Diskusija o Bosphorus cinelama

Diskusije o činelama, iskustva, preporuke...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
peraK88
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 22
Joined: June 27th, 2008, 3:52 pm
Moj Bubanj: Yamaha Stage Custom Advantage Nouveau
Location: Panchevo

Re: Diskusija o Bosphorus cinelama

Post by peraK88 » November 23rd, 2008, 11:07 pm

super si...
User avatar
iggydrum
Dobošar
Dobošar
Posts: 82
Joined: May 5th, 2008, 10:57 pm
Moj Bubanj: Yamaha maple custom absolute
Moji bendovi: Radijacija
Inspiracija: Vlajko Golubovic, Marko Kuzmanovic, Rick Latham ...
Location: Beograd
Contact:

Re: Diskusija o Bosphorus cinelama

Post by iggydrum » November 23rd, 2008, 11:30 pm

peraK88 wrote:super si...
Ne razumem, nisam mislio nista lose, cak naprotiv, ako ovo 88 u tvom nicku znaci tvoje godiste, onda moras da znas da sam ja kada si se ti rodio vec uveliko svirao bubanj, i da svojim komentarima ovde pokusavam da pomognem mnogim nasim drugarima koji nemaju iskustva u kupovini bubnjeva i cinela. Ako neko jedva skupi 150E za cinelu, onda treba da zna da za te svoje krvavo skupljene (zaradjene) pare moze da bira i proba. Imao sam tu privilegiju da u americi udjem u muzicku robnu kucu velicine beogradjanke gde je jedan sprat rezervisan za bubnjeve i gde mozes da probas sve, od palica, preko cinela i bubnjeva, do mikrofona i uredjaja za stimovanje bubnja. Naravno, niko te ne gleda mrko dok probas, bez obzira kupio nesto ili ne. A ako ti ovom kvarim tvoju poslovnu politiku, zao mi je, ali mi je mnogo vaznije da nasi drugari sa foruma ne bace pare kupujuci na slepo cinele i ostalu bubnjarsku opremu.
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Diskusija o Bosphorus cinelama

Post by Matija » November 23rd, 2008, 11:35 pm

donekle se slazem sa tobom, ali opet kebac ili ne, retko koji zastupnik kod nas (a i sire) ima na lageru bas sve sto bi da probamo. ne bih se slozio za kvalitet zvuka bosphorus cinela. ne znam sta si svirao, ali...

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
peraK88
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 22
Joined: June 27th, 2008, 3:52 pm
Moj Bubanj: Yamaha Stage Custom Advantage Nouveau
Location: Panchevo

Re: Diskusija o Bosphorus cinelama

Post by peraK88 » November 23rd, 2008, 11:40 pm

Ko hoce ili razmislja da ih uzima,zna kome moze da se obrati za to,da ih vidi i cuje,proba...ne vidim,cemu takvi komentari i eseji...sve je cool... :)
User avatar
iggydrum
Dobošar
Dobošar
Posts: 82
Joined: May 5th, 2008, 10:57 pm
Moj Bubanj: Yamaha maple custom absolute
Moji bendovi: Radijacija
Inspiracija: Vlajko Golubovic, Marko Kuzmanovic, Rick Latham ...
Location: Beograd
Contact:

Re: Diskusija o Bosphorus cinelama

Post by iggydrum » November 23rd, 2008, 11:55 pm

Matija wrote:donekle se slazem sa tobom, ali opet kebac ili ne, retko koji zastupnik kod nas (a i sire) ima na lageru bas sve sto bi da probamo. ne bih se slozio za kvalitet zvuka bosphorus cinela. ne znam sta si svirao, ali...
Ja ni ne znam ko je kebac, niti imam nesto licno protiv njega, a drago mi je da sto vise ljudi ovde prodaju bubnjarsku opremu da i nama bubnjarima bude bolje. Svirao sam dva crasha bosphorus traditional (utisak onako) i turk ride (bolji utisak, ali neuporediv u odnosu na istanbul turk ride ili ufip natural ride, naveo sam ih kao primer jer su slicni u finishu, a svirao sam sva tri). Slazem se sa tobom da retko ko kod nas ima neki izbor da probas, ali nikada u zivotu nisam kupio bilo sta od bubnjarske opreme (osim bas bubnja yamaha maple custom absolute), a da pre toga isto nisam probao. Za nase pare, treba da budemo razmazeni. To je poenta.
Ozren
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 12
Joined: November 8th, 2008, 5:01 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Diskusija o Bosphorus cinelama

Post by Ozren » November 24th, 2008, 12:50 am

iggydrum wrote:
peraK88 wrote:super si...
Ako neko jedva skupi 150E za cinelu, onda treba da zna da za te svoje krvavo skupljene (zaradjene) pare moze da bira i proba.
Razumem te iggy jesi u pravu, to je moguce negde drugde ali ne u nasem okruzenju i zbog toga smo osudjeni na poluslepu kupovinu. Mislim da je dobra stvar sto postoji ovakva mogucnost da se naruci i da se dodje do dobre cinele, ako tebi nisu dobre, mozda su nekom drugom, ali su svakako mahom bolje od prosecnih setova koje se prodaju po poznatim nam muzickim prodavnicama, gde se sve naplati papreno i nerealno. Jos imas posla sa neljubaznim prodavcem. Ova varijanta je daleko gospodskija od svega sto je trenutno moguce. Mislim da samo treba biti realan. I ja bih voleo da mozemo da biramo, da imamo da biramo, naravno.

