paiste 802 je preteča čega ?

Diskusije o činelama, iskustva, preporuke...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
nikolamet
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 168
Joined: June 3rd, 2009, 10:50 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters , Yamaha Flying Dragon ,Sabian
Moji bendovi: 'el bitno,huti ota tre, los pistoleros
Inspiracija: Gavin Harrison

paiste 802 je preteča čega ?

Post by nikolamet » December 29th, 2011, 12:48 am

mozda je glupo pitanje , ali evo ga:
802 serija je preteca koje sadasnje serije? tj . koja je najbliza po tonu sadasnjim serijama? verovatno je neko to negde napisao , ali senilan sam :D

:whistle:
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: paiste 802 je preteča čega ?

Post by Boris J » December 29th, 2011, 1:03 am

nije pretecha nichega... tretpostavljam da zvuchi najblize danashnjem pst5... u tom momentu kada je paiste izbacio i tu seriju imali su bizarno veliki broj budzet serija... mislim da ni njima nije jasno shta su hteli sa tim...
User avatar
nikolamet
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 168
Joined: June 3rd, 2009, 10:50 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters , Yamaha Flying Dragon ,Sabian
Moji bendovi: 'el bitno,huti ota tre, los pistoleros
Inspiracija: Gavin Harrison

Re: paiste 802 je preteča čega ?

Post by nikolamet » December 29th, 2011, 1:12 am

sta mislis o paiste 802 plus china 16...?
jesi li je probao?
User avatar
Shix_
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 828
Joined: April 15th, 2011, 10:15 pm
Moj Bubanj: Yamaha stage custom, Gibraltar, Sabian (HHX,Vault)
Moji bendovi: Rikverc Svetlosti, Drob, Milan Petkovic trio
Inspiracija: Jeff Tain Watts,Dave Weckl,Jojo Mayer,Jack DeJohnette
Location: Aleksinac

Re: paiste 802 je preteča čega ?

Post by Shix_ » December 29th, 2011, 2:00 am

evo linka pa citaj:

http://home.mnet-online.de/cymbalism/cy ... e.html#802

A ako mene licno pitas, cak i bolje zvuci nego pst5. mozda je i bliza Alphi..
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: paiste 802 je preteča čega ?

Post by Boris J » December 29th, 2011, 2:28 am

slabo sam se ja sretao sa tom serijom pa mozda bolje neko ko je imao vishe iskustva da da neki feedback... tu chinu nisam nikad probao... da, neshto izmedju pst5 i alpha ali nisu mi bash na nivou alphe - ipak se chuje da je to jeftinija chinela (bar ovih par sa kojima sam se ja sretao)... mada ima i ta pricha o dobrom komadu.... :)
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: paiste 802 je preteča čega ?

Post by RLRRLRLL » December 29th, 2011, 1:47 pm

Licno sam imao priliku da sviram sve tri gore pomenute cinele, i to ovim redom 802, Alpha, PST5 (16" kresevi). Prvi put sam se susreo sa 802 u jednom studiju u bigzu. Dopala mi se, snazna je, ima sustejn, sece, i tada nisam znao da je ta serija eventualno nastavljena da se proizvodi kao danasnji PST5 ili Alpha. Ali evo moje nedoumice...
Promenimo studio i u tom studiju Paiste Alpha. Toliko hvaljenja te serija je palo u vodu onog momenta kada sam cuo kako ona zvuci. Zvuci jeftino, najgore...

Predpostavljam da Boris zna o kojoj se cineli radi jer sam video da su u tom studiju snimali neke probe koje je on ovde okacio (Studio Boom u Zemunu). Ja nisam nikad ranije svirao Alphu pa molim Borisa da kaze u cemu je fora sa tom cinelom, mozda je los komad, mozda je neka thin varijanta, mozda i nije prava alpha....O_o... ali jako lose radi...

Sve u svemu, nakon te probe kupim ja PST5 16" medium kres. Ponesen odusevljenjem 802-ke odem u mitros i probam da za 100 eura kupim kres slican njemu sa kojim cu biti zadovoljan i uzmem PST5.

Meni licno 802 radi bolje od PST5 i od one Alphe koju sam zatekao u studiju (ostale nisam probao), a ako bi morao da je poredim sa nekom cinelom prosto ne bih znao sa kojom. 802 je dobra serija, svirao sam i kontru kod drugara i isto tako sam bio zadovoljan kao sa onim kresom u bigzu....
Art, action, reincarnation...
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: paiste 802 je preteča čega ?

Post by Boris J » December 29th, 2011, 5:30 pm

e, ja se stvarno ne secam shta je bilo u boomu, tj, koja alpha je tamo sedela ali ja sam generalno fan te serije i imam terenutno 1 chinelu iz iste (crash, do skora dva) i mislim da je to moza i paiste best buy... imaju sve od paiste filozofije zvuka i prepoznatljive su a ne koshtaju boga oca... a i taj pst 5 krajnje dobro zvuchi obzirom na to koliko koshta... (a to o alphama pricham uglavnom za starije alphe (sa starim logo-om sa onim trouglima i sranjima - made in switzerland jer sam samo te posedovao... ova kao novije - made in germany mozda malo loshije zvuche, nisam ih toliko svirao pa nemam predstavu...)
User avatar
Shix_
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 828
Joined: April 15th, 2011, 10:15 pm
Moj Bubanj: Yamaha stage custom, Gibraltar, Sabian (HHX,Vault)
Moji bendovi: Rikverc Svetlosti, Drob, Milan Petkovic trio
Inspiracija: Jeff Tain Watts,Dave Weckl,Jojo Mayer,Jack DeJohnette
Location: Aleksinac

Re: paiste 802 je preteča čega ?

