Pomoc oko kupovine!

Diskusije o činelama, iskustva, preporuke...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
cherny013
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 361
Joined: August 11th, 2008, 8:44 pm
Moj Bubanj: Sonor, Zildjian, Paiste, Evans
Moji bendovi: Magacin, Hellior
Inspiracija: Gavin, Portnoy, Rockenfield, Phillips...
Location: Pancevo
Contact:

Re: Pomoc oko kupovine!

Post by cherny013 » October 22nd, 2009, 8:44 am

Paiste 200 je od mesinga, bezi od toga. Imao sam bas tu chinu pre dosta godina, secam se da mi je trebala oklagija da dobijem bilo kakav polupristojan zvuk iz nje. :zuba:
He has the wisdom of youth and the energy of old age...
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Pomoc oko kupovine!

Post by Boris J » October 22nd, 2009, 12:49 pm

duleslash wrote:i ako bi neko mogao da mi kaze koju rec za Ufip m8 14'' crasha
ne mogu da ti kazem za 14" ali mogu da ti kazem da je 18" bzvz i da je relativno mutav i da mora dobro da se zvekne da bi se ishta isteralo iz njega tako da verujem da je 14" tek nebuloza... uostalom shta bi radio sa 14" crashom anyways? (splavovi?)...
User avatar
duleslash
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 13
Joined: October 8th, 2009, 4:07 pm
Moj Bubanj: Tama Rock Star
Moji bendovi: Posada
Inspiracija: Ian Paice, Tommy Aldridge...

Re: Pomoc oko kupovine!

Post by duleslash » October 22nd, 2009, 1:27 pm

ma uzecu ja i piste 201, a valjao bi mi jos jedan "mutav" i brz kres...
a logicno da ce mi 14tica davati drugaciji tonalitet nego 16tica, pa joj je to + jel ce biti u drugom planu.

a i china mi nije preko potrebna , hocu da uzmem samo da bih imao i probao, pa ako mi se ne svidi snacicu se :)...
ova china je od 20'' i deluje mi simpaticno, mozda mi bude lezala...
a posto sviram hard rock, to opaucenje mi nije toliki problem :D ...

Elem ne odgovorih dobro za ono sa setom sto si mi rekao... ja nikad nisam imao ceo set, uvek sam se nesto krpio do skora sam svirao na amati tasovima, paiste formula 602 rebrasti donji tas mi je bio crash ride :)
naravno tu je svetlo davao i tudji solar set, koji nije bio nista toliko specijalno... al sta da se radi...
pa skoro odlucih da se ne krpim i pozamljujem vise i prodah gitaru da bih resio taj problem sa cinelama...
uvek sam ulagao i kupovao samo setove bubnjeva...
!-!-! Hard as Rock !-!-!
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Pomoc oko kupovine!

Post by Boris J » October 22nd, 2009, 7:01 pm

brate, ako svirash hard rock... 14' crash... ??

mislim, sve je to lepo ali meni i dalje nije jasno... :zid:
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Pomoc oko kupovine!

Post by Ognjen » October 22nd, 2009, 9:27 pm

Paiste 200 su isto mesingane cinele. Mada su nesto bolje od onog sto se danas pravi od mesinga, jednostavno nisu na nivou bronze. Po meni, ne vredi te pare.

Ufip m8 ne poznajem, ali sta ce ti 14" kres?
User avatar
duleslash
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 13
Joined: October 8th, 2009, 4:07 pm
Moj Bubanj: Tama Rock Star
Moji bendovi: Posada
Inspiracija: Ian Paice, Tommy Aldridge...

Re: Pomoc oko kupovine!

