Koju činelu da kupim?

Diskusije o činelama, iskustva, preporuke...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Koju činelu da kupim?

Post by RLRRLRLL » January 2nd, 2015, 11:46 pm

U tom slucaju PST7 (po meni) medium paket jer je nekako izmedju i MOZDA najuniverzalniji. I opet (po meni) gresis ako ne uzmes nesto od Turaka za taj novac. Odluka je na kraju tvoja! :chears:
Art, action, reincarnation...
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Koju činelu da kupim?

Post by Goatbeard » January 3rd, 2015, 11:57 am

madjunac wrote:Bubanj sviram amaterski. Počeo sam ponovo nakon 6 godina pauziranja (prestao sam kad su počela da mi se rađaju deca :siroma: ). Radim nekad po deset sati dnevno. Živim u Pirotu. To sve znači da od traženja i preslušavanja činela nema ništa. Treba mi neko instant rešenje. Imam kintu, nemam vremena, volim 2oo2 ceo život a ne bih da ispadnem ovca i preplatim činele. A potpuno sam ispao iz tokova kupovine tih stvari...
Mislim da ovo baca novo svetlo na moja pitanja.
Možda sad ima neko nešto da doda?
Ah, da...evo kako izgleda pst7 20" ride kao crash
Potpuno te razumem, kolega-tata. ;) PST7 su ok izbor za te pare, ali svakako nisu 2002-ka. Kolege koje su učestvovale u temi, krajnje dobronamerno su te savetovali i jedino bih zamolio da navedu turski
(odnosno B20) pandan 2002-ci, jer nisam siguran da li postoje modeli koji su toliko slični Paiste seriji. Ako sam shvatio ispravno, tebe zanima takav karakter činela i jasno je da 2002-ka probija budžet i zato smatram da turske B20 legure nisu tvoja "šolja čaja". Mada, neko iskusniji sa Turcima bi mogao pobiti ovu teoriju.
Srećna NG i ljubi decu. :thumbup:
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Koju činelu da kupim?

Post by downbeat » January 3rd, 2015, 1:11 pm

Čisto sumnjam da će među Turcima da nađe nešto slično 2002..jednostavno, karakter je drugačiji.. frekvencije su drugačije.. sad, ako se njemu toliko dopada taj zvuk, da kažem paiste zvuk onda neka ide na to..ali da, neće u pst7 da nađe to što treba.
..u svakom slučaju, mislim da što se tiče Turaka da će za te pare daleko bolji zvuk činela dobiti.. ipak, na kraju lrajeva kod njih nema "klase"..
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Koju činelu da kupim?

Post by Matija » January 3rd, 2015, 1:34 pm

Turci jesu i po meni najbolja opcija, ali neće se kod njih naći ništa što je pandan 2002, jer turci se ne bave tim legurama. Ako ostaje i dalje izbor između ove dve varijante, ja bih se uvek radije odlučio za taj Paiste. Prvo, B8 je kao i 2002 i barem će približno imati sličan karakter. Pod dva, Sabian možda jeste B20 ali su mi oduvek bili odbojni jer su preskupi i mislim da nijedan Sabian ne vredi te pare koje oni traže. Imao sam prilike da sviram taj XS20 set i činele su prosto nezanimljive. Nemuzikalne, bez ikakvog karaktera. Imaju one taj "skuplji" prizvuk koji smo navikli da čujemo iz B20 legure, ali ja bi ih zaobišao u širokom luku. Na kraju, ako se već svira neki tvrđi zvuk, bitna je i trajnost tih činela. Ne mogu da tvrdim za PST7, ali mogu za ostale PST serije koje su sigurno postojanije nego ovaj XS20. Sabian generalno ne može da se pohvali nekom trajnošću i na tom polju ga Paiste šije samo tako.
Moj izbor bi bio: 1. Anatolian Ultimate Hell Series 2. Paiste PST7 3. Neka jeftinija Meinl serija 4. Nesrećni Zildjian ZHT/ZXT 5. Sabian XS20

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
madjunac
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 4
Joined: January 1st, 2015, 8:22 pm
Moj Bubanj: Tama Superstar

Re: Koju činelu da kupim?

Post by madjunac » January 5th, 2015, 5:06 pm

Preslušavao sam zvuk turskih činela na yt i stekao utisak da mi se zvuk ne sviđa u odnosu na moje omiljene 2oo2 :hail:
Jedine koje liče su Smyrna i Istanbul Pera. Ove zadnje mi se baš sviđaju. Rado bi' ih posedovao
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Koju činelu da kupim?