Post by Shix_ » December 29th, 2011, 5:58 pm

Pa ja sam imao chinu 802 16", zato i kazem da mi zvuci bolje od pst5,e sad alpha chine nisam probao... Ova moja je radila odlicno.Mada sam generalno batalio b8 odavno i ne bih se na tu bronzu vise nikad vracao...
Cak mislim da imam fotku negde.

Image



Da. Evo je.
User avatar
nikolamet
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 168
Joined: June 3rd, 2009, 10:50 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters , Yamaha Flying Dragon ,Sabian
Moji bendovi: 'el bitno,huti ota tre, los pistoleros
Inspiracija: Gavin Harrison

Re: paiste 802 je preteča čega ?

Post by nikolamet » December 29th, 2011, 7:16 pm

eto ja nadjoh istu takvu , pa se razmisljam da je pazarim, a posto nigde nisam cuo niti probao, odatle ono moje pitanje na vrhu stranice :)

jedino sam probao pst5 chinu 18 i ok zvuci...
User avatar
nikolic025
Dobošar
Dobošar
Posts: 106
Joined: January 18th, 2011, 6:16 pm
Moj Bubanj: Gretsch Catalina Maple,Alpha,802,B8...
Inspiracija: Tommy Aldridge
Location: Odzaci/Subotica

Re: paiste 802 je preteča čega ?

Post by nikolic025 » December 29th, 2011, 7:16 pm

Ja imam 802 10" splash i 14" crash...Splash nije neki,kad ga zveknes,ok je,ali kad ga polako udaris ili posle jaceg udarca,cuje se neki serpasti sustain...A 14" mi je najbolja cinela koju sam ja ikada probao...Sece,prsti...Samo sto ima malo kraci sustain,ali to i jeste fora za manje crasheve..Imam i Alpha 16",medium,ok je cinela,dobar zvuk,ali mi je 802 14" bolja nego ta Alpha 16"...Iako nije to ni ista velicina ni ista serija da bi se poredilo,ai meni vise odgovara takav zvuk,i cesce je koristim...
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: paiste 802 je preteča čega ?

Post by downbeat » January 18th, 2012, 5:04 pm

Malo kasnim ali eto, da napisem i ja svoje iskustvo.. :)
..imam 802 18" crash i 18" china-u i pst5 Rock 19" crash (drugi komad)..imao sam i 802 Hi-Hat, ali sam ga trejdo za Paiste Rude 15" HH-jaako zanimljiv trejd. :D
Znaci, imam taj crash i tu chinu vec jednom 7-8 godina.. nazalost, crash mi je pukao, ali samo malo, pa sam to morao malo da isjecem-sad je sve ok. Super zvuk za te pare..Crash mi je pukao nakon jedno 6 godina aktivnog sviranja.. i jako dugo mi je bio jedina kres cinela.. tako, da kad je i pukla, nisam se nesto pretjerano nervirao zato sto je stvarno posluzila.. sluzi i dan danas. nedostaje mali komadic, ali cini mi se da nema neke velike razlike u zvuku.. china mi je super.. nije to taj zvuk koji ja volim i koji mi se dopada, ali sluzi-ne zalim se... sve je ok sa njom, nije nigdje pukla..
Posto je pst5 neki kao naslednik 802 serije.. mogu reci da se kvalitetom proizvoda skoro ne mogu niti porediti.. pst5 19"-ka mi je pukla nakon 2 godine sviranja.. kasnije sam uzeo ponovo jos jednu zato sto je bila povoljna cijena.. neka akcija u Artist-u..kupis kres, dobijes rajd.. tako da sam je tad opet uzeo..
Sto se tice Alpha-e.. cini mi se da su stare alpha-e mnogo bolje od ovih novih.. ove nove su mi ok ali sve sto je iznad 18".. 16", 17"-nista to. :)
Probao sam ove nove Alpha rock crash 19" i 20" i mogu reci da super zvuce..
User avatar
savudin
Dobošar
Dobošar
Posts: 136
Joined: September 15th, 2010, 12:29 pm
Moj Bubanj: Yamaha Tour Custom, Paiste 2002, Gibraltar
Moji bendovi: Voltron

Re: paiste 802 je preteča čega ?

Post by savudin » January 18th, 2012, 6:39 pm

Kao što rekoh u Paiste temi o 20" rajdu koji sam svirao oko 2 godine:
savudin wrote:Zvuk je svetao, zvono je prodorno. Generalno meni se zvuk sviđa jer je mekan i visok. Veoma kvalitetna činela, rang Alfe. Ono što je baš karakteristično za 802 je to da ima dosta "wash"-a i sustain-a, i veoma je krešabilna. Tako da je ping dosta ugušen sa tim, pogotovo na ivici činele ali ga ima, sve zavisi koje palice se koriste.

Ukratko: svetla činela čistog i kvalitetnog tona sa više sustaina. Ja je volem!
Ba-Dum-Tsss...
šefštef
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 4
Joined: September 26th, 2010, 10:22 pm

Re: paiste 802 je preteča čega ?

Post by šefštef » March 6th, 2012, 4:18 pm

User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: paiste 802 je preteča čega ?

Post by RLRRLRLL » March 6th, 2012, 5:55 pm

Art, action, reincarnation...
šefštef
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 4
Joined: September 26th, 2010, 10:22 pm

Re: paiste 802 je preteča čega ?

Post by šefštef » March 6th, 2012, 6:09 pm

302 preteča pst3, 502 preteča pst5, 802 preteča pst8?
Post Reply