Hi-hat eksperimentiranje

Diskusije o činelama, iskustva, preporuke...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Chupavi_marko
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 230
Joined: March 6th, 2008, 12:53 am
Moj Bubanj: Mapex M Birch
Moji bendovi: jos nemamo ime!
Location: Beograd

Re: Hi-hat eksperimentiranje

Post by Chupavi_marko » July 5th, 2010, 6:21 pm

ja kao drugi hihat koristim neka dva splesica koja sam dobio, a igrom slucaja imam i stalak "viska"... daju neki cudan zvuk, i koristim ga za neke prelaze i pomalo zajebancija... inace sam slusao 16" kombinaciju zildjan kreseva i dobro je... ako se ne varam, i zule iz music-trade-a mi je spomenuo da on koristi 16" hihat
svet u koloru!
User avatar
Koske
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 722
Joined: January 30th, 2008, 9:53 pm
Moj Bubanj: Pearl/ Sonor/ Zildjian/ Stunner
Moji bendovi: DoomRash
Inspiracija: Nathaniel Townsley/Aaron Comess/Simon Phillips/Wuv
Location: U svojoj sobi

Re: Hi-hat eksperimentiranje

Post by Koske » July 7th, 2010, 10:36 am

Mali hetovi su zahvalni za akcente, ali ne i za neku konstruktivnu upotrebu ( sami! ). U paradidle kombinaciji za drugim hetom ili rajdom su sasvim ok. Poenta je sto vecina tih hetova nema dovoljno mase, a upotrebna povrsina im je mala, tako da jedino mozes da ih chukas po ivici ( ako ih chukas po luku, postoji shansa da ga polomis, bas zbog tananosti i manjka mase! )

Code: Select all

http://www.myspace.com/doomrash

Code: Select all

http://www.facebook.com/DoomRash#!/pages/DOOMRASH/108757879150072?ref=ts
User avatar
Bastardo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 398
Joined: March 23rd, 2010, 11:16 am
Moj Bubanj: Pearl-Mapex-Remo-Paiste-Zildijan-Tama-Meinl-VF
Inspiracija: Svaki bubnjar koji zna zasto sedi za bubnjem...
Location: Zalec - Slovenija

Re: Hi-hat eksperimentiranje

Post by Bastardo » July 7th, 2010, 10:48 am

Koske wrote:...P.S. Jako je bitno da, kada pravite custom hi-hat, obratite paznju na to da li Vam tasovi lepo nalezu jedan na drugi. Ako to nemate, nece Vam uspeti bilo kakav foot-work na kotri.
True indeed ;) Meni ne nalezu 100%, posto mi je stalak neki jeftin izgovor za stalak, ali ruke vec podsvesno nose palice tamo gde treba, pa mi click na luku i dranje na rubu ispadaju solidno ;) Opruga je dosta jaka i odvaja ih bez frke, pa samim time footwork nije neki veliki problem ;) Mozda ih bas zbog tog ne-naleganja malkice jace stezem nogom, ali nista strasno ;)
Don't try to turn me into something I don't want to be - you'll be the one suffering in the end...
User avatar
Koske
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 722
Joined: January 30th, 2008, 9:53 pm
Moj Bubanj: Pearl/ Sonor/ Zildjian/ Stunner
Moji bendovi: DoomRash
Inspiracija: Nathaniel Townsley/Aaron Comess/Simon Phillips/Wuv
Location: U svojoj sobi

Re: Hi-hat eksperimentiranje

Post by Koske » July 18th, 2010, 6:18 pm

Bastardo wrote:Meni ne nalezu 100%, posto mi je stalak neki jeftin izgovor za stalak,
Nije to do stalka, nego do iskrivljenih tasova. Mislim, proveri svoje tasove tako sto ces ih staviti na ravnu povrsinu..
:thumbup:

Htedoh vam reci nesto vezano za pravljenje custom hi-hat_a. Naime, vec znate da ja koristim kombinaciju PST5 kresheva. Gore je Med-Light, dole je Rock. Ta kombinacija je urnebesno distorzirana prilikom nekontrolisanog sviranja u otvorenoj poziciji i pritom teska za kontrolu, mada je imala dosta sustain-a, solidnim foot chick-om, ali jako slabom definicijom zvuka dok je u zatvorenoj poziciji i to mnogo kofastog zvuka.
Tako sedim danas, posle relativno ne-uspelog vezbanja i razmishljam sta ce se dogoditi ako okrenem tasove naopachke. Jer, svi hetovi su uglavnom kombinacija teski/super teski. A ovo je bila kombinacija ultra laki/teski.
unsure
E, okrenuo sam ih i probao. Mnogo bolji stick definition, nesto manje kofastog zvuka, sa malo definisanijim zatvaranjem i fenomenalnim odzivom u otvorenoj poziciji. Onaj teshki ROCK crash se jako lepo ponasa ispod palice i lepo dozira kolichinu distorzije zvuka, a sustain je ostao gotovo ne poromenjen.

Naravouchenije:
Gornji tas diktra stick definiton.
Gornji tas se ponasa se kao GAIN kontrola prilikom sviranja u otvorenom polozaju.
Donji tas odredjuje onaj odjek zatvorene pozicije.
Donji tas diktira shum ( tj. distorziju zvuka ) u otvorenoj poziciji.

Imajte u vidu ove stvari kada budete kombinovali chinele u potrazi za zvukom koji Vam treba.
:thumbup:

Code: Select all

http://www.myspace.com/doomrash

Code: Select all

http://www.facebook.com/DoomRash#!/pages/DOOMRASH/108757879150072?ref=ts
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Hi-hat eksperimentiranje

Post by ProFTW » August 28th, 2010, 11:57 pm

sad sam probao istanbul mehmet samatya 16" crash i paiste formula 602 15" crash stack (malo secen) i kakav zvuk daje :hail:
posto sam to uzeo u prostoriji u kojoj imamo probe, odma sam zvao lika koji drzi da pitam kako mogu da dodjem do toga. Znaci perverzija kako zvuci!
Samo cu sad morati izgleda na nabavljam novi 16" crash :P
ka-PAU
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Hi-hat eksperimentiranje

Post by RLRRLRLL » August 29th, 2010, 2:46 am

Pokusao sam kombinaciju dva spalesa i nisam bas bio iznenadjen zvukom. Video sam na youtube mnogo klipova gde ljudi svasta probaju za HH i najvise mi se svidela kombinacija koju Banny Grab ima u svom standardnom setu. To je kombinacija 14" china i 12" splash. Zvuk je sjajan, dosta trashy sa ne bas mnogo sustejna ali kao drugi HH odlicna stvar!!! Nazalost jos uvek nemam chinu da bih mogao da probam ovu kombinaciju ali nadam joj se u skorije vreme :)

Evo i klipa

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XyoJ3gEm ... 1&index=25[/youtube]

Ako neko ima 14 chinu i 12 splash neka proba pa neka javi iskustva :chears:

Naleteo sam na jos koji zanimljivi klip, medjutim ovde ne samo da svira razne cinela na razne nacine vec i snare svira naopacke, na rezonantnoj kozi i jos svasta nesto :bend:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IAlBsC-c ... re=related[/youtube]
Art, action, reincarnation...
Post Reply