Diskusije o Sabian činelama

Diskusije o činelama, iskustva, preporuke...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
kvoboss
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 6
Joined: May 19th, 2009, 11:49 pm
Moj Bubanj: pearl session elite
Moji bendovi: impurita
Inspiracija: XXX

Re: Diskusije o Sabian činelama

Post by kvoboss » March 14th, 2011, 2:07 pm

evo ja da se uklj. 17'' aax dark crash, 16'' saturation crash, 20'' hh medium ride, 19'' vault china i 13'' apx solid hats. sviram ih godinu i nesto sitno, lepo su se rasvirale, i bogami trpe me ko ni jedne do sad. a prilicno ih bijem. svasta sam izlomio do sada, i dosao do zakljucka da za heavi hitere nije resenje debela i kruta cinela, vec naprotiv tanja i elasticnija, mada jako veliki udeo u trajanju cinele imaju stalci, i naravno tehnika. a opet, kontam da ono sto dolazi u srbiju nije isto sa cinelama koje se prodaju po zapadnom trzistu
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Diskusije o Sabian činelama

Post by lesendric » March 14th, 2011, 5:21 pm

svidja mi se izbor 17 aax dark, 20 hh medium i 19 vault
Play on Life
Matematika
Dobošar
Dobošar
Posts: 103
Joined: April 1st, 2008, 8:50 pm

Re: Diskusije o Sabian činelama

Post by Matematika » March 14th, 2011, 11:06 pm

kvoboss wrote:a opet, kontam da ono sto dolazi u srbiju nije isto sa cinelama koje se prodaju po zapadnom trzistu
koji ste vi misioci teorije zavjere i urote...
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Diskusije o Sabian činelama

Post by lesendric » March 15th, 2011, 2:35 am

kolega, aj nemoj da sudis pre nego sto probas sabianke u inostranstvu i kod nas.
U maricu je cinjenica da su svi komadi losiji nego napolju i da po mom misljenju ne valjaju nista, sa druge strane u americi i Eu, to je druga prica, nije da se razlikuju drasticno ali postoji uocljiva razlika- sam sam video i cuo tako da mislim da nije ok da optuzujes pre nego sto probas razlicite modele, serije i komade u razlicitim zemljama...
ako si probao, onda ti se izvinjavam
Last edited by lesendric on March 17th, 2011, 2:11 am, edited 1 time in total.
Play on Life
Matematika
Dobošar
Dobošar
Posts: 103
Joined: April 1st, 2008, 8:50 pm

Re: Diskusije o Sabian činelama

Post by Matematika » March 15th, 2011, 3:29 pm

ovako probao sabian i vani i kod nas... čak stovise sabian lupam... medjutim hocu reci jednu stvar...
gitaru bi još i mogao nekako razvrstat po kvaliteti izrade, komponentama, itd., al čisto sumnjam da se to radi jer zamisli samo proizvodnu liniju recimo u Gibsonu il Fenderu gdje dnevno sa trake u kofere dospijeva oko 800 gitara. Pa gdje bi stigli kad bi razvrstavali. Postoji nešto što se zove QC (qualit check ) al te gitare se neusviravaju već se stave žice, provjere dal rade komponente, finish, a setup se ne radi.
Sad zamisli, u recimo Sabian tvornici, gdje bi stigli kad bi svaku, samo AA seriju činela probali stavit na stalak, opalit, skinut sa stalka, spremit u najlon. Naravno, postoje serije koje skuplje plaćamo i kod kojih je obraćena veća pažnja u toku proizvodnje i finisha, al ponavljam to skuplje i plaćaš.
Kao što ni dva Gibson Les Paula nisu identična, kao što nisu ni dva Fender Stratocastera, zbog hrpe faktora, tako nisu ni dva AA rock crasha od 18'', mogu izgledat isto, identično zvučat, al nikad ne znaš kod koje će se materijal prije zamorit i pući, a faktora ima stotinu - način lupanja - kao prvi, kako u Americi tako i kod nas.
Samo što u Americi i Kanadi postoji garancija na činelu koja je utjeriva i mogućnost izbora, jer su lageri veći, a kod nas ne, pa što te zapadne uzmeš i još si sretan jer si uspio ulovit baš tu činelu, jer tko zan kad će sljedeći kontejner pošiljke stići , a dok ne prodaju jeftine serije neće naručivat...

nadalje, prostor? tko udara? kako udara? ima tu hrpa faktora... i u konacnici jos jednom nema 2 iste cinele, cak ni iz istih serija, posebno se to odnosi na HH seriju...
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Diskusije o Sabian činelama

Post by lesendric » March 16th, 2011, 2:00 am

sto se tice gitara, postoje dva ista strata i les paula... ali retko jeste.
ali ako ne razvrtavaju cinele, kako onda objasnjavas specijalne serije i visi kvalitet za endorsere?
Play on Life
Matematika
Dobošar
Dobošar
Posts: 103
Joined: April 1st, 2008, 8:50 pm

Re: Diskusije o Sabian činelama

Post by Matematika » March 16th, 2011, 7:39 am

ajde onda... razvrstavaju i imaju jednog malog patuljka koje na celu pise i hate balkan... i sve sto je lose, on sebi uzima :)

salu na stranu, kako ti znas da je veci kvalitet kod endorsera? slusajuci cd? koncert? ma daj, znas da je to sve vise manje obojano dobrim mixerom/producentom... pa se onda opet vratim na prostor? tko udara? kako udara? gdje ti stojis dok slusas? ima tu hrpa faktora...

medjutim nisam bas shvatio ono sa specijalnim serijama...
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Diskusije o Sabian činelama

Post by lesendric » March 16th, 2011, 8:33 pm

da se ne bih raspravljao zbog ne bitnih stvari, pusticu da ti gospodin migric kaze da li endorseri imaju bolje komade...
Play on Life
User avatar
drumsonly
V.I.P
V.I.P
Posts: 500
Joined: July 30th, 2008, 11:58 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn, Anatolian Cymbals, VF 5B & AJ1
Location: Belgrade
Contact:

Re: Diskusije o Sabian činelama

Post by drumsonly » March 17th, 2011, 2:54 am

Prozvan, pa odgovaram. I to na Sabian temi... ne mogu da verujem... neko ce me videti...

