Tomovi & Bas

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
T-Zex
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: September 27th, 2010, 12:13 pm
Moj Bubanj: Premier Super Ace '54., DDrum AT
Moji bendovi: ad hoc, za sada :)
Inspiracija: nemam...

Re: Premier bubnjevi

Post by T-Zex » November 29th, 2012, 10:29 am

Pozdrav svete bubnjarski :)
Eeelem ovako, kod mene je pre neki dan izbegao jedan siroti, više puta bezdušno silovani doboš Premier 2000. To što mu je ostalo od delova je u manje-više O.k. stanju, ali dosta toga i nedostaje.
Ako neko ima bilo kakvih informacija o tome gde bi moglo da se dođe do još nekog takvog doboša, pa da se iskoriste delovi, ili ako neko ima delova za tu mašinu, bio bih zahvalan veoma.
Čini mi se da bi vredelo potruditi se oko njega, barem na osnovu nekih snimaka sa jutubeta ima sjajan zvuk.
Evo kako bi trebalo da izgleda doboš, ako ga neko prepozna (u stilu - gle ovo, stoji mi na tavanu i ne znam čemu služi... :))) )
Image
Image
Ima taj neki supersenzitiv sistem za snar, ali ovom mom fale delovi :(
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Premier bubnjevi

Post by Mare » November 29th, 2012, 6:45 pm

Šta ti tačno treba druže, koji delovi?
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
T-Zex
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: September 27th, 2010, 12:13 pm
Moj Bubanj: Premier Super Ace '54., DDrum AT
Moji bendovi: ad hoc, za sada :)
Inspiracija: nemam...

Re: Premier bubnjevi

Post by T-Zex » November 30th, 2012, 11:15 am

M-a-r-e wrote:Šta ti tačno treba druže, koji delovi?
Uslikaću ga danas ovakvog kakav je, pa ću postaviti slike ovde, jer ne znam tačno da napišem kako se koji deo zove...
Fali izvestan broj originalnih šrafova, mehanizam za zatezanje snara sa jedne strane, a ovi sitni delovi na koje se kači snar (koji takođe nedostaje) vidim da su rađeni kod nekog strugara, ali ne mogu da ih sklopim jer fali sa druge strane taj deo, zatezač.
Hvala unapred!
User avatar
T-Zex
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: September 27th, 2010, 12:13 pm
Moj Bubanj: Premier Super Ace '54., DDrum AT
Moji bendovi: ad hoc, za sada :)
Inspiracija: nemam...

Re: Premier bubnjevi

Post by T-Zex » December 4th, 2012, 10:56 am

I konačno (nikako da se snađem sa photobucketom...)
Image
Image
Image
Image
Image
Ima obručeve, dobri su, imam većinu šrafova i čivija, pa ako ne pronađem originalne, uradiće mi ih neki dobar drugar strugar...
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Premier bubnjevi

Post by Niki67 » December 4th, 2012, 11:27 am

Ovde imate objasnjenje kako postaviti sliku na forum

viewtopic.php?f=2&t=5510
User avatar
T-Zex
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: September 27th, 2010, 12:13 pm
Moj Bubanj: Premier Super Ace '54., DDrum AT
Moji bendovi: ad hoc, za sada :)
Inspiracija: nemam...

Re: Premier bubnjevi

Post by T-Zex » December 5th, 2012, 4:56 pm

nadam se da će sada biti uspešno...
Image
User avatar
T-Zex
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: September 27th, 2010, 12:13 pm
Moj Bubanj: Premier Super Ace '54., DDrum AT
Moji bendovi: ad hoc, za sada :)
Inspiracija: nemam...

Re: Premier bubnjevi

Post by T-Zex » December 5th, 2012, 5:01 pm

Ooo, evo slike :) dobro je...
Image
Image
Image
Image
User avatar
T-Zex
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: September 27th, 2010, 12:13 pm
Moj Bubanj: Premier Super Ace '54., DDrum AT
Moji bendovi: ad hoc, za sada :)
Inspiracija: nemam...

Re: Premier bubnjevi

Post by T-Zex » December 5th, 2012, 5:04 pm

Daklem, kad bih znao šta sve nedostaje, mogao bih i da pitam, jel... Ovako, vidi se na sličkama, pa ako neko ima iskutva sa ovom machinom, slušam... :)
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Premier bubnjevi

Post by Mare » December 5th, 2012, 6:01 pm

Moje mišljenje je da ti se ne isplati ulagati u taj doboš jer jako puno delova nedostaje. Dok nabaviš sve to, a moram priznati da ti neće biti lako, ima da te puno košta, tako da razmisli još jedanput da li ćeš ulagati ili ne.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Premier bubnjevi

Post by Ghostnote » December 5th, 2012, 9:20 pm

M-a-r-e wrote:Moje mišljenje je da ti se ne isplati ulagati u taj doboš jer jako puno delova nedostaje. Dok nabaviš sve to, a moram priznati da ti neće biti lako, ima da te puno košta, tako da razmisli još jedanput da li ćeš ulagati ili ne.
+1
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Premier bubnjevi