Kada ih prrobam javljam detaljnije, cuo sam cinele kod prijatelja i drugi ljudi koje postujem su narucili ove cinele, isao sam na spomenuti sajt, i stvarno mislim da je sasvim legitimno da se na ovakav nacin pomazemo.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Diskusija o Bosphorus cinelama

Post by Drobac » November 24th, 2008, 1:06 am

iggydrum wrote:
Matija wrote:donekle se slazem sa tobom, ali opet kebac ili ne, retko koji zastupnik kod nas (a i sire) ima na lageru bas sve sto bi da probamo. ne bih se slozio za kvalitet zvuka bosphorus cinela. ne znam sta si svirao, ali...
Ja ni ne znam ko je kebac, niti imam nesto licno protiv njega, a drago mi je da sto vise ljudi ovde prodaju bubnjarsku opremu da i nama bubnjarima bude bolje. Svirao sam dva crasha bosphorus traditional (utisak onako) i turk ride (bolji utisak, ali neuporediv u odnosu na istanbul turk ride ili ufip natural ride, naveo sam ih kao primer jer su slicni u finishu, a svirao sam sva tri). Slazem se sa tobom da retko ko kod nas ima neki izbor da probas, ali nikada u zivotu nisam kupio bilo sta od bubnjarske opreme (osim bas bubnja yamaha maple custom absolute), a da pre toga isto nisam probao. Za nase pare, treba da budemo razmazeni. To je poenta.
Pazi, ok je to sto ti pricas, ali koliko si u pravu, toliko i nisi. Kod nas jednostavno ne mozes da kupis sve sto se nudi u prodaji, pa su ljudi primorani da neke stvari kupuju na slepo. O tome se radi.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
spashtoot
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 203
Joined: October 24th, 2008, 2:42 am
Moj Bubanj: Sonor jungle set
Moji bendovi: kada snimimo album, smislit ćemo ime
Inspiracija: Rich, Morales, Blakey, Moore, Bonzo..

Re: Diskusija o Bosphorus cinelama

Post by spashtoot » November 24th, 2008, 4:53 pm

i ne samo kod vas...ja sam se vozio 3h autom da dođem u esse music pa da steknem "iskustva" malo, tj.da probam određene činele, bubnjeve i dr..i
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Diskusija o Bosphorus cinelama

Post by Ognjen » November 24th, 2008, 7:45 pm

Super je kad ti se moze tako lako da dodjes do takvog mesta.
User avatar
spashtoot
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 203
Joined: October 24th, 2008, 2:42 am
Moj Bubanj: Sonor jungle set
Moji bendovi: kada snimimo album, smislit ćemo ime
Inspiracija: Rich, Morales, Blakey, Moore, Bonzo..

Re: Diskusija o Bosphorus cinelama

Post by spashtoot » November 24th, 2008, 8:31 pm

Ognjen wrote:Super je kad ti se moze tako lako da dodjes do takvog mesta.
ma vraga super...i to košta.poprilično..ali bolje i to nego kupovanje "na slepo"...
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Diskusija o Bosphorus cinelama

Post by Ognjen » November 24th, 2008, 9:05 pm

To i kazem, bolje je kad mozes da odes do Italije tako brzo i bez prevelikog cimanja, nego kad ne mozes :wink:
Stefan93
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 22
Joined: March 29th, 2008, 2:14 am
Moj Bubanj: Tama superstar
Moji bendovi: Afterlife i Nightquest
Inspiracija: Portnoy, Bobby Jarzomek,Ian Paice, Chambers.....

Re: Diskusija o Bosphorus cinelama

Post by Stefan93 » December 3rd, 2008, 9:38 pm

Cinele su vrh, odusevljen sam
Ja sam skoro uzeo 14,17 i 20
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Diskusija o Bosphorus cinelama

Post by Maleni10 » December 9th, 2008, 10:04 pm

Stefan93 wrote:Cinele su vrh, odusevljen sam
Ja sam skoro uzeo 14,17 i 20
Jel imas neki snimak sa istim, zanima me ta 17-ica, kako ona radi, nameracio sam se na nju opasno, i koju si seriju kupio uopste?
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Diskusija o Bosphorus cinelama

Post by Boris J » January 7th, 2009, 8:56 pm

za fanove bosphorusa go here:

http://www.youtube.com/user/memphisdrumshop

ima shitload njih da se chuje... a ima i josh jako zanimljivih stvari pored njih...
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Diskusija o Bosphorus cinelama

Post by Boris J » January 7th, 2009, 10:16 pm

ne znam gde je to...
Post Reply