Paiste vs. Sabian vs. Zildjian vs. ostalo

Diskusije o činelama, iskustva, preporuke...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Paiste vs. Sabian vs. Zildjian vs. ostalo

Post by Matija » January 6th, 2011, 5:53 pm

ajde, ja sam uvek za. :)

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Paiste vs. Sabian vs. Zildjian vs. ostalo

Post by lesendric » January 6th, 2011, 6:32 pm

evo topica, pa se pridruzite.
viewtopic.php?f=23&t=5128
Play on Life
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Paiste vs. Sabian vs. Zildjian vs. ostalo

Post by Woody » January 6th, 2011, 7:40 pm

@ Lesendric - Ne kapiram kako moze neko da se nadje pogodjen komentarom tipa "meni se vise svidja ovo od onoga"? Jel' ti pravis te cinele pa ti je toliko stalo ili...? Ova tema je, kao i vecina ostalih na forumu, predvidjena za razmenu iskustava. "Meni je ovo radilo bolje od onog drugog" je koristan tip komentara jer je potekao iz iskustva (u mom slucaju desetogodisnjeg), pa neko u tome moze naci resenje za neki svoj problem ili nedoumicu... Niko od nas nije omnipotentni naj-sasvim-naj-najjaci-dasa (cak ni v.i.p.-ovci ni one jake face iz belog sveta) nego svi stalno ucimo i razvijamo se gledajuci i slusajuci jedni druge. Peace
The Sea, The Sea
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Paiste vs. Sabian vs. Zildjian vs. ostalo

Post by Miron » January 6th, 2011, 8:46 pm

@Maleni: Sto se mene licno tice sviram Zil i dok god budem svirao i bavio se time (ako ne bude nekih strasnih promena u kvalitetu doticnog brenda) planiram da na tome i ostanem. Imao sam u jednom trnutku kinte i pljunuo za ono sto mi se svidelo. Verujem da bih i sad sve opet isto. Rec je o tome da volim taj sound i to je to. Medjutim, ako me neko pita da li da za 200 eura kupi zht ride ili bosphorus ja cu mu uvek reci bosphorus (ili istambul ili anatolijan itd). Prosto mislim da ce za te pare dobiti mnogo mnogo vise. Posto zivimo u zemlji Srbiji, a malo ko od nas odavde zaista je ustanju da zivi od sviranja bubnja postavlja se pitanje da li vredi dati 400 eura za ride kad verujem 80% (ako ne i vise) toga mozes dobiti za 200. U mom slucaju, moglo mi se. Moze se okarakterisati i kao hir, al bas me briga uzeo sam ono sto sam hteo i to je to. Prezadovoljan sam. I dalje cu svoj set dopuniti zilkama koje mislim da ce mi raditi posao najbolje. Nemojte me pogresno shvatiti nisam opsednut da imam sve cinele jednog benda ili tako nesto, samo jednostavno volim taj sound, to je sve.
Sto se pada u kvalitetu tice, to je evidentno...nije to sam stvar zildjiana, vec danasnje ekonomije i teznje ka potrosackom zivotu. Nekad je TV mogao da izdrzi 10-20 godina, a sada ako 5 godina radi a da se pritom ne sjebe nesto na konju si. Isto je i sa kolima, jednostavno proizvod mora da se trosi, da bi se kupovao, da bi se proizvodio. Kapiram da njima nista ne znaci ako prodaju jedan kresh koji ce trajati 20 godina zar ne?
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Paiste vs. Sabian vs. Zildjian vs. ostalo

Post by peratama » January 6th, 2011, 11:01 pm

..i ako sam se iskljucio sa foruma sem sa istanbul teme, moram da se ukljucim.,ne znam cemu frka oko cinela? pod br. jedan ne bi poredio turske cinele sa bilo kojom firmom koja radi sa strane pa i zildjianom. to su ljudi koji drze do tradicije, ne trose lovu na endorsere, nisu komercijalni, imaju jako puno (najvise) modela od bilo koje druge firme, kod nas se prodaju jeftino iz drugih razloga. u inostranstvu su mnogo vise na ceni nego ostale. sve cinele su top klase! malo vise paznju obracajte na muziku a ne na bezpotrebno poredjenje koja serija cinela ide uz koju i koje su najbolje. ako to vec poredite, ne dotacinjite se turskih firmi, zato sto je kod njih sve rucni rad i sve je ''top'' bez obzira sto ja sviram istanbul. imao sam pare i za a custom i za rude i za 2002 koji sam prodao, pa sam uzeo skoro dva seta istanbula. svirajte na sta god hocete samo vidim da ovde vecina misli da je nesto sto svi sviraju najbolje..
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Paiste vs. Sabian vs. Zildjian vs. ostalo

