Kako kupujete činele?

Diskusije o činelama, iskustva, preporuke...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
Vladenko
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: December 18th, 2008, 1:40 pm
Moji bendovi: Tetrapank
Inspiracija: Bonham, Mitchell, Smith, Ramone

Kako kupujete činele?

Post by Vladenko » November 27th, 2011, 5:19 am

Konkretno, da li imate neki princip prilikom kupovine činela? Da li je obavezno probate ili vam je dovoljna slika/audio zapis? Da li upoređujete više njih pa izaberete metodom eliminacije ili tačno znate šta hoćete? Pretpostavljam da je za ovo drugo (kupovina određenog modela bez probanja) potrebno iskustvo, ali kako doći do njega, tj. kako isprobati gomilu različitih činela a da se ne bavite kupoprodajom istih ili radite u muzičkoj radnji :) ? Nemam iskustva sa kupovinom činela a nekako mi je nedovoljno da kupim činelu samo na osnovu nekog zvučnog zapisa koji čujem preko interneta. Kakvi su ovi "naši" prodavci koji su i članovi foruma, ne morate navoditi konkretna imena (ne znam da li se sme), da li možete da odete kod njih lično pa da birate ili mora preko interneta/poštom? Da li možete da vratite neku činelu ako vam se ne sviđa zvuk (naravno u nekom razumnom roku od par dana)?
zoranm
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 167
Joined: November 4th, 2008, 7:38 pm

Re: Kako kupujete činele?

Post by zoranm » November 27th, 2011, 11:15 am

User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Kako kupujete činele?

Post by ProFTW » November 27th, 2011, 5:15 pm

Uzmem kesa i odem do radnje gde sam video cinelu koja mi se svidja. Nema druge. Koliko komada toliko i varijacija (sa tim sto kod kvalitetnijih proizvodjaca je pitanje samo nijanse varijacije). Ja recimo imam vec neki predodredjeni zvuk kako ocu da zvuci cinela meni na uvo; mada valja biti svestan da su odredjene cinele za live, odredjene za studio.
ka-PAU
User avatar
Vanja58
Dobošar
Dobošar
Posts: 110
Joined: April 8th, 2009, 11:56 am
Moj Bubanj: PDP - Anatolian cymbals
Moji bendovi: Mud Factory, The Act Of Hybris
Inspiracija: Chris Adler,Buddy Rich,Danny Carey, Matt Greiner, Gavin Harrison

Re: Kako kupujete činele?

Post by Vanja58 » November 27th, 2011, 5:59 pm

Odes u Lyra style prodavnicu kod Sava centra i lako ces shvatiti :) Veliki izbor,mozes vratiti cinelu za par dana ako ti se ne svidja, prodavci su kul :) Srecno :D
User avatar
savudin
Dobošar
Dobošar
Posts: 136
Joined: September 15th, 2010, 12:29 pm
Moj Bubanj: Yamaha Tour Custom, Paiste 2002, Gibraltar
Moji bendovi: Voltron

Re: Kako kupujete činele?

Post by savudin » November 27th, 2011, 6:38 pm

Ja npr. kupujem samo polovne (tj. kao nove) činele iz oglasa jer za malo para mogu da se ubodu dobri komadi. Samo da su očuvane. Vidiš slike, proveriš malo kad odeš da preuzmeš, ako šalje poštom jbg, na sreću ili po slikama. Proveriš ivice da nije okrznuta negde (iz čega kasnije može da pronikne pukotina), da nije kriva (staviš je na ravno), itd. Mada vidi se odmah ako je činela kao nova, a može da košta dosta jeftinije od nove u radnji. Eto, baš danas sam pazario 2002-jku 17" kreš u odličnom stanju (potrebna samo mala intervencija pastom za čišćenje) za 80 evra.
Ba-Dum-Tsss...
Post Reply