Post by duleslash » October 23rd, 2009, 3:44 am

pa meni bi to vise koristilo kao splesic... a trebala bi mi jedna cinelica kad ne naglasavam da je okidam(kad mi je prelaz iz strofe u strofu ili iz dela u deo, a posle ide ova glavna kad ide ref ili bitan deo)... a ako se budem razocarao mocicu da je prodam nekom svadbarcu... ljudi na cemu sam do sada svirao bice to premija... a necu da se zenim sa ovim setom :)
zbucio sam ok trampu pa mi Ufip dodje besplatno, a cajna mi je opet 20tica ganc nova pa bih se kajao ako je ne uzmem :)
u svakom slucaju malo je falilo da uzmem ZBT hh i crash ride nov za 200e,
a sad uzimam 201 hh, 201 crash,201 ride,200 chinu i ufipa...

razmisljao sam i bolje da kupim nesto i da na neki nacin ulozim pare , nego stekam kintu , koja bi se kod mene pojela i popila :)

samo sad imam jedan mali problem nemam dovoljno stalkova :P :cvike:
!-!-! Hard as Rock !-!-!
User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: Pomoc oko kupovine!

Post by sinnerboy1 » October 24th, 2009, 11:32 am

...evo vako - moja preporuka:

pročešljaj oglasnik. imaš jako zanimljivih korištenih činela, polovne rideove i hi-hat činele možeš uzimati bez prevelike opasnosti da će ti puknit. ubodi si još 16/18 crash i chinu i to je to.

moja preporuka iz oglasnika: Paiste Alpha komplet, prodaje ga kolega. ne znam da li ti Vlado može složiti neki komplet Zildjieva zht ili zxt sa popustom, kontaktiraj ga, neka te upozori ako imaju kakvu akciju ili se raspitaj okolo koliko dođu Istanbuli Mehmet, nisu astronomija a dosta su kvalitetne činele. ovako ćeš uletiti u komplet početničkih činela s kojim kasnije nećeš znati što ćeš. teško ih je prodati a vjeruj mi kad probaš kvalitetnije činele, neće ti padati na pamet lupati po tome.

no uglavnom - it´s up to you. tvoj novac. za godinu dana ćeš ganjati kvalitetnije činele.
"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
duleslash
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 13
Joined: October 8th, 2009, 4:07 pm
Moj Bubanj: Tama Rock Star
Moji bendovi: Posada
Inspiracija: Ian Paice, Tommy Aldridge...

Re: Pomoc oko kupovine!

Post by duleslash » October 24th, 2009, 6:21 pm

sinner, upravu si sa neke strane... stvar je u tome sto ja nemam neke pare za profesionalnije cinele, mozda bih ubo za ojadjene hh, crash i ride...
tako da sam odlucio za 201 hh(nov), 201 crash(nov),201 ride(nov),200 chinu(nova) i ufipa(dobro ocuvan)... to mi izadje jeftino pomocu kombinacija i zamena... a mislim da cu sve to moci da prodam za tih 300tinak evrica kad sakupim jos malo i onda idem dalje...
a zxt mi se ne cini mnogo bolji od 201 ,mozda gresim...

Danas su stigli 200china i ufip. Moj utisak je ,sve u svemu, veoma pozitivan...
Ufip je dobar , mozda za nijansu tishi od obichne 16tice , ali ima bas solidan zvuk... China je bas glasna, jos mi zuji desno uvo... sve u svemu sam solidno zadovoljan, uskoro snimam demo , pa cu da snimim i kako zvuci ceo setic... osim tog imam i svoj licni pravljeni splashic koji je dosta glasan (za splasheve),ali to cu mozda opisati u nekoj posebnoj temi... 201 stize u utorak... meni je problem bio sto nisam mnogo "nacitan" serijama cinela...
a ne bih mogao da predjem 300km da bih probao pa sam pitao ovde...
hvala vam svima puno...

ps ako mislis na Vlada iz Sing medije, bio je kontaktiran, ali je cena veca nego sto sam nasao po prodavnicama na netu. a mogao sam da preko calove firme uzmem na veliko. i jedan brejk- na sajtu im jos stoje neispravne email adrese
prokukao sam dok sam pokusavao da iskombinujem pravu adresu.
!-!-! Hard as Rock !-!-!
Post Reply