Post by lesendric » January 6th, 2011, 11:38 pm

Sroz istinito i tacno...
Miron=Pametan covek :chears:
@Milosmakao
Peace(kao prvo)
ne pravim cinele i nije mi stalo sta misle ljudi o cinelama koje ja sviram i gotivim... ali nije mi jasno na osnovu cega si zakljucio da je B8 bolji od AAXa?
koliko si modela iz obe serije probao da to kazes? (ovo normalno pitam,ne napadam-da se ne shvati pogresno)
Meni samo ne ide u glavu po cemu moze da b8 bude bolji od aaxa? po zvuku-ne,po finishu-ne,po micovanju-ne... mozda po izdrzljivosti(mozda),ali mislim da nema poente uporedjivati serije cinela koje se razlikuju za 3 klase... to je slicno kao da kazem da je Paiste 101 bolji od 2002.
ali svako ima svoj stav i to treba da se postuje.
I btw slusao sam te vise puta kad si svirao sa makaom u Stefan Brownu i na nekom od splavova. Iznenadio sam se da se moze ukomponovati bubanj u ceo taj tehno-house zvuk...
u svakom slucaju,dobri ste... i samo napred :thumbup:
Play on Life
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Paiste vs. Sabian vs. Zildjian vs. ostalo

Post by Woody » January 7th, 2011, 1:20 am

Da ne rastezemo temu vise na ovu stranu: komentar da mi je B8 (mislim da je bio PRO) zvucao bolje od aax-a (stage crash) na nekoliko live nastupa je trebalo da pokaze da nije sve u ceni i klasi. Seti se komentara na Stagg kako rade za te pare :ohmy: Na kraju krajeva to moze da bude i pohvalno da jeftinija serija U NEKIM SITUACIJAMA bolje radi od skuplje. Znaci da je dobra cinela pa makar i samo u toj situaciji. Sto kaze narod "dobre stvari imaju hiljadu mana, a lose samo jednu - ne valjaju nista!" :slama: Btw, hvala na podrsci, svrati opet u braun ili gdegod pa da se i upoznamo! :chears:
The Sea, The Sea
DannyPridgen
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 29
Joined: September 26th, 2009, 3:44 pm
Moj Bubanj: Amati Unknown
Moji bendovi: Isus Hrist U Potrazi Za Svijetim Gralom
Inspiracija: Danny Carey, Thomas Pridgen, Jon Theodore, Tomas Haake.
Location: West Bagljash

Re: Paiste vs. Sabian vs. Zildjian vs. ostalo

Post by DannyPridgen » November 2nd, 2011, 12:55 pm

Paiste 802 ride 20 inči vs Sabian b8 ride 20 inči. Vaše preferecije i razlozi su više nego dobrodošli.
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Paiste vs. Sabian vs. Zildjian vs. ostalo

Post by Matija » November 2nd, 2011, 2:27 pm

paiste. B8 mi je strasno jednodimenzionalna serija, pogotovo kad je ride u pitanje. paiste ce zvucati pribliznije skupljim klasama cinela i biti daleko upotrebljivija u razlicitim stilovima svirke jer ima mnogo bolji dinamicki opseg od sabiana.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Paiste vs. Sabian vs. Zildjian vs. ostalo

Post by lesendric » November 2nd, 2011, 5:10 pm

u ovom slucaju, izabrao bi 802, cistija mi je malo serija
Play on Life
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Paiste vs. Sabian vs. Zildjian vs. ostalo

Post by Boris J » November 2nd, 2011, 5:43 pm

zavisi od muzike ali taj b8 pro je strashno "metalska" chinela a ako ti treba za tako neshto super, necesh biti razocharan... ima ping do jaja, zvono je prodorno i sve zvoni koliko hocesh... medjutim, kao shto matija reche 2D je do jaja... overall ni 802jka nije neshto mnogo "fina", ima slichne tendencije kao b8 pro ali u mnogo manjoj meri i mnogo je univerzalnija (meni su generalno paiste rideovi uvek bili omiljeni tako da moj glas ide za nju)
User avatar
DjoleObr
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 382
Joined: August 23rd, 2010, 11:54 pm
Moj Bubanj: Premier APK, Paiste, Anatolian, Symrna, Stagg
Moji bendovi: Citizen X
Inspiracija: Kerim,Lopez,Harrison
Location: Obrenovac

Re: Paiste vs. Sabian vs. Zildjian vs. ostalo

Post by DjoleObr » February 6th, 2012, 2:04 pm

lesendric wrote:naravno da je izbor cinela subjektivna stvar,ali iskreno samo mi nije jasno kako mozes da kazes da je b8 (serija za pocetnike) bolja od AAX serije koja je u najvisoj klasi cinela (profesionalnoj)...
to je po mom misljenju kao da si rekao da je BMW seije 1 bolji od BMW serije 5 npr...
Svi proizvodjaci imaju jako slican spektar serija koje nude za jako slicne cene (evo poredjenje Paiste,Zil. i Sabiana):