Post by downbeat » January 5th, 2015, 5:22 pm

Istanbul Pera?
..nisam ni znao do sada da imaju i te činele. :) ..ukucao sam na yt.. pretpostavljam koje ti se dopadaju (nisi ni ti naivan :) ).. tj koje si čuo.
To ti je kod Istanbul Mehmet npr Session serija.. (a uzmimo njih, Istanbul Mehmet odnosno Agop, kao prave istinske poznavaoce zanata..i Bosphorus itd itd.)
http://istanbulmehmet.com/session_hi-hat.html

Ja imam takvu varijantu hi hat samo od strane Turkish Cymbals.. vrhunski hihat.. možeš sve gaziti sa njim osim jazz-a naravno. Rokerski orijentisana serija, ali jako univerzalna činela.
http://turkishcymbals.com/products.asp? ... ltkatno=10

Definitivno po tome što se tebi dopada ti tražiš rokerske činele.. 2002 zvuk ćeš samo da nađeš kod Paiste 2002 serija.. tako da, pripremi dosta love. :)
..možda ćeš da se zadovoljiš i sa nekim pst5 ili pst7 činelama, ali ne očekuj tu snagu i tu definiciju.
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Koju činelu da kupim?

Post by RLRRLRLL » January 5th, 2015, 5:45 pm

ali ne očekuj tu snagu i tu definiciju
Ja bih dodao i osecaj.

Skoro sam imao priliku da sviram 2oo2 wild ride 22". Sam ride mi se i nije dopao ali osecaj pod palicom je odlican. Vrlo svirljiva cinela sto se kasnije osetilo u snimku.

Da rezimiramo prepisku i zakljucimo: (@madjunac) Oslonise na svoje uvo, utisak i zelju. Uzmi ono sto zaista zelis jer u svemu ostalom neces uzivati.
Art, action, reincarnation...
cavern
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 5
Joined: January 5th, 2015, 5:51 pm
Location: BiH

Re: Koju činelu da kupim?

Post by cavern » January 5th, 2015, 6:56 pm

Pozdrav bubnjari!
Trenutno posjedujem Zildjian K 14 hihat, 16 Dark Thin Crash i 20 Ride, imam želju nadograditi ovaj set sa još nekoliko činela (18 crash i china), ali trenutna finansijska situacija mi ne dozvoljava da nastavim sa Zildjian, pa razmišljam o Istanbul činelama. Da li neko od vas ima iskustva sa Istanbul, koja serija bi bila naj bliža Zildjian K seriji?
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Koju činelu da kupim?

Post by downbeat » January 5th, 2015, 11:09 pm

..jednom prilikom sam pročitao da je Nostalgia, Istanbul Mehmet.. ta priča. Sad, ne znam da li je to to.. samo kažem šta sam pročitao. :) ..pa provjeri. :)
somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

Re: Koju činelu da kupim?

Post by somborjazz » January 6th, 2015, 12:29 pm

Nostalgia je verovatno najpribliznija. Imamo slicnu postavku, doduse ja Kcustom Dark i imam, pored toga Nostalgia 14" hi hat i 18" crash. Nije potpuno isto kao K Custom, ali bih rekao da ce biti pribliznija K. Imas varijante Nostalgie 70's i 50's, obrati paznju, one su razlicite zvucno, mislim da je 70's pribliznija onom sto trazis. Sa druge strane, cesto kao kres koristim K 18" ride, to je jako lepa cinela ;)
cavern
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 5
Joined: January 5th, 2015, 5:51 pm
Location: BiH

Re: Koju činelu da kupim?

Post by cavern » January 7th, 2015, 11:26 am

Hvala na savjetu za Nostalgiu. Sudeći po YT čini mi se da bi se mogla uklopiti u moj set, mada mi se i Traditional Dark sviđa. E sad koliko je YT relevantan...?
Naj vjerovatnije ću naručiti Nostalgiu, pa šta bude. BTW, da li je neko naručivao direktno iz Istanbula činele? Kako to hoda sa poštarinom, carinom i porezom?
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Koju činelu da kupim?

Post by downbeat » January 7th, 2015, 12:40 pm

..mnogo stvari igra ulogu.. mikrofon, palica.. a što je najbitnije, činela. Kako se sve ručno izrađuju, osjeti se razlika između komada do komada, ali što je najbitnije karakter je tu.
pedjapvo
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 2
Joined: August 26th, 2012, 10:05 am

Re: Koju činelu da kupim?

Post by pedjapvo » August 2nd, 2015, 11:27 am

Zdravo,
zamolio bih za savet koju CRASH 16" ili 17" da kupim do 100e (polovnu ili novu) za punk-rock svirke.Hvala
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Koju činelu da kupim?

Post by Ghostnote » August 2nd, 2015, 2:09 pm

Paiste Alpha
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Koju činelu da kupim?

Post by Mladen Dimitrijević » August 11th, 2015, 3:55 am

Pre nekih osam-devet dana sam kupio meinl hcs 12 splash.. Nista specialno nisam ocekivao od nje ali zvuci lepo, cisto i ostro, brzo... Sasvim sam zadovoljan sa njom licno...
A jel ima neko iskustva od vas sa hcs china cinelama?
Ajmo ladni sokoviii :D
Post Reply