Pst5 vs Xs20

Diskusije o činelama, iskustva, preporuke...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
Kalestri
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 7
Joined: September 8th, 2009, 7:47 pm

Pst5 vs Xs20

Post by Kalestri » December 5th, 2012, 12:48 am

Razmisljam se izmedju pst5 rock crash-a 18" i iste Sabian Xs20, vec imam pst5 rock crash 16" i prilicno sam zadovoljan( s obzirom da sam presao sa paiste 101). Metal fazon je u pitanju. Ima li neko iskustva sa ovim cinelama? Zvuk, izdrzljivost? :D
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Pst5 vs Xs20

Post by Ghostnote » December 5th, 2012, 12:55 am

mislim da je sabian xs20 bolja jer je od b20 legure a i razlika u ceni govori sve
Kalestri
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 7
Joined: September 8th, 2009, 7:47 pm

Re: Pst5 vs Xs20

Post by Kalestri » December 5th, 2012, 1:28 am

Takodje, nisam striktno vezan za ove dve cinele, moze i preporuka bilo koje 18" crash cinele do 120e.
User avatar
savudin
Dobošar
Dobošar
Posts: 136
Joined: September 15th, 2010, 12:29 pm
Moj Bubanj: Yamaha Tour Custom, Paiste 2002, Gibraltar
Moji bendovi: Voltron

Re: Pst5 vs Xs20

Post by savudin » December 5th, 2012, 9:14 am

Imaš u oglasima Xs20 18" rock crash za te pare, to je dobar izbor. A ako hoćeš da ti budu upareni kreševi onda uzmi PST5.
Ba-Dum-Tsss...
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Pst5 vs Xs20

Post by Ghostnote » December 5th, 2012, 3:20 pm

da, i pitanje je koliko se xs20 uklapa po zvuku sa tvojom pst5. to isto imaj u vidu
Kalestri
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 7
Joined: September 8th, 2009, 7:47 pm

Re: Pst5 vs Xs20

Post by Kalestri » December 5th, 2012, 6:29 pm

A koja je razlika sto se tice izdrzljivosti izmedju rock, medium i thin cinele? Da li preporucujete "rock verzije" za neku metal svirku? Ne mogu reci da mi zvuk nije bitan, ali mi je ipak bitnije da mi cinela sto duze traje xD Citao sam nesto u fazonu, ove tanje mogu vise da vibriraju itd itd, ali nisam bas siguran da sam sve to najbolje shvatio xD
User avatar
Shix_
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 828
Joined: April 15th, 2011, 10:15 pm
Moj Bubanj: Yamaha stage custom, Gibraltar, Sabian (HHX,Vault)
Moji bendovi: Rikverc Svetlosti, Drob, Milan Petkovic trio
Inspiracija: Jeff Tain Watts,Dave Weckl,Jojo Mayer,Jack DeJohnette
Location: Aleksinac

Re: Pst5 vs Xs20

Post by Shix_ » December 5th, 2012, 6:35 pm

U ovom izboru koji si naveo XS ja bar 2 puta bolja cinela. Otvori uporedo sabian i paiste sajt, nadji doticne cinele i imas sound sample-ove,pa uporedi. A ovo sto pitas o izdrzljivosti,ako ne udaras (sviras) cinele kako treba puci ce i najbolja i najgora cinela na svetu. Kruca cinela ce verovatno lakse puci.
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Pst5 vs Xs20

Post by Ghostnote » December 5th, 2012, 9:44 pm

Kalestri wrote:A koja je razlika sto se tice izdrzljivosti izmedju rock, medium i thin cinele? Da li preporucujete "rock verzije" za neku metal svirku? Ne mogu reci da mi zvuk nije bitan, ali mi je ipak bitnije da mi cinela sto duze traje xD Citao sam nesto u fazonu, ove tanje mogu vise da vibriraju itd itd, ali nisam bas siguran da sam sve to najbolje shvatio xD
ne znači ako ti sviraš rok ili metal da ti trebaju činele sa oznakom rock. ja sviram rok i metal i jedan kreš mi je paiste 502, 16 inča. ona je tanka i ako nema oznaku thin a drugi mi je pst5 thin crash 18 inča. ja više volim tanje činele jer kad ih udariš zvuk malo duže traje jer su one tanje i duže vibriraju a i zvuk je viši i po meni lepši. ali pošto ti imaš već pst5 rock tebi bi trbala isto rock varijanta ako eventualno budeš uzimao pst. kao što reče Shix_ svaka činela će ti pući ako je udaraš nepravilno ili previše jako.
Kalestri
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 7
Joined: September 8th, 2009, 7:47 pm

Re: Pst5 vs Xs20

Post by Kalestri » December 6th, 2012, 5:35 pm

Ma znam ja to, nisam ni povezivao tako, vec znam da se razlikuju u debljini, pa su samim tim rock cinele koliko kontam kruce, naravno svestan sam toga da od tehnike dosta zavisi vek cinele, ali pitao sam ovako generalno, posto nemam toliko iskustva, da li rock cinele u principu krace traju, ili je ta razlika zanemarljiva, pa da vodim racuna samo o zvuku npr.. Dobro, u ovom slucaju mi i jeste logicno da uzmem isto rock crash da bi mi se "uklapao" po zvuku sa ovim koji vec imam.
Post Reply