Post by downbeat » December 5th, 2012, 11:04 pm

+1 :D
Matematika
Dobošar
Dobošar
Posts: 103
Joined: April 1st, 2008, 8:50 pm

Re: Premier bubnjevi

Post by Matematika » December 5th, 2012, 11:10 pm

inace strainer je poznat kao flobeam paralel system zatezanja mrezice... i bio je jako dobar i pouzdan... nazalost iz slika se ne vidi sta ti nedostaje... jer na jednoj slici imas mrezicu koliko mi se cini, postavljenu, dok si na zadnjoj slici postavio diojelove bez leveling screws na koji se mrezica kači, pa je pitanje kako ti je na 2 slici na vrhu stranice postavljena mrezica... pomoću čega? ako ipak imas ona mala 4 vijka na koji se kaci mrezica, onda si napravio veliku gresku jer ces pri ponovnom postavljanju morati dobro paziti i stimati visinu mrezice na opnu, jer su ti sarafi vec tvornicki postavljeni na optimum, ali sve se da srediti... dijelovi se mogu nabaviti ako ga mislis srediti i napraviti jedan dobar vintage snare, koji je i danas cijenjen...
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Premier bubnjevi

Post by Boris J » December 6th, 2012, 5:14 am

Ovaj, nevezano, samo da ostavim na temu novog dobosha, konachno sam imao i svirku sa njim a i probalo se intenzivno jedno nedelju dana pre tako da sam se igrao i sa shtimom i sa svim varijantama.

Realno, dobosh najozbiljnije zvuchi u niskim shtimovima, sve medium mi i nije neshto a javljaju se i ozbiljni problemi sa zvonjavom, o visokom shtimu da i ne pricham (mada opet u odredjenom kontekstu bi bio jako zanimljiv). Elem, dugo nisam koristio denfer na doboshu (bar jedno 5-6 god) i generalno izbegavam kad god moze jer nisam ljubitelj ni zvuka a pogotovo feel-a ali na ovaj dobosh je seo kao dupe na noshu. Takodje 42 strand zice nisam ranije nikad koristio i u prvom momentu mi je bilo jako chudno i definitivno mi je trebalo malo vremena da se naviknem ali sada mi vec zvuchi potpuno prirodno i kao da to oduvek tako treba. Dodushe nisam probao da menjam snar josh uvek, ali chini mi se da je ovo potpuno u prichi.

Sve u svemu vrlo mesnat, razumno glasan rock dobosh. Za moje potrebe vrlo upotrebljiv i zvuchi zapravo "skuplje" nego shto jeste. Vrlo eighties, vrlo old school.

Ako budem imao prilike skoro snimicu vam i neki klip ako ikoga interesuje.
User avatar
T-Zex
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: September 27th, 2010, 12:13 pm
Moj Bubanj: Premier Super Ace '54., DDrum AT
Moji bendovi: ad hoc, za sada :)
Inspiracija: nemam...

Re: Premier bubnjevi

Post by T-Zex » December 7th, 2012, 9:41 am

Hvala na savetima i mišljenjima, uvažiću ih...
Pretpostavio sam da nije lako naći delove, kao i da su skupi (gledao sam snar-ove za njega, originalni koštaju i po 70$...), ali definitivno ga neću baciti :)
Neka ga neka čeka, pa ako naiđe još jedan sličan, možda se sklopi od dva neki da valja.
@ Matematika - fotke na vrhu strane su sa net-a :)
@ Boris - snimci doboša koje sam slušao sa jutubeta su mi se svideli baš zbog izraženog snara, a što se zvonjave tiče, to rešava jedna vintage plastika (znaš one debele, kao od džaka od KAN đubriva :))) )

Pozdrav svima i hvala!
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Premier bubnjevi

Post by lolekovin1991 » January 24th, 2013, 7:16 pm

Premier are proud to launch the limited edition Nicko McBrain 'Aces High' snare drum at this year's NAMM Show.

The 'Aces High' snare drum is inspired by the song of the same name that recalls the skill and bravery of fighter pilots during World War II.

Handcrafted in Premier's manufacturing facility in Lancashire, England, the 'Aces High' consists of a 14" x 5.5" shell which is 10mm thick and constructed from 17 plies of sycamore.

The outer ply features a stunning handmade-inlay from dyed sycamore and cherry to recreate the camouflage of a Supermarine Spitfire. This intricate marquetry also incorporates a Royal Air Force target, a red, white and blue tail fin ensign and carries the LZ symbol of the Royal Air Force Squadron 66 who flew Mk6 Supermarine Spitfires. The inner ply is finished in a sky blue sycamore to represent the underside of the Spitfire.

The snare drum is fitted with Premier's Spitfire chrome plated solid brass tube lugs, themed on the front nose of the Spitfire to complement the shells unique markings.

Like the Spitfire Series within the British Collection, the 'Aces High' also includes 2.3mm chrome plated triple-flange steel hoops, a 0610 quick release heavy-duty snare strainer and internal aero-dynamic isolation washers.

The drum also features two touches inspired by Nicko: a Remo Emperor X coated batter head and 42 strand snare wire.

Limited to a production run of 100 snare drums only, each one will be personally hand-signed by Nicko.

Image
Post Reply