@ Matematika: Garancija na cinele postoji svuda u svetu, pa tako i na Balkanu. Postoje striktna pravila i uputstva kako pregledati cinelu i kako ustanoviti vrstu/uzrok defekta. Ja sam (kao uvoznik Zildjian cinela) promenio neke cinele kupcima. Neki od njih su i clanovi ovog foruma. To zavisi ISKLJUCIVO od distributera, a ne od fabrike. Fabrika radi onako kako distributer kaze. U okvirima vec ustanovljenog medjusobnog sporazuma, naravno.

@ kvoboss: To sto si napisao nema nikakve veze sa istinom. Maric je oficijalni uvoznik za Sabian i kao takav ima iste uslove kao i svi ostali distributeri na planeti. Kvalitet cinela ne zavisi od zemlje uvoza.

I, ponovo: @ Matematika: Svaka cinela prodje kontrolu kvaliteta (spoljasnji izgled i zvuk) i salje se dalje.
Sto se tice endorsera, logicno je da dobiju bolje komade, tj. posebno se biraju proizvodi za njih. Takodje, velika vecina njih dodje direktno u fabriku i uzme sta im treba. Tako da to nije nista posebno neverovatno i misticno...
MAPEX SRBIJA
Matematika
Dobošar
Dobošar
Posts: 103
Joined: April 1st, 2008, 8:50 pm

Re: Diskusije o Sabian činelama

Post by Matematika » March 17th, 2011, 3:19 pm

@ drumsonly... a sta sam ja drugo rekao? ja jedino znam da dealer di ja jesam nema sanse da tce ti zamjeniti cinelu... slazem se da zavisi od dealera...

zatim o quality controlu sam vec rekao i slazem se sa tobom... i slazem se sa tobom da velika vecina endorsera dodje u tvornicu i sam izabere ONO sto on misli da su najbolje cinele, ali da mu posebno prave specijalno za njega neszto sto vec imaju u serijskoj proizvodnji, to ne stoji... nadam se da se slazes... tipa lik treba hhx groove ride... pa nece mu posebno praviti hhx groove ride , kad vec imaju na traci... evo ti kume pa izaberi koji ti je najbolji...
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Diskusije o Sabian činelama

Post by Matija » March 17th, 2011, 4:12 pm

a sto ne bi dozvolili kumu da bira? pa i ja sam birao...

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
drumsonly
V.I.P
V.I.P
Posts: 500
Joined: July 30th, 2008, 11:58 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn, Anatolian Cymbals, VF 5B & AJ1
Location: Belgrade
Contact:

Re: Diskusije o Sabian činelama

Post by drumsonly » March 17th, 2011, 7:19 pm

Matija wrote:a sto ne bi dozvolili kumu da bira? pa i ja sam birao...
E, Kume, drugo si ti:)

@Matematika: Nije "dealer", nego " distributor".
MAPEX SRBIJA
kvoboss
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 6
Joined: May 19th, 2009, 11:49 pm
Moj Bubanj: pearl session elite
Moji bendovi: impurita
Inspiracija: XXX

Re: Diskusije o Sabian činelama

Post by kvoboss » March 19th, 2011, 6:37 pm

bem li ga. bas nisam siguran da je ista kontrola kvaliteta proizvoda za razna trzista, (a to cini razliku ), al svejedno. moja poenta je bila da sam izuzetno zadovoljan izborom koji sam napravio. a izlomio sam sve cinele koje sam koristio, i ove cu, tako da na kraju nije ni bitno
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Diskusije o Sabian činelama

Post by lesendric » March 20th, 2011, 4:01 am

najbitniji je zvuk koji si izvlacio iz njih... a i mi filozofiramo: cinele su potrosna roba, sviras ih 3-4 godine (novi komadi) i one puknu i ti bi trebalo da kupis nove... tako ih sad prave... ne isplati se velikim kompanijama da im kupis cinele 2-3 puta u zivotu :)
Play on Life
Vucckov
Dobošar
Dobošar
Posts: 46
Joined: June 6th, 2010, 9:33 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Inspiracija: Tony Rouster

AAx cinele

Post by Vucckov » May 26th, 2011, 2:07 am

Cao drustvo....
Nije me dugo bilo ali sam konacno uspeo da resim sve poteskoce......
Zanima me vase misljenje o SABIAN AAx cinelama....
Ja sam vec uzeo kreseve 14, 16 i 18 a planiram da uzmem i Hihat, splash, chinu i ride pa me zanima sta mi preporucujete.
Meni su za sad prvi pikovi Hihat AAx 13 Stage, AAx 18 China i AAx Stage Ride,. za splash jos uvek nemam ideju....
Veliki pozdrav ... :)
Post Reply