Ovo su trenutne serije cinela u proizvodnji:

Paiste 101=Zildjian Planet Z=Sabian SBr
Paiste Pst3=Zildjian ZBT=Sabian B8
Paiste Pst5=Zildjian ZXT=Sabian B8Pro
Paiste Alpha=Zildjian ZHT=Sabian APX
Paiste 2002=Zildjian Avedis=Sabian AA
Paiste RUDE=Zildjian K=Sabian HH (tu i tamo)
Paiste Signature (paint)=Zildjian K custom=Sabian Vault ili Signature
Paiste New Signature=Zildjian K constantinople ili K Cus.=Sabian HHX(Leg. i Evo.) ili Vault ili Sig.
Paiste Gigant Beat=Zildjan Armand=Sabian Paragon (tu i tamo)
Paiste Twenty=Zildjian A cust.=Sabian AAX (lose poredjenje ali to je najblize za twenty)

Ok gde su serije kao sto je Sabian Xs20 koja je top klasa za male pare,A cust. ili AAX koje su briliantne i svetle i moderne,Z3 za glasnu muziku... itd?

Ne zelim da kazem da je Paiste los ili bilo sta (cak naprotiv,ima sjajne serije),ali zelim da kazem da ne postoji ,,najsiri spektar kvalitetnih cinela sa cenama za svakoga" konkretno,nego da je to licna stvar i da sve kompanije imaju slicne serije za slicne pare...
Meni npr. Stagg spleshevi su fascinantni po kvalitetu i zvuku za po 2-3000 din. (to niko od jacih kompanija ne nudi...)
Turci nude vrhunski kvalitet za male pare ali nemaju imena... (nazalost)

A sad sam se ja nasrao (izvinjavam se) :D
no, da se vratim na temu:
Ja bi stavio na 3. mesto Paiste jer ipak Sabian i Zildjian dele zajednicku istoriju kao Kompanija Zildjian i mislim da je kvalitet te dve kompanije jako slican ,skoro isti i da tu nema polemike ko je bolji jer su serije Avedis i AA ili K i HH iste.(to su serije koje ih slave)

Moja skala jos 1:
1.Zildjian (samo zato sto je zadrzao ime)
2.Sabian
3.Paiste
4.Meinl
5.Istanbul
6.Bosphorus
7.TRX
8.Anatolian
9.Turkish
10.Amedia
itd... Tesko je reci ko je najbolji turski proizvodjac cinela jer je to sve extremno slicno...
Kakve su te Amedia cinele..?Video sma neki lik na kupujem prodajem prodaje ceo set za 180e...Od kojeg materijala su napravljene i iz koje zemlje? :)

Code: Select all

https://www.youtube.com/user/DjoleObr/videos
keza BUBNJAR
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 15
Joined: January 2nd, 2011, 6:39 pm
Moj Bubanj: sonor select maple,,roland spd-s,zildjian,evans
Moji bendovi: sudbina band
Location: tuzla

Re: Paiste vs. Sabian vs. Zildjian vs. ostalo

Post by keza BUBNJAR » March 5th, 2012, 1:25 pm

pozzzz kolege mozel mi ko reci kakav je ovo fus i vrijedil polovan 150 eura Fus cinele Zildjian avedis Quick beat 14''
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Paiste vs. Sabian vs. Zildjian vs. ostalo

Post by Matija » March 5th, 2012, 3:18 pm

dobar all-around hi-hat. ako je u dobrom stanju nije losa cena, a mozda bi mogao i malo da spusti... dok ne vidimo ne znamo. :)

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Paiste vs. Sabian vs. Zildjian vs. ostalo

Post by Mladen Dimitrijević » August 3rd, 2012, 10:57 am

Ja sam stalno mislio, a i dalje mislim da je PST3 sa ZBT u rangu zato što 201 se više ne proizvodi, a Paist ima dve mesingane serije koje pravi, pa po meni čak radi bolje PST3 nego ZBT, zvučim kao mentol, ali bar je po meni tako, razumem da je PST3 mesing, i da to nije kvalitetan materijal za izradu činela, ali ipak meni PST3 bolje zvuči nego ZBT, to se odnosi na kontru, a za kreševe, rajdove i ostalo ZBT je sasvim ok, i bolji u tom slučaju od PST3, znači ako mene pitate koju kontru bi' uzeo, pre bi' PST3 nego ZBT. :zuba:
Na primer Paiste pravi od najslabijih do najjačih serija činele koje vrede svaku paru, a Zilđijan, jebem li ga tu negde, za Sabian bi' reko isto kao i za Zilđijan, Meinl bih uporedio isto sa Paistom, Stagg me privlači zbog Čajni i Spleše zbog tog zvuka, ali trajnost kao što svi znaju da je mala. :)
Ajmo ladni sokoviii :D
